Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2011
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla grenajlara eklenen desenler var. yeşil modellerin kuyrukları siyaha boyalı.

ayrıca hararet göstergesi yerine benzin göstergesi eklenmiş durumda ama türkiye'ye gelen modeller arasında henüz benzin göstergeli olanı görmedim. belki buraya hala eski kasalar geliyordur yeni alan arkadaşlar bilgi verirse daha isabetli olur.
    Yeni aldım motoru bu benzin göstergesi ve hararet göstergesi muhabbetini sordum özellikle sanırım hollanda üzerinde geliyor turkiyeye modeller ve gösterge değişikliği söz konusu değilmiş sadece abd tarafına giden motorların göstergeleri değişmiş o sebeple bence beklemyin belki çok ilerde ama yakın zamanda bir değişiklik yok. 2011 model benim motor eski modellerde tek fark benimki beyaz o kadar
    [COLOR="RoyalBlue"]http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=199474079468[/COLOR]

[COLOR="Red"]Facebook Sayfamıza bütün [COLOR="Lime"]Ninja ZX250R[/COLOR] kullanıcılarını bekleriz...[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Malesef hala hararet göstergesi var.. Zaten motorumun tek sevmediğim kısmı bu göstergeler..
    [B]Rüzgara karşı koşmadıysan onla esmeyi bilemezsin, henüz motora binmediysen ben yaşıyorum diyemezsin :wiinkk:[/B]

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı kuzen84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef hala hararet göstergesi var.. Zaten motorumun tek sevmediğim kısmı bu göstergeler..
    Aslında ninja da çok klasik eski tip gösterge var ve bence çok da kötü değil öyle
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    Kawasaki 250 r Ninja (Siyah)
    Arkadaşlar merhaba;

Motorum henüz 1400 km.' de. Bugün akşam saatlerinde bir ses fark ettim. Gazı kesince sanki fare ciyaklaması gibi bir ses geliyor. Ve hızım düşerken sesin periyotu da uzuyor. Sanki tekere taş sıkışır da hızlıyken daha sık ses gelir yavaşlayınca sesler arasındaki periyot uzar gibi... Frene bastığımda da aynı sesi duydum. Gaz verdiğimde gelmiyor (yada ben duymamış olabilirim). Dediğim gibi akşam saatlerinde fark edebildiğim için bir şey yapamadım. Haftaya Z motora gideceğim ama önerisi-bilgisi olan arkadaş var mı??? Yardımcı olursanız fevkalade memnun olurum

Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Ninja'nın göstergeleri biraz eski model kalıyor bence de. Ama şu an beyaz renk olarak gelenlerde kadranlar da beyaz renk ve oldukça hoş duruyor. Youtube'da Amerika'dan bir video'da yeşil renkli Ninja'da beyaz renk kadranlar gördüm. Video'yu yayınlayana mod mu yaptınız diye sordum. Cevabı şu an 2011 olarak satılanların hepsinde beyaz kadran olduğu şeklindeydi. Muhtemelen önümüzdeki yıl Türkiye'ye gelenlerde de beyaz kadran olacaktır. Ama kadranda dijital sevenler KOSO'yu bir incelesin derim.

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Alıntı olcayeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;

Motorum henüz 1400 km.' de. Bugün akşam saatlerinde bir ses fark ettim. Gazı kesince sanki fare ciyaklaması gibi bir ses geliyor. Ve hızım düşerken sesin periyotu da uzuyor. Sanki tekere taş sıkışır da hızlıyken daha sık ses gelir yavaşlayınca sesler arasındaki periyot uzar gibi... Frene bastığımda da aynı sesi duydum. Gaz verdiğimde gelmiyor (yada ben duymamış olabilirim). Dediğim gibi akşam saatlerinde fark edebildiğim için bir şey yapamadım. Haftaya Z motora gideceğim ama önerisi-bilgisi olan arkadaş var mı??? Yardımcı olursanız fevkalade memnun olurum

Tekeriniz düz bassın
    Bu ara bütün yeni ninjalarda bi ses sorunudur gidiyo Benim ve sn. raikkonen666'nın da aynı problemi var.. Dünkü buluşmada o sesin ne olduğu ile ilgili bir sonuca varabildiniz mi merak ediyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:38 ----------

Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ninja da çok klasik eski tip gösterge var ve bence çok da kötü değil öyle
    Çok kötü diyemem belki ama dijital olmasını tercih ederdim..
    [B]Rüzgara karşı koşmadıysan onla esmeyi bilemezsin, henüz motora binmediysen ben yaşıyorum diyemezsin :wiinkk:[/B]

Bu ara bütün yeni ninjalarda bi ses sorunudur gidiyo Benim ve sn. raikkonen666'nın da aynı problemi var.. Dünkü buluşmada o sesin ne olduğu ile ilgili bir sonuca varabildiniz mi merak ediyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:38 ----------

Arkadaşlarla beraber inceledik. hatta overcloud motorla tur attı ve farklı herhangi bir ses duymadı. bende onun motoruna bindim çok nadirde olsa o sesi duydum. doğal olarka zincirden gelebilceğini düşnüyoruz. Kaldı ki benim zincirim çok pis. Şimdi zincirimizi güzeltemizleyip fırçalayıp tekrar yağlayacağız. ondan sonra tekrar deneyelim. Çünkü motor rölantide çalışırken öyle bir ses gelmiyor.
    Ortak karar olarakta benim fazla kuruntu yaptığım soyleniyor)
    [COLOR="Blue"]http://www.facebook.com/group.php?gid=199474079468%5B%2FCOLOR%5D[/COLOR]

[COLOR="red"]Facebook Sayfamıza bütün[/COLOR] [COLOR="Lime"]Ninja ZX250R[/COLOR] [COLOR="red"]kullanıcılarını bekleriz...[/COLOR]

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Alıntı Raikkonen666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarla beraber inceledik. hatta overcloud motorla tur attı ve farklı herhangi bir ses duymadı. bende onun motoruna bindim çok nadirde olsa o sesi duydum. doğal olarka zincirden gelebilceğini düşnüyoruz. Kaldı ki benim zincirim çok pis. Şimdi zincirimizi güzeltemizleyip fırçalayıp tekrar yağlayacağız. ondan sonra tekrar deneyelim. Çünkü motor rölantide çalışırken öyle bir ses gelmiyor.
    Sizin adınıza sevindim, aslında biraz kendi adıma da Çünkü benim de rolantideyken herhangi bir ses yok ve zincirden geldiğine eminim.. Yarın rodajım bitmiş olucak ve ilk bakımım yapılacak, bakımdan sonra olmazsa kendim zinciri iyice temizleyip tekrar yağlarım.. Pazar günü de yine uzun yol yapıcam bakalım nolucak??

red thunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Ama digital gösterde gaz açınca devirin veya km ibresinin fırlamasını göremezsiniz Digitallerde kesik kesik çıkar, motorun ivmesi, sesi ve göstergelerin uyumlu olarak yükselmesinin de tadı bir başka oluyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:55 ----------

Alıntı Raikkonen666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımız malum motordan Ninja'ya geçince, doğal olarak sürekli başına birşey gelecekmiş hissiyle dolaşıyor Eski alışkanlıklar kolay kolay değişmiyor, yavaş yavaş normale döneceğini düşünüyoruz
    http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=199474079468
    Facebook Sayfamıza bütün Ninja ZX250R kullanıcılarını bekleriz...

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Alıntı red thunder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama digital gösterde gaz açınca devirin veya km ibresinin fırlamasını göremezsiniz Digitallerde kesik kesik çıkar, motorun ivmesi, sesi ve göstergelerin uyumlu olarak yükselmesinin de tadı bir başka oluyor
    Ben yinede dijital göstergedeki rakamların hızla artmasından yanayım çok hız yaparmışım gibi En azından şöyle fosforlu ışıklar filan yapsalarmış birazcık görsellik katsalarmış yanii fena olmazmış sevemedim işte napıyım

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Ben yinede dijital göstergedeki rakamların hızla artmasından yanayım çok hız yaparmışım gibi En azından şöyle fosforlu ışıklar filan yapsalarmış birazcık görsellik katsalarmış yanii fena olmazmış sevemedim işte napıyım
    heheheheheheheh, o zaman buyrun buradan yakalım;

http://www.kosonorthamerica.com/

RX-2N 0-20000 RPM modeli uygundur

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    heheheheheheheh, o zaman buyrun buradan yakalım;

http://www.kosonorthamerica.com/

RX-2N 0-20000 RPM modeli uygundur
    seneye cc yükseltmeyi düşünmezsem tam bana göre işte

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Bu sabah ben de ilk motorumu aldım. 2010 model yeşil mi yeşil bir Ninja sahibiyim artık. 3-4 ay önce başlayan motor sevdası önce Honda MEM'de GS1 eğitimi arkasından ehliyet alınarak devam etmişti. Epeydir bir motor alma çabası içindeydim. Önce CBR 125, YZF125 ve Aprilia 125'ler üzerinde durdum. Aprilia'ya oturduğum anda başlangıç motoru olmayacağını anladım. YZF zaten pek bulunmuyor. CBR'da ise kısa sürede değiştirme ihtiyacı hissedeceğimi gördüm.
    CBR 250 düşünürken yaptığım araştırmalarda hep Ninja ile karşılaştırıldığını farkettim. Karşılaştırmalar sonunda Ninja'ya daha çok ısındım. CBR250'de sıra gelmişti ama Ninja'yı tercih ettim.

İstanbul'da olmadığım için Perşembe organizasyonlarına katılamayacağım ama acemiliğimi attıktan sonra belki hafta sonu gezilerine katılırım.

Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Alıntı GPrusa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah ben de ilk motorumu aldım. 2010 model yeşil mi yeşil bir Ninja sahibiyim artık. 3-4 ay önce başlayan motor sevdası önce Honda MEM'de GS1 eğitimi arkasından ehliyet alınarak devam etmişti. Epeydir bir motor alma çabası içindeydim. Önce CBR 125, YZF125 ve Aprilia 125'ler üzerinde durdum. Aprilia'ya oturduğum anda başlangıç motoru olmayacağını anladım. YZF zaten pek bulunmuyor. CBR'da ise kısa sürede değiştirme ihtiyacı hissedeceğimi gördüm.
    CBR 250 düşünürken yaptığım araştırmalarda hep Ninja ile karşılaştırıldığını farkettim. Karşılaştırmalar sonunda Ninja'ya daha çok ısındım. CBR250'de sıra gelmişti ama Ninja'yı tercih ettim.

İstanbul'da olmadığım için Perşembe organizasyonlarına katılamayacağım ama acemiliğimi attıktan sonra belki hafta sonu gezilerine katılırım.
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanmanızı dilerim Toplantılara gelemeseniz bile gruba üye olursanız, haberleşmemiz daha kolay olacaktır.

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600

Hayırlı olsun... Allah kaza bela göstermesin. Depon her daim dolu tekerinin teki yerde olsun

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011

Hayırlı olsun.. Kazasız belasız sürüşler olsun inşallah! Doğru bi seçim yapmışsınız hoşgeldiniz aramıza

Sizin adınıza sevindim, aslında biraz kendi adıma da Çünkü benim de rolantideyken herhangi bir ses yok ve zincirden geldiğine eminim.. Yarın rodajım bitmiş olucak ve ilk bakımım yapılacak, bakımdan sonra olmazsa kendim zinciri iyice temizleyip tekrar yağlarım.. Pazar günü de yine uzun yol yapıcam bakalım nolucak??
    Bende bu hafta sonu motoruma güzelce bir zaman a yırıp temizliğini yapacağım tamamen sonra ses var mı yok mu burda paylaşırız tekrar. Ama tuğhan abinin katkılarıyla motorumuzun ne kadar kaliteli ve asla yolda bırakamyacak muhteşem bir motor oldugunu anladım. anlamaktan başka çarem yok hehe

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:18 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:55 ----------

Arkadaşımız malum motordan Ninja'ya geçince, doğal olarak sürekli başına birşey gelecekmiş hissiyle dolaşıyor Eski alışkanlıklar kolay kolay değişmiyor, yavaş yavaş normale döneceğini düşünüyoruz
    Abi normale geçmekten başka şans bıraktın mı? hehe neyse ki herşey güzel şuanda. Tanrı insanları başta kawasaki olmak üzere 4 büyük ninjadan şaşırtmasın. olursa ducati gider hehe

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:21 ----------

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.. Çok iyi etmişsin kaliteyi anlayacaksın..
    [COLOR="Blue"]http://www.facebook.com/group.php?gid=199474079468%5B%2FCOLOR%5D[/COLOR]

[COLOR="red"]Facebook Sayfamıza bütün[/COLOR] [COLOR="Lime"]Ninja ZX250R[/COLOR] [COLOR="red"]kullanıcılarını bekleriz...[/COLOR]

Motosikleti
    Kawasakı Nınja 250R
    Hararet gostergesı yerıne benzın gostergesını nasıll yapabılırız ve o beyazlı gosterge panelı cok hos ondan takabılırmıyız bılgısı olan ?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 08 Siyah
    Aldım aldım Artık ninjamı aldım ) önümüzdeki toplantıdan 1 sonrakine katılıcam inşallah

EruKING - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2010
    Ninja - İstanbul Haftalık Perşembe Toplantısı

Ninjalar,

Haftalık perşembe toplantımız, Bakırköy İncirli Caddesindeki ''Cafemizz'' kafe de

İncirli caddesi Çamlık hastanesini geçince sol tarafta...

30 Haziran 2011 Saat 20:00

Not:

Son uyarı!!!

1- Haftalık toplantılarımız perşembe günlerine alınmıştır!

2 - Haftalık Perşembe buluşmaları iş çıkışı toplantı olduğundan buluşma noktaları düzenlenmemektedir. Güzergah konusunda sıkıntı çekebilecek arkadaşlar varsa bizimle iletişime geçebilirler...

Tekeriniz düz bassın Ninjalar... Görüşmek üzere...

Ninja 250 R - İstanbul

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:17 ----------

Alıntı qrkmtp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldım aldım Artık ninjamı aldım ) önümüzdeki toplantıdan 1 sonrakine katılıcam inşallah
    Hadi hayırlı olsun Kazasız belasız keyif dolu sürüşler dilerim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler