Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TRK 502 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nmurataydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de mükemmel olmuş,elinize emeğinize sağlık murat bey.
    şimdi sırada orta sehpa mı var ?
    Teşekkür ederim..beğendiğinize sevindim.motosikletin üzerinde yakın çekim fotolarda olduğu kadar keskin hatlı görünmüyor.baya sağlam ve rijit oldu..aldığımdan beri bu motorun o bölgesinin görünüşü hoşuma gitmiyordu..egsozlar kablolar sensörler yağ filtresi yanında bir filtre gibi bişey daha sanki iç organları dışına çıkmış gibi (kibarcasını yazdımfalan oraları toparlamış oldu..belki ön panelin arkasına aradığım gibi bulabilirsem bir tel ızgara koymayı düşünüyorum..birde belki motorun renklerine göre siyah beyaz kombinasyonunda boyayabilirim..henüz karar vermedim. Ayaklık için projesini hazırladım ama son günlerimi fazla sanayide geçirir oldum.biraz ara veririm sanırım..
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Murat kardeşim ellerin dert görmesin. Çok güzel bir çalışma. Bence bu işe seri üretim ve net üzerinden
    pazarlama ile devam edersen, hatta diğer eksikler için de acele edersen , ikinci bir irf motor olabilirsin. Başarılarının devamını bekliyoruz. Sevgilerle.
    nmurataydin bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat kardeşim ellerin dert görmesin. Çok güzel bir çalışma. Bence bu işe seri üretim ve net üzerinden
    pazarlama ile devam edersen, hatta diğer eksikler için de acele edersen , ikinci bir irf motor olabilirsin. Başarılarının devamını bekliyoruz. Sevgilerle.
    Teşekkür ederim Ali kardeşim amacım açıkçası ticaret odaklı değil..keyif ve motorculuğu motoru sevdiğim için yapıyorum..eski motoruma yaptıklarımı görsen inanamazsın..(nightrod için egsoz,far,özel gidon tasırımı,airbox cover dediğimiz benzin depo üstkısmı gibi olan bi parça varki en zoru buydu onu daha kaslı olarak fiberden imal ettim.
    Yani demek istediğim tabi bu çalışmalar paraya çevrilse keyifli olur ama ilk amacım bu değil ama birisi çıkarda abi banada bundan yaparmısın derse.yapmaya çalışırım.hatta önünde ben aslan logosu koydum benelli nin logosundan kopyalayıp..bu başka bir logo veya şekilde yapabirim..sağda trk 502 yazıyor sol tarafa kan gurubu veya isimde yazabilirim..gibi gibi..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı nmurataydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/2EbVP0.jpg

https://i.hizliresim.com/ZO0Pn0.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Teşekkür ederim..
    son iki resimde yan ayaklık üzerinde..
    Çok harika olmuş maliyet hesaplamasını yapıp Benelli ile görüşsen toplu halde satıp motosikletinin parasını çıkartabilirsin. Ellerine sağlık.
    nmurataydin bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Far korumada oldukça yakışır sanıyorum..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence işçilik ve tasarımı kusursuz ancak renk olarak mat siyah daha iyi durabilirdi diye düşünüyorum. Opsiyonel olarak koyulabilir ama fiyatı farklı olur

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    https://tr.aliexpress.com/item/2016-...b9edb652&tpp=1

Burada bile $246.05 USD = 944 TL bence gayet uyguna çözdünüz. Çokta güzel oldu. Bende Leoncino almak için bekliyorum. Belki bizde yaparsınız

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://tr.aliexpress.com/item/2016-...b9edb652&tpp=1

Burada bile $246.05 USD = 944 TL bence gayet uyguna çözdünüz. Çokta güzel oldu. Bende Leoncino almak için bekliyorum. Belki bizde yaparsınız
    Bencede uygun oldu..Burada motorun üzerinde gören arkadaşlarım 200$ dan satarsın diye gaza getiriyorlar ama benim amacım beğenen herkesin alıp takabilmesi ve benimde bundan gurur duymam..onun için üzerine sadece masraflarımı koydum..araştırırsanız alüminyum pahalı bir malzeme kilo 25 tl..buna fireleri ile beraber 4 kilo malzeme den çıkıyor..yarısına yakını çöp oluyor..3 saat CNC çalışıyor saati 90 tl..bütün vidalar krom ve somunlar krom ve fiberli..katlama işçiliği içinde görmediğiniz ön ayağın tutturulduğu 10/10 al.kare profil e ona açılan diş işçiliğ var..bunların hepsinin toplamı yaklaşık 400 tl..bende 15 tl benzin parası koydum git gel için

Bu arada Leoncino kim? memnuniyetle yaparım..

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-aksesuar-tuning-benelli-trk-502-karter-koruma-512378171/detay/
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Bencede uygun oldu..Burada motorun üzerinde gören arkadaşlarım 200$ dan satarsın diye gaza getiriyorlar ama benim amacım beğenen herkesin alıp takabilmesi ve benimde bundan gurur duymam..onun için üzerine sadece masraflarımı koydum..araştırırsanız alüminyum pahalı bir malzeme kilo 25 tl..buna fireleri ile beraber 4 kilo malzeme den çıkıyor..yarısına yakını çöp oluyor..3 saat CNC çalışıyor saati 90 tl..bütün vidalar krom ve somunlar krom ve fiberli..katlama işçiliği içinde görmediğiniz ön ayağın tutturulduğu 10/10 al.kare profil e ona açılan diş işçiliğ var..bunların hepsinin toplamı yaklaşık 400 tl..bende 15 tl benzin parası koydum git gel için

Bu arada Leoncino kim? memnuniyetle yaparım..

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-aksesuar-tuning-benelli-trk-502-karter-koruma-512378171/detay/
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4203611

Gelmesini beklediğim motosiklet ama sanırım şase farklı

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Murat hocam ağırlığı ne kadar acaba korumanın? Bu arada kesinlikle mat siyah boya yapın derim. Çok güzel olacaktır.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat hocam ağırlığı ne kadar acaba korumanın? Bu arada kesinlikle mat siyah boya yapın derim. Çok güzel olacaktır.
    Hocam hiç tartmak aklıma gelmedi.biter bitmez büyük bir hevesle montaj yaptığım için..ama bir dahaki üretim sonucu yada sökersem tartarım...mat siyah olabilir tabiki..hatta taşıyıcı kollar siyah olur koruma naturel kalabilir..ben henüz almadım ama alüminyum çantalar ve ön amortisörle uyum içinde olacağı için naturel tercih ettim.. plastidip lede boyanabilir istenirse..

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4203611

Gelmesini beklediğim motosiklet ama sanırım şase farklı
    Şase nasıl farklı dostum ? Birde 2018 modeller Türkiye'de mi üretilecek yoksa eskisi gibi hazır mı gelecek son durum nedir bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    XMAX 250

Şaselerinin biraz farklı olması normal aslında. Biri touring diğeri de naked ( scrambler / cafe racer karışık ) şase geometrisine sahip.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Ama motor bloğu birebir aynı Leoncino da sadece biraz daha çok devir çevirme durumu var.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    ....3 saat CNC çalışıyor saati 90 tl......
    CNC yerine Laser kesim fiyatı aldınız mı?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Benelli TNT250 ve 25 i web sitesinden kaldırmış. Sadece 3 tane model var. TNT600, Zafferano, TRK-502. Yeni model çıkacak beklentisi mi var yoksa ne?

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli TNT250 ve 25 i web sitesinden kaldırmış. Sadece 3 tane model var. TNT600, Zafferano, TRK-502. Yeni model çıkacak beklentisi mi var yoksa ne?
    bn251 ve bn302 olarak geri gelecekler. Hatta başka modeller de gelecek.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan için TNT 125'in geleceğine kesin gözüyle bakıyorum ilanları bile verilmiş malum sitede onun dışında bir bayiye sorduğumda abi galiba tnt 25 ve 250 gelmeyecek alternatif avrupa modelleri gelecek avrupa modelleride BN251 oluyor birde BN302

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CNC yerine Laser kesim fiyatı aldınız mı?
    Ben Marmariste yaşıyorum en yakın lazer kesim Muğla bayır da bana 75 km..gidiş geliş 150 km .50 tl benzin yakmam gerekiyor..bir kere gittim lazer arıza yapmış tıpış tıpış geri döndüm..fiyat veremediler çünkü yapıp örneğini göremedik..lazer i tercih ederim en azından daha kısa sürede olur..CNC kesimim başında 3 saat bekledim..hatta elimde spreyle ucu soğutmak için ispirto sıkarak..fakat CNC kesimin bir güzelliği oldu 60 derece açılı uçla kestik kesimde hafif bir açı olduğu için daha şık duruyor..sanki fabrikasyon gibi..lazer düz kesiyor malesef..

https://www.youtube.com/watch?v=eZweY92zAsk

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Ben Marmariste yaşıyorum en yakın lazer kesim Muğla bayır da bana 75 km..gidiş geliş 150 km .50 tl benzin yakmam gerekiyor..bir kere gittim lazer arıza yapmış tıpış tıpış geri döndüm..fiyat veremediler çünkü yapıp örneğini göremedik..lazer i tercih ederim en azından daha kısa sürede olur..CNC kesimim başında 3 saat bekledim..hatta elimde spreyle ucu soğutmak için ispirto sıkarak..fakat CNC kesimin bir güzelliği oldu 60 derece açılı uçla kestik kesimde hafif bir açı olduğu için daha şık duruyor..sanki fabrikasyon gibi..lazer düz kesiyor malesef..

https://www.youtube.com/watch?v=eZweY92zAsk
    Fiyat açısından kesin ucuz olur. Açılı kesim yapan laserlerde var ama maalesef bulunduğunuz yer yanlış.
    Kesim yaptığınız CNC de kötü biraz, yavaş. Endüstriyel CNC de çok daha hızlı biterdi iş.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Doğrudur..Endüstiryel kesimcilerde küçük iş diye uğraşırlarmı bilmiyorum.. burada anca bu kadar çıkıyor..yapacak bişey yok..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)