Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Benelli TRK 502 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı HyperXCrossfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kirmızı ve koyu gri renkler Türkiye'ye gelmeyecek mi? Bilgisi olan var mı acaba.
    Bayi bana diğer renkler 2018'de gelecek demişti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kullanıcı değilim ama çalışmanızı çok beğendim. Siyah yaparsanız çok güzel uyum sağlayacak diye düşünmekteyim. Şunu bir firma satıyor olsa koyacakları fiyatı düşünemiyorum. Elinize sağlık.
    nmurataydin ve kdiner bunu beğendiler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Gerçekten çok başarılı helal olsun
    nmurataydin bunu beğendi.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Dış yüzeyleri Satine yaptır sonrada naturel eloksal yap bırak... tam endüstriyel olur.... Siyah yapma ... demir levha havası verme ....
    nmurataydin, adanalı ve Samimi 46 bunu beğendiler.

nmurataydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    güzel fikir ama Marmariste bunları yaptırmak biraz zor..

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    murat bey gerçekten çok başarılı bir çalışma olmuş,elinize,emeğinize sağlık. konunun detayını bilen arkadaşların önerileri ile daha da güzel olacağına inanıyorum.TRK kullanıcıları adına inanın mutlu oldum.(darısı bana)
    nmurataydin ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Teşekkür ederim Bora bey.İnşallah yakın zamanda TRK ailesinde görebiliriz sizi.. Ben ilk örneği burada cnc plazma ile kestirdiğim için detaylar tam istediğim gibi olmadı fakat lazer cnc ile keserek devam edeceğiz.İstanbuldan bir arkadaş konuya destek verdi.detayları ve dizaynı biraz daha geliştirdim..

bakarsınız yakında benelli sponsor olur
    oialdemir, hamzarat, Riptalon ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Harika olmuş. Detaylar sayesinde hafiflemiş de olur.

Alıntı nmurataydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Bora bey.İnşallah yakın zamanda TRK ailesinde görebiliriz sizi.. Ben ilk örneği burada cnc plazma ile kestirdiğim için detaylar tam istediğim gibi olmadı fakat lazer cnc ile keserek devam edeceğiz.İstanbuldan bir arkadaş konuya destek verdi.detayları ve dizaynı biraz daha geliştirdim..

https://i.hizliresim.com/BybJMG.jpg

https://i.hizliresim.com/ZOzvDz.jpg

https://i.hizliresim.com/o6NGgq.jpg

https://i.hizliresim.com/lbNJ7p.jpg

https://i.hizliresim.com/V3zoVR.jpg

https://i.hizliresim.com/nJNz7a.jpg

bakarsınız yakında benelli sponsor olur
    Abi bunun ön tarafı ve alt tarafından dış tarafa doğru biraz şişirtsen çok daha şekil durur.Yani bu ön taraftan üç bağlantı noktasına 3cm veya 4 cm kadar dışa çıkartacak ek parça atılcak ve aşğıdan 3 bağlantı noktasının bir tanesi ön tarafta olduğu için soldan ve sağdanda aşağıya ek parça atılsa daha bi dolgun göze gelir.Ben kullanamıyorum otocad felan sadece paintten anlatmak istediğim yerlere şerit gibi renk çektim keşke kullanabilsemde örnek gösterirdim gerçktende göze daha güzel görünürdü. https://i.hizliresim.com/7yWk9W.jpg

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı pandion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bunun ön tarafı ve alt tarafından dış tarafa doğru biraz şişirtsen çok daha şekil durur.Yani bu ön taraftan üç bağlantı noktasına 3cm veya 4 cm kadar dışa çıkartacak ek parça atılcak ve aşğıdan 3 bağlantı noktasının bir tanesi ön tarafta olduğu için soldan ve sağdanda aşağıya ek parça atılsa daha bi dolgun göze gelir.Ben kullanamıyorum otocad felan sadece paintten anlatmak istediğim yerlere şerit gibi renk çektim keşke kullanabilsemde örnek gösterirdim gerçktende göze daha güzel görünürdü. https://i.hizliresim.com/7yWk9W.jpg
    Dediklerini bende düşünmedim değil ama detay çoğaldıkça imalat zorlaşıyor..yinede bakarız..belki bağlantı parçası kalın tutularak yapılabilir..amacım kolay,az detay,güzel ve ucuz olsun
    Samimi 46 bunu beğendi.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Arkadaslar motorunu yagmurlarda kullanan veya disarda park edenler varsa fotografda OK ile isaretli yerden kucuk bir delik delmeniz iyi olabilir. Cunku YUVARLAK isaretli yerlerde plastik tapalar var ve bunlar zamanla dusuyor. Deliklerden yagmur giriyor ve boruda birikiyor. En alt noktada (her iki taraftada) kucuk delikler delmek suyun birikmesini engelliyor. Oyle birakirsaniz cok uzun sure korozyona dayanacagini zannetmiyorum.
    Benim nasil olduysa aklima geldi ve deldigimde borunun icinde birikmis biraz su bosaldi. Hemde sadece 1 gece yagmurda kalmisti.
    Delikleri akilli vida ile deldim, daha sonra biraz daha genislettim.
    Ama genisletirken cokda abartip canta demirini zayiflatmaya hic gerek yok.

Dediklerini bende düşünmedim değil ama detay çoğaldıkça imalat zorlaşıyor..yinede bakarız..belki bağlantı parçası kalın tutularak yapılabilir..amacım kolay,az detay,güzel ve ucuz olsun
    Zamanınız olursa söyledğim gibi bi taslak oluşturup paylaşırmısınız nasıl görünüceği hakkında diğer arkadaşlarımızdan da yorum gelirdi.

Hocam aslında delmenize gerek yoktu serviste plastik tapalar için diş sıvısı mevcut o sıvı ile sağlamlaştırılıyor düşmeye karşı.

Motosikleti
    Enduro
    Alıntı bayra3m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam aslında delmenize gerek yoktu serviste plastik tapalar için diş sıvısı mevcut o sıvı ile sağlamlaştırılıyor düşmeye karşı.
    Ben butun tapalari cikardim zaten, o deliklerle klavuz ile ic dis acip orjinal olmayan kendi uyduracagim yan cantalarda kullanacagim.
    Yaptigimda burada fotograf koyarim.
    Eninde sonunda su girecek oraya, bence en guzeli kucuk deliklerle bu isi halletmek. Karar tabiki sizin.
    Ama merak ettim, "diş sıvısı" nedir?

Alıntı TUTITO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben butun tapalari cikardim zaten, o deliklerle klavuz ile ic dis acip orjinal olmayan kendi uyduracagim yan cantalarda kullanacagim.
    Yaptigimda burada fotograf koyarim.
    Eninde sonunda su girecek oraya, bence en guzeli kucuk deliklerle bu isi halletmek. Karar tabiki sizin.
    Ama merak ettim, "diş sıvısı" nedir?
    Tapaların yerine ne yapacaksınız bilmiyorum ama tapalar çantada titreşimde ses çıkartmasın diye konulmuş bir şey ...diş civatası demişti servisteki adam fakat internete baktım loctıte 243/270 die bi adı var.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Loctıte 243 yazarsanız karşınıza çıkar.

Çok başarılır bir çalışma takdir ediyorum sizi.

Motosikleti
    Enduro
    Alıntı bayra3m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tapaların yerine ne yapacaksınız bilmiyorum ama tapalar çantada titreşimde ses çıkartmasın diye konulmuş bir şey ...diş civatası demişti servisteki adam fakat internete baktım loctıte 243/270 die bi adı var.
    Tamam, şimdi oldu. Threadlocker veya cıvata/vida sabitleyici olarak geçer bunlar.
    Ustalar demekki "diş sıvısı" diyorlarmış.
    Teşekkürler.

Ama plastik tapalar ve metal arasına uygulanırmı okumak lazım. Bende kırmızı olanı var, sanırım mavisi daha mukavemetliymiş. Ben sadece metal vidaları metal kasaya sabitlemek için kullanıyorum.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar
    o kadar sayfayı okumak ağır geldi kısa özet olarak nasıl bir motor kullanıcı arkadaşlar kronik dikkate alınması gereken bir sorunla karşılaşdılar mı ? Bir kısa kullanıcı yorumu alabilirmiyim ? mesela tavsiye edermisiniz ?

Motosikleti
    Enduro
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar
    o kadar sayfayı okumak ağır geldi kısa özet olarak nasıl bir motor kullanıcı arkadaşlar kronik dikkate alınması gereken bir sorunla karşılaşdılar mı ? Bir kısa kullanıcı yorumu alabilirmiyim ? mesela tavsiye edermisiniz ?
    Bakın sizi tanımıyorum ama tanıdığım bütün motorcu arkadaşlarımı motoruma bindirdim, kullandırdım, test ettirdim, yorumlattım... Hepsinin fikri ayni;
    "Bu fiyata" bu motor çok iyi.
    Şahsen ben bir an bile "acaba hatamı yaptım" diye düşünmedim. Motoru almamış olsam, başka motor değilde aynı motoru alırdım.

Öğrenmek istediğiniz detay sorular varsa liste halinde sorun, cevaplayalım.

Bunları yazıyor olmakla birlikte zaman neyi gösterecek bilinmez. Belki 1 ay sonra öyle bir sorunla karşılaşırızki, servisler çaresiz kalır, motor yatar, yedek parça tedariğinde sorun yaşanır, kronikleşir, üretimden kalkar, elimizde patlar....
    Bu tür problemlerin olmayacağını kimse söyleyemez. Daha yeni bir model, zamanla herşeyi birlikte göreceğiz.
    TIGERSHARK ve nmurataydin bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)