Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasakı Nınja 250R
    Alıntı neverless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün eşimle birlikte motora 5dk bindikten sonra ben bir daha binmem arkası çok rahatsız dedi. Artçı tecrübelerinizi yazarmısınız çok rahatsız mı bu motorun arka koltuğu gerçekten.
    Oncekı sayfalarda nınja ıcın yumusak humurlu lastıkler onermmıslerdı senın lastıklerın sert hamurluysa cok sarsıntı yapmıs ve rahatsız etmıs olabılır abı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EruKING - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2010
    Alıntı EruKING adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja - İstanbul Haftalık Perşembe Toplantısı

Ninjalar,

Haftalık perşembe toplantımız, Maltepe Süreyya plajındaki ''Şato Cafe''

23.06.2011 Perşembe Saat 20:00

ŞATO CAFE RESTAURANT - YALI MAH. SÜREYYA PLAJI SAHİLYOLU NO:187 MALTEPE İSTANBUL

http://satocafe.com/

NOT:

1- Haftalık toplantılarımız perşembe günlerine alınmıştır!

2 - Haftalık Perşembe buluşmaları iş çıkışı toplantı olduğundan buluşma noktaları düzenlenmemektedir. Güzergah konusunda sıkıntı çekebilecek arkadaşlar varsa bizimle iletişime geçebilirler...

Tekeriniz düz bassın Ninjalar... Görüşmek üzere...

Ninja 250 R - İstanbul
    Hatırlatma amaçlı... Görüşmek üzere...

Motosikleti
    Kawasakı Nınja 250R
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın gelebilirsem yan çantalar için yaptırdığım aparata birlikte bakalım. Artçıya tutunabilecek eklentide yapılabilir diye düşünüyorum. Sissy barda yapılabilir.
    Abı sıssy bar kotu durmazmı ?
    Yanlıs anlamayın benım fıkrım bu.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    ducati monster 696 wth akr '13
    beverly 500 den ninja 250 ye gecicem de performans olarak cok fark olurmu sızce ?
    birde 2008 ile 2011 arasında neler değişti?
    ride for wind

34 BR 5411

Motosikleti
    XL650V Transalp
    0 - 100 gibi hızlanmalarda bir performans farkı hissetmezsin diye tahmin ediyorum ama ani hızlanma için ninjada viteslerle çok oynamak gerekiyor. motoru iyice ısıtıp yola çıkarsan 0 - 160km gibi hızlanmalarda son derece seridir. büyük ihtimalle beverly'nin son sürati daha yüksek olacaktır.

ninjanın yakıt tüketimi şehir içinde zaman zaman 4.5 - 5lt/100km olur. uzun yolda ise değişken hızlarda 3.7lt civarındadır.

bence en büyük sıkıntıyı konforda yaşarsın. sonuçta scooterlara boşuna cadillac demiyorlar

artçıyla son derece rahatsız bir motordur.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı neverless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün eşimle birlikte motora 5dk bindikten sonra ben bir daha binmem arkası çok rahatsız dedi. Artçı tecrübelerinizi yazarmısınız çok rahatsız mı bu motorun arka koltuğu gerçekten.
    benim hanım şimdilik daha bi ses çıkarmadı ama daha önceki motorlarımla karşılaştırma yapalım :

1 - cbr 125 : uzun yolda isyan ediyo ama şehir içinde sesi çıkmıyor

2 - hyo gt 250r : arkaya inip binmede ve oturuş pozisyonunda sıkıntı yaşadık

3 - aprilia rs 125 : 'bidaha sakın bu motorla gelme binmem arkadan düşecek gibi oluyorum' diyodu,yükseklik vede tutacak yer problemdi

4 - ninja 250r : şimdilik yorum yok sesini çıkarmıyo,bakalım zaman gösterecek...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Arkadaşlar size bir sorum olacak çok merak ettiğim için akşamki toplantıyı bekleyemiyorum Bu sabah gelirken ve dün sanki çok az zincirden ses geliyor. yani önceden arada yapıyordu şimdi biraz daha sık yapıyor. acaba nedeni zincirim biraz pis tozlanmış gibi görünüyor bu olabilir mi? gerginlik konusundada sıkıntı yok gibi 1,5-2 cm falan.. Herkesin zincirinde az da olsa ses var mı yoksa herkeste hiç ses yok mu merak ettim. motor daha 1200 de ve rodajı gayet iyi geçti.. genelde 4-6bin devir arasında kullandım. ilk 800km hiç 4bin deviri geçmedim neredeyse.. içimi bir korku sardı çünkü egsantrik zincir sesi olaiblir mi diye düşünüyorum. okudugum kadarıyla rodaj düzgün olmayınca egsantrik zinciri bollaşır ve ses yaparmış. bu kadar cabuk olabilir mi diye düşndüm. konu hakkında tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi?
    [COLOR="Blue"]http://www.facebook.com/group.php?gid=199474079468%5B%2FCOLOR%5D[/COLOR]

[COLOR="red"]Facebook Sayfamıza bütün[/COLOR] [COLOR="Lime"]Ninja ZX250R[/COLOR] [COLOR="red"]kullanıcılarını bekleriz...[/COLOR]

Motosikleti
    XL650V Transalp
    egzantrikte sorun olsa aynı sesi motor rolantideykende yapar. bu ses çınlama sesine benzer. ninja250'de hiç duymadım ama 40bin'e ulaşmış bir er-6f'in egzantrik sesini duyma şansım oldu daha önce. muhtemelen motor yaz sıcağında çok ısındığı için zincir ses yapmaya başlıyordur. sonuçta zincirde aynı şekilde ısınıyor ve üzerindeki yağı atıyor olabilir.

akşamki buluşmada motorları yan yana getirir çalıştırırız, dinleriz kıyaslama için.

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzantrikte sorun olsa aynı sesi motor rolantideykende yapar. bu ses çınlama sesine benzer. ninja250'de hiç duymadım ama 40bin'e ulaşmış bir er-6f'in egzantrik sesini duyma şansım oldu daha önce. muhtemelen motor yaz sıcağında çok ısındığı için zincir ses yapmaya başlıyordur. sonuçta zincirde aynı şekilde ısınıyor ve üzerindeki yağı atıyor olabilir.

akşamki buluşmada motorları yan yana getirir çalıştırırız, dinleriz kıyaslama için.
    Bir nevi içimi rahatlattın, çünkü rölantide ses yok sadece seyir sırasında geliyor. Umarım aksi bir durum olmaz akşamda tescillemiş oluruz. Teşekkür ederim bilgi verdiğin için. sabahtan beri canımı sıkıyor
    [COLOR="Blue"]http://www.facebook.com/group.php?gid=199474079468%5B%2FCOLOR%5D[/COLOR]

[COLOR="red"]Facebook Sayfamıza bütün[/COLOR] [COLOR="Lime"]Ninja ZX250R[/COLOR] [COLOR="red"]kullanıcılarını bekleriz...[/COLOR]

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Alıntı Raikkonen666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir nevi içimi rahatlattın, çünkü rölantide ses yok sadece seyir sırasında geliyor. Umarım aksi bir durum olmaz akşamda tescillemiş oluruz. Teşekkür ederim bilgi verdiğin için. sabahtan beri canımı sıkıyor
    Akşam bakarız Oğuz eğer yağsızsa yağ getirelim akşam orda sıkarız ?

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Arkadaşlar size bir sorum olacak çok merak ettiğim için akşamki toplantıyı bekleyemiyorum Bu sabah gelirken ve dün sanki çok az zincirden ses geliyor. yani önceden arada yapıyordu şimdi biraz daha sık yapıyor. acaba nedeni zincirim biraz pis tozlanmış gibi görünüyor bu olabilir mi? gerginlik konusundada sıkıntı yok gibi 1,5-2 cm falan.. Herkesin zincirinde az da olsa ses var mı yoksa herkeste hiç ses yok mu merak ettim. motor daha 1200 de ve rodajı gayet iyi geçti.. genelde 4-6bin devir arasında kullandım. ilk 800km hiç 4bin deviri geçmedim neredeyse.. içimi bir korku sardı çünkü egsantrik zincir sesi olaiblir mi diye düşünüyorum. okudugum kadarıyla rodaj düzgün olmayınca egsantrik zinciri bollaşır ve ses yaparmış. bu kadar cabuk olabilir mi diye düşndüm. konu hakkında tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi?
    Aynı sorun bende de var dün zincir ayarımı yaptırdım yağlandı filan ama hala tam olarak geçmedi o ses.. Rodajda bazen 6000e çıkmak zorunda kaldım bende.. Ne olduğu kesinleşirse burda paylaşırmısınız?
    [B]Rüzgara karşı koşmadıysan onla esmeyi bilemezsin, henüz motora binmediysen ben yaşıyorum diyemezsin :wiinkk:[/B]

Alıntı HiAxiSheytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşam bakarız Oğuz eğer yağsızsa yağ getirelim akşam orda sıkarız ?
    Abi geçenki buluşmada aliyle beraber yağlamıştık zaten ki yağsız değil suanda baktığımda, biraz pis ama yağa tozlar yapışmış gibi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:58 ----------

Alıntı kuzen84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var dün zincir ayarımı yaptırdım yağlandı filan ama hala tam olarak geçmedi o ses.. Rodajda bazen 6000e çıkmak zorunda kaldım bende.. Ne olduğu kesinleşirse burda paylaşırmısınız?
    Egsantrikte sıkıntı olmadığı sürece çözülebilir oldugunu umuyorum. Sanki önemli birşey değil gibi duruyor ama mide bulandırıyor işte. Akşam bakalım senide bilgilendiririz.

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    arkadaşlar depoyu fulleyince benzin ışığı kaç km sonra yanıyo sizlerde,bi karşılaştırma yapıcam ??

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar depoyu fulleyince benzin ışığı kaç km sonra yanıyo sizlerde,bi karşılaştırma yapıcam ??
    En son dibine kadar bitirip doldurdum benim ki 370 km de yandı. 60 küsür liraya doldurmuştum depoyu tamamı şehir içinde ve trafikte kullanıldı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:46 ----------

Abi geçenki buluşmada aliyle beraber yağlamıştık zaten ki yağsız değil suanda baktığımda, biraz pis ama yağa tozlar yapışmış gibi...[COLOR="Silver"]
    Akşam bakalım şuna merak ettim iyice...

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı kuzen84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Ben bütün kış boyunca ninja ile işe gidip geldim. Hemen hemen her türlü hava koşulunda kullandım diyebilirim (kar yağışı hariç). Havaların ısınmasıyla birlikte farkettiğim şey motorun daha sesli çalışması oldu. Serin havalarda motor daha rahat çalışıyor, daha doğrusu motor sesi o şekilde geliyor.

Zincir sesiyle ilgili olarakta, zincirinizi sıcakken yağlamayın, yağ olduğu gibi yere akıyor. İşten eve dönüp motoru parkettikten 1 - 2 saat sonra yağı sıkıp motoru sabah kullanmaya başlayın. Yağı sıkıp hemen kullanmaya başlarsanız zaten zincir yağı atar, aynı şey zincir sıcakken sıkılan yağ içinde geçerli.

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    bu benzin işine akıl sır erdiremiyorum arkadaşlar sinir oldum,benzin ışığı ilk sıralar fasılalı yanıyor sonralardan düz yanıyor yedeğe geçtiğinde hangisini baz alcaz,risk almayı sevmediğim için ışık yanar yanmaz benzin alıyorum ?

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu benzin işine akıl sır erdiremiyorum arkadaşlar sinir oldum,benzin ışığı ilk sıralar fasılalı yanıyor sonralardan düz yanıyor yedeğe geçtiğinde hangisini baz alcaz,risk almayı sevmediğim için ışık yanar yanmaz benzin alıyorum ?
    Ben ışık yandıktan sonra yola çıkmadan önce depoyu açıp motoru sağa sola doğru bir sallıyorum içerdeki benzinin durumuna ve gideceğim mesafeye göre yola çıkıyorum

Motosikleti
    ducati monster 696 wth akr '13
    2008-2011 arasındakı farklar nelerdir peki?

teşekkürler overcloud
    ride for wind

34 BR 5411

Motosikleti
    XL650V Transalp
    bildiğim kadarıyla grenajlara eklenen desenler var. yeşil modellerin kuyrukları siyaha boyalı.

ayrıca hararet göstergesi yerine benzin göstergesi eklenmiş durumda ama türkiye'ye gelen modeller arasında henüz benzin göstergeli olanı görmedim. belki buraya hala eski kasalar geliyordur yeni alan arkadaşlar bilgi verirse daha isabetli olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler