Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı HiAxiSheytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakıma gitmeden önce servisinin hangi marka yağ kullandığını ve onların kullandıkları yağlar haricinde bir yağ koydurup koyduramayacağını öğren. Ben 5000 bakımı için sorduğumda Z moto koymuyoruz demişti ama kawanın başka bir servisinde aldığım Motul yağının koydurdum.
    servistekiler işlerine gelmedikleri için öyle diyorlar, ellerindeki yağı satabilmek için... sonuçta motul ve ipone ikiside sadece motosikletler için yağ üreten firmalar. bunlarda daha iyisini bulmak zor.

Castrol yağda vites geçişleri daha sert oluyor. iki motosikletimde de yağ değiştirdikten sonra bunu farkettim, kaliteli yağ farkını hemen hissettiriyor.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Çok canını sıkma bence yağmurlu havalarda da kullandım demişsin bu 700 km boyunca arada zincirini yağladın mı ?? eğer yağlamadıysan bu ses ondan yapıyor olabilir. Bolluk meselesi ayrı onunda 10 dakikalık bir işi var.
    Ben her motoru yıkadıktan sonra zincirin eski yağını güzelce temizleyip tekrar yağlıyorum.

Bakıma gitmeden önce servisinin hangi marka yağ kullandığını ve onların kullandıkları yağlar haricinde bir yağ koydurup koyduramayacağını öğren. Ben 5000 bakımı için sorduğumda Z moto koymuyoruz demişti ama kawanın başka bir servisinde aldığım Motul yağının koydurdum.

5000 bakımın da ben Motulun 300V 4T FACTORY LINE 10W-40 Tam sentetik yağını alıp koydurdum motosikletime. Bizim makinalar için motulun 3 yağ önerisi var. Bunlar;

İyi 5100 4T 10W-40
    Daha iyi 7100 4T 10W-40
    En iyi 300V 4T FACTORY LINE 10W-40 (b)

Bu yağı koydurduktan sonra makinanın sesi değişti. 6000-7000 devir aralığında vites değiştirirken motor şimdi vites değişimlerinde 8000 devre kadar rahatlıkla çıkabiliyor tabi ben o kadar sıkıştırmıyorum ayrı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:54 ----------

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanırsın inşallah. Facebook sayfamıza ve Perşembe günleri yapılan haftalık toplantılarımıza da bekleriz.
    Daha önce bi kez öylesine bi yağlama yapmıştım denemek için.. Sanırım ses ondan kaynaklanıyor Ama bugün ya bi arkadaşımla yada serviste nasıl yağlandığına bir bakayım sonra kendim yaparım diye düşünüyorum.. Tek sorunum motoru arka sehpaya almak
    Zinciri bana ortalama 500 kmde yağla,yağmurlu havalardan veya tozlu havalardan sonra kontrol et demişlerdi.. Her yıkamadan sonra yağlarsam haftada iki kere yağlamam gerekicek fazla olmazmı
    Şİmdi ben motul yağına takıldım ,elimdekini iademi etsem?? Gerçi bide dediğiniz gibi servis kullanırmı kullanmazmı bilmiyorum.. Ankara'da 2 tane servis var bi sormak lazım..
    [B]Rüzgara karşı koşmadıysan onla esmeyi bilemezsin, henüz motora binmediysen ben yaşıyorum diyemezsin :wiinkk:[/B]

Motosikleti
    XL650V Transalp
    İpone'un hangi yağını aldın? ipone yada mtul olarak aklın çok karışmasın ikiside piyasdaki en iyi yağlar.

zincir yağlaması için 500km çok uzun bir aralık. 200km'de bir yağla yada kendince bir kriter koymak istiyorsan depoyu her doldurduğunda zinciri yağla. buda zaten 280 - 350km aralığında olur.

Zincir spreyini oringlerin üzerine doğru sıkman lazım, zincirin ortasına değil (zincirin dış tarafındaki baklaların içine). kitapçıkta anlatıyor zaten. bende sehpaya almadan yağlıyorum. zincir korumasını söktükten sonra üstten ve alttan yağladıktan sonra motoru biraz ilerletip tekrar yağlıyorum. Gerçi ben her seferinde fazla yağ sürdüğüm için (özellikle yaptığıum bir şey değil elim bol alışmış heralde )her seferinde ön dişlinin ordan grenajın alt kısmına yağ atıyor zincir

zinciri yağlarken arkla lastik ile zincir arasına bir gazete koyarsan iyi olur janta yada lastiğe yağ bulaşmaması için
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İpone'un hangi yağını aldın? ipone yada mtul olarak aklın çok karışmasın ikiside piyasdaki en iyi yağlar.

zincir yağlaması için 500km çok uzun bir aralık. 200km'de bir yağla yada kendince bir kriter koymak istiyorsan depoyu her doldurduğunda zinciri yağla. buda zaten 280 - 350km aralığında olur.

Zincir spreyini oringlerin üzerine doğru sıkman lazım, zincirin ortasına değil (zincirin dış tarafındaki baklaların içine). kitapçıkta anlatıyor zaten. bende sehpaya almadan yağlıyorum. zincir korumasını söktükten sonra üstten ve alttan yağladıktan sonra motoru biraz ilerletip tekrar yağlıyorum. Gerçi ben her seferinde fazla yağ sürdüğüm için (özellikle yaptığıum bir şey değil elim bol alışmış heralde )her seferinde ön dişlinin ordan grenajın alt kısmına yağ atıyor zincir
    ipone full power dı sanırım yanlış hatırlamıyosam.. Desenize yakında zincirleri alıcaktım elime ses çıkmasa Her depoyu doldurduğumda yağlamak mantıklı şu an rodajda olduğum için 300-350 km aralığında doluyo zaten..
    Bu sehpasız yağlama işini sevdim Ama eminim bende ayarını yapamam gibi geliyo neyse zamanla öğrenicez artık..O kitapçığı alıp da detaylı okumaya bi türlü fırsat bulamadım desem inanırmısınız, motoru aldığımdan beri doğru dürüst dinlenemedim diyebilirim
    [B]Rüzgara karşı koşmadıysan onla esmeyi bilemezsin, henüz motora binmediysen ben yaşıyorum diyemezsin :wiinkk:[/B]

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Otomatik zincir yağlama sistemleri için ne dersiniz? Bana iyi bir alternatif olarak göründü. Kullanan var mı acaba?

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    akropovic egzos isteyen varsa http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2552003/detay/ bakabilirsiniz, tesekkurler

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi egsozcum var çok müthiş işler yapıyolar,demir aksamlar konusundada ustalar ayrıcada sülalecek motorcular,bugün oraya gitcem kesin onlar bi çözüm bulurlar diye ümit ediyorum,akşam iş çıkışı bi gidim bakim inşallah bi çözüm bulunur...
    bak bu tasarım tam sana göre. e-bay'de dolanırken buldum. buna benzer bir şey yaptırabilirsin.

http://cgi.ebay.co.uk/R-G-Racing-Exh...c#ht_527wt_906

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Alıntı kuzen84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ipone full power dı sanırım yanlış hatırlamıyosam.. Desenize yakında zincirleri alıcaktım elime ses çıkmasa Her depoyu doldurduğumda yağlamak mantıklı şu an rodajda olduğum için 300-350 km aralığında doluyo zaten..
    Bu sehpasız yağlama işini sevdim Ama eminim bende ayarını yapamam gibi geliyo neyse zamanla öğrenicez artık..O kitapçığı alıp da detaylı okumaya bi türlü fırsat bulamadım desem inanırmısınız, motoru aldığımdan beri doğru dürüst dinlenemedim diyebilirim
    Arka sehpan varsa bence onla yap daha rahat olur. Ben bu hafta sonu gidip alıcam büyük ihtimalle. İtip yağla itip yağla uzun iş

Motosikleti
    XL650V Transalp
    valla itip yağla itip yağla banada bıkkınlık geliyo.

aslında sehpa alacağına biraz daha para ekleyip otomatik zincir yağlama sistemi almalı

Motosikleti
    Kawasakı Nınja 250R
    http://www.motosiklet.net/forum/son-...l-bakalim.html
    Etkınlıge katılacak varmı tanısalım

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    valla itip yağla itip yağla banada bıkkınlık geliyo.

aslında sehpa alacağına biraz daha para ekleyip otomatik zincir yağlama sistemi almalı
    Ben seviyorum temizleme işini falan da sehpayla daha kolay olur. Ben motoru yıkamaya başladım mı 1,5 - 2 saat sürüyor bitirmesi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:57 ----------

Alıntı noon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/son-...l-bakalim.html
    Etkınlıge katılacak varmı tanısalım
    Hımm.. olabilir bir bakarım pazar günü

Motosikleti
    Kawasakı Nınja 250R
    Ben seviyorum temizleme işini falan da sehpayla daha kolay olur. Ben motoru yıkamaya başladım mı 1,5 - 2 saat sürüyor bitirmesi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:57 ----------

Hımm.. olabilir bir bakarım pazar günü
    Abı gelırsenız habeerleselım tanısalm

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    bak bu tasarım tam sana göre. e-bay'de dolanırken buldum. buna benzer bir şey yaptırabilirsin.

http://cgi.ebay.co.uk/R-G-Racing-Exh...c#ht_527wt_906
    işyerindeki net ten bağlandığım için net in filtresi ebay ı açmıyo göremiyorum,ama en müsait zamanda bakarım,zaten saat 12 gibi ustam aradı ayaklık işini halletmiş işlem tamamdır dedi,bana dün sen nasıl bişey istiyosun sadece söyle en geç 2 saat içinde hazır dedi,adamlar çok iyi çalışıyo
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Abı gelırsenız habeerleselım tanısalm
    Yarın Maltepe sahilde Şato kafeye gel birçoğumuz orda olacağız zaten tanışırsın

Motosikleti
    Kawasakı Nınja 250R
    Yarın Maltepe sahilde Şato kafeye gel birçoğumuz orda olacağız zaten tanışırsın
    Etkınlıklerı cok yakından takıp edıyorum ama daha ben alamadım motorumu alınca ılk ıs gelıcem abı
    Bıde beyaz ıstıyorum bulma sansım nedır bı fıkrın varmı abı ?

red thunder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R - Mojito ;)
    Etkınlıklerı cok yakından takıp edıyorum ama daha ben alamadım motorumu alınca ılk ıs gelıcem abı
    Toplantılara katılmak için motor almayı beklemene gerek yok, motorsuz da gelebilirsin. Sorularına daha rahat cevap alabilirsin İlanlarda gördüğüm kadarıyla beyaz renk bayilerde var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:29 ----------

Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işyerindeki net ten bağlandığım için net in filtresi ebay ı açmıyo göremiyorum,ama en müsait zamanda bakarım,zaten saat 12 gibi ustam aradı ayaklık işini halletmiş işlem tamamdır dedi,bana dün sen nasıl bişey istiyosun sadece söyle en geç 2 saat içinde hazır dedi,adamlar çok iyi çalışıyo
    Hem geçmiş olsun, hem de hayırlı olsun
    http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=199474079468
    Facebook Sayfamıza bütün Ninja ZX250R kullanıcılarını bekleriz...

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Bugün eşimle birlikte motora 5dk bindikten sonra ben bir daha binmem arkası çok rahatsız dedi. Artçı tecrübelerinizi yazarmısınız çok rahatsız mı bu motorun arka koltuğu gerçekten.

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Alıntı neverless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün eşimle birlikte motora 5dk bindikten sonra ben bir daha binmem arkası çok rahatsız dedi. Artçı tecrübelerinizi yazarmısınız çok rahatsız mı bu motorun arka koltuğu gerçekten.
    Ben eşimle biniyorum hafta sonları tutunma konusunda ufak bir problemimiz var. Depodan tutmakta biraz sorun yaşıyoruz ellerine fazla yük verdiği için ağrıyor ama sele ile ilgili bir problemimiz yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:52 ----------

Katılım için motosiklet şartımız yok. Bende almadan önce etkinliklere katılıyordum. Artçı olarak arkadaşlara çok takıldım. İstersen gel.

Motosikleti
    Kawasakı Nınja 250R
    [QUOTE=red thunder;2386908]Toplantılara katılmak için motor almayı beklemene gerek yok, motorsuz da gelebilirsin. Sorularına daha rahat cevap alabilirsin İlanlarda gördüğüm kadarıyla beyaz renk bayilerde var.[COLOR="Silver"]

Tesekkurler bılgı ıcın
    Ozaman ugramaya calısıcam

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Ben eşimle biniyorum hafta sonları tutunma konusunda ufak bir problemimiz var. Depodan tutmakta biraz sorun yaşıyoruz ellerine fazla yük verdiği için ağrıyor ama sele ile ilgili bir problemimiz yok
    Yarın gelebilirsem yan çantalar için yaptırdığım aparata birlikte bakalım. Artçıya tutunabilecek eklentide yapılabilir diye düşünüyorum. Sissy barda yapılabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler