Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sigaraöldürr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tartışmasına tanık oldum birde yayayken, oyüzden pek tasvip etmedim. yoksa dururdum dün yanında..
    Yeşil ninja depoda ve kuyruğunda bu desenler var genelde göruyorum şişlide sabah akşam işe gidip gelirken bahçe şehir üniversitesinin önune parkediyor motoru.Zevk meselesi ama çingeneye dönmüş motor
    Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2010 ninja 250r
    doğrudur =)

motorun yağını değiştirirken haznesini temizletmek gerek miyormu? arabada oluyor bu mevzu ve banada mantıklı geliyor.
    simsiyah bir motor yağına sahip olduğum için ve bugün biraz performans olarak eksiklik hissettiğimden...

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    doğrudur =)

motorun yağını değiştirirken haznesini temizletmek gerek miyormu? arabada oluyor bu mevzu ve banada mantıklı geliyor.
    simsiyah bir motor yağına sahip olduğum için ve bugün biraz performans olarak eksiklik hissettiğimden...
    Yağ vakumla çekilmeyip alttan akıtıldığı için bence fazla titizce bir yaklaşım olur. O kadar narin makinalar değil bunlar. Sadece depo değil tüm yağ hatlarının da temizlenmesine "flushing" deniyor. Bu işlemi yaptıracak yer bulabilir misin, biraz zor.

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    selam arkadaşlar bayram sonrası yaklaşık 2600km gezimiz var kısaca rotamız istanbul cıkış bursa...balıkesir... manisa...izmir...aydın...mugla...fethiye...ölüdeni z ilk durak 3gün konakladıkdan sonra sahil şeridinden devam ediyoruz antalya kaşa ulaştıkdan sonra 3 gün de orda konaklıyoruz...sonra yola devam ediyoruz manavgat şelalesine ulaştıkdan sonra dönüş yoluna koyuluyoruz(sarsılmaz kardeş manavgat şelalesi sana yakın gelmek istersen bekleriz)dönüş rotamız konya üzeri ankaraya ulaşmak ankarada bi akşam konaklamayı planlıyoruz konakladıgımız akşam ankaradaki ninjacılarla görüşmek isteriz...ankaradan yola cıkarak krabük safranbolu tarihi evlere ulaşmayo palnlıyoruz sonrada bartın amasra üzeri zonguldak geciyoruz 3gün konakladıkdan sonra karadeniz eregli üzeri düzce adapazarı istanbula dönüyoruz umarım ninjalar bizi üzmez...herkese şimdiden iyi bayramlar diliyorum...(dipnot gezi tamalandıgında iki siyah ninja satılıktır 13000km civarında olucak 05362975946)saygılar
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

allah razı olsun sarsılmaz..

Motosikleti
    2010 ninja 250r
    Alıntı gurcano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ vakumla çekilmeyip alttan akıtıldığı için bence fazla titizce bir yaklaşım olur. O kadar narin makinalar değil bunlar. Sadece depo değil tüm yağ hatlarının da temizlenmesine "flushing" deniyor. Bu işlemi yaptıracak yer bulabilir misin, biraz zor.
    hmmm böyle bişey olsa iyi olurdu aslında. direk vakumlatsak olmaz mı arabadaki gibi = ) flushing yapan yerlerde pahalı olurdu sanırım.
    yağı değiştirdikten sonra filtre yide değiştirmek şart mı ?
    1.7 litre alıyor sanırım bizim ninjalar ?

gezilere iş nedeniyle katılamıyorum ya çok koyuyor = / ama yorucu olmuyor mu ninjayla o kadar uzun yol = S

- bu arada bu gün hyosung kullanıcısı niye ninja aldın hem pahalı hemde görünüş olarak ve hız olarak hyosung daha iyi vs vs dedi. ayriyetten 180 e yaklaştım dedim. 160 ı geçme onunla krankı kırarsın gibi şeyler söyledi. ama ninjamdan memnunum valla ben = )

Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    hmmm böyle bişey olsa iyi olurdu aslında. direk vakumlatsak olmaz mı arabadaki gibi = ) flushing yapan yerlerde pahalı olurdu sanırım.
    yağı değiştirdikten sonra filtre yide değiştirmek şart mı ?
    1.7 litre alıyor sanırım bizim ninjalar ?

gezilere iş nedeniyle katılamıyorum ya çok koyuyor = / ama yorucu olmuyor mu ninjayla o kadar uzun yol = S

- bu arada bu gün hyosung kullanıcısı niye ninja aldın hem pahalı hemde görünüş olarak ve hız olarak hyosung daha iyi vs vs dedi. ayriyetten 180 e yaklaştım dedim. 160 ı geçme onunla krankı kırarsın gibi şeyler söyledi. ama ninjamdan memnunum valla ben = )
    Alttan akması vakumlamadan daha iyidir, vakumlayınca dipte pislik, tortu kalabiliyor.

İnsanların çoğunda kendi malını en iyisi görme eğilimi vardır, Hyosungçuyu da öyle değerlendirmek lazım. Forumlarda bunlardan çoook var.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bayram sonrası yaklaşık 2600km gezimiz var kısaca rotamız istanbul cıkış bursa...balıkesir... manisa...izmir...aydın...mugla...fethiye...ölüdeni z ilk durak 3gün konakladıkdan sonra sahil şeridinden devam ediyoruz antalya kaşa ulaştıkdan sonra 3 gün de orda konaklıyoruz...sonra yola devam ediyoruz manavgat şelalesine ulaştıkdan sonra dönüş yoluna koyuluyoruz(sarsılmaz kardeş manavgat şelalesi sana yakın gelmek istersen bekleriz)dönüş rotamız konya üzeri ankaraya ulaşmak ankarada bi akşam konaklamayı planlıyoruz konakladıgımız akşam ankaradaki ninjacılarla görüşmek isteriz...ankaradan yola cıkarak krabük safranbolu tarihi evlere ulaşmayo palnlıyoruz sonrada bartın amasra üzeri zonguldak geciyoruz 3gün konakladıkdan sonra karadeniz eregli üzeri düzce adapazarı istanbula dönüyoruz umarım ninjalar bizi üzmez...herkese şimdiden iyi bayramlar diliyorum...(dipnot gezi tamalandıgında iki siyah ninja satılıktır 13000km civarında olucak 05362975946)saygılar
    Bu ne kardeşim gez gez gez, sat şu motoru da biraz dötün yer görsün.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    2010 ninja 250r
    Alttan akması vakumlamadan daha iyidir, vakumlayınca dipte pislik, tortu kalabiliyor.

İnsanların çoğunda kendi malını en iyisi görme eğilimi vardır, Hyosungçuyu da öyle değerlendirmek lazım. Forumlarda bunlardan çoook var.
    peki,sağol bilgiler için. son bir soru. 2 litre yağ yeterli sanırım ninja için. filtre değiştirmek te şart mıdır , ve yağı değiştirdikten sonra direk normal kullanıma geçebilir miyim,dikkat etmem gereken bişey var mı?

objektifte yaklaşmak lazım biraz tabi =) kendim malımızda olsa..

Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Şart değil ama yağla beraber yağ filtresini de değiştirmek iyidir. Eski yağdan kalan tortuları tutan filtre yerine temiz filtre tercih edilmeli. Yağ değişiminden sonra gazla git, özel birşey yok...

Motosikleti
    ninja ER
    c.tesi günü arkadaşla beraber gezelim dedik. barbaros bulvarından aşağıya inerken sağda cafelerin önüne parketmişti bahsettiğiniz yeşil ninja..o yapıştırmalar "hella flush" denilen kaplama stickerlar..bence hiç yakışmamış depoya,arkaya koymuş karman çorman bişey olmuş plakayıda kuyrugun hemen altına montelemiş zaten yazık etmiş fıstığa..
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    2010 ninja 250r
    Şart değil ama yağla beraber yağ filtresini de değiştirmek iyidir. Eski yağdan kalan tortuları tutan filtre yerine temiz filtre tercih edilmeli. Yağ değişiminden sonra gazla git, özel birşey yok...
    sağol bilgi için.

Alıntı ninja_omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    c.tesi günü arkadaşla beraber gezelim dedik. barbaros bulvarından aşağıya inerken sağda cafelerin önüne parketmişti bahsettiğiniz yeşil ninja..o yapıştırmalar "hella flush" denilen kaplama stickerlar..bence hiç yakışmamış depoya,arkaya koymuş karman çorman bişey olmuş plakayıda kuyrugun hemen altına montelemiş zaten yazık etmiş fıstığa..
    siyah yada beyaza uygun renklerde abartmadan fazla, gidebilir belki. ama sade en iyisi kanımca..

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    ya arkadaşlar benim motorumun ön frenini sıkınca balata sesi geliyor aylardır sürtünme sesi bunu nasıl gideririm + hemen sıkmaya gelmiyor freni ön teker hemen kilitleniyor? sorun nedir?=

Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Aynı şey bende de oluyordu. Muhtemelen senin de balatalar bitik, hatta aylardır böyleyse diski çizmeye başlamış olabilirsin. Balata bitik değilse balata temizlik spreyi dene.

ben simdi persembe gunu 2 hafta yurt disina cikicam, motor 2 hafta calismasa akusu biter mi, bitme ihtimali varsa komsuya birakicam yedek anahtari arada 2-3 gunde 1 gidip 5 dakka calistirsin diye, gerek var mi sizce?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Karayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben simdi persembe gunu 2 hafta yurt disina cikicam, motor 2 hafta calismasa akusu biter mi, bitme ihtimali varsa komsuya birakicam yedek anahtari arada 2-3 gunde 1 gidip 5 dakka calistirsin diye, gerek var mi sizce?
    Ben tam 15 Gün bıraktım motoru,sadece babam bi kere sürmüş marş bile basmamış başka.Hiçbi sorun olmadı

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    Alıntı Karayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü çok çok bitik durumda değilse hiçbir problem olmaz. He akü ile ilgili yine bir endişeniz varsa kablolarını bağlantı yerinden sökün öyle gidin döndüğünüzde kabloları takıp çalıştırın yine bir problem olmaz.

---------- Post added at 02:22 ---------- Previous post was at 02:16 ----------

Bu arada 29 ağustos' ta saat 18:00 civarında Kayışdağı tarafından İçerenköy'e kadar artçısıyla beni takip eden siyah ninja burada mı acaba ?
    ZX-6R '08 Blue

akunun durumundan emin degilim iste, kablolarini nasil sokucem tam bilmiyorum, en temizi komsuya anahtar birakmak gibi gozukuyor, o da motorcu zaten, adamin 3-4 tane motosikleti var.

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    ***** Büyük Hyosung buluşması! *****

Tarih : 31.08.2011 Bayramın 2. Günü.
    Buluşma saati : 09:00
    Buluşma yeri :Ataköy Galleria / İstanbul. ( Bildiğimiz Galleria Alışveriş Merkezi. Saray Muhallebicisinin önünde. Galleria önü. )
    Mekan ve gezi haritası :
    * Ortaköy SUADİYE MARMARİS CAFE'DE de sınırsız sabah kahvaltısı. ( 7 TL. ve ödeme herkesin kendisine aittir! )
    * Ortaköy gezisi ve Boğaz Gezisi.
    * Belki duruma göre Kadıköy yakasına da geçilebilir. Ya da Canyon Alışveriş merkezine. (Orada motorlara özel garaj var ve ücretsiz!)
    * Sürüs türü : Normal Trafiğin kendi akışında azmadan. Yarı fermuar düzeniyle.

Masraflar herkesin kendisine ait olacaktır! Artçılı ya da artçısız gelinebilir. Kask ve mümkünse mont, eldiven vs. gibi koruma gereçlerinizi mutlaka kullanın. Motorların özellikle temiz ve bakımlı olması tercihimizdir. Onlarca motor olacak bekleriz!

TÜM MOTORCU DOSTLAR DAVETLİDİR!
    *** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    arkadaşlar uzun zamandır giremiyorum foruma, motosikletimi satıyorum, varsa ilgilenen yabancıya gitmesin.. İlan no: #57392019

---------- Post added at 13:59 ---------- Previous post was at 13:45 ----------

malesef o ninja benim
    [COLOR="Red"]If you touch my bike, I'll touch your girl ! ![/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler