Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TRK 502 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda XL1000 VARADERO
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trk sahibi değilim SYM Wolf'e biniyorum. Motosikletinizde ayaklık müşürü varsa sorun ondan kaynaklanıyor olabilir. Soket ve kablolarını kontrol edin/ettirin. Çözülmezse diğer elektrik aksamına yonelirsiniz.
    Açıkçası motosikletin tavrı "ayaklık açık ve vitestesin çalışmam, gitmem" der gibi. Ama boştayken de çalışmıyor vites müşürüne yönelemiyorum tam olarak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DOMINAR 400 (önceki FREEDOM 250)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu TRK 250'nin test sürüşünün olduğu bir video izledim, adam bunun rahatlığına bayıldı. Eğer fiyatı 20 bin altında tutabilirlerse çok iyi satacaktır.

Geçen gün TRK 502 ilanlarına bakarken şimdi ismini vermeyeceğim ama ismini vermediğim için de ticaret ahlakı diye bir şey bilmediğini söyleyeceğim bir bayinin (kendileri İzmir'dedir, arada gidip önünden geçerim) TRK502 için 39 bin TL fiyat koyduğunu gördüm. Bunları devamlı izlerim, fiyatları genelde herkesten yüksektir. Tabiri caizce "tutturabildiğine" şeklinde bir fiyat politikaları vardır, yani kazıkçıdırlar. Onları sırf neden herkesten 5000 TL fazla istediklerini sormak için aradım. Daha TRK 502 lafı ağzımdan çıkar çıkmaz adam bana aynen "abi fiyatı 53 bin TL ama bugün alırsan 44 bin TL olur" dedi. Ya dedim " Ben size 39 bin TL'ye neden satıyorsunuz diye sormak için aradım yanında çantaları da mı var ?", adam "çanta yok" dedi. Adama "sahibinden'de 35 diyorlar" dedim, arkadaş da klasik Türk esnafı olarak "O zaman oradan al" dedi. Şimdi gidip oradan alsak bu adam ben senin motora servis vermem diyecektir. Diğer bayi ise 5 km ötede 35 bin'e satıyor.

Bu da böyle bir anımdır. Buradan motora zam gelebileceğini hissettim. Şu anda cebinde nakiti olanlar için bulunmaz fırsatlar yaşanıyor. Bu faiz oranlarıyla kimseye krediyle motor satamazlar, peşin fiyatına taksit olayı da yakında bitecektir. Elinizde nakit varsa pazarlıkla istediğiniz motoru istediğiniz fiyata alırsınız. Bayiler muhtemelen artık sattıkları motoru yerine koyma hesaplarını da bırakmışlardır. Yıl sonuna doğru elde kalan motorlar için acayip kampanyalar bekliyorum. Bekliyorum ama alacak para yok.
    yukarda bahsettiğiniz konu ile ilgili bende aynı durumları yaşadım. Elinde olmamasına karşın 32 civarı fiyat veren veya 39 fiyat çeken ilanları gördüm. arayıp konuştumda. düşük fiyat veren elinde kamamış 39 çekende yeni fiyat listesine göre düşük diyor.
    şu anda 34 35 civarı fiyatlar ile sıfır var. fakat güvendiğim ve aynı zamanda muhabbetiminde olduğu bir bayii fiyatların artacağını belirtti. 43 bayi geliş fiyatı diyor. Çıktığından beri görünü, motor kapasitesi, özellikleri bakımından çok beğendiğim bir motor. inşallah elimde ki motoru satabilirsem (DOMİNAR 400) TRK almak istiyorum.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Satıyoruz arkadaşlar. Cruiser alacağım

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9691151/detay/

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    MCN TRK502 X modelini yere göre sığdırmıyor

https://www.motorcyclenews.com/bike-.../trk-502/2017/

Cümleten selamun aleyküm tekerinize taş değmesin dün itibari ile sevgili oktay motor sahibi oktay abi ve tolga abi ile görüşüp anlaşıp bir trk 502 sahibi olacağım inşallah pazartesi günü motoru teslim alacağım bir aksilik olmaz ise.

Benim sorum şu bu karter koruma ve orta sehpayı nerden temin edebilirim acaba.

selchuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Buralar epey bi sessizliğe gömülmüş, şuraya bi video bırakalım bari

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende bırakayım bari hareketlensin ortalık .

19 Mayıs için İstanbul Beylikdüzü Motorsiklet Klubü olarak 17/05'de çıktık yola

ortalama toplam yakıt çizelgemiz

3 Çanta Dolu ve ortalama hız 140/145 civarı güzel bir geziydi . herkese selam #beylikdüzü civarında olan varsa haberleşebiliriz.
    selchuk bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trk 502 ilk çıktığında bazı bayiler çok sipariş alıyoruz v.s diyorlardı. sahibindende denk geldi baktım trk'lere. toplam ilan sayısı 50 ve bunların çoğu da bayilerin elinde kalan 2018 model 0 km olanlar. burda da son atılan yorum mayıs ayında. yazık oldu valla alanlara da güzelim motora da. ilk başta motorları 20 bin tl gibi fiyatlarda satsalardı bizim aç gözlü bayiler ve distribütörler; şimdi hem ikinci el piyasa oluşmuş hem de sıfırlara olan talep artmış ve devam ediyor olurdu. boşuna dememişler aza tamah etmeyen çoğu bulamaz diye. açgözlü bir şekilde kar etme isteğinin sonu böyle hüsran oluyor ne yazık ki.
    blueway2 ve huncacare bunu beğendiler.

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Arkadaşlar merhaba bir kullanıcı bu motor hakkında benimle istişare yapabilir mi?

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bir kullanıcı bu motor hakkında benimle istişare yapabilir mi?
    burayı çok boşladı kullanıcıları facebook grubu daha aktif

ben yeni kullanıcılarındanım
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konu niye çok durgun ya. Artçı ile seyahat edenleriniz yok mu hiç?

İlerde almayı düşündüğüm motorlardan biriydi ama yenisi 81bin liraya geldi. Aynı fiyatta kalırsa seneye anca iyi bi alternatif olabilir.

trk502 73,500 tl, trk 502x 81 bin tl olunca ktm390 daha avantajlı. en azından kaydırmalı deprej ve modlu kullanılabilen abs sistemi var. ayrıca kalite

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu niye çok durgun ya. Artçı ile seyahat edenleriniz yok mu hiç?
    Kullanmaya başlayalı 1 seneyi geçti, eşimle beraber çok uzun sayılmayacak yerlere gidiyoruz 50-100km arası. Tek başımada istabul-bodrum yolculuğu yaptım.

Artçılı sürüş yerine tek sürüş herzaman daha rahat. Tek kişi uzun yolda popoyu ileri geri kaydırarak bir süre daha durmadan sürüş yapılabiliyor. Artçı varken çok geriye kaydıramıyorum kendimi.

Bunun sebebi aslında selenin bana çok rahatsız gelmesi, 2 saati geçen kullanımda kuyruk sokumu ağrısı başlıyor. Konfor sele diye satılan zımbırtıdan aldım bir nebze rahatlattı. Şimdi ya airhawk benzeri bişey alıcam yada kendim bişeyler yapıcam. Böylece artçılı kullanımı biraz daha konforlu hale getiririm diye düşünüyorum
    YasinC bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Bende artçı ile bindim ancak 1 km gitmemişimdir. Oda yoğun trafikte pek bir şey anlamadım. Uzun yolda peki güç olarak yetersiz hissediliyor mu?
    izzmarit ve okanbagiscan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende artçı ile bindim ancak 1 km gitmemişimdir. Oda yoğun trafikte pek bir şey anlamadım. Uzun yolda peki güç olarak yetersiz hissediliyor mu?
    Geçen yaz dönemi 10kg domates, 5kg közlemelik biber, 5kg patlıcanı çantalara yükleyip eşimide alıp çatalcaya gittim 50km yol bi sıkıntı hissetmedim

Bodruma giderken yine 3 çanta tam dolu sayılırdı, kamp malzemeleri vs. güç benim için gayet yeterliydi. 110-140km aralığında sürüyorum zaten, bu hızlara çok rahat çıkabiliyor, sollamalarda bir sıkıntı yaşamadım. Anayolda 6. vitese geçtikten sonra çok nadir yerlerde belki bir vites düşmüşümdür.

İlk aldığım dönemde denemek için 160km hıza birkere çıktım, 180 e kadar çıkabildiğini söylüyorlar ama denemedim.
    darkshvein bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Madem burayı boşladı diyorsun yazalım birşeyler.Ama dedikleri fibi facebook grubu aktif.
    Artçılı kullanımda çok rahat.Benim topcase te sırt dayaması var.Bazen aynadan bakıyorum bizim hanım yolda düştümü ne oldu varmı yokmu kontrol ediyorum.Bana hiç temas bile etmiyor. Belki birazda benim 74 onun 58 kg olmasındanda kaynaklı olabilir.

Bir diğer durum 5500 devirde çok güzel titreşim hissedilmeyecek seviyede gidebiliyorsun.
    6500 de biraz selede titriyor.7500 e çıkınca seledeki kesiliyor yada azalıyor sağ ayak peği titriyor.redline da her yanı titriyor.

Tabi bunlar makul seviyedlerde.
    YasinC bunu beğendi.

Benim titreşimden ziyade korkum artçı ve beni taşıyabilmesi, çekebilmesi. Çünkü tracer 700 de 180kg maksimum limit vardı. Ben 130kg yum artçı 70kg, sele altı şasi esniyordu. Bu trk çelik şasi olduğu için sorun yaşayacağımı sanmıyorum çünkü tnt250 de dahi sorun yaşamamıştım. Ki kitapçıkta 217kg falandı rakam.

TNT250 de falan artçı ile rampa falan çıkarken 2. vitese kadar düşüp yüksek devir gitmek zorunda kalıyordum. Sizler sorun yaşıyor musunuz alt devirde yokuş falan çıkarken?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben hiç sorun yaşamadım.Gerçi ben 75kg hanım 58 kg.Sorun yaşayanıda duymadım hiç yokuşta çekmiyor diyeni.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Yeni 502X hakkında yorumlarınız nedir ? 81.000 TL ye değer mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)