Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Mystical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aranıza yakında bende katılacağım =) kısaca bilgi veriyim ve sorumu sorıyım bana yardımcı olursanız sevinirim.

Bir senedir ybr 125 ve cbf 150 ile çok uzun olmayan şehir içi turlamaları yapıyorum.Motorlar arkadaşlarımın motorları onlardan alıp geziyorum.Yani çok deneyimli olduğumu söyleyemesemde çokta yabancı değilim motorlara ve trafiğe.

Arkadaşlar, bende artık motor sahibi olmaya karar verdim ve ileride yüksek ss düşünüyorum hem görüntüsü hem sesi herşeyiyle daha hard geliyor bana ve bundan hoşlanıyorum yani güce sahip olmaktan.Ama tabiki şuanda ne o gücü kullanacak nede yüksek makinalardan keyif alabilecek bilgi ve deneyime sahip değilim.O yüzden haddimi bilerek 250 cc bir makina ile başllamak istedim.

Honda gs2 ye kayıdımı yaptırdım daha sonra gs 3 e gideceğim.Sizlere sorum ninja 250 r ın sıfırınıda alabılecek paraya sahibim ikinci elinide.Yani ilk motorum olucak eğitimli bir şekilde binsemde yinede ilk motorum.

Sıfırmı alıyım yoksa ikinci elmi alıyım bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Çevremdeki bazı bilgisiz apachiler onun sıfırına vereceğin parayla onu alırsın bunu alırsın diyolar kullanamadıktan sonra ne anlamı var yüksek cc almanın ve yine benim başıma bir okadarda masraf açıcak belkide , belkide biryerlere patlıyacağım.Önerilere açığım ama bu motora aşığım yani ne daha kalıplı duran hyo nede sıfırı 8,... tl olan cbr nedense ilgimi çekmiyor.Hepinize Saygılar..
    Aslında bu soruna verilebilecek kesin bir cevap yok.

İkinci elde güvenilir temiz bir ninja bulursan tabiki ikinci eli tercih edebilirsin ama ben çok titiz bir kullanıcıyım, motorun rodajını ben yapmak istiyorum alacağım motorun garantisi olsun istiyorum dersen 0 km almalısın tabiki.

Almadan önce şunuda düşün, CBF150 ve YBR125 gibi motorlarda topcase kullanmaya alıştıysan ninja'da bu konuda sıkıntı yaşayabilirsin. Zira ninja'nın üzerinde bir kilit taşıyabilecek bir yer bile yok. Bu motoru alacaksan sırt çantası ile hammallık yapmaya alışmalısın

Ninja almadan önce 10 ay kadar cbr125 kullanmıştım. ninja 125cc'lik bir motora göre çok daha güçlü bir motora sahip. Bunu üzerine biner binmez anlayacaksın ama kıvraklık ve sürüş olarak cbr125 ile arasında bir fark yok diyebilirim (Gidon turu biraz daha azdır muhtemelen). Bu bakımdan CBF ve YBR'den sonra ninja'ya alışmakta çok zorluk çekmezsin.

Yaptığı hızı hissettirmeyen, titreşimi olmayan, rahat ve geniş bir seleye sahip ama bozuk asfaltta sarsıntıları sürücüsüne hissettiren harika bir motordur ninja. Şehir içinde 80 - 110km hız aralığında çevreyolu vede dur kalklı karışık kullanımda 100km/4.5lt, uzun yolda ise 100 - 130km hız aralığında 3.8lt yakıt tüketir.

250cc alıp en az 20bin km kullanırım diyorsan 0 km alabilirsin. Yok ben bu motoru geçiş motoru olarak kullanıcam, 1 sezon kullanır satarım diyorsan ikinci el alabilirsin.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Haftaya kadar dediğiniz gibi çok temiz bir ninja bulamassam gidip sıfırını alıcam.Aldığımda resimleri eklerim.
    Hepinizin verdiği bilgiler için çok teşekkür ediyorum süpersiniz dahada heveslendim şimdi.Haftaya aranızdayım bekleyin beni =)

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Haftaya kadar dediğiniz gibi çok temiz bir ninja bulamassam gidip sıfırını alıcam.Aldığımda resimleri eklerim.
    Hepinizin verdiği bilgiler için çok teşekkür ediyorum süpersiniz dahada heveslendim şimdi.Haftaya aranızdayım bekleyin beni =)
    Hopp şimdiden hayırlı olsun

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Vazgeçtim motosikletimi satmaktan. O kadar emekten sonra satmaya gönlüm el vermedi. Bikaç resim de ben serpiştireyim. Bu arada eksozumu kısa bir süre önce taktırdım, fakat çok gürültülü bu yüzden değiştirmek istiyorum. (R6 larda susturucu eksozun içinde değil daha önce manifold üzerinde imiş ben de bunu bilmiyordum tabi) 2007 model yamaha R6 orjinal eksozudur. Titanyumdur, oldukça hafif. Sesi bildiğiniz akrapoviç, mivv, muzzy gibi aftermarket eksozlardan farksız. Siyah renk orjinal ninja 250 eksozu ile ufak bir bedel karşılığı takas edebilirim.
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

En az bir sene kullanırım sorum seninde anladığın gibi , motordan kullanan herkez memnun zaten bu konuda bir soru sormak istemiyorum.Sıkıntı olarak motordan çok Z motordan bahsediliyor parça sıkıntısı vs. Teknik konulardan anlamıyorum şuan için. Eklemek istediğiniz veya herhangi bir konuda tavsiyeleriniz varmı ? ikinci ellerde 8000 civarı. Bir yanım al rodajını flan kendin yap , ilk binicisi sen ol granajı çiziliceksede sen çiz , motor yatıcaksada sen yatır diyor , diyer yanım arada 3000 lira var korumlarını , eğitimi,ehliyetini alsan sıfır fiyatına gelicek diyor karar vermem lazımmm
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7429681/detay/

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vazgeçtim motosikletimi satmaktan. O kadar emekten sonra satmaya gönlüm el vermedi. Bikaç resim de ben serpiştireyim. Bu arada eksozumu kısa bir süre önce taktırdım, fakat çok gürültülü bu yüzden değiştirmek istiyorum. (R6 larda susturucu eksozun içinde değil daha önce manifold üzerinde imiş ben de bunu bilmiyordum tabi) 2007 model yamaha R6 orjinal eksozudur. Titanyumdur, oldukça hafif. Sesi bildiğiniz akrapoviç, mivv, muzzy gibi aftermarket eksozlardan farksız. Siyah renk orjinal ninja 250 eksozu ile ufak bir bedel karşılığı takas edebilirim.

Bu rengi gerçekten çok beğeniyorum. mavi - mor karışımı.

yeni kasa ninjalara abudik gubudik desenler yapacaklarına bu klasikleşmiş renk bir kasa yapsalar...

Orjinal stickerları bir ozalitçide yeniden tasarlatıp imkanın varsa motoru komple yada çizilen yerleri boyatsan çok güzel olur.

Gerçi aynı boyayı yaparlarmı şüpheliyim.. sadece çizilen yerlere siyah şerit çeksende güzel olur aslında.

Egzostun sesini kaydedip burda paylaşabilir misin?
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu rengi gerçekten çok beğeniyorum. mavi - mor karışımı.

yeni kasa ninjalara abudik gubudik desenler yapacaklarına bu klasikleşmiş renk bir kasa yapsalar...

Orjinal stickerları bir ozalitçide yeniden tasarlatıp imkanın varsa motoru komple yada çizilen yerleri boyatsan çok güzel olur.

Gerçi aynı boyayı yaparlarmı şüpheliyim.. sadece çizilen yerlere siyah şerit çeksende güzel olur aslında.

Egzostun sesini kaydedip burda paylaşabilir misin?
    Boya işi çok pahalı düzgünce yaptıracaksan. Çizilen yeri ya da komple motosikleti boyatma arasında doğru düzgün fiyat farkı yok. Yalnız metalik boya ve çift renk olayı yüzünden fiyat çok artıyor. Yaşlı kurdun çiziklerini pek umursamıyorum açıkcası, yeterki iç organları düzgün olsun. Telefonun videosu bişeye benzemiyor, düzgün bir kamerayla çekim yapınca paylaşırım.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninjadan şikayeti olan varmı ? en çok km yapan kaç binde 50 bin yapan var mı?
    bu zamana kadar büyük cc lerden şikayetci olan neden tekrar döndü acaba?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:44 ----------

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    bende bir adet orjinal egsoz mevcut

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:46 ----------

En az bir sene kullanırım sorum seninde anladığın gibi , motordan kullanan herkez memnun zaten bu konuda bir soru sormak istemiyorum.Sıkıntı olarak motordan çok Z motordan bahsediliyor parça sıkıntısı vs. Teknik konulardan anlamıyorum şuan için. Eklemek istediğiniz veya herhangi bir konuda tavsiyeleriniz varmı ? ikinci ellerde 8000 civarı. Bir yanım al rodajını flan kendin yap , ilk binicisi sen ol granajı çiziliceksede sen çiz , motor yatıcaksada sen yatır diyor , diyer yanım arada 3000 lira var korumlarını , eğitimi,ehliyetini alsan sıfır fiyatına gelicek diyor karar vermem lazımmm
    1 yıl sonra sıkılcaksın 600 cc al derim hem cok güvenli trafikte tamamıyle hissediliyorsun gören yol veriyor.görmeyeninde aynası kopuyor...
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Boya işi çok pahalı düzgünce yaptıracaksan. Çizilen yeri ya da komple motosikleti boyatma arasında doğru düzgün fiyat farkı yok. Yalnız metalik boya ve çift renk olayı yüzünden fiyat çok artıyor. Yaşlı kurdun çiziklerini pek umursamıyorum açıkcası, yeterki iç organları düzgün olsun. Telefonun videosu bişeye benzemiyor, düzgün bir kamerayla çekim yapınca paylaşırım.
    peki z-moto'da sendeki çizilen parçalar var mı diye arayıp sordun mu hiç?

bende bi ara zzr250'e heves ettiğimde servisi arayıp sormuştum;

diyelim ki ben bu motoru park halinde devirdim ve kafa grenajı kırıldı, elinizde parça var mı diye sorduğumda olduğunu söylemişlerdi.

tabi ne kadar doğrudur tartışılır.

senin motor yakın zamanda klasiklerin arasında yer alacak, sakın yanlış anlama iyi bir motor olduğu için böyle söylüyorum.

bildiğim kadarıyla 1992 model zzr250'ler 40 beygir ve şu an ninja'larda kullanılan motorlardan farkı karbüratörlü olması. tabi zaman içinde ufak tefek iyileştirmeler yapmışlardır ama 1992'de tasarlanıp günümüzde halen kullanılan bir motor aksamından bahsediyoruz.

http://www.motorbikes.be/en/Kawasaki_ZZR_250_1992.aspx

Eğer alsaydım bu şekilde kullanmayı planlıyordum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:50 ----------

buarada sahibinden.com'da gezinirken şöyle bir ilan buldum, belki işine yarar:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...rcalari/detay/

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    yaw bir resimde bey koyayim bari canim cekti valla buraya kis geldi artik 6 ay tatil artik evden ise isten eve takilcaz motorla.maksat aku bosalmasin motor surmeyi unutmayalim o kadar,...

Uploaded with ImageShack.us
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Arkadaşlar merhaba ben Ninja 250R almak istiyordum İzmir veya yakınlarında satmayı düşünen yada satılık olan var mı acaba

Alıntı k-k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ben Ninja 250R almak istiyordum İzmir veya yakınlarında satmayı düşünen yada satılık olan var mı acaba
    ben satıyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7429681/detay/

abi bir malı satılık diye ortaya sunar san mal pis olur. hatta bende var çok güzel dedinmi. alacak olan bile ufteyle bakar. zaten buraya yazan ben motor arıyorum diyen çoğu kişi sahibnden com a bakıyor. asıl amaç güzel olacak çizik olmayacak parasıda 7 gibi olursa çok iyi olur diye düşün düğü için çalı dibi yoklaması çekiyorlar.
    tahminim sana tekliflerde 8500 veren olmuştur.

dogrusun başkan

fiyat belli. malda belli

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    8500 verene bir tane de boş mezar verelim şirketten

Arkadaşlar acunun dediği gibi baktım sahibindene bir tane var ama ben belki ilanını koymayıp satmayı düşünen olabilir diye yazdım. daha yeni ehliyet aldığım için uzak mesafelerden getirmek zor olacağı için izmir yakınlarından istiyorum

Motosikleti
    atv
    Abilerim ben yazdıgınız çogu şeyi okuyaamdım ben 16 yaşındayım ve 1 seneden beri 2010 ninja 250r biniyorum motor bende zevk ve hobiden çıkıp hastalık haline geldi rüyamda bile kawasaki 636 600rr gsxr 6 yarışları görüyorum ve motoru çok seviyorum 4 aya işalah 600cc makinaya geçicem (aranız da belki daha çok erken diyen var ama ) inanınki 6 aydan beri 600cc makinaları kulanan abilerle tura gidiyorum yani abilerdenden okey aldım anlayacaganıız 600cc ye geçecem he bide 250r ninja ya gelirken ÇOK AMA ÇOK Güzel motor al pişman olmasın diyecegim bir motor (tek kelimeyle mütiş)

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı emiq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim ben yazdıgınız çogu şeyi okuyaamdım ben 16 yaşındayım ve 1 seneden beri 2010 ninja 250r biniyorum motor bende zevk ve hobiden çıkıp hastalık haline geldi rüyamda bile kawasaki 636 600rr gsxr 6 yarışları görüyorum ve motoru çok seviyorum 4 aya işalah 600cc makinaya geçicem (aranız da belki daha çok erken diyen var ama ) inanınki 6 aydan beri 600cc makinaları kulanan abilerle tura gidiyorum yani abilerdenden okey aldım anlayacaganıız 600cc ye geçecem he bide 250r ninja ya gelirken ÇOK AMA ÇOK Güzel motor al pişman olmasın diyecegim bir motor (tek kelimeyle mütiş)
    kg ve boyun 600 cc kaldırırsa hiç düşünmeden al derim büyük makina daha emniyetli bence...
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "11
    Alıntı Danieljohn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Ozan Bey,
    anlaşılan sizin Beyaz'a hâlâ istediğinizi veren olmadı.
    Ben ilanı ne zamana kadar daha tutmayı düşündüğünüzü ve tabi ilandaki fiyatın bir kuruş altına satıp satmayacağınızı öğrenebilir miyim?(Ben yaklaşık 6 aydır Ninja 250r almayı düşünüyorum fakat henüz ehliyeti alamadım, artı sıfır almayı düşündüğüm için henüz parayı da denkleştiremdim.)Sizin motorsiklet de maaşallah sıfır sayılır, üzüldüm bu şekilde satışa koymanıza.

İnşallah Haziran maaşından sonra Special Edition parası çıkacak, 4-5 ay kadar binip havalar düzelene kadar özlem duyacağız.

Alıntı RastaRules adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Ozan Bey,
    anlaşılan sizin Beyaz'a hâlâ istediğinizi veren olmadı.
    Ben ilanı ne zamana kadar daha tutmayı düşündüğünüzü ve tabi ilandaki fiyatın bir kuruş altına satıp satmayacağınızı öğrenebilir miyim?(Ben yaklaşık 6 aydır Ninja 250r almayı düşünüyorum fakat henüz ehliyeti alamadım, artı sıfır almayı düşündüğüm için henüz parayı da denkleştiremdim.)Sizin motorsiklet de maaşallah sıfır sayılır, üzüldüm bu şekilde satışa koymanıza.

İnşallah Haziran maaşından sonra Special Edition parası çıkacak, 4-5 ay kadar binip havalar düzelene kadar özlem duyacağız.
    Merhaba,
    dedigin gibi makinayı zaten çözmüssün. fotograflarda gördügün grenaj çatlagını dün bursa kawasaki bayine düzelttirmeye bıraktım. birde bahsettigim debriyaj kolunun orjinal z mtordan siparişini verdim. satacagım arkadaşa hiç bir masrafı olmadan sıfır gibi vericem. bu masrafları tamamen titizlikten yaptım. ben ayın mayıs 23 te yurt dısı görevine çıkıyorum. ama 19 mayısta da tatile çıkarım. yani en son 18 mayısa kadar satısta duracak. istersen sahibinden com dan mesaj at ordan telefon no yazayım telde daha rahat olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler