Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kürşat kardeş bu hafta musait oldugun bi vakit yarım saat bi görüşelim kardeş,sana bi çay ikram edeyim.sinyalli aynanı merak ettim. olmadı sana parasını vereyim bitanede bana alırız.mesaj at bana uygun zamanını akşam üzeri kadıköyde biyerlerde görüşelim.
    dostum selam.. bu aksam üzere görüşebiliriz.. saat 1 gibi işten cıkıp karsıya gececegim bir iki saat bir işim var sonra aksam üstü saat 5 de barlar sokağı tarafında görüşelim istersen..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ninja 250
    benim dediğim sinyalli aynadanmı aldın

dk 663 motoru temizlerken dikkat edilmesi gereken hiçbirşey yok,100 bar suyu radyatörün dibinden, yarım karış mesafeden sıktım gene yamultamadım bunun dışında düğmelerin dibine sıkmazsan sorun olmayacağını düşünüyorum

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    dostum bir kere kesinlikle sıcakken yapma bu işi motor blogunun soguk olması lazım zarar verebilirsin.. ben benzin istasyonlarında satılan oto sampuanlarından kullanıyorum. ayrıca bu sampuanı kattıgım suyun icine cok az da arap sabunu koyuyorum iyice kaysın kafamı gözümü yarim diye daha sonra motoru ıslatıp yumusak bir sünger ile köpüklüyorum her tarafını. motoru ilk ıslatırken ve son durularken dikkat etmen gereken en önemli şey eksoz un içine su kacırma.. jantların göbeginde köpük bırakma bu su hareket ederken lastik yüzeyine bulasabilir sorun yasayabilirsin. birde google de uzman tv motosiklet yıkama yaz onunla ilgili bir video vardı sanırsam. görüşmek üzere..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim dediğim sinyalli aynadanmı aldın

dk 663 motoru temizlerken dikkat edilmesi gereken hiçbirşey yok,100 bar suyu radyatörün dibinden, yarım karış mesafeden sıktım gene yamultamadım bunun dışında düğmelerin dibine sıkmazsan sorun olmayacağını düşünüyorum
    senin dedigin derken? yok frankl lucas kardeşim bir bucuk ay falan oldu ben aynaları alalı ama senin dediklerini hatırlayamadım? ama muhtemelen de aynı ürünlerdir cok bir çeşit yok bu konuda.. led sinyalli aynalar..

Motosikleti
    ninja 250
    rio_maviye söylemiştim o kaza yaptığında karıştırdım isimleri

http://www.ebay.com/itm/Side-Mirror-...5f8529&vxp=mtr ürün bu
    dreamkiller bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    aynen dostum ürün budur

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    o aynalar güzel hoşlar ama hem göründüklerinden daha küçükler hemde işlevsellik olarak berbatlar bi arkadaşta var.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    @ejlover dostum dün geldim almadılar beni içeriye gıcık oldum döndüm bende nasıl geçti eğitim? anlatırmısın biraz.. belki öğrendiklerini bizede öğretirsin ücreti mukabilinde
    ejlover bunu beğendi.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Uğur Hocam, safra kesesinde taş var biraz sıkıntı yaratıyor, safra kesesi alınacak (kolesistektomi yapılacak)
    Çok gecmis olsun Kadirciim. Icini rahat tut basit bir operasyon. Kendini 2-3 gunde toparlayacaktir. Umarim hayirlisiyla hallolur. Bir kac ay sonraki daha basit bir operasyon zaten. Iyi olmasini dilerim en kisa surede.

Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ejlover
    cuma akşam Ankara ya döncen de nolcek kal c.tesi akşam dön.06 orada kaçmıyor sonuçta.İstanbul dan alıcı varsa gelmişken onlarda baksınlar.ya da hazır parçalar buraya kadar gelmişken ben söküp alayım lazım olanları
    Hocam 4 kisi geldigimiz icin birlikte donus de mecburiydi ne yazik ki ;) Orada da 5-10 dakikalik zaman dilimleri haricinde pek bos vaktimiz olmadi ne yazik ki. Herkesi iptal ettim 1 arkadas haric o geldi taa oralara kadar 5 dakika icin

Alıntı oNRaCe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o koku bendede başladı 3 gündür.. 950 km de daha motor.. lastil yakma kokusu yada balata kokusu gibi bişey.. yarın ilk bakıma sokacam ozaman öğreniriz ne kokusu :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

pazar günü istanbul parkta türkiye pist şampiyonasına giden oldu mu bizden.. bi kaçtane 250r gördüm hatta 2 yeşil ninjayla yolda selamlaştık falan ama, burdanmıdır bilmem.. dünde ataşehirde bir beyaz ninjayla selamlaştık lafladık kenara çekip.. kızıltoprak-fenerbahçe civarında zaten ninjadan geçilmiyor.. çete gibiyiz heryerdeyiz
    Hocam sag ayaginizin ucu peg'lerin uzerinde mi duruyor yoksa frende mi? Frende duruyorsa farkinda olmadan hafiften frene dokunuyor olabilirsiniz.

Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kürşat kardeş led sinyal alırsan aklında olsun 4ünü birden değiştir. Regüle midir nedir onun yüzünden kısa devre ya da sabit yanma olayı olabiliyormuş. Yani yanıp sönmüyor. Regülenin amperini düşürmek gerekiyormuş.haberin ola. Benimde aynanın üstündeki sinyaller çok hoşuma gidiyor. suzuki gibi... lakin normal sinyallerin yerini bişiyle kapatmak lazım. ya da hepsini bir bağlamak gerekicek. o da olursa kaldırırmı güç bilemiyorum.araştırmak gerekiyor.
    Hocam ben bi acikliim bu konuyu tekrardan:

LED taktiginiz zaman ister 4 ister 3 takin hizli yanip sonmeye baslayacak sinyaller. Hatta 4 yaptiginizda 4u birden ayni anda yanip sonecek. Ayrica gosterge panelindeki sinyal lambasi da surekli acik kalacak. Bu sorunlar degisik kombinasyonlarda karsiniza cikabilir. Bu yuzden oncelikle roleyi degistirmeniz lazim ki normal hizda yanip sonsun. 4unu de degistirirseniz bu sefer 2 adet de (saga ve sola birer adet) direnc eklemeniz gerekiyor sisteme. Sanayide hallettirecekseniz dikkat edin oralarda takilan ampul, direnc v.s. asiri isinma yapip kablolari ve karenaji eritir. Bunlara dikkat ederek sorunu cozebilirsiniz ama tum kablo sistemini sinyallerin kesip bicerler.

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ejlover dostum dün geldim almadılar beni içeriye gıcık oldum döndüm bende nasıl geçti eğitim? anlatırmısın biraz.. belki öğrendiklerini bizede öğretirsin ücreti mukabilinde
    Ah be kursat Hocam keske arasaydiniz gelmeden. Ogrenci ya da gorevliler haricinde kimseyi almiyorlar iceri ne yazik ki. Kapiya izim birakirdim ben :( Cok uzuldum simdi :( Foruma girecek vaktim olmadi inanilmaz yogun gecti 2 gun de. Sabah 7 aksam 5 arasi ogle arasi bile yarim saat. Toplam 5er sinif dersi uzerine 5er pist egitimi vardi hergun. Bunlarin arasinda ortalama 5er dakikalik bosluk oluyordu, onlarda da koclarla degerlendirme yapiliyor.

CSS evet pahali bir kurs ama kesinlikle daha ilk gunden inanilmaz fark yaratiyor. Anlatmak zor burdan cidden yasamak lazim Fotolar 10gun icinde gonderilirmis, onlardan paylasirim geldiginde ;)

Barkin Bayoğlu ile (Altın Elbiseli Adam) (Çok beğendi motoru )

---------- Post added at 16:41 ---------- Previous post was at 15:55 ----------

atilla_hakan, tomass, leons ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Arkadaşlar merhaba.
    Ebay' dan lastik alan oldumu. Marka model önerilerinizi bekliyorum. Linkteki ilan hakkındaki görüşlerinizide paylaşırsaniz sevinirim.

http://www.ebay.com/itm/MICHELIN-PIL...#ht_2151wt_780
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.
    Ebay' dan lastik alan oldumu. Marka model önerilerinizi bekliyorum. Linkteki ilan hakkındaki görüşlerinizide paylaşırsaniz sevinirim.

Hocam motorunuza pek cok sey alabilirsiniz ebay'den ama lastik bunlardan biri degil. Belki slick pist lastiginde ufak da olsa avantajli olabilir ama standart lastikler icin size gelisi kargosu gumrugu cok daha pahali olur. Hic gerek yok bence.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorunuza pek cok sey alabilirsiniz ebay'den ama lastik bunlardan biri degil. Belki slick pist lastiginde ufak da olsa avantajli olabilir ama standart lastikler icin size gelisi kargosu gumrugu cok daha pahali olur. Hic gerek yok bence.
    Doğru söylüyorsunuz. Marka olarak MICHELIN PİLOT ACTIV veyada MICHELIN PİLOT ROAD modelleri çok hoşuma gitti. ön arka takım almak istiyorum. Arka 150/70-17 sizce çok mu büyük hızda veyada yakıtta çok etkisi olurmu. Ön 120/70-17 arka 150/70-17 taktırabilirmiyim. Önerirmisiniz.
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Doğru söylüyorsunuz. Marka olarak MICHELIN PİLOT ACTIV veyada MICHELIN PİLOT ROAD modelleri çok hoşuma gitti. ön arka takım almak istiyorum. Arka 150/70-17 sizce çok mu büyük hızda veyada yakıtta çok etkisi olurmu. Ön 120/70-17 arka 150/70-17 taktırabilirmiyim. Önerirmisiniz.
    Gecmise dogru uzanin bu lastik mevzusu icin. Defalarca konusuldu cunku.

Onu buyultmeyin hiz gostergesi yanlis gosterir ayrica yol tutusa ek bi etkisi yok. Arkayi da 150 yapacaksaniz yanak 70 degil 60 olacak.

nich@tine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    08Ninja250R,2005Honda600F,2004cbr1000rr
    http://www.youtube.com/watch?v=KIAK34E6NB8

CSS 2012 Level2

---------- Post added at 09:55 ---------- Previous post was at 09:39 ----------

Arkadaşlar merhaba.

kargo cok yuksek olmaz mi?
    ejlover ve atilla_hakan bunu beğendiler.

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9158501/detay/

arkadaşlar bu motoru almayı düşünüyorum ne derseniz? 30.000 km de ninja alınır mı?
    overcloud bunu beğendi.
    İkincilik kaybedenler içindir...

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor u da sahibinide burda herkes bilir.yaptığı yolları da gezilerindeki resimlerinide biliriz.motora değer veren ve kıymetini bilen bir arkadaşımızdır.servis ya da ustanla gidip bakman gerek arkadaşım.
    ejlover ve overcloud bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Ha bu bizim over in.motoru degilmi? arkadasim bu.motor onun dilinden anlayan bir arkadasin motorudur.. bence bu paraya bu motor alinir.. millet.neler satiyor bu paraya.. al bin icin rahat olsun ama yok guvenemem diyorsan ccman in dedigi gibi al ustani bak motora.. saygilar simdiden hayirli olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Arkadaşlar merhaba.

dostum astari yuzunden pahaliya gelir.. bence gerek yok.. Ustelik raf omru gecmis bir lastik.yollayabilirler.. bence boyle yuksek mevlali bir urun icin riske girme derim ben.. boyle seyleri turkiyeden almak daha mantikli geliyor bana..
    ejlover, atilla_hakan ve overcloud bunu beğendiler.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar bu motoru almayı düşünüyorum ne derseniz? 30.000 km de ninja alınır mı?
    30bin çok değilmi arkadaşlar? yani alan kişide 15-20bin yapsa sonra o motoru çok zor satar ve zarar eder. Durum müsaitse 1000-1500lira daha verip 2010-11 daha düşük km li almak bana daha mantıklı geliyor.
    overcloud bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı HaydarBıçak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam bu forumun her köşesinde o motorun sahibinin imzası vardır. Gerçekten çocuğu gibi özen gösteren bir arkadaş motoruna. Aradığın her türlü bilgiye overcloud nickli arkadaşın post'larından ulaşabilirsin. O fiyat aralığına hiç bilmedik birinden almaktansa kesinlikle Bulut Üstat'ın motorunu almanı tavsiye ederim.
    dreamkiller ve overcloud bunu beğendiler.

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    parası olmayan ninja 250R a binmesin...kitay(çin) motorlara baksın.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.
    Daha önce geçirdiği operasyona bağlı olarak ameliyat biraz zor geçti ama sonrasında çok rahattı çok şükür.
    Perşembe operasyon oldu cuma akşam taburcu olduk
    metci, kullaniciii, dreamkiller ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler