Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Benelli Tornado 302R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı SeCReTBoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gereksiz tartışmalar devam ediyor Benelli üretimlerini İtalya'da gerçekleştiriyor ama o motorlar bize gelmiyor bizim gibi 4. 5. sınıf ülkeler o parayı veremediğği için Çin'den ucuz imalat ile geliyor paran varsa git İtalya'ya al tam orjinal motorunu gel tasarım kalite ve motor hala italyan
    az once harley ile ilgili roportaji okudugumda boyle bir bilgi paylasmis amcam

- Keeway hangi ülkenin markası?
    Marka Macar markası ama tamamen Çin orjinli bir fabrikanın üretimi. Ama hakikaten Çin'in en kalitelisi. Keeway diye bir marka yaratılmış, tüm dünyada bu marka ile satılıyor. En son İtalyan Benelli'yi satın aldılar. Çin'de hep taklittir ama bunlar kendi dizaynlarını yapıyorlar. İspanya'da dördüncü sırada, Güney Amerika'da tamamen pazara hakim. Biz onlarla çalışmaktan çok memnunuz. Geçen sene başladık ve Türkiye'de çok büyüyeceğine inanıyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor kaç bin devir çeviriyor?Ninja ile yarışır gibi duruyor.
    Hocam ninja derken kawasaki ninja 300 ise benim baktığım birkaç sitede hindistandaki broşürlerde karşılaştırma yapılan modellerden birisi ancak benim motor bilgim buna yeterli değil maalesef bulabildiğim şu, 300 cc'lik motor 10.000 devirde 38 Hp güç ve 9.000 devirde 27 Nm tork üretiyor

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MehmetSsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ninja derken kawasaki ninja 300 ise benim baktığım birkaç sitede hindistandaki broşürlerde karşılaştırma yapılan modellerden birisi ancak benim motor bilgim buna yeterli değil maalesef bulabildiğim şu, 300 cc'lik motor 10.000 devirde 38 Hp güç ve 9.000 devirde 27 Nm tork üretiyor
    Ninja biraz daha atik hafifliğinden dolayı.

Teşekkür ederim hocam önce aldım sonra araştırdım diyelim Distribör le görüştüm, dediğiniz gibi 2019 da satışa sunulacak o yüzden yedek parça konusunda tam net olmamakla beraber bir problem olmadığını söyledi sonuçta yurt dışında bayağı satılan bir ürün. Açıkçası aldığım kişi yeğeninin kullanmasını istemediği için bir an önce satmak niyetindeydi bende aldığı fiyatı vadeli teklif ettim kabul edince almış bulundum.İlk hedefim satıp kar etmekti ancak motoru çok beğendim şuanda eskitmeyi düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Evet hocam dediğiniz gibi kullanmakta ustalaştıkça daha zevkli oluyor ilk etapta havaların ısınmasıyla beraber yakın mesafeli il dışı gezileri yapmayı düşünüyorum 60-70 km mesafeli. Zaten iş yerim ve evim arasındaki mesafeden dolayı günlük min. 40 km yapıyorum.
    Biraz fotoğraf atabilirsen bizlerde görmüş oluruz. Yurt dışında satılıyor ama orjinal yedek parça için en iyisi distribütör yolu ile almaktadır. Servis noktasında titiz davranmaya çalış sonuçta bilinmeyen bir model. 2019'da kesin gelecek değil mi? Sana daha fazla bilgi vermiştir şimdi adamlar

Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz fotoğraf atabilirsen bizlerde görmüş oluruz. Yurt dışında satılıyor ama orjinal yedek parça için en iyisi distribütör yolu ile almaktadır. Servis noktasında titiz davranmaya çalış sonuçta bilinmeyen bir model. 2019'da kesin gelecek değil mi? Sana daha fazla bilgi vermiştir şimdi adamlar
    Merhabalar hocam daha bugün Benelli Türkiye Distribütörüyle görüştüm, fuardan bizim arkadaşa jest olarak alan kişi kendisiymiş. Ruhsat onların adına olunca yeni alabildim üstüme. Motor 2019 da kesin gelecekmiş ancak fiyat olarak biraz yüksek bekleniyormuş bilginize. Motor yaklaşık 2500 km de bu hafta içi yağ değişimi ve bakıma gideceğim kendisinin yönlendirdiği servise. Özellikle tekrardan yedek parça,grenaj konusunu sordum hiç bir problem olmaz getirtiriz dedi. En kısa zamanda resimlerini buraya yükleyeyim

YasinC ve RoofRoof bunu beğendiler.

Çok iyi duruyor. Süspansiyonları tnt250/300 deki gibi iyiyse tadından yenmez. Bel ağrısı yapıyor mu uzun süre üzerinde durunca?
    Rüzgar yiyor musun rahat pozisyonda iken.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi duruyor. Süspansiyonları tnt250/300 deki gibi iyiyse tadından yenmez. Bel ağrısı yapıyor mu uzun süre üzerinde durunca?
    Rüzgar yiyor musun rahat pozisyonda iken.
    Tnt250/300 kullanmadığım için karşılaştırma yapamadım ancak süspansiyonları gayet yumuşak, yollarımız malum ama ona rağmen gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Genelde dik oturuyorum çok yüksek süratlere çıkmadığım için üstüne yatarak kullanmadım ama rüzgar anlamında bir problem yaşamadım max. 120 km/h hız yaptım o hızda motor 5. viteste 6-7 bin devirde ve gayet rahat diyebilirim. Hergün kullanmıyorum işe gidiş gelişte git gel toplamda 1 saat kullanıyorum sırt, bel ağrısı olmadı daha uzun süreli kullanımlarda ne olur bilemem. İlk fırsatta uzun yol yapıp denemek istiyorum

Merhabalar arkadaşlar. Öncelikle motor tecrübem biraz arttı o yüzden fark edebildiğim detayları sizinle paylaşmak istiyorum. Başka motorlarla karşılaştırma yapamayacağım ancak daha önce farklı motosikletleri olan arkadaşların deneme yapıp beğendiğini söyleyebilirim.
    Geçen hafta bakıma götürdüm. Yağ değişimi, zincir yağlaması, yeni plakalık taktırdım siyah, elektronik aksama sıkılan zımbırtı vs. derken toplam 200 tl tuttu. Ancak bakım sonrası titreşimde artma oldu, ya ben daha önce hissetmedim yada gerçekten 70 km den sonra aynalara odaklanmak çok zor. Bu arada aynalar arkayı göstermiyor, ne yaptıysam bir türlü o açıya getiremedim ilk başlarda beni rahatsız etti ancak şuan alıştım. Üzerindeki lastikler Metzeller, dişleri iyi gibi ancak arka lastik bana hiç güven vermiyor. Özellikle virajlarda attığını, düz yolda gezinme yaptığını hissediyorum, sadece lastik kaynaklı mıdır bilemiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok iyi olur.
    Plastik kalitesi iyi, hızlanması tatmin edici. Max hız gibi bir derdim yok şu ana kadar en yüksek 120 km. hız yaptım, ondan sonra da gaz yemeye devam etti ben çekindim, zamanla inş.
    Şuanda fark ettiklerim bu kadar, ekstra soru sormak isteyen arkadaşlar olursa beklerim şimdiden

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Benelli MC Logosunu yapıştırın kulübe kayıt olun arkadaşlar..

Arma Linki

Grup Linki

Merhabalar arkadaşlar. Öncelikle motor tecrübem biraz arttı o yüzden fark edebildiğim detayları sizinle paylaşmak istiyorum. Başka motorlarla karşılaştırma yapamayacağım ancak daha önce farklı motosikletleri olan arkadaşların deneme yapıp beğendiğini söyleyebilirim.
    Geçen hafta bakıma götürdüm. Yağ değişimi, zincir yağlaması, yeni plakalık taktırdım siyah, elektronik aksama sıkılan zımbırtı vs. derken toplam 200 tl tuttu. Ancak bakım sonrası titreşimde artma oldu, ya ben daha önce hissetmedim yada gerçekten 70 km den sonra aynalara odaklanmak çok zor. Bu arada aynalar arkayı göstermiyor, ne yaptıysam bir türlü o açıya getiremedim ilk başlarda beni rahatsız etti ancak şuan alıştım. Üzerindeki lastikler Metzeller, dişleri iyi gibi ancak arka lastik bana hiç güven vermiyor. Özellikle virajlarda attığını, düz yolda gezinme yaptığını hissediyorum, sadece lastik kaynaklı mıdır bilemiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok iyi olur.
    Plastik kalitesi iyi, hızlanması tatmin edici. Max hız gibi bir derdim yok şu ana kadar en yüksek 120 km. hız yaptım, ondan sonra da gaz yemeye devam etti ben çekindim, zamanla inş.
    Şuanda fark ettiklerim bu kadar, ekstra soru sormak isteyen arkadaşlar olursa beklerim şimdiden
    Motor sitesinde gözükmüyor nasıl aldınız acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Fuara gelen motoru satın aldılar.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    selam dostum, öncelikle tekerin düz bassın, dikkatli kullan. çok güzel bir motor almışsın. inşallah tr'ye geldiğinde fiyat konusunda bizi üzmezler de bizler de alıp tecrübe etme fırsatı buluruz.

ayna konusunda tavsiyem değiştirmenden yana. cbr 250r aynaları bu tipe uygun olacaktır diye tahmin ediyorum. stok aynalarında aynanın sonuna doğru görsel katmak için çaptan kısmışlar ki bu da kör nokta alanını çoğaltır diye tahmin ediyorum. cbr'deki gibi bir aynan olursa rahat edersin.

metzeller lastikler yol tutuş anlamında iyidir aslında. motoru alırken üzerine bu lastiklerle mi geldi yoksa aldığın arkadaş sonradan mı takmış. eğer sonradan takılma ise kullanım zamanı geçmiş bir lastik olabilir, ya da 2. el bilemedim. bir olasılık da zinciri yağlarken yağ bulaştıysa lastiklere ondan dolayı sıkıntı yaratabilir sana. kontrol etmekte fayda var.

motor konusunda benim sana sormak istediğim sorular da var;

öncelikle oturuş pozisyonu nasıl çok eğik mi yoksa biraz dikçe mi oturuyorsun üzerinde. aynı zamanda hem ön hem de arka selenin rahatlığı ne durumda. orta seviye bir uzun yola gider mi. arkaya artçı aldıysan rahatsızlık dile getiren oldu mu?

keskin dönmek için gidonu kitlediğinde parmakların karenaja sıkışıyor mu yoksa aralık kalıyor mu?

120-130 km gibi hızlarda rüzgar alma durumu ne kadar. aldığın rüzgar kafanı zor sabit tutmana mı neden oluyor yoksa o seviyede değil mi? paralelinde göğüse vuran rüzgar ne şiddette detay verebilir misin.

kıvraklığı ne alemde, düşük hızlarda manevra yaparken ağırlık hissediyor musun çok fazla?

önerim, youtuber motorculardan biri ile kontağa geçersen bir deneme videosu çeksin bizler için de bilgi edinmek adına güzel olur. hem o da sana motor hakkında güzel bilgiler verebilir. ülkedeki ilk sahibisin, böyle bir sorumluluğu üstlenmeni isteriz açıkçası bu modelin takipçileri olarak

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuara gelen motoru satın aldılar.
    Motor Türkiye'ye ye ne zaman gelecek peki

Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor Türkiye'ye ye ne zaman gelecek peki
    Normalde ağustosta gelir diye düşünüyordum. Ama ülkenin ekonomik durumundan dolayı sular durulana kadar getirileceğini sanmıyorum.

Plaka çok güzel uymuş motora bu dolar kuru ile bu model ne yazık biraz daha bekleyecek gelse de bir çok kişi vergi diliminden dolayı bu dolar kuru ile uzak duracaktır.

Teşekkür ederim kardeşim iyi dileklerini için. Biraz geç gördüm msj ları kusura bakma. cbr 250r aynaları bir bakayım uygun mu değil mi aslında alıştım ama neyse artık Lastik daha varmış zamanı ben biraz kuruntu yaptım herhalde, baktım internetten metzeller ile ilgi yorumlar güzel.
    Oturuş pozisyonunu sormuşsun, dik oturmaya müsait ama senin de dediğin gibi 120km+ hızlarda kaskta bir sıkıntı yok ama rüzgar yumruk gibi çarpıyor resmen gögüse. Üstüne yatarak kullanayım dedim çok konforsuz buldum alışamadım. Şehir içinde artçılı kullandım daha şikayet eden yok. Boş zamanlarımda park alanlarına gidip düşük hızlarda gidon kilit dönüş, ani hızlanma ve ani fren çalıştım. Ağırlık dengesi kıvraklığı acemi olduğum halde bana kolay geldi.
    Youtuber arkadaşlara değil ama birkaç anlayan motorcu arkadaşa ve son olarak motor ustası kuzenime gösterdim. Kuzenim malzeme kalitesi, yol tutuşu, titreşimin azlığı konusunda hayran kaldığını söyledi.
    "ülkedeki ilk sahibisin, böyle bir sorumluluğu üstlenmeni isteriz açıkçası bu modelin takipçileri olarak "
    Sanırım bu sorumluluk bana ağır gelir kardeşim teşekkür ederim yorumun için
    Bu arada 2019 yılında kesin gelecek demişlerdi model için ancak şuan ki durumlardan dolayı geleceğini pek sanmıyorum maalesef en son müzeye koyarız herhalde motoru

Teşekkür ederim kardeşim iyi dileklerini için. Biraz geç gördüm msj ları kusura bakma. cbr 250r aynaları bir bakayım uygun mu değil mi aslında alıştım ama neyse artık Lastik daha varmış zamanı ben biraz kuruntu yaptım herhalde, baktım internetten metzeller ile ilgi yorumlar güzel.
    Oturuş pozisyonunu sormuşsun, dik oturmaya müsait ama senin de dediğin gibi 120km+ hızlarda kaskta bir sıkıntı yok ama rüzgar yumruk gibi çarpıyor resmen gögüse. Üstüne yatarak kullanayım dedim çok konforsuz buldum alışamadım. Şehir içinde artçılı kullandım daha şikayet eden yok. Boş zamanlarımda park alanlarına gidip düşük hızlarda gidon kilit dönüş, ani hızlanma ve ani fren çalıştım. Ağırlık dengesi kıvraklığı acemi olduğum halde bana kolay geldi.
    Youtuber arkadaşlara değil ama birkaç anlayan motorcu arkadaşa ve son olarak motor ustası kuzenime gösterdim. Kuzenim malzeme kalitesi, yol tutuşu, titreşimin azlığı konusunda hayran kaldığını söyledi.
    "ülkedeki ilk sahibisin, böyle bir sorumluluğu üstlenmeni isteriz açıkçası bu modelin takipçileri olarak "
    Bu arada 2019 yılında kesin gelecek demişlerdi model için ancak şuan ki durumlardan dolayı geleceğini pek sanmıyorum maalesef en son müzeye koyarız herhalde motoru
    Senin bu yorumların sayesinde millet etkilenecek ve motoru isteyecek Modelin takipçileri için sen o sorumluluğu üstlen youtuber olma yolunda'da ilerle Bu model sayesinde çok takipçin olur.

Nazar değmesin ama çok kişinin gözü vardır üstünde tekerin düz bassın. CBR 250 kullandın mı ona oranla farkları nelerdir?

Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin bu yorumların sayesinde millet etkilenecek ve motoru isteyecek Modelin takipçileri için sen o sorumluluğu üstlen youtuber olma yolunda'da ilerle Bu model sayesinde çok takipçin olur.
    Youtuber'lık bana göre değil, zaten vaktim de yok maalesef yoksa dediğin gibi fena fikir değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Alıntı seyralem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nazar değmesin ama çok kişinin gözü vardır üstünde tekerin düz bassın. CBR 250 kullandın mı ona oranla farkları nelerdir?
    Teşekkür ederim. Maalesef kullanmadığım için farklarını söyleyemem

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)