Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TRK 502 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Bak TRK 502 yi beğenmiş olabilirsin ki bende bayılıyorum. Tasarımına gördüğüm an vuruldum. Zaten her öğle arasında gidip bakıyorum motora. Ayrıca bir Benelli sahibiyim ve TRK502 yi sürdüm. https://www.youtube.com/watch?v=xlJ6GSfVWuo&t=2s

Birbiri ile alakası yok dediğin motorlar. Aynı sınıfta, aynı güçte ( hem cc hem beygir olarak ) ve aynı ehliyet kategorisinde. TRK502 ile Honda CB500X e farklı sınıfın motoru demek. Fil bakıp, aaa ne güzel gergedan demek gibi bir şeydir. Ayıptır, gühantır.

Daha öncede söylediğim gibi. MCN de Benelli haberlerini yazan abimiz ciddi bir Benelli severdir. Onun bile motorun hakkında böyle düşünmesi insanı düşündürmelidir.

Senin beğenmediğin MCN ( http://www.motorcyclenews.com/ ) Dünyanın en önemli motosiklet haber kanalıdır.
    ( Motosiklet Evreni Starwars olsa MCN Darth Vader olur o derece her şeyi bilir ve görür yani )

Bizim dergilerimizde haberleri ona bakıp araklar. Zaten 2 sene önce motoron almayı kesmemin sebebi MCN yi keşfetmemdir.

Ben mükemmel bir sürücü değilim motor giderken ağırlığını hissettirmiyor. Ama çantaları takıp, arkaya birini aldınız mı ne olacak bilmiyoruz. Rakibinden 17 KG ağır az değil. Fiyatı biraz daha düşerse ben bile düşünürüm neden olmasın.

Ama ürünlere aşık olmayalım araştıralım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Katılıyorum 500x memlekete gelmediği için sıfır olarak rakibi yok. Tracer 700 fiyatı uçtu gitti zaten. Kesin alacaksanız plastik kalitesine takılmayın. Her gün fik fikliyorum test motorunu. Orta sınıf bir motor ne kadarsa o kadar ne fazla ne az.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Ulan honda ulan honda..

mcn sıradan birileri değil yılların tecrübeleri var ama mcn dışında motoru kötüleyen de yok Allah var rastlamadım Web de gezerken. Ayrıca MCN'de yazılanlarda çelişki var gibime geldi iyi hazırlanmış bir yazı ama bi yerde hız yapmamasından sitem ediyorlar diğer tarafta abs'nin yetersiz olduğundan Abs'yi yapan firma bosch yani boş bir marka değil en çok takıldığım nokta ? Cager abimize güvenelim bence

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak TRK 502 yi beğenmiş olabilirsin ki bende bayılıyorum. Tasarımına gördüğüm an vuruldum. Zaten her öğle arasında gidip bakıyorum motora. Ayrıca bir Benelli sahibiyim ve TRK502 yi sürdüm. https://www.youtube.com/watch?v=xlJ6GSfVWuo&t=2s

Birbiri ile alakası yok dediğin motorlar. Aynı sınıfta, aynı güçte ( hem cc hem beygir olarak ) ve aynı ehliyet kategorisinde. TRK502 ile Honda CB500X e farklı sınıfın motoru demek. Fil bakıp, aaa ne güzel gergedan demek gibi bir şeydir. Ayıptır, gühantır.

http://i.hizliresim.com/ldDokk.jpghttp://i.hizliresim.com/V07ZlV.jpg

Daha öncede söylediğim gibi. MCN de Benelli haberlerini yazan abimiz ciddi bir Benelli severdir. Onun bile motorun hakkında böyle düşünmesi insanı düşündürmelidir.

Senin beğenmediğin MCN ( http://www.motorcyclenews.com/ ) Dünyanın en önemli motosiklet haber kanalıdır.
    ( Motosiklet Evreni Starwars olsa MCN Darth Vader olur o derece her şeyi bilir ve görür yani )

Bizim dergilerimizde haberleri ona bakıp araklar. Zaten 2 sene önce motoron almayı kesmemin sebebi MCN yi keşfetmemdir.

Ben mükemmel bir sürücü değilim motor giderken ağırlığını hissettirmiyor. Ama çantaları takıp, arkaya birini aldınız mı ne olacak bilmiyoruz. Rakibinden 17 KG ağır az değil. Fiyatı biraz daha düşerse ben bile düşünürüm neden olmasın.

Ama ürünlere aşık olmayalım araştıralım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Katılıyorum 500x memlekete gelmediği için sıfır olarak rakibi yok. Tracer 700 fiyatı uçtu gitti zaten. Kesin alacaksanız plastik kalitesine takılmayın. Her gün fik fikliyorum test motorunu. Orta sınıf bir motor ne kadarsa o kadar ne fazla ne az.
    Arkadaşımızın motivasyonu tam. Maşallah. TRK502 ye kitlenmiş Ne söylersek söyleyelim olmaz Tekrar söylüyorum 27500tl lik motor değil diyorum anlatamıyorum. 25bin olsa keşke diyosun. Sevgili arkadaşım ben de TRK502 2-3 ay araştırdım onlarca video izledim. O motorun çantasız edeceği fiyat 18-20bin aralığıdır. Ben burada tecrübelerimle konuşuyorum, bindim Test ettim. Senin 29bin etmez dediğin motoru aldım sende git test et tecrübelerini paylaş bilelim. kağıt üzerinden olmuyor öyle. Internetten okuduğun rakamlarla konuşuyorsun. Yanlış anlama olmasın sevgili arkadaşım sana laf atmak filan değil maksadım. Testte hissedilen öyle olmuyor. Ben 1.76-75kg 40 yasindayim, atıyorum sen 1.90-80kg 28 yaşındasın. Senin motor üstündeki performan hissin ile benimki bir olmaz. Seni anlıyorum oldukça heybetli ve etkileyici bir makina fakat o paraları etmez. Malzeme kalitesi gerçekten diğer benelli modellerine göre bir tık altta. Çelik fren hortumunu bile 250cc ye koymuş firma, asıl lazım olacak Enduro ya koymamış. Oldukça ucuza kaçmışlar. Sadece gösteriş var. Sele çök rahat, oturuş pozisyonu da öyle. Sesi berbat bu arada. )

Bir diğer konu da ben sana detayı kıyaslama yapmak için vermedim. Sonuç itibariyle sende kısıtlı bütcen ile en iyisini almak istiyorsun. Ne kadar paraya nasıl bir makina alabilirim motor alırken araştırma konularımızdan biri de bu neticede... O nedenle silindir cc v.s verdim. Bende Enduro dan başka makina bakmadım. Naked ihtiyacım yok demişsin. Ben de senin gibi hiç Naked makina bakmadım. TNT600 tam bir Naked gibi değil, detayını yazdım Her neyse, eğer 500cc gibi bir makina alacaksan. Mondial Euro4 ABS RX4i geliyor. 450cc şahane makina. Servis konusunda da bakkal dükkanı gibidir. Parça stoğu olan bir firma, mondilada bu yönü seviyorum. Uğraştırmaz. Bence onu da araştır. Ben ona da bakıyordum. Fiyat olarakta seni oldukça mutlu edecektir emin olabilirsin ;) Tahminim o da 20bin altı gelecektir.
    Benelli nin tek handikapı, her yerde servis yok. Olan servisler de oldukça bilgisiz. Makinayı tanımıyorlar. Ithalatçı servislerine Benelli üzerine eğıtim verdirmemiş. Kuba motor sonuçta. Adamlar büyük cc motorun dilini iyi bilmiyorlar. Bunlar benim tecrübelerim değil. Benelli kullanıcıları olarak whatsapp grubumuz var, orada parca servis kullanici olarak bir suru kisi ekli. orada donen sohbetten edindigim bilgileri aktariyorum sana... Mondial Trakya bölgesi Sorumlusu ile konuşmuştum. Motor gelecekmiş Euro4 ABS 450cc Alt devirlerde torklu güzel heybetli çantalı makina bence ona yönlenmelisin. Servis parça v.s konularında da başın ağrımaz. Zaten açık konuşayım. Mondial RX4i geldiğinde Benelli TRK502 patlayacak, o fiyatlara satamazlar. Sonrada TNT250 nin 17.900tl den 13.900tl ye düştüğü gibi 27.500tl den 19.900tl ye düşürürlerse şaşırmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de şöyle diyeyim, birincisi benim ihtiyacım olan şey naked değil. İkincisi motorun dört silindiri olması bana göre tercih sebebi değil çünkü SS hariç her türlü motorda tork ve gücün aşağıda gelmesinden dolayı iki silindiri dörde tercih ederim. Üçüncüsü motorun 82 BG olması da bir şey ifade etmiyor. Torka önem veren birisi olarak 4500 devirde gelen 45 Nm torku, 10500'de gelen 52 Nm torka her zaman tercih ederim. 42 BG de benim her türlü ihtiyacımı görür. Bu memlekette 500 cc enduro motor yok. TRK 502 ile ilgilenmemin tek sebebi o sınıfta rakipsiz bir model olması ve fiyatının 45 bin TL'lik Japonlara nazaran ucuz olma ihtimaliydi. Ayrıca evli ve çocuklu bir adam olarak motor alırken arkamdaki artçının konforunu da düşünmek zorundayım. Keşke TNT 500 diye bir model olsa da 22 civarına satılsaydı.

Plastik kalitesi yorumlarını da hiç dikkate almıyorum çünkü herkes her motor için atıp tutuyor. Forumda uzmanı varsa ve incelemişse anlatsın dinlerim. Benim motorun bile plastik kalitesini dokununca bir Spacy'den ayırt edemezsiniz. Malzemeler TNT'de 600'de, TNT25'te ne ise bunda da o, sadece formu daha şişik olduğundan boşluklu duruyor o kadar.

Yorumlarımı kendi ihtiyaçlarıma göre yapıyorum. Yoksa motor olsun da ne olursa olsun fark etmez dersek tabi ki bu motora bir sürü alternatif bulunabilir. Bu arada TNT 600'ü ilk çıktığı sene fuarda inceleyip üzerine oturmuştum, güzeldi ama pahalıydı.

Bu arada hatırlatma amacıyla Sahibinden'de satılan motorların fiyatlarını vereyim de herkes görsün. Bir bayide satılan son motorun fiyatı diğerlerini bağlamaz.

https://www.sahibinden.com/motosikle...rting=a268_asc
    Ayrıca "SS hariç her türlü motorda tork ve gücün aşağıda gelmesinden dolayı iki silindiri dörde tercih ederim." Bu eksik bilgidir, böyle bir yorumu senden duyuyorum. 2 silindir ve 4 silindir arasında kıyas yapıldığında 2 silindirli makinaların 4 silindirli makinalara göre alt devirde torku daha iyi verdiklerini senden duyuyorum. Bu kadar keskin bir değerlendirme yanlıştır. Bu arada TNT600 için Benelli sitesinde Tork devir bilgileri bilgiler yanlış girilmiş. Kitapcığı elimde, 11000/60kw - 8000/55nm. dır.

image host

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben 45 yaşındayım, önce onu bir diyeyim.

Sanırım motor hakkında düşündüklerimi tam anlatamıyorum. Motoru tasarım olarak ve 500 cc olduğu için beğendim ve kalitesi TNT 250 kadarsa benim için yeterlidir. Fiyatına gelirsek, eder etmezden önce kendi kendinize bir sorun bakalım, Türkiye şartlarında ve bu vergilerle 500 cc bir motor için 25 bin TL iyi midir yoksa fazla mıdır ? Sizce motoru 22 bin TL 'ye satmak mümkün müdür ? Bana göre mümkün olmadığı için 25 bin TL'yi ben gerçekçi buluyorum.

TNT 600 için de söylemek istediğim şudur, evet 29 bin eder ama çok az farkla XJ6 veya ER-6n alabiliyorsam onları tercih ederim. Kaldı ki motor 29 bin TL değil, 9500 €.

Tork ve güç konusunda söylediğim şey %90 doğrudur, en azından TRK502 için kesindir.
    Aydin1966, bursalıali ve Samimi 46 bunu beğendiler.

Ben 45 yaşındayım, önce onu bir diyeyim.

Sanırım motor hakkında düşündüklerimi tam anlatamıyorum. Motoru tasarım olarak ve 500 cc olduğu için beğendim ve kalitesi TNT 250 kadarsa benim için yeterlidir. Fiyatına gelirsek, eder etmezden önce kendi kendinize bir sorun bakalım, Türkiye şartlarında ve bu vergilerle 500 cc bir motor için 25 bin TL iyi midir yoksa fazla mıdır ? Sizce motoru 22 bin TL 'ye satmak mümkün müdür ? Bana göre mümkün olmadığı için 25 bin TL'yi ben gerçekçi buluyorum.

TNT 600 için de söylemek istediğim şudur, evet 29 bin eder ama çok az farkla XJ6 veya ER-6n alabiliyorsam onları tercih ederim. Kaldı ki motor 29 bin TL değil, 9500 €.

Tork ve güç konusunda söylediğim şey %90 doğrudur, en azından TRK502 için kesindir.
    Motor 29bin tl. istediğiniz bayiye gidip sorabilir inceleyebilirsiniz. Kampanyada olduğu için, normal fiyatı kendi sitesinde 9575$ (Dolar) Euro değildir.
    https://www.benelliturkiye.com/tnt-600

Bu arada yaş boy kilo söyleme nedenim yaş boy kilo gibi kavramların motor üzerinde etkisi içindi. Burada bilgi tecrübe deneyim yaşın ötesindedir. Başka türlü anlamayalım.

Kolay gelsin ne diyeyim. Güle güle kullanın şimdiden ;)

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben malesef alacak durumda değilim. TNT600 için de yanlış anlaşılmak istemem. TNT600 beğendiğim iyi ve kaliteli bir motor. Bunlar zevk ve tercih meselesidir, siz beğendikten sonra zaten kimsenin söz söylemeye hakkı yok. Hayırlısı olsun.

Ben şimdi TNT 25 ve TNT 250'nin ABS'li versiyonlarının fiyatları ne olacak onu merak ediyorum ? Normalde dövizin fırlamasından önce TNT 25 9500 TL iken yenisinin 12 bin TL altı olacağını öngörüyordum ama şimdi muhtemelen 13 bin'li rakamlar göreceğiz. TNT250'de ise 20000 TL civarında fantastik bir rakam bekliyorum.
    temelyurekli ve bursalıali bunu beğendiler.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Motosiklet çok güzel görünüyor. Heybetli olması çok hoşuma gitti açıkçası. Çoğu kişinin aksine sesini de çok beğendim. Fiyatı uygun olursa düşünebilirim. Ama gidip Honda fiyatı çekerlerse NC 750X alırım. Daha ucuz ama yakın fiyatlı olsa dahi NC alırım. Bu motosiklet bariz şekilde daha ucuz olmalı. Yoksa satamaz. En azından bana satamaz.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeni fark ettim. Cager'ın videosunda bahsettiği standart ön koruma demir ile türkiye'deki modelde görülen koruma demirlerinin alakası yok. Portekizlilerin taktığı demir çok daha büyük ve gerçekten koruma sağlayacak birşey. Bizim modelde görülenin kendine hayrı olur mu bilmiyorum.

Ben malesef alacak durumda değilim. TNT600 için de yanlış anlaşılmak istemem. TNT600 beğendiğim iyi ve kaliteli bir motor. Bunlar zevk ve tercih meselesidir, siz beğendikten sonra zaten kimsenin söz söylemeye hakkı yok. Hayırlısı olsun.

Ben şimdi TNT 25 ve TNT 250'nin ABS'li versiyonlarının fiyatları ne olacak onu merak ediyorum ? Normalde dövizin fırlamasından önce TNT 25 9500 TL iken yenisinin 12 bin TL altı olacağını öngörüyordum ama şimdi muhtemelen 13 bin'li rakamlar göreceğiz. TNT250'de ise 20000 TL civarında fantastik bir rakam bekliyorum.
    1 Ay içerisinde modeller gelecek ve fiyatları açıklanacak diye duydum bayiden doların biraz düşmesi iyi oldu 13 20 bin bencede doğru tahmin umarım biraz daha aşşağısı olur.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Dün bir bayi bana TNT250 18 bin'lerde olacak dedi. Öyleyse fena değil.

Euro4 olanlar 18'bine gelirse çok uygun bi fiyat olur ve hiç bir rakip tanımaz bir zamanlar ki pulsar gibi ama pulsarlar çok hata verdi. TNT 25 ve 2502nin şuana kadar kronik bir arızasına rastlanmadı diye biliyorum. Sadece TNT 250'nin bi devir problemi var kimilerine az geliyor.

Fiyatı 18 olursa süper olur bence ama ne zaman gelecek diye sormadın mı bayiye yoksa onlarında mı bilgisi yok konu hakkında.

Motosikleti
    https://www.youtube.com/watch?v=SBviaTPxmvM Cager on TwoWheels başka bir gün yaptığı tam testi yayınlamış.
    Benelli-Honda-Yamaha ve fiyatlar ile söylediği çok ilginç şeyler var. mesela benellinin 600lüğünü(800lüğünü) kimse almadı çünki o fiyata yamaha var dı honda vardı. O yüzden Benelli fiyatlarını ucuz tutmak zorunda. bu alet 500X'den 500 yuro ucuz ama bundaki donanımları hondaya takınca hondanın fiyatı 2000 yuro artıyor. Bzim forumd geçen plastiklere değinmiş, gidişine değinmiş..
    temelyurekli bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Emsallerine oranla özelliklerine bakıp fiyatı karşılaştırdığında cazip duran bir makine tek sıkıntı henüz ülkemizde yeni olan bir marka olması TNT 25 ve 250 modellerinde de hepimizde aynı düşünce vardı ne olur satılır mı elimizde patlar mı diye vs. vs. hem alındı hem satıldı fiyat politikası şuan için gayet iyi Bak RKS'de adamların markası geçen sezon fiyatları gayet iyiydi ama kendi piyasasını oluşturdu ve bu yıl fiyatlar biraz arttı benellide bir iki sezon sonra fiyatları yükseltecek alanlar karlı çıkacak

Marka çokta yeni sayılmaz 3 yıl oldu diyebiliriz geçen yıldan bu yana ciddi bir satışları var piyasada 2017 model TNT 25 ve 250'nin uygun fiyattan geleceği söylentisi var buda gerçek olursa çok ciddi satışlar yaşanacak şuan millet deli gibi TNT 250 bekliyor.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    O fiyata satmaz görürsün, inazuma kaç para? Şu an mevcut kapış kapış giden tnt250liler kaçtan gitti?

Ne zaman o rakama gider? Rakipleri 20-22 olur, mecburen satılır, ben böyle düşünüyorum.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Şuanki fiyatı 14.000 TL Euro4'lerde 17 olur diye tahmin ediyorum 3.000 TL iyi para

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    yuh 31 bi bana göre en fazla 22 bin eder

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fiyata satmaz görürsün, inazuma kaç para? Şu an mevcut kapış kapış giden tnt250liler kaçtan gitti?

Ne zaman o rakama gider? Rakipleri 20-22 olur, mecburen satılır, ben böyle düşünüyorum.
    Rakipleri zaten ABS ve Euro 4'lü geldiklerinde 22 olacaklar. Ben fiyatlar konusunda yazdığım tüm yorumları rakiplerinin şu andaki fiyatlarına göre değil, ABS'li muhtemel fiyatlarına göre yazıyorum. Bana göre ABS çok değerli bir şey...
    polo34, temelyurekli ve Samimi 46 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)