Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    lastiklerini mümkünse yerden kaldır, Depoyu çıkart, yağını boşalt.. Yatan motorları mümkün olduğunca kuru yatırmak gerekli, Akünün kutup başını sök hatta evde özellikle çocuk varsa kimsenin ulaşamayacağı bir ortamda tut.. Bunları yaparsan motorunu çok başarılı bir şekilde saklamış ve korumuş olursun..
    ibopaşa bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı elestirmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motosikleti bahara kadar kullanmayacağım. özetle kış uykusuna yatırıcam. Motosiklet için nasıl bir bakım gerek?
    Motoru temizle ve koruyucu was uygula.

Debriyaj ve gaz teli, süspansiyon ve direksiyon ile ilgili parçaların servis prosedürüne uygun olarak temizleyip yağlanması tavsiye edilir.

Depoyu ağzına kadar doldur, böylece depo içinde paslanma oluşmasına engel olursun. (Karbüratörlülerde deponun ve karburatörün tamamen boşalması önerilir)
    2-3 haftada bir motoru 1 dk çalıştırabilirsin.

Yağı değiştir. Yağdaki kalıntılar motora zarar verebilir.

Lastiklere izin verilenden daha fazla hava bas. Motoru sehpaya al (lastikler havada dursun)

Bujileri sök, silindirin içine koruyucu sprey yağ sık. 3-5 damla 2 zamanlı motor yağı da olur. Bujileri takmadan motoru marş ile 1-2 tur döndür. Bujileri geri tak.

Aküyü sök ve eve götür. Ayda bir şarj aleti ile doldur.

Motoru garajda tut. Üzerini hava almasına engel olmayacak şekilde çarşaf gibi bir şeyle ört.
    ibopaşa ve elestirmen bunu beğendiler.

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    Kürşat sen başarın saydıklarını yapmayı biliyormusun ? sılayı satamazsam kışın seninkinin yanına arkadaş olarak bırakayım, senin alt katta dursun :=)) söker toplarız bişiy bişiy yaparız artıkın bakım mahiyetinde )
    dreamkiller bunu beğendi.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Yaz kış durmak yok bizde Kışında motor kullanırken üşümesi ayrı bir güzel
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı rio_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kürşat sen başarın saydıklarını yapmayı biliyormusun ? sılayı satamazsam kışın seninkinin yanına arkadaş olarak bırakayım, senin alt katta dursun :=)) söker toplarız bişiy bişiy yaparız artıkın bakım mahiyetinde )
    Getir kardeşim.. Her türlü Halı Kilim Travel Ona sehpa da almak lazım.. Ben arada inip kontrol ederim, benim tokurla birlikte onlara masal anlatırım, tozlarını alırım.. Malum binemeyince napacan!! Silecen, temizleyecen, okşayacan ki sezona sıkıntı yaratmasınlar..
    enginar bunu beğendi.

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Kış geldi geliyo derken, doğru düzgün binemez olduk motora

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    olurmu be yaa!!!1 binecen motora, kar yağmadıkça devam en azından haftada bir gün.. Onu sensiz seni onsuz bırakmayacaksın aga..

Motosikleti
    Ninja 250
    Az önce şöyle bir turladım Susurluk-Bandırma arası pantolon aldım onu da bi deniyim dedim, pantolon iyi güzel de eldivenleri de kışlık almak lazım artık ellerim dondu gidip gelene kadar daha yeni ısındım

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)

Maziden bir karecik arkadaşlar yemin ederim çok özledim rüyalarımda kullanıyorum artık
    vlknsyrn, atilla_hakan, enginar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

cevaplar için çok teşekkür ederim. tecrübesizim bu konuda ama öğrenicez bir şekilde. bir de olur da bahsettiğiniz şekilde bakım yapmayı beceremezsem diye soruyorum; haftada bir yarım saat çalıştırsak, bir tur atsak kışı çıkarabilir mi motor acaba?
    dreamkiller ve hayvan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    cevaplar için çok teşekkür ederim. tecrübesizim bu konuda ama öğrenicez bir şekilde. bir de olur da bahsettiğiniz şekilde bakım yapmayı beceremezsem diye soruyorum; haftada bir yarım saat çalıştırsak, bir tur atsak kışı çıkarabilir mi motor acaba?
    dostum söylediğimiz bakımların hicbirini yapmasan bile çıkarır motorun kışı.. Sonuçta o kawasaki ve gerçekten kaliteli bir motor.. Bizim bahsettiklerimiz en iyi kış bakımı, hiç kullanmayacak olduğunu göz önüne alarak anlatmaya çalıştığımız naçizane tecrübelerle sabit bilgiler. Sen bunların hiçbirini yapmasan bile motorun seni üzmeyecektir..

İbo hadi dön artık olm.. Bu hasret nereye kadar..
    elestirmen ve ibopaşa bunu beğendiler.

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6

atilla_hakan bunu beğendi.
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Olur.
    1 aydan fazla çalışmadan durmasın. Tur atmasan bile olur. 1-2 dk çalışsın yeter. Sehpada değilse lastik basıncını yüksek tut ve haftada bir biraz yerini değiştir (lastik ezilmesin).

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

1 ay da çok aslında. 2 haftada bir çalışsın motor.
    elestirmen ve dreamkiller bunu beğendiler.

cevaplar için Çok teşekkür ederim. sağolun..

Maver1ck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R
    merhaba ben 2 gün önce aldım yeşil bir fıstık.. adım emin.
    şimdi size sorularım olacak
    1) Motosıkletımde yağ yok galiba vitesler çok seslı geçiyor ve o yağ camından baktıgımda cok az bir şey gözüküyor yağ takviye etmem gerekir mi?
    2) rodajda 4000 deviri geçsem zararı olurmu 4000-6000 arası falan mesela çünkü çok baygın oluyor 3 ile 4 arası devirlerde sürünce..
    Bi parıLtıya bakar moruk gözLerimin içinde...

Motosikleti
    Ninja 250
    Alıntı Maver1ck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ben 2 gün önce aldım yeşil bir fıstık.. adım emin.
    şimdi size sorularım olacak
    1) Motosıkletımde yağ yok galiba vitesler çok seslı geçiyor ve o yağ camından baktıgımda cok az bir şey gözüküyor yağ takviye etmem gerekir mi?
    2) rodajda 4000 deviri geçsem zararı olurmu 4000-6000 arası falan mesela çünkü çok baygın oluyor 3 ile 4 arası devirlerde sürünce..
    Hayırlı olsun tekerin tüz bassın. Motorunu "sıfır" almışsın, montajı yapılırken yağını koyarlar, motorun düz bir zemine alarak yerle dik konuma şekilde motorun yapını hazneden kontrol edip emin ol yağın az olduğundan. Vites geçişleri ilk başlarda çok sesli olur zamanla dişliler birbirine alışır ses azalmaya başlar. Rodaj kısmı hem yeter artık dedirten hem de motorunu tanıdığın bir süre. Mümkün olduğu kadar 4000 deviri geçme ilk 800 km zorda kalmadığın sürece. Ayrıca rodajı gerçekleştirirken şehir için kullanmanı tavsiye ederim uzun yolda vites geçişi çok fazla olmuyor. Bütün vitesleri kullanman gerekir rodajı düzgün tamamlayabilmek için.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    cevaplar için Çok teşekkür ederim. sağolun..
    Söylemeyi unuttum, yatmaktan ve 15 günde bir marş yapmaktan akün bitecek. Akü tamamen boşaldığında ölür.

Maver1ck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R
    Alıntı enginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun tekerin tüz bassın. Motorunu "sıfır" almışsın, montajı yapılırken yağını koyarlar, motorun düz bir zemine alarak yerle dik konuma şekilde motorun yapını hazneden kontrol edip emin ol yağın az olduğundan. Vites geçişleri ilk başlarda çok sesli olur zamanla dişliler birbirine alışır ses azalmaya başlar. Rodaj kısmı hem yeter artık dedirten hem de motorunu tanıdığın bir süre. Mümkün olduğu kadar 4000 deviri geçme ilk 800 km zorda kalmadığın sürece. Ayrıca rodajı gerçekleştirirken şehir için kullanmanı tavsiye ederim uzun yolda vites geçişi çok fazla olmuyor. Bütün vitesleri kullanman gerekir rodajı düzgün tamamlayabilmek için.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    dik tutuyorum orada camda gözükmüyor.. bugün yağ koydum 10 40 castrol..
    Bi parıLtıya bakar moruk gözLerimin içinde...

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx

motoron dergisi 8.sayfada fotoğrafımız yayınlanmış beyaz ninja üzerindeki benim..
    enginar, atilla_hakan ve rio_mavi bunu beğendiler.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    10 gün motora binmedim, ne çok özlemişim meğer Sılayı ... Tatlı bir gezinti yaptık Sılayla,lastiklerine hava bastırdım.Taş zemin malum havayı çektirmiş , motorlarını kullanmayacak arkadaşlara nacizane tavsiyem zeminle teması kesmek için aparatları yoksa bile en azından altına birer tane tahta koymalarıdır. Geçenlerde bir alışveriş merkezinin otoparkında Corvetin lastiklerinn altına bildiğin ev kapılarının önüne konan paspaslardan koyduklarını gördüm. Bu da bir yol. Bizim motorların Corvetten neyi eksik.
    atilla_hakan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler