Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Honda Forza Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BURGMAN UH 200

Teknik Özellikler

Motor Sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, OHC, tek silindirli
    Motor hacmi (cc) 279
    Silindir çapı x strok (mm) 72 x 68.5 mm
    Sıkıştırma oranı 10.5 : 1
    Yakıt sistemi PGM-FI
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 19/7.500 (25.8 PS)
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 26/5.000
    Çalıştırma Elektrikli
    Şanzıman V-matik
    Güç aktarımı V-kayışı
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 2.166 x 753 x 1.189
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1.546
    Sele yüksekliği (mm) 716
    Yerden açıklık (mm) 140
    Yakıt kapasitesi (litre) 11.6
    Ağırlık 192 kg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Bu motorun hiç mi kullanıcısı yok ya? Bir yorum, kullanıcı deneyimi falan. Başka topik var da ben mi göremiyorum acaba?

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı gurcano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun hiç mi kullanıcısı yok ya? Bir yorum, kullanıcı deneyimi falan. Başka topik var da ben mi göremiyorum acaba?
    Katılıyorum

Motosikleti
    Kymco People S 200 - Honda NSS 300 Forza
    Bende bu scooter hakkında paylaşım bekleyenlerdenim. Kullanıcıları 5-10 dakkalarını ayırır sürüş performansı, konfor, yakıt vs... hakkında bilgi verirlerse çok sevinicem

Motosikleti
    sıfır abs siz fiyatı 17.700 olmuş. Almadığıma çok pişmanım ...çok!

PSDN915 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NSS 300 FORZA
    Arkadaşlar dün 2. El temiz 3bin de bir makina aldım, tüm sorularınıza buradan cevap verecek kahraman geldi artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Alıntı basketci_m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu scooter hakkında paylaşım bekleyenlerdenim. Kullanıcıları 5-10 dakkalarını ayırır sürüş performansı, konfor, yakıt vs... hakkında bilgi verirlerse çok sevinicem
    Konfor olayı hem yolcu hem sürücü için bambaşka bir deneyim, sırt dayama yeri sürücü için gerçekten işlevsel, açıkçası ben belim değeceğini bile düşünmüyordum ama çok ciddi bir şekilde koltuk etkisi yapıyor.

Konfor olarak sayabileceğimiz bir başka durum da X-Max'trn yaklaşık bi 8 cm aşağıdaki koltuğu sayesinde arabalar arası manevra, aralardan geçme yada ışıklarda durma kalkma olayında çok büyük artılar sağlıyor.

Performans olarak ise 279cc beygir ile değil tork ile desteklenerek çekişi güçlendirdiği için özellikle çift kişiyken çok rahat bir şekilde yokuş yukarı araç sollamaya çıkabiliyorsunuz.

Ağırlık merkezinin aşağıda ve sanırım ortalara daha yakın oluşuyla olsa gerek, neden internetteki resimlerin hep virajda olduğunu anlayabiliyorsunuz ciddi anlamda X-Max ile kıyaslanamayacak bir viraj kabiliyeti var.

vitesli motorlara sol ayağımdaki sorunlardan dolayı ara vermek zorunda kaldım, scooter beni Mutlu eder mi diye düşünüyordum, X-Max'e falan binince keyfim kaçıyordu hiç hoşuma gitmiyordu ama Forza'ya bir bindim... Neden X-Max'ten 4 bin lira daha pahalı olduğunu anladım
    Onur34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Ne kadara aldınız motorunuzu? ABS li mi ABS siz mi? Ben de sıfırını ve ikinci elini araştırıyorum. Alırken birine gösterdiniz mi ustası vs? Test sürüşü yapılabilecek bir imkan var mı bilmiyorum. Sizden sık sık yorum bekliyorum. Artçıyla otoyol performansını ve yakışını merak ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Alıntı PSDN915 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün 2. El temiz 3bin de bir makina aldım, tüm sorularınıza buradan cevap verecek kahraman geldi artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Konfor olayı hem yolcu hem sürücü için bambaşka bir deneyim, sırt dayama yeri sürücü için gerçekten işlevsel, açıkçası ben belim değeceğini bile düşünmüyordum ama çok ciddi bir şekilde koltuk etkisi yapıyor.

Konfor olarak sayabileceğimiz bir başka durum da X-Max'trn yaklaşık bi 8 cm aşağıdaki koltuğu sayesinde arabalar arası manevra, aralardan geçme yada ışıklarda durma kalkma olayında çok büyük artılar sağlıyor.

Performans olarak ise 279cc beygir ile değil tork ile desteklenerek çekişi güçlendirdiği için özellikle çift kişiyken çok rahat bir şekilde yokuş yukarı araç sollamaya çıkabiliyorsunuz.

Ağırlık merkezinin aşağıda ve sanırım ortalara daha yakın oluşuyla olsa gerek, neden internetteki resimlerin hep virajda olduğunu anlayabiliyorsunuz ciddi anlamda X-Max ile kıyaslanamayacak bir viraj kabiliyeti var.

vitesli motorlara sol ayağımdaki sorunlardan dolayı ara vermek zorunda kaldım, scooter beni Mutlu eder mi diye düşünüyordum, X-Max'e falan binince keyfim kaçıyordu hiç hoşuma gitmiyordu ama Forza'ya bir bindim... Neden X-Max'ten 4 bin lira daha pahalı olduğunu anladım
    Müsait olduğunuzda detay bekliyoruz.

Merhabalar.forumda yeniyim bende alalı 15 gün falan oldu.bundan öncekı motorum Scarabeo idi.ve bu modele geçince motor kullandığımı anladım.boyum186 ilk başlarda biraz bacak Ağrı'sı çektim fakat şimdilerde alıştım Malum sele alçak bacak boyu büyük canım sıkıldı ilk 4-5 gün ama alıştım.ben ABS li olan modelini aldım.konfor harika Torku yüksek ve bu çok büyük avantaj.xmax 250 li de kullandım fakat arasında ciddi fark var.bu daha seri ve virajlarda inanılmaz iyi yatıyor ve çok keyif veriyor.ben özellikle eşimle biniyorum 180 kg mız toplamda ama çok rahat araba da solluyor yokuşta çıkıyor banamısın demiyor.en çok hoşuma giden kısmı ise fren sistemi oldu.muazzam bir duruş mesafesi var.ben çok sürat seven biri değilim ama geçen gün dedim rüzgar neden çok sert esmeye başladı ibreye baktım 130 olmuş ama yolda yağ gibi kayıyor aman dedim yavaşla bagaj hacmi çok iyi iki kapalı kask alıyor.trafikte yanınızda duranlar söyle bir kesiyor sizi motorda olsa arabada olsa çünkü heybetli ve şık bir yapıya sahip.yakıt konusuna gelince şuan yeni olduğu için 16 17 krş gibi yakıyor ileride düşer biraz herhalde.artçılı kullanmak isteyenler rahatlıkla alabilir çünkü artçının ayakları sizi rahatsız etmiyor.birazda olsa aklınızdakilere Cevap verebildiysem ne mutlu.
    Onur34 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NSS300 FORZA ABS
    Herkese selam, bende Honda Forza 300 Abs almak istiyorum. Ancak forumdaki hareketsizlik "acaba kimse kullanmıyormu ve eğer kimse kullanmıyorsa Honda ithalatı keser mi?" korkusunu oluşturdu. Yamaha almak istemiyorum, ama kullanıcısı olmayan bir motoruda ileriyi düşünerek almak istemem doğrusu, acaba 2015 satış rakamları vs var mı? siz ne düşünüyorsunuz Honda ithalatı durdururmu zira vergi dilimi olarak az bir cc (29cc) farkla ciddi fiyat farkı oluşuyor.birileri cevap verir umarım,teşekkür ederim

Selamlar,

Bir süredir foruma girip takip ediyordum. Forumun Forza kısmındaki hareketsizlik benimde dikkatimi çektiği için üye olmamıştım. Mesajınızı görünce üye olup derdinize derman olayım istedim. Aynı sıkıntıyı motor alırken ben yaşadığım için biliyorum. Eski PCX 150 yeni Forza ABS kullanıcısı olarak aklınıza takılan herşeyi bana sorabilirsiniz.

Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Selamlar,

Yaklaşık 20 gün önce aldığım Forza deneyimlerimi paylaşmak isterim.
    - Forza PCX 150 den sonraki ikinci motorum. Mayıs ayında 1 senelik motorcu olacağız nasipse. Öncelikle PCX 150 den sonra Forza Cruiser kullanıyormuş hissine kaptırıyor insanı.
    - PCX 150 de maksimum 100 km de verdiğim molaları FORZA da WC dışında vermeye kesinlikle gerek yok. Bu durum hem sürücü hem de artçı için geçerli. Selesi çok rahat ve uzun yolda hem sürücü hem artçı için konforlu.
    - Araç kesinlikle tork canavarı. Gaz tepkisi son derece canlı. Sollamalar, yokuşlar vb. durumlarda sizi utandırmıyor.
    - Pcx 150 de yaşadığım türbülansı bu motorda yaşamıyorum. Ağırlık ve lastiğin bunda etkisi var.
    - Motor kesinlikle çok dengeli. Ağırlık merkezini çok iyi ayarlamışlar. İlerleken motorun 200 kg olduğunu hissetmiyorsunuz. Işıklarda artçı ile tek ayak biraz yoruyor.
    - Motorda çok hız olayını sevmediğim ve rodajı yeni tamamladığım için bir kaç gün önce 140 km/h gördüm. Düz yolda. 39 LT çanta ile ve rüzgarı tam karşıma alarak. Ön Camı henüz almadım. Alayım mı almayayım mı kararsızım.
    - Bu motorun en verimli kullanım devir aralığı 4.000-5.000 devir. Artçılı kullanımda 5.000-6.000 devir arası. 40 km lik yolda 2.7 LT lik tüketim değerim var. Fakat sürekli gaz aç kapa şehir içi dur kalk yaparsanız bu rakam 4.5 Lt lere kadar çıkıyor. İhtiyatlı kullanımda şehir içinde 3.5 LT nin altına inmesi zor. Bu rakam PCX de 2.5-2.8 LT aralığında idi. Aradaki fark son derece makul. Bir yılda 20.000 km yol yapsam Forzada PCX e göre 700 TL benzin farkı ödüyorum ki böyle bir durum söz konusu olmadığından Forza hem güvenli hem de konforlu. Aradaki 1 LT fark rahatlıkla gözardı edilebilir.
    - Eşimin şikayet arkadaki ayak koyma yerleri. Zaman zaman ayağının kaydığını söylüyor. Ayaklığin eğimli ve dar olması ayağın kaymasına sebep oluyor.
    - Plastik malzeme binip inerke çizilmeye müsait. Bunları ya folyo yada plastidip ile kaplatmakta fayda var.
    - Motorda Kombine ABS sistemi var. Bu zamana kadar kullanmadım. Fakat frenleri başarılı.
    - Dunlop lastikler biraz geç ısınıyor. Ama ısınınca yol tutuşundan da taviz vermiyor. IRC ile kıyaslamıyorum bile.

Aklıma gelen şimdilik bunlar. Sormak istediğiniz farklı bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar.

Motosikleti
    HONDA NSS300 FORZA ABS
    teşekkür ederim takinardi. herhalde kimse cevap vermeyecek diye umudumu kesmiştim doğrusu.şu ana kadar motor ile ilgili olumsuz yorum duymadım, iki gün öncede motoru kullanan bir çift ile görüştüm motoru inceledim.motor 29 cc ile piyasayı xmax e kaptırmış durumda. hondanın 29 cc den gelen ciddi ötv farkını azaltmak için kampanya yapacağını düşünüyorum. başka türlü satış rakamlarının çok düşük kalacağını kestirmek zor değil.meydan tamamen yamaha xmaxe kalır diye düşünüyorum.biraz daha kampanya beklemeyi planlıyorum. tekrar teşekkür ederim.

Motosikleti
    herkesz aynı durumdan müzdarip. Ama gelen itibari ile kullanıcıları facebook grubunda paylaşımlarını yapmaktaki bende bu durumdayım. Yazışmalarabaşlanılmışken bende şunu sorayım. Konu motorun oturma pozisyonu. Bir iki kullanımdır bel ağrısı yaşadım acaba diyorum benim pozisyonda mı sıkıntı var? Kullanım kitapçığında da nasıl oturulduğuna dair bir bilgi bulamadım. Gerçi gözden de kaçmış olabilir tabi. Herkezse iyi sürüşler

Xmax kullanmadım ama kullanan bir tanıdığımın şehir içinde motorun hantal oluşundan, yakıt sarfiyatının fazlalığından ve pratik olmayışından bahsedip Xmaxı satıp vespa aldığını hatırlıyorum.

Saygıları

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

Pcx kullanırken her 90-100 km de ağrıdan durmak zorunda kalıyordum. Forza da iki sefer uzun yol yaptım (300-350 km ) bu ağrıyı hiç yaşamadım. Zorunlu molaları vermeseydik durmadan gelebilirdik diye düşünüyorum.
    Onur34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza
    Herkese merhaba, Honda Forza ile 11.000 km yol yaptım. Yaklaşık 8 aydır kullanıyorum. Daha önce xmax250 1 yıl kullandım ve yaklaşık 24.000 km yol yaptım. Belki sizlere faydası olur diye kısaca paylaşıyorum. Performans, yakıt aşağı yukarı aynı. Yamahanın servisi tek kelime ile pahalı. xmax amortisörleri çok sert. 100 km/saat hızla giderken bir kasise girdiğinizde motoru altınızdan kaçırdığınızı zannediyorsunuz. Ama sağlam motor. Yolda bırakmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Honda Forza ya gelince. Amortisorleri daha yumuşak. Kasisleri daha az hissediyorsunuz. Fren sistemi daha yumuşak ve daha etkili. Servisi daha ucuz. Onun dışında arada ciddi bir farklılık görmedim. Bir de son olarak xmax in selesi geniş. Bacak boyunuz benim gibi kısa ise ayaklarınız tam olarak yere değmeyebilir. Forzada böyle bir problem yok. Uzun yol için harika bir motor. İstanbul-izmir, istanbul-manisa, istanbul-isparta, istanbul-bursa geziyorum. Hız merakınız yoksa, konfor öncelikli tercihiniz ise hiç düşünmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Arkadaşlar cevap olarak kısaca yazdım. Fakat motor alırken yaptığım hataları düşününce derli toplu yazayım da insanlar hata yapmasın dedim. Şimdi sizlere honda forza, honda NC 750 integra, Suzuki Burgman 400 tecrübelerimi Forza yı baz alarak aktaracağım. Umarım faydalı olur sizlere.
    1-İntegra şehir içinde yoruyor. Şehirler arası güzel. Bacaklarınız da biraz uzun olacak tabii.
    2-Xmax 250 sağlam. Ama amortisörleri sert, servisi pahalı, sele geniş.
    3-Suzuki Burgman 400 bana göre motorların içinde en güzeli. Ama servis pahalı ve problemli. Ayrıca motorun kendisi de pahalı.
    4-Honda Forza, yumuşak, güvenli, hem şehir içi hem şehirler arasına uygun. Yakıt az, vergi az. Servis uygun. Bagaj güzel.

Bütün bunları 45 yaşında, eğitimli, hız merakı olmayan, gezmeyi çok seven, iki yılda yaklaşık 45.000 km yol yapmış biri olarak yazdım. Sadece kar yağdığında motorumu bırakırım. Siz burada yazdıklarımı kesin doğrular olarak algılamayın. Benim edindiğim izlenimler bunlar. Herkese kazasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Merhaba, ben sürekli uzun yol gittiğim için bu problemi ben de yaşadım. Ancak forza nın şöyle bir avantajı var. Sürücü sırt dayama sökülebiliyor. Bir koltuk döşemecisine gidip sırt dayamanızı yükseltebilirsiniz. Ben bunu yaptırdım. Çok rahat ettim. Otomobil koltuğunda oturmaktan hiç bir farkı yok. Sırt ağrısı, omuz ağrısı yok. Sert bir sünger kullanarak sırt dayamanızı yaklaşık 10 cm yükseltirseniz çok rahat edersiniz.
    ^adm^ ve Onur34 bunu beğendiler.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Hocam teşekkür ederim
    Güzel bir paylaşım, detaylı bir anlatım, yerinde karşılaştırmalar.
    Forzanın yol tutuşu, viraj kabiliyeti nasıl geldi size? Ve karşılaştırırsanız artı ve eksileri nelerdi?
    Ben de forza kullanıcısıyım, lastik yenilemeyi önerir misiniz?

Motosikleti
    Honda Forza
    Acizane olarak şunu belirtmekte fayda görüyorum. Bizim ülkemiz teknoloji üreten bir ülke olmadığı için başka ülkelerde üretilmiş teknolojiyi de doğru ve yerinde kullanamıyor. Örneğin, forza nın viraja girişleri nasıl? Forza bir scooter. Max hızı 140 km/saat Böyle bir motorla zaten viraja 120 ile giremezsiniz. keskin virajlara 80 hızla giriyorsanız neredeyse hiç bir motorda problem yaşamazsınız. Bir örnek daha. Honda 750 integra hız yapmayan tork canavarı bir motor diye söyleniyor. Hız yapmayan bir motorda tork ne işe yarar. Tarla sürecekseniz tork lazım. Anlamsız bir özellik. Şehirler arasında neredeyse 30 km aralıkla radar var. 106 ile radara girdim ve 190 tl ceza yedim. Şimdi bu şartlarda bir motorun 270 km hız yapmasının pratikte ne anlamı kalır? Forzanın yol tutuşunda bir problem görmedim. Burgman 400 çok güzel bir motor ama aks aralığı uzun olduğundan ani frenlemelerde arka lastik hemen kayıyor. Forza da bunu görmedim. Bence forza nın tek eksik yanı şu: Hız merakınızı tatmin etmez. Onun dışında çok güzel bir motor. Ani frenlemede kaymayacak bir lastik olduğuna da inanmıyorum. 4 lastikli araba kayıyor unutmayalım. Motorcu frenleme esnasında düşer. Ani fren lastiğiniz ne olursa olsun tehlikedir. o yüzden ben halen fabrika çıkışı lastikleri kullanıyorum ve değiştirmeye de hiç niyetim yok.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Niyetimiz kızdırmak değildi
    Teşekkürler

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı avicen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Forzanın yol tutuşunda bir problem görmedim. Burgman 400 çok güzel bir motor ama aks aralığı uzun olduğundan ani frenlemelerde arka lastik hemen kayıyor. Forza da bunu görmedim. Bence forza nın tek eksik yanı şu: Hız merakınızı tatmin etmez. Onun dışında çok güzel bir motor. Ani frenlemede kaymayacak bir lastik olduğuna da inanmıyorum. 4 lastikli araba kayıyor unutmayalım. Motorcu frenleme esnasında düşer. Ani fren lastiğiniz ne olursa olsun tehlikedir. o yüzden ben halen fabrika çıkışı lastikleri kullanıyorum ve değiştirmeye de hiç niyetim yok.
    Bu maxi scooterlar çok kolay mı kayıyorlar? Maxi scooter kullanan herkes arkadan kayma konusunda şikayetçiler anladığım kadarıyla. Ve bunun doğal bir şey olduğunu düşünmeye başlamışlar. 4 lastikli araba kaymıyor nerede kayıyor? Kar, mıcır (tehlikeli olmayan kaymalar) dışında çok şükür bu güne kadar arabayla hiç kaymadım.

CBF 150' de bile virajda normal asvaltta 80-90 km/h hızlarda dahi arka freni %40 hatta 50 oranlarında kullandığım halde hiç kaymadım Allah kaydırmasın. Anlamak istediğim maxiler de virajlarda ve frenlemelerde arka tekerlek çok mu kolay kayıyor?

Panik fren haricinde ani frenlemelerde normal yollarda hiç kaymadım. Bir kez yoldaki kum nedeniyle 20 km hızla ani frende kontrollü şekilde kaydım ve durdum.

Scooterlar bu konuda sıkıntılı mı? Honda Forza' nın denge yapısının daha iyi olduğunu okuyorum sürekli. Forza ABS'ye rağmen kayabiliyor mu?

Motosikleti
    Honda Forza
    cağıran kardeş kızmadım. yazının duygusu yok. öyle anlaşıldı ise kusura bakma. Forumdaki hiç kimseyi tanımıyorum. Hiç kimseye kızgınlığım ya da küskünlüğüm söz konusu olamaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Aslında Burgman ile yağmurlu bir havada bir kez kaydım. Ayrıca kullandığım burgmanda abs yoktu. Forza da yaşamadım. Fakat benim hız yapmadığımı da dikkate alın. Lastik değiştirmeyi de hiç düşünmedim. Yine de ben motorumdan çok memnunum. Konfor, ekonomi, servis açısından iyi. Hız yok. Ama zaten hız benim aradığım bir özellik değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Bir de arkadaşlar lütfen burada yazdıklarımızı okurken hemen doğrular olarak kabul etmeyin. Ben 30 yıldır motor kullanan, motorla ilgili teknik bilgileri olan bir insan değilim. 2 yıldır motor kullanıyorum, hepsi bu.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu maxi scooterlar çok kolay mı kayıyorlar? Maxi scooter kullanan herkes arkadan kayma konusunda şikayetçiler anladığım kadarıyla. Ve bunun doğal bir şey olduğunu düşünmeye başlamışlar. 4 lastikli araba kaymıyor nerede kayıyor? Kar, mıcır (tehlikeli olmayan kaymalar) dışında çok şükür bu güne kadar arabayla hiç kaymadım.

CBF 150' de bile virajda normal asvaltta 80-90 km/h hızlarda dahi arka freni %40 hatta 50 oranlarında kullandığım halde hiç kaymadım Allah kaydırmasın. Anlamak istediğim maxiler de virajlarda ve frenlemelerde arka tekerlek çok mu kolay kayıyor?

Panik fren haricinde ani frenlemelerde normal yollarda hiç kaymadım. Bir kez yoldaki kum nedeniyle 20 km hızla ani frende kontrollü şekilde kaydım ve durdum.

Scooterlar bu konuda sıkıntılı mı? Honda Forza' nın denge yapısının daha iyi olduğunu okuyorum sürekli. Forza ABS'ye rağmen kayabiliyor mu?
    Skuterlerin ağırlık merkezi motor ve aktarmadan dolayı arkadadır. O yüzden biraz kararsızdırlar ve teker kilitlenmelerinde garip davranırlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler