Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TRK 502 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    100 tl kar edip 5000 tane satmak varken 1000 tl kar edip 74 tane satmayı tercih etmişler demek ki. Ha o 74üde bayilerine satıyorlar bilginiz olsun. Şimdi 2012 modellerini sıfır satan markalar gibi 3-4 yıl sonra ölü fiyatına elden çıkarmak için çırpınacaklar. Kimse diğer marka 250liği şu kadara satıyor diye sidik yarıştırmasın çünkü milletin geliri artmadı, aksine azaldı. Yazık oldu güzelim modele.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Birisi bana bunların 74 tane motor sattığını ispatlasın,kendi motorumu hediye edeceğim.
    Facebook grubunda bir tane satın alacak vardı.2 hafta motoru övdü durdu.fiyati pahalı bulanlara bir sürü laf söyledi.kendisi de almadı sonra.
    Fuarda 74 tane motor satmışlar.74 tane degil 5 kişi bulun bana.buradayim.
    sheriff87 ve polo34 bunu beğendiler.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı western adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benellinin kendi takdiri...

Fuara "Acaba Bir Güzellik Yaparlar mı?" düşüncesiyle gitmiştim...
    Baktım # Bi Cacık # olmayacağını anladım...

Böyle giderse dükkan işlemez...
    Fuarda fiyat uygundu 27.500 fuardan sonra yükseldi sorduk lansmana özel fiyat dendi alan arakdaşlar bi gelsinde bakalım nasıl diye

Yamaha'nın Honda'nın fiyatlarından haberiniz yok galiba kalkıp bu motora öldü falan diyorsunuz Firmaların elinden gelen bir şey olduğunu sanmıyorum ben bu noktada ötv ve kdv oranları ortada motorun ülkeye geliş fiyatını bi hesaplayın bugün 31.000 TL'ye satılan bu modelin 15 17 arası bi fiyata giriyor ülkeye gerisi vergi firma pahalı satıyor ulan üreten devlet kadar kazanmıyor. Neyi neyle kıyaslıyorsunuz.

@bireycell fazlasıyla haklı firmalara atılacak bi suçlama olamaz ne honda ne bmw ne mondial vergi oranları ortada maaşlara zam yok ama her ürüne zam var motorada olacaktı.

Bu zamlar geri inmez fiyatlara her zaman ki gibi alışmak lazım parça kalitesi iyi ama bayide detaylı incelemek farklı olur vale motoda motosikleti test eden arkadaşlar yada test gününe katılan arkadaşlar var mı forumda ?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zamlar geri inmez fiyatlara her zaman ki gibi alışmak lazım parça kalitesi iyi ama bayide detaylı incelemek farklı olur vale motoda motosikleti test eden arkadaşlar yada test gününe katılan arkadaşlar var mı forumda ?
    https://www.youtube.com/watch?v=xlJ6GSfVWuo

Alıntı bireycell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vale Moto'ya o kadar kişi gidip geliyor niye kimse fotoğraf paylaşmıyor ? Motora kalıpsız birinin binmesi absurt durur mu ? 1.78 70 kg
    176cm 75kg

Arkadaşlar ben motoru test ettim zaten yukardaki mesajlarda da deneyimlerimi söylemiştim. TNT600 yada TNT250 görene dek önceki mesajlarımdaki düşüncem aynıydı Kısa kesiyorum, gerçek Benelli sağlamlık ve kalitesi kesinlikle TRK 502 de yok. TNT 250 bile malzeme işcilik v.s olarak bir tık ilerisinde... Ben TNT 600 aldım. Bu kadar parayı bu motora vermek yerine 29bin tl ye 80,4ps 600cc 4 Silindir motora verin motora bindim dersiniz en azından ben öyle yaptım

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Yamaha'nın Honda'nın fiyatlarından haberiniz yok galiba kalkıp bu motora öldü falan diyorsunuz
    Kanser olmuş, kemoterapi görüyor, umutsuz vaka, selasına az kaldı blackster yırttı bak, Allah'tan ümit kesilmez
    efendy06 bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Yamaha'nın Honda'nın fiyatlarından haberiniz yok galiba kalkıp bu motora öldü falan diyorsunuz Firmaların elinden gelen bir şey olduğunu sanmıyorum ben bu noktada ötv ve kdv oranları ortada motorun ülkeye geliş fiyatını bi hesaplayın bugün 31.000 TL'ye satılan bu modelin 15 17 arası bi fiyata giriyor ülkeye gerisi vergi firma pahalı satıyor ulan üreten devlet kadar kazanmıyor. Neyi neyle kıyaslıyorsunuz.
    Bu yazdıklarınız gerçekten doğru. Ancak, yamaha'nın ve honda'nın muadillerinin fiyatları konusunda yanılıyorsunuz.

TRK502'nin resmi sitesinde 8699 $ fiyat var. 32.450 TL eder.
    NC750X'in resmi internet sitesindeki fiyatı 33,300 TL.
    XT660Z Tenere'nin resmi internet sitesindeki fiyatı 31,599 TL.

Bir tarafta sorunsuzluğu ile bilinen Honda'nın rüştünü kanıtlamış, yakmayan motoru. Diğer tarafta kalitesi tartışma konusu bile olmayacak bir Yamaha.

TRK'nın tek ekstrası 3lü çanta seti.

Yani evet, Tenere'den 900 lira fazla, NC'den 900 lira ucuz fiyatı ile, olmayan servisleri, bilinmeyen kalitesi ile, ölü doğmuş bir model.

32500 lira verdikten sonra, Tenere veya NC alır, 3 bin liraya da 3lü çanta seti taktırır (işime yarayacağından değil, görüntüsünü seviyorum), binerim. 36 bin liraya çantalı sıfır tenere, 37 bin liraya çantalı sıfır nc sahibi olmak varken, 32500'e TRK almam.

Çok şık duruyor o ayrı konu. Ama yuki spitzer ve megelli 250 R de çok şık duruyordu ilk çıktıklarında. Sonuç ortada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanser olmuş, kemoterapi görüyor, umutsuz vaka, selasına az kaldı blackster yırttı bak, Allah'tan ümit kesilmez
    Rakibi yok ki doğru düzgün Japonlarda 250 cc cruiser yok, çinlilerin bir çoğu (mesela regal) çok eski teknoloji ve sıralı çift silindir, V2 bile değil. Daelim daystar tek silindir, küçük, cücük gibi motor.

Cruiser dediğimizin ruhuna yakışan görsel olarak V-twin motordur. Blackster de bunun nadir örneklerinden. Yoksa yırtamazdı
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakibi yok ki doğru düzgün Japonlarda 250 cc cruiser yok, çinlilerin bir çoğu (mesela regal) çok eski teknoloji ve sıralı çift silindir, V2 bile değil. Daelim daystar tek silindir, küçük, cücük gibi motor.

Cruiser dediğimizin ruhuna yakışan görsel olarak V-twin motordur. Blackster de bunun nadir örneklerinden. Yoksa yırtamazdı
    Konusuna bakacak olursanız aylarca fabrika ve servislerin tamir edemediği bir motor vardı, cruiser 250 statoru yanlışlıkla takıldığı anlaşıldı denildi, motorun sürücüsü tamam motor 140 yaparken artık stop etmiyor, sorun çözüldü dedi ama şimdi de yurt dışına çıkıyorum motor satılık diyor herkes biraz daha yazsın istiyordu arızanın uzun süre bulunamayışı kötü reklam oldu, servisleri yaşadığı yerde vardı ama işe yaramıyordu, fabrikada oraya araç gönderip aldırmadı (!), o bölgeye sevkiyat olmamış dendi galiba, kullanıcı fabrikaya telefon ediyorum parçaları tanımayanlarla telefonda muhattap oluyorum diyordu, 250 cc virago kopyası enjeksiyonlu v motor blackster, bu konudaki ise muhteşem görünen bir trk502, bunlar harika görünen motorlar, bende beğenip aldım, ön yargının kırılması için fabrikanın çok çalışması lazım, sosyal medyada troller yerine resmi görevli kişilerin olaya sahip çıkması, sorunları sahiplenmesi gerekiyor, neyse hayırlısı olsun diyelim...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Hocam o hep olacak. Bir çok markada durum aynı maalesef. Ben bajaj pulsar 200ns e beyin yani elektronik kontrol ünitesini kuralkandan siparis ettiğimde telefonu açan hanıma hangi parçayı istediğimi anlatan kadar akla Karayı seçmiştim.
    En son stok kodunu öğrenmek için beni biryere bağladı, ona söyledim parçayı. Telefona bakan hanıma o kod verdi öyle almıştım.

Durum bir çok markada böyle maalesef.

Bir benzerini Mondial ile yaşamıştım.

Cruiser alınır. Yani o tarzda alternatif yok. Şöyle düşün, 2006 model virago 250 ile sıfır rks Cruiser fiyati neredeyse aynı.

Ama trk 502 aynı fiyat oranına sahip değil.

Virago 250 nin sıfır olsa, enjeksiyonu da olsa, 15-16 bin liraya satışa sunulsa kimse gidip rks almaz. Ama öyle bir alternatif yok.

Trk 502 için öyle bir alternatif varken o riske girmeye değmez.
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Evet dediğin gibi rakipleri adına dağlara taşlara yazmış motorlar, tenere gibi kıtalararası yolculuklarda tercih edilmiş bir modele rakip çıkmak kolay değil...

Ben olsam bu motoru da benzer koşullarda yolculuğa çıkartırdım, mesela mondial rx3 evo çinden buralara geldi diye biliyorum ve şu an kullanıcıları hafif arızaları olmasına rağmen var...

Bayinin demesine göre zaten 50bin km nin üzerinde test ediliyormuş halen de devam ediyormuş. Bir gezgin tarafından..

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Blackster direkten döndü resmen Konuyu sağlam takip ediyordum bro'dan sonra 1 2 kullanıcı daha kendini ufaktan ufaktan gösterip bizde varız motor sağlam demeye başladı

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı temelyurekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayinin demesine göre zaten 50bin km nin üzerinde test ediliyormuş halen de devam ediyormuş. Bir gezgin tarafından..
    Yetmez. Şöyle ki, 32 bin liraya alınan motorun bir gezgin tarafından denenmesi beni bağlamaz. Çünkü reel veri elde edemiyorsun. Çünkü firma o denenecek motoru özenle topluyor. Özenle hazırlıyor. Senin buraya gelen motor demonte gelip, bisikletçide toplanıyor. Maalesef motosiklet firmalarının %70'inde gerçek durum bu.
    Öte yandan, Tenere dediğin motoru bir gezgin alıp denemiyor, yüzlerce kullanıcısı var, yapılan onbinlerce kilometre yol var, sonuç ortada. Reel veri elde ediyorsun, çünkü standart ve standart dışı kullanıcıların altında motorun ne yaptığını görebiliyorsun. Adamlar dünyayı geziyor tenere ile.

Özenle seçilmiş, eğitimli bir pilotun, azami özen göstererek, fabrika tarafından bu işe özel toplanmış, hazırlanmış bir motorla 50 bin km yapmasının benim için herhangi bir inandırıcılığı yok. Mondial RX3i ile çinden kalkıp taa nerelere gittiler. Çünkü sürücü o iş için özel seçilmiş, motor o iş için özel hazırlanmış. Siz burdan bir RX3i Evo alıp Çine gitmeyi bir deneyin, sonucu hep beraber görelim.

NC dediğiniz motoru şu an hatırlamadığım bir ülkede, kurye motoru olarak kullanmışlar, ben gösterge fotoğrafını gördüğümde bakakalmıştım. Kurye tarafından kullanılıp 500 bin km yapmıştı motor. Ve motor açılmadan, bakımları haricinde işlem görmeden. Bakımını yaptır, zayıfladıkça baskı balata değiştir bin gitsin.

Öte yandan 50 bin km yol ile motor test edip, motoru 32 bin liraya satmaya çalışmak inandırıcı değil. 50 bin km dediğin benim için maksimum 3 yıl. Peki ya sonra? Zaten aşırı kalitesiz olmayan her motor öyle böyle 50 bin km yapıyor. Arkadaşta 40 bin kmde olup, fabrikadan dün çıkmış gibi görünen CBR vardı mesela. Bizi zaten 50 bin km'den, 100 bin km'den sonraki durumu ilgilendiriyor. Yoksa ülkede asgari ücret 1400 lirayken, fiyatı 32 bin lira olup 50 bin km sağlam kalabilmiş bir motor başarı falan değildir.
    pea, Aydin1966, Carbondioxid ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetmez. Şöyle ki,...
    doğru tesbitler aynen katılıyorum..
    Trk 502 ile bu yüzden ilgilenmiyorum..ikinci elde önceliğim hondada bir kaç model, sonra yamahanın teneresi..
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru tesbitler aynen katılıyorum..
    Trk 502 ile bu yüzden ilgilenmiyorum..ikinci elde önceliğim hondada bir kaç model, sonra yamahanın teneresi..
    Hayır hocam insanların aklı ile alay ediyorlar, birileri de yiyor.

50 bin km nedir? Bu gün bütçem elverse, gidip sıfır km alacağım bir CBR500 ile, en az 100 bin km'yi sorunsuz deviririm. Zaten deviremezsem bir daha honda almam. Bakımlarını vaktinde ve eksiksiz yaptırmak kaydı ile, yine CBR 500 ile, Baskı balata, fren diski vb. zamanla eskiyen parçaları değiştirerek, herhangi bir kazaya da karışmadığımı varsayarak, en az 200 bin km yapabilmem lazım ki o motor o amblemi haketsin.

Yoksa birkaç aşırı kalitesiz motoru egale edersek, her motor ile 50 bin km, 100 bin km bakımları aksatılmadan, yapılabilir. Kuryelerin altında YBRler 100 bin km çeviriyor. YBR ile aynı motor ömrüne sahip olması bile yeterli değil. Sonuçta 15-16 bin devir atan SS değil bu.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı temelyurekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok gizemli oldu şimdi bu laf keşke bilsek kim geziyor, başından ne maceralar geçiyor, fotolar gezi yazıları, yolda aksilik oluyor mu, performansı yakıt tüketimi vs vs... Bir siteden takip edilmesi lazım, forumlarda reklamları olmalı...
    bursalıali bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Çok gizemli oldu şimdi bu laf keşke bilsek kim geziyor, başından ne maceralar geçiyor, fotolar gezi yazıları, yolda aksilik oluyor mu, performansı yakıt tüketimi vs vs... Bir siteden takip edilmesi lazım, forumlarda reklamları olmalı...
    Hocam, bu söylediklerini paylaşıyor bile olsalar, inanmam. Sonuçta reklam. Haliyle yakıt tüketimini az gösterecekler, arıza çıkmadı çok rahattı diyecekler falan. Aç bajaj reklamını bak mesela, o reklamdaki sumolar bırak bajajı, motoru bile bırak, arabaya binse araba başkalaşım geçirir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)