Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Benelli Tornado 302R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı hacıyatmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Euro4 olarak getirilecek ise abs olmak zorunda euro 4 olarak getirilmezse 2016 diye gelir belli değil hiç bişey fuarda herşet netleşecek inş.
    2017'de gelecek olan modeli niye 2016 diye gelsin abs vs. herşeye uyumlu olacaksada 17 bini çok rahat bulur fuarda bi inceleyelimde parça kalitesi vs. bilgi aktarırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017'de gelecek olan modeli niye 2016 diye gelsin abs vs. herşeye uyumlu olacaksada 17 bini çok rahat bulur fuarda bi inceleyelimde parça kalitesi vs. bilgi aktarırım.
    Ürün geldiği zaman bu yorumumu hatırlayın arkadaşlar 4990 - 4999 dolar arasında satışa çıkacak bayiler ilk başta indirim yapmayacak alanlar alacak sonra 100 150 lira indirim yapacaklar

Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürün geldiği zaman bu yorumumu hatırlayın arkadaşlar 4990 - 4999 dolar arasında satışa çıkacak bayiler ilk başta indirim yapmayacak alanlar alacak sonra 100 150 lira indirim yapacaklar
    söylediğin fiyat mantıklı geliyor ama tabi abs vs. seçeneğine bağlı değişir bu

Kaldı şunun şurasında fuara 2 ay fuarda motorda iyice bi incelenir parça kalitesi belli olur ortalama fiyatıda belli olur.

Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Tornado 302R'ın tanıtım filmi yayınlandı tekrar tekrar izledim Çok güzel olmuş.
    https://www.youtube.com/watch?v=FlqO_AJnvsw
    Videodaki kadar güzelse bize gelecek olan model şimdiden çok tutacağına inanıyorum.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Hindistan'da rakip veya emsal görülen modeller bunlar. Honda listede yok bildiğin kadarıyla hindistan'da honda kullanıcısıda çok fazla yok. heralde ondandır diye düşünüyorum.
    RODWIN250R bunu beğendi.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hindistan'da rakip veya emsal görülen modeller bunlar. Honda listede yok bildiğin kadarıyla hindistan'da honda kullanıcısıda çok fazla yok. heralde ondandır diye düşünüyorum. https://ic.maxabout.us//misc/infogra...ung-GT300R.jpg
    Fiyat ve özelliği geldiği takdirde değişmeyecek ise emsalleri ile kıyaslama yapılabilir ama ben erken diye düşünüyorum zira tnt 300 ilk geldiğinde vergi diliminden dolayı geri gönderilip 250ccye düşürüldü aynı olay yaşanabilir. 250ccye düşürülürse emsallerine oranla tasarım ve fiyattan tutulacaktır.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Ben de kataloğunu gördüm... çok beğendim... fiyatı japonlarda aşağı gelirse hepsini sallar.[IMG][/IMG]

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Fiyatının Japonlar'dan aşağı olmasına imkan yok. 250 cc modeli bile şu anda Japon'lardan (250 cc Japon'lardan) pahalıya satılıyor. Bugünkü kurla 18200 TL. Bunun fiyatı 300 cc vergisi, karenajlar ve ABS ile en az 20000 TL olacaktır. O fiyatla işi zor ama 250 cc Japonlar'dan güzel motor.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatının Japonlar'dan aşağı olmasına imkan yok. 250 cc modeli bile şu anda Japon'lardan (250 cc Japon'lardan) pahalıya satılıyor. Bugünkü kurla 18200 TL. Bunun fiyatı 300 cc vergisi, karenajlar ve ABS ile en az 20000 TL olacaktır. O fiyatla işi zor ama 250 cc Japonlar'dan güzel motor.
    bne 18-19 olabilir gibi düşünüyorum. Yamaha dün 16.350tl idi baktığımda...2016model
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kataloğunu gördüm... çok beğendim... fiyatı japonlarda aşağı gelirse hepsini sallar.http://<a href="http://hizliresim.co...mE.jpg</a></a>
    Hindistanda 286cc lik cbr300R satılmıyor. CBR250 var. bu listedeki tüm motorlar 250cc üstü olduğu için muhtemelen Honda ondan yok.

Şimdi bu listede A'mı diyim B'mi diyim C'mi diyim D'mi dersen cevap E hiçbiri veya KTM RC390 oalcak. Çünkü fiyatı 2.50

Bu listedeki tüm motorlar ithal, KTM ise hint ortaklı

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bne 18-19 olabilir gibi düşünüyorum. Yamaha dün 16.350tl idi baktığımda...2016model
    Soru şu olmalı...Dediğin fiyata satar mı/veyahut kaç adet satar?...
    The Power of The Dreams.

Asıl soru şu olacak 300cc vergi diliminden dolayı tutulur mu ? 500cc olsa idi aynı vergilendirme ücreti ile tutulacaktı ha fiyatı 19 20 olursa tutar çünkü 2017 model olarak gelecek henüz gelemdi ve geldiği zaman dolar bugun neyse o fiyattan gelecek o yüzden yüksek olacaktır.

Bu model satılacak ama tnt 25 gibi satış patlamasıyla değil asıl bu seneki satış patlaması tnt 125 ile olacak bir çoğumuza düşük cc gelebilir ama 250cc almaya gücü olmayan çin malı kullanmak istemeyen bir çok arakdaşımız bu modeli alacak. 2018'de marka kendini kanıtlarsa Türkiye pazarında çok daha ciddi modeller gelecektir buda distribütör ve biz kullanıcılara kalmış birşey.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl soru şu olacak 300cc vergi diliminden dolayı tutulur mu ? 500cc olsa idi aynı vergilendirme ücreti ile tutulacaktı ha fiyatı 19 20 olursa tutar çünkü 2017 model olarak gelecek henüz gelemdi ve geldiği zaman dolar bugun neyse o fiyattan gelecek o yüzden yüksek olacaktır.
    Katalog ta 300 cc diyor. Ama TNT 300 gibi bu da 250 cc olarak gelecek. Hiç marka gidip duvara kafa atmaz Diğer japon, koreli ya da avrupalı üreticilerin 250 cc motorları küçültüp buraya göndermesi gibi. KTM nin Duke 250 ve RC 250 yapma sebebi budur zaten. Bu tip vergi uygulamalarının olduğu ülkelere satış yapabilmek.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katalog ta 300 cc diyor. Ama TNT 300 gibi bu da 250 cc olarak gelecek. Hiç marka gidip duvara kafa atmaz Diğer japon, koreli ya da avrupalı üreticilerin 250 cc motorları küçültüp buraya göndermesi gibi. KTM nin Duke 250 ve RC 250 yapma sebebi budur zaten. Bu tip vergi uygulamalarının olduğu ülkelere satış yapabilmek.
    Herkes aynı düşüncede ama adamlar kataloga 300cc yazmazdılar 250 adı altında getirirdiler ki tnt 250 bile 300cc gücünde diyorlar sadece ad olarak 250'ye iniyor bence belki buda öyle olur

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes aynı düşüncede ama adamlar kataloga 300cc yazmazdılar 250 adı altında getirirdiler ki tnt 250 bile 300cc gücünde diyorlar sadece ad olarak 250'ye iniyor bence belki buda öyle olur
    Katalog direkt İngilizce den çeviridir muhtemelen. Bu öyle bir durum değil hem. 300 cc bir motor u 250 cc gibi gösteremezsin. TNT 300 ise 38 beygir TNT 250 31.5 beygir. TNT 300 gelip Türkiye de 250 cc diye satamazsın. Zaten diğerleri de 250 cc değil 249 cc ve altında. Çünkü vergi kanununa göre 250 cc üstü diyor.

Şöyle örnek vereyim. 99 depremi sonrası Amerika dan Deprem Yönetmeliği getirdik. Direk çevirip her yerde yayınladık. Bir maddesinde şöyle diyor.

Deprem anında KAPI KİRİŞİ altında saklanabilirsiniz. Bu Çelik ve Ahşap Konstrüksiyon yapılar için geçerlidir.

Betonarme Yapılarda ilk yıkılan yerlerden biri Yatay Kirişler dir. Sonrası da ki Artçı Depremlerde Kapı arasında bulunan cesetleri var sen düşün.

Bu devletin her halttan vergi alması beni zaten ayrı ayar ediyor. TNT 300 neredeyse 40 beygir. 120 - 160 lastik ölçüsünde aslında bir orta sınıf motordur. Ama buraya gücü düşürülmüş. Dandik Lastik ile geliyor. Kıl oluyorum buna

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katalog direkt İngilizce den çeviridir muhtemelen. Bu öyle bir durum değil hem. 300 cc bir motor u 250 cc gibi gösteremezsin. TNT 300 ise 38 beygir TNT 250 31.5 beygir. TNT 300 gelip Türkiye de 250 cc diye satamazsın. Zaten diğerleri de 250 cc değil 249 cc ve altında. Çünkü vergi kanununa göre 250 cc üstü diyor.

Şöyle örnek vereyim. 99 depremi sonrası Amerika dan Deprem Yönetmeliği getirdik. Direk çevirip her yerde yayınladık. Bir maddesinde şöyle diyor.

Deprem anında KAPI KİRİŞİ altında saklanabilirsiniz. Bu Çelik ve Ahşap Konstrüksiyon yapılar için geçerlidir.

Betonarme Yapılarda ilk yıkılan yerlerden biri Yatay Kirişler dir. Sonrası da ki Artçı Depremlerde Kapı arasında bulunan cesetleri var sen düşün.

Bu devletin her halttan vergi alması beni zaten ayrı ayar ediyor. TNT 300 neredeyse 40 beygir. 120 - 160 lastik ölçüsünde aslında bir orta sınıf motordur. Ama buraya gücü düşürülmüş. Dandik Lastik ile geliyor. Kıl oluyorum buna
    Zaten vergiler olmasa hiç birimiz burada şu motorun fiyatı bu olsun şu motor daha ucuz demezdik kalite neyse o abi :D Vergiler ve dolar yüzünden hepimiz kaliteli ucuz mal arıyoruz olmayan bişey yani :D
    oialdemir ve RODWIN250R bunu beğendiler.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar konu dışı bir soru soracam TNT 125 ile ilgili bir gelişme var mı ? Bayilere ne zaman geleceği hakkında

Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar konu dışı bir soru soracam TNT 125 ile ilgili bir gelişme var mı ? Bayilere ne zaman geleceği hakkında
    Fuarda tanıtılmadan bayilere geleceğini sanmıyorum ki daha motosiklet sezonu bile açılmamış şubat 23'te herşey belli olacak diye umut ediyorum

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)