Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın aslında ...
    ama yok orda durması daha ii hatta biraz daha camurlanmasını bekliyorum okunmasın..diğer motorumun plakası takılı idi ters yönden radara cok girdim hep ceza böle iii
    Ters yönden radar nasıl oluyor aceba ?
    ejlover bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    ya nasıl anlatayım radarın durdugu mevkiinın oldugu 1 nolu yoldan ilerlerken onunden gecerken hızımızı yavaşlıyoruz..geri dönerken 2 nolu yoldan karsı serit ve ona göre ters yön olmasına ragmen arkadan plakalarımızı gördugunden yapıstırıor cezayı

...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

ya nasıl anlatayım radarın durdugu mevkiinın oldugu 1 nolu yoldan ilerlerken onunden gecerken hızımızı yavaşlıyoruz..geri dönerken 2 nolu yoldan karsı serit ve ona göre ters yön olmasına ragmen arkadan plakalarımızı gördugunden yapıstırıor cezayı

http://e1209.hizliresim.com/11/2/ck2t9.jpg
    Burası Türkiye lafına uygun bir olay olmuş. Rezillik resmen. Sapına, sonuna kadar haklısınız plakayı öyle koymakla. Mini app olsa daha yakışıklı olur

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6

...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Sinyal lazım diyecektim ki cuk oturmuş

Önler için

http://www.rialli.com/ara/10116__min...o1-2-li-takim/
    vlknsyrn bunu beğendi.

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    günaydın

ejlover, atilla_hakan ve enginar bunu beğendiler.
    ...

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    vlknsyrn

Resimler paylaşarak renk katıyorsun ama senden ricam boyutlarını biraz düşürüp ekleyebilirmisin. Sayfaları açmakta zorluk çekiyoruz.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vlknsyrn

Resimler paylaşarak renk katıyorsun ama senden ricam boyutlarını biraz düşürüp ekleyebilirmisin. Sayfaları açmakta zorluk çekiyoruz.
    ...

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Hocam ellerinize sağlık ;) Yalnız acilen arka plakaya bir çözüm bulmanız gerekiyor eksozdan da önce
    vlknsyrn bunu beğendi.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

enreka_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 Olucak İnş :)
    volkan sen de meraklısın heralde benim gibi foto işine
    eger office picture manager ile sıkıştırırsan hem boyut düşer hem daha hızlı yüklenir sayfa
    biraz ugraşayım dedim ama istedigim gibi olmadı
    vlknsyrn bunu beğendi.

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ellerinize sağlık ;) Yalnız acilen arka plakaya bir çözüm bulmanız gerekiyor eksozdan da önce
    Eyvallah ;)

plakaya ne yapayım agaa iyi yerii

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Alıntı enreka_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    volkan sen de meraklısın heralde benim gibi foto işine
    eger office picture manager ile sıkıştırırsan hem boyut düşer hem daha hızlı yüklenir sayfa
    biraz ugraşayım dedim ama istedigim gibi olmadı
    http://i49.tinypic.com/2u8yst0.jpg
    ya severim motorlarımı fotolamayı..yaşlanınca bakarız artık arşivden )
    S2 ile cekiyorum fazla sıkıstırma oynama fln yapmıyorum..
    eline sağlık guzel olmuşşş senin paylaştıgın da
    ...

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    face atın arkadaşlar resimleri otomatik olarak normal boyuta düşüyor herhangi bir program kullanmanıza gerek yok. Linkleri alıp kolayca paylaşabilirsiniz.
    Hondaaaaaaaa

Öncelikle Selamlar Saygılar... daha önce vitesli motor kullanmadım, ama çok mobillet, düz vitessiz motor kullandım ve birtane Ninja 250r almaya karar verdim, kullanmasını vites atmasını biliyorum ama ilk motorum 250 ninja ile başlamakta bir sakınca warmıdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

çok çok geçmiş olsun allah kimseye kaza bela vermesin
    ejlover bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Eğer bana sorsaydın Honda Titan veya CG tarzı eski bir motosiklet alıp en az 5-6 ay onu kullanmanı tavsiye ederdim. Neden böyle dediğimi o 6 ayı doldurunca daha iyi anlarsın diye düşünüyorum.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

tşkLer .. . birde bu ninja250r şehir içimi 100km de 4 Lt benzin yakıyor ? uzun yolda gaza yüklenmeden normal bir devirde 100 km de ne kadar yakar ßenim normalde haftada 1 kere 200 km yola gidip geleceğm için soruyorum k.bakmayın :/

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Eyvallah ;)

plakaya ne yapayım agaa iyi yerii

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

ya severim motorlarımı fotolamayı..yaşlanınca bakarız artık arşivden )
    S2 ile cekiyorum fazla sıkıstırma oynama fln yapmıyorum..
    eline sağlık guzel olmuşşş senin paylaştıgın da
    Abi o plakayi bi yeniliycen ya da ugrasmak istemiyorsan emniyetle 25TL'ye APP plaka yaptir.

Bi plakalik iptal kiti tavsiye ederim ama ona girmek istemezsen de en azindan APP yaptirip yapistir oraya yamultmadan en azindan duzgun durur

Alıntı AsiSoner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Selamlar Saygılar... daha önce vitesli motor kullanmadım, ama çok mobillet, düz vitessiz motor kullandım ve birtane Ninja 250r almaya karar verdim, kullanmasını vites atmasını biliyorum ama ilk motorum 250 ninja ile başlamakta bir sakınca warmıdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

çok çok geçmiş olsun allah kimseye kaza bela vermesin
    Benim de ilk motorum Ninja250 idi ve daha iyi bir secim yapamazdim. En azindan motorlarla tecrubeniz varmis. Gayet uygundur Ninja sizin icin, yeterki aldiginiz motora duzgun bir cift lastik takin ;)
    vlknsyrn bunu beğendi.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    300 olayı resmiyet kazandı
    merkez site:
    http://www.kawasaki-cp.khi.co.jp/mcy...ex300ab_e.html

ve de avustralya sitesi:
    http://www.kawasaki.com.au/ninja300/

ve official 300 tanıtım videosu:
    http://www.youtube.com/watch?v=Ttic6mKV_Fs

"overseas model shown"

nich@tine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    08Ninja250R,2005Honda600F,2004cbr1000rr
    300 sahane gorunuyor, bugunlerde 250 alacak olsam kesinlikle beklerdim, TR ye gelecek mi arkadaslar?
    bu arada ejlover 2Eylul pist gununde yoktun?

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 15:47 ----------

Alıntı ielapoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

Ehliyet olayını da hallettim ve bugün tam olarak aranıza katıldım Ümraniye, Çapa arası 1. köprüden gelmek gibi bir deneyimim oldu. Honda güvenli sürüş 1 ve güvenli sürüş 2 hazırlık eğitimlerini aldım. Araba kullanan biri olarak trafik yer yer sinyalsiz dönenler yüzünden çok zorladı.

Şimdi dört sorum olacak:

1.si 2. el aldığım motorumda lastik olarak Michelin Pilot Road var, yeni gibi duruyor. Bu tek hamurlu bir lastikmiş. Bazen hatalı vites değiştirmeler ve sert frenlerde arka tarafın sallandığını hissettim. Arka freni de fazla kullanıyorum sanırım bir iki kere fren ciyaklamasını duydum. Sizce lastiği Diablo Rosso 2 ile değiştirmeli miyim?

2. sorum ise evin oradaki garaja girerken yaşadığım olay. Acemiliğin de büyük etkisi var bence ama zemini de hiç gözüm tutmadı. Garajın girişi çok dik ve 1 kat aşağı iniliyor, yer kaplaması apartman içlerinde kullanılan garip (içinde ufak ufak 4-5 mm lik renkli parçalar olan) betondan. Tırtık falan yapmışlar ama inerken ilk düşüşümü yaşayacaktım neredeyse. Kayarak indim aşağı kadar. Önerisi olan var mı?

3. Bir de kesin birisinde service manual ve user manual vardır. Dropbox a atıp paylaşabilir mi? Motor'un bütün bilgilerini öğrenmek istiyorum.

4. Motor şuan 17000 km civarı. Servise ne zaman götürmem gerekir?

Teşekkürler şimdiden.
    1-Fren egzersizleri yapin, bolllcaaa, pazar yeri veya okul bahcesi calisacak bir yer bulun, gs1 donuslerini yapin, 2.vites hizlanip fren calisin,motoru satanlarin ilk soyledigi sey on freni kullanmamanizdir, ama motosikleti durduran da on frendir, hondaya gore de ikisi birlikte en iyi durus mesafesini saglar ama bir gercek var, kimse iki freni birden "ideal" sekilde sıkamaz.bol boll idman diyorum.

2-Parlak yuzeylerde "otopark", "motosiklet servis alanlari" motor feci kayarrr.

3-Servis kitabi icin linki kawiforums.com da bulabilirsin.fakat dikkat oradaki karburatorlu versiyon icindir, sana IE enjeksiyonlu icin olan lazim.

4-Servis kitabina gore bakimlar 6bin km de bir yapilir, yani 12bin bakimi yapildiysa sonraki bakim 18binde.Tabi bu kullanim sartlari bu km yi kisaltabilir.

Motosikleti
    14-15e nasıl alacan hocam?
    9civarı ikinci el alırım yükseltmek istersem de 15e kadar 600 alırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler