Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
67. sayfa BirinciBirinci ... 17576566676869 ... SonuncuSonuncu

Benelli TRK 502 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüklediğiniz 3.'ncü fotoğrafta radyatörü tutan vidanın da yamuk olduğunu görüyorum sanki.
    Tüm vidaları kontrol ettirmekte fayda var.
    Ona bende dikkat ettim.
    Sanki sizin motorunuzda ciddi bir montaj problemi var gibi.
    Benimkinde boyle bir yamukluk yok.
    Bayi veya daha iyisi merkez ile ciddi sekilde konusun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    Tüm bu vida sıkıntıları firmaların vidaları monte etmeden önce vidalara sabitleyici sıvı(loctite, aslında bir marka ama genelleşmiş durumda, selpak sanayağ gibi düşünün) kullanMAmasından kaynaklanıyor. Maliyetten ve işgücünden kazanıyorlar ancak kazandıklarının çok daha fazlasını böyle durumlarda prestijden kaybediyorlar.

Motosikleti
    TRK 502
    arkadaşlar merhaba motoruma bugün tam bakım yaptım komple bütün vida somun civata ne varsa hepsini tek tek sıktım gevşeyenler olmuştu denk geldim...şuan kafam rahat......
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

[IMG][/IMG]
    kdiner ve selchuk bunu beğendiler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    X versiyonu çıkmış arjantin' de

https://i.hizliresim.com/7DV3jY.jpg

Motosikleti
    Honda XL1000 VARADERO
    Merhabalar bende geçen hafta Pazartesi günü itibariyle motosikletimi almış bulunmaktayım.Suan 600 km'ye geldik bakalım rodaji bekliyoruz

oialdemir, kdiner ve selchuk bunu beğendiler.

Motosikleti
    TRK 502
    Alıntı ahmet.uzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende geçen hafta Pazartesi günü itibariyle motosikletimi almış bulunmaktayım.Suan 600 km'ye geldik bakalım rodaji bekliyoruz
    https://i.resimyukle.xyz/OV8dL7.jpg
    https://i.resimyukle.xyz/Sce3fJ.jpg
    hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan.....

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Allah kaza belasız kullanmayı nasip etsin.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ahmet kardeş hayırlı olsun,kazasız,cezasız kullanmanız dileklerimle.
    birşey sormak istiyorum;ahmet kardeş boy kaç ? kendimle bir kıyaslama için.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Görüntüsüne bayılıyor ve çok heves ediyor olmama rağmen kontak düşmesi, vidası sıkılmamış olmasından dolayı amortisör patlatması gibi sorunları nedeniyle almayacağım motor. Daha önce NC750 ile dünya kadar bozuk yoldan gitmeme rağmen 6bin km.lik avrupa turunda hiçbir sorun yaşamadan geri döndüm. Böyle bir tura vs gittiğimde kesinlikle en son karşılaşmak isteyeceğim konudur bu tür sorunlar, üstüne hiçbir destek görmemek de cabası. İnsanlar işte bu sebeplerden dolayı Honda vs tercih ediyor, siz bir honda vs değilseniz böyle saçma sapan montaj hatalarına, üstüne kullanıcının yanında olmama hakkına sahip değilsiniz buradan ilgililere mesaj olsun.
    nmurataydin bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüntüsüne bayılıyor ve çok heves ediyor olmama rağmen kontak düşmesi, vidası sıkılmamış olmasından dolayı amortisör patlatması gibi sorunları nedeniyle almayacağım motor. Daha önce NC750 ile dünya kadar bozuk yoldan gitmeme rağmen 6bin km.lik avrupa turunda hiçbir sorun yaşamadan geri döndüm. Böyle bir tura vs gittiğimde kesinlikle en son karşılaşmak isteyeceğim konudur bu tür sorunlar, üstüne hiçbir destek görmemek de cabası. İnsanlar işte bu sebeplerden dolayı Honda vs tercih ediyor, siz bir honda vs değilseniz böyle saçma sapan montaj hatalarına, üstüne kullanıcının yanında olmama hakkına sahip değilsiniz buradan ilgililere mesaj olsun.
    Arıza her araçta olabilir. Ha, bazı kaliteli markalarda daha az olurken(NC'lerde arka amortisör sıklıkla patlıyor) fiyat/performans oranı iyi biraz daha ucuz markalarda daha fazla olabilir, zaten fiyatı diğerlerine nazaran daha uygun olduğu için kişi kendi kendine bu sorunları bir miktar tolare edebilir. .
    Burada asıl sorun sizin de dediğiniz gibi "destek görmemek", söylenen sözün arkasında durulmaması.

Burdan da ister istemez şu sonuç çıkıyor: Bu motorda sorun olduğunda satıcısına/servisine/garantisine güvenip değil de kendinizin yapabileceğinize, maddi olarak da(büyük motorların sorun çözümleri de pahalı oluyor) altından kalkabileceğinize inanıyorsanız alın. Tabii böyle bir çıkarım müşteri portföyünü önemli oranda küçültüyor. Buna da razılar sanırım.
    nmurataydin bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arıza her araçta oalbilir, ha, bazı kaliteli markalarda daha az olurken fiyat/performans oranı iyi biraz daha ucuz markalarda daha fazla olabilir, zaten fiyatı diğerlerine nazaran daha uygun olduğu için kişi kendi içinde bu sorunları tolare edebilir. . Burada asıl sorun sizin de dediğiniz gibi "destek görmemek", söylenen sözün arkasında durulmaması.
    Burdan da ister istemez şu sonuç çıkıyor: Bu motorda sorun olduğunda satıcısına/servisine/garantisine güvenip değil de kendinizin yapabileceğinize, maddi olarak da altından kalkabileceğinize inanıyorsanız alın. Tabii böyle bir çıkarım müşteri portföyünü önemli oranda küçültüyor. Buna da razılar sanırım.
    Arıza tabii ki her araçta olabilir, fakat yolda kontağı düşen, vidası sıkılıp mühürlenmediği için amortisörü patlayan araç olmaz. Bunlar en temel üretim konularıdır, parçalar, araç yola çıkmadan önce kalite kontrolleri yapılır, aykırı durumlara anında müdahale edilir, böyle araçlar satışa çıkamaz. Bugün kontağı düşen motorun yarın maşadan ayrılmayacağının garantisini kim verecek bana? Arızayı vs geçtim yolda giderken saçma sapan bi sebepten dolayı kaza geçirip ölmek istemiyorum.
    dyavol-77, nmurataydin ve montanaturne bunu beğendiler.

selchuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502

Gidon Yükseltme ve Geri Getirme

Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar, arkadaşlar benim sanırım bir gidon yükseltmeye ihtiyacım var. Boyum 172 dolayısı ile hafif öne eğik bir oturuş oluşuyor ve uzun yolda bir kaç yüz km'den itibaren bel ağrısı başlıyor. Fakat bu gidon yükseltmeler hakkında pek fikrim yok. Kimisi gidon çapına uygun ise hepsi olur diyor kimisi motora özel diyor. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? Aliexpress'de 25 dolar civarı bizim motora özel olarak satılan var. Fakat burada universal olarak sastılanlar daha ucuza bulunuyor. Olacak ise ucuzundan almak daha mantıklıdır diye düşünüyorum.

Alıntı selchuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon yükseltme için benim tercihim WAYTAKE (yerli) olacak...
    Hocam ben de aynı ihtiyacı hissettiğim için, böyle bir arayışa girişerek malum yurt dışı sitesindeki örneklere de, Adanalı abimizin fotoğrafını paylaştığı örneğe de rastlamıştım. Ancak tercihimi yerli üretim olması nedeniyle waytake isimli üründen yana kullanmaya karar verdim. Arkadaşı arayarak bilgi aldığımda da gayet ilgili ve tam bir motorcu dostu gibi davrandı, ilk fırsatımda Sakarya'ya bu işi halletmeye gidicem nasipse.

Değerli arkadaşlar merhaba. Bizim TRK 502'ler için, yerli üretim gidon yükseltme ve geri getirme aparatı bulmuştum, fakat ustamız ürettiği bütün malzemeleri kısa zamanda satmış. Son zamanlarda epey popüler hale gelen Honda Africa Twin'le bizim motorların gidonlarının çapı birbirine uyuyor zannedersem(Çapı 28mm olması lazım).

Talep olursa yeniden üretebileceğini söylediği için sizlere de haber vermek istedim. Fiyatı değiştiren önemli bir husus var. Bizim gidon bağlantılarındaki üst kapağı kullanma şansı varsa, fiyat 120 TL(+10 TL kargo), eğer motosikletimizdeki gidon bağlantısının üst kapağı kullanılamazsa, ara parça ile birlikte kapak da üretileceği için fiyat 180 TL(+10 TL kargo)'ye çıkıyor. Benim gibi elden alacaklar kargodan muaf tabi.

Yukarıda da paylaştığım daha önceki mesajımda link de vermiştim, oradan bakılabilir, üretim yeri Sakarya'da Modern Sanayi'de. İhtiyacı olan arkadaşlar varsa 5-10 takım ürettirelim derim, siz ne dersiniz, var mı talipli olan?

Alıntı ADANALI GÖK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selçuk kardeş öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..ama fiyat bana göre yüksek aliexpresste var 100lira civarı formda paylaşılmıştı daha önceden fiyatı uygun tutarsanız büyük ihtimalle sizden sipariş verebiliriz...

Sizden sipariş verebiliriz demişsiniz ama bi yanlış anlaşılma olmuş, ben de müşteriyim, satıcı değil.

Değerli arkadaşlar merhaba. Sakarya'ya Ersin ustanın dükkanına gittim. Benim motosikleti inceledikten sonra, TRK 502 için üst kapak üretilmesi gerekmediğinden, sadece yükseltme ve geri getirme aparatının üretilmesinin yeterli olacağını tespit ettik. Örneğin 5 kişi grup halinde talep ederse de tanesini 120 TL yerine 100 TL'ye yapabileceğini söyledi. Ne dersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Bizim cengaver de geldi. Çok şükür.

http://<a href="https://hizliresim.c...l5.jpg</a></a>

Yeni yakışıklılarınız hayırlı olsun ağalar, maşaallah, Allah güle güle binmeyi nasib etsin.
    sdt bunu beğendi.
    http://www.izpesinde.net/

nmurataydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Merhabalar..Bende chopper dan alışkanlık biraz geriye yaslanarak motosiklet kullanmayı seviyorum onun için tura çıkmadan evvel aliexpress ten almıştım..çok rahat ettim..aynı zamanda anahtarlar rahatladı..sıkışıyordu bazen..fikir vermesi için bir kaç resim:

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de.

murat bey,başınıza gelen bu talihsiz ve bence münferit sorunu saymazsak,bu olay öncesi ve sonrası,motorla ilgili (2 kişi ve 3 çantalı)performansını tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Merhaba uzun zamandır siteye girmiyordum yazınızı yeni gördüm..sorunuzla ilgili facebook gurubunda paylaştığım yazıyı burada da paylaşayım..

''Motosikletin sürüşü virajı frenajı gayet keyif verici..artçım ve 3 dolu çantamla.normal bölünmüş yollarda Türkiye dahil 6.vites 5000 devir civarı otobanlarda 6.vites ortalama 6000 devir bence güvenli ve keyifli bir sürüş sağlıyor..yaklaşık 115-120 km ler civarı..1000 km bakımını yaptırıp yola çıktım..döndüğümde 5530 km de idim..aralıksız 200 km civarı mola vermeden gayet rahat seyir yapabildim..Eşim açıçası ilk defa şikayet etmedi gayet memnundu. .daha çok yolun keyfini biraz dumanla çıkarmak için mola verdik..motosiklet 3000 km civarlarında daha açıldığını hissettim ve yakıt sarfiyatı ortalama 4 lt/100km civarında hesapladım..ancak 7000 devirlerde yakıt 5 lt/100km civarlarında seyrediyor..otoban sürüşlerinde her aldığım depoda km yi sıfırlayıp lt hesabı yapmaya çalıştım..bugün yaptığım hesapla 4500 kmde 1200 tl lık benzin yakmışım..Yunanistanda benzin yaklaşık 8 lira olduğunu unutmayın..(1.6€)..yağmurlu havada aralıksız sürüş yaptık ve lastiklerin performansı bence çok güzel..(4 gün önce selanikte sel olduğu gün belki tv de görmüşsünüzdür..) epey video çektim fakat hepsi ham vaziyette fırsat buldukça onları filmler haline getirmeye çalışacağım..Sözün özü fazla hız peşinde olmayanlar gezmek yolun keyfini çıkarmak isteyenler ve çok iri cüsseli olayanlar için tatmin edici bir motosiklet..arıza yapmasına rağmen herşeyde bir hayır vardır diyorum..ve ben çok mutlu olarak döndüm..''

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

Alıntı dgenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    10 gün önce kadar motorun ilk bakımını yaptırmıştım. Şehir dışında olduğum için kullanamadım. Son 3-4 gündür motor ile çıkıyorum. Bugün 50 km mesafeye gitmek için akşam çıktım. Otobana girdim. Hızlı kullandım. 160-165 devir 8-9 bin arasındaydı. (Bu hızda maksimum 5-6 dakika kullandım.) Motor aşırı titriyor. Neyse varacağım yere geldim. Durdum kafayı bir eğdim, Anahtar yok.. Fotoğraflarda gördüğünüz üzere 2 vida çıkmış anahtar boşluğa düşmüş. Ben o hızla giderken kontak kapansaydı ne olacaktı? Böyle küçük şeyler mide bulandırıyor. O kadar sinirlendim ki şikayetçi olmayı düşünüyorum.

https://i.hizliresim.com/nlG5qB.jpg

https://i.hizliresim.com/Q2g4jg.jpg

https://i.hizliresim.com/ODd3jA.jpg

https://i.hizliresim.com/8zE9jW.jpg
    Evet sıkıntı aynı!! benim yaşadığım sorununda sebebi aynı.Amortisörün merkezindeki somunun ilaç kullanmadan değerinde sıkılmaması ve mühürlenmemesi..işçilikte sanırım dikkatsizlik veya ehil olmama var..döndüğümde motoru temizlerken gördüğüm manzaralardan biri de buydu..düşmüş bir civata..Loctite ve benzeri ilaçların kullanılmaması ve tork değerinde sıkılmaması bu tür sorunlara vibrasyon sonucu rastlanıyor..sık sık kontrol yapmak lazım..

Umarım bu düşen civatalar arkadan gelen araçlarda cama sıçraması ve lastik patlaması gibi sıkıntılara yol açmaz :(
    kdiner, selchuk, schumacher__ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Off, maşanın ayrılmayacağını nereden bileceğim demiştim, düşen civata resimleri gelmeye başlamış. Aman arkadaşlar dikkatli olun, bütün vidaları, civataları gerekirse tek tek kontrol ettirin, isterse görüntüsü uzay mekiği olsun, yine de böyle sorunlar olacaksa değmez. 2 teker üzerinde zaten cambazlık yapıyoruz, bir de altımdaki makineye güvenemeyeceksek tehlike çok yakın demektir.
    nmurataydin ve dyavol-77 bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de montaj sıkıntı ciddi olarak ele alıp üretimdeki bu sorunu gidermeleri lazım.

Motosikleti
    TRK 502
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

çok rahat yolçuluk için teşekkür ederim 502.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

göller yaylası dönüşü....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

[IMG][/IMG]
    kdiner, YasinC, nmurataydin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Off, maşanın ayrılmayacağını nereden bileceğim demiştim, düşen civata resimleri gelmeye başlamış. Aman arkadaşlar dikkatli olun, bütün vidaları, civataları gerekirse tek tek kontrol ettirin, isterse görüntüsü uzay mekiği olsun, yine de böyle sorunlar olacaksa değmez. 2 teker üzerinde zaten cambazlık yapıyoruz, bir de altımdaki makineye güvenemeyeceksek tehlike çok yakın demektir.
    İnsan hayatıyla oynama buna denir herhalde...
    The Power of The Dreams.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    gökhan kardeş,maaşallah güzel geziyorsun.TRK'nın hakkını veriyorsun.haftaya görüşüp,çay içelim.
    ADANALI GÖK bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    TRK 502
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gökhan kardeş,maaşallah güzel geziyorsun.TRK'nın hakkını veriyorsun.haftaya görüşüp,çay içelim.
    teşekkürler abi makina çok güzel hakkını vermek lazım fırsatını buldunmu durmam abi..... altımdaki canavarında maşallahı var dağa taşa bayıra heryere benimle sorunsuz geliyor çok şükür anı yaşamak lazım mümkün mertebe okadar kötülemeye rağmen iyikide almışım diyorum kim ne derse desin .... makinanıza elinizden geldiğince sizlerde bakım yapın kontrol edin temizlik yapın aksatmayın bu işlerin sizlere zararı olmaz aksine yararı olur..vida gevşemesi honda ve yamahada bile oluyor genel anlamda bütün motorlarda olur sorun olmaması gerek ufacık vidayı büyütmenin anlamı yok ayda bir sefer sizlerde anahtarlarla vidalarını kontrol edin benim fikrim.........
    bora abi görüşelim haftaya haberleşiriz....
    68charger bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ADANALI GÖK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler abi makina çok güzel hakkını vermek lazım fırsatını buldunmu durmam abi..... altımdaki canavarında maşallahı var dağa taşa bayıra heryere benimle sorunsuz geliyor çok şükür anı yaşamak lazım mümkün mertebe okadar kötülemeye rağmen iyikide almışım diyorum kim ne derse desin .... makinanıza elinizden geldiğince sizlerde bakım yapın kontrol edin temizlik yapın aksatmayın bu işlerin sizlere zararı olmaz aksine yararı olur..vida gevşemesi honda ve yamahada bile oluyor genel anlamda bütün motorlarda olur sorun olmaması gerek ufacık vidayı büyütmenin anlamı yok ayda bir sefer sizlerde anahtarlarla vidalarını kontrol edin benim fikrim.........
    bora abi görüşelim haftaya haberleşiriz....
    2018 modeller burada montajlanıyor. Sorun yaşayanlarda 2018 sahipleri. Bu montaj hattındaki sorunun düzeltilmesi lazım. Zaten dün servise gittiğimde bu konuda çalışma varmış.

REKLAM ALANI
67. sayfa BirinciBirinci ... 17576566676869 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)