Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TRK 502 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı berattai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar;

Kısmetse şubatta almaya kesin niyetim var her sayfayı tek tek okudum,
    hiç bir yerde bulamadım ama gidon genişliği ne kadar kullanan arkadaşların bilgisi var mı yada çantalar hariç genişlik olarak en geniş mesafesi nedir? neden sorduğuma gelecek olursak kömürlüğü garaja çevirdim Xmax 250 motorum orada durmakta kısmet olursa alırsam sığacak mı merak ediyorum, Yakınlarımda bu motordan ne bayide nede satan olmadığından bakamadım. Şimdiden çok teşekkür ederim.
    https://49f44b141764baa2639d-7ed4c22...cal%20data.pdf

Uzunluk = 2200 mm
    Aks açıklığı = 1525
    Aynalar hariç gidon genişliği = 915 mm
    Aynalardan zemine = 1450 mm
    Sele = 800

Bu bilgiler ilk sayfada mevcut bakmamışsınız.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4047189
    adanalı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dikkatimden kaçmış çok teşekkür ederim. Keyifli sürüşler.
    oialdemir bunu beğendi.

Vale moto kullanıcısı TRK 502'nin fiyatı ne olacak bilginiz yok mu?

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vale moto kullanıcısı TRK 502'nin fiyatı ne olacak bilginiz yok mu?
    Ben bir iki bayiye sordum ama kimse 2018 fiyatını bilmiyor yada söylemiyor

Motosikleti
    XMAX 250
    Sanıyorum 31.500 benden duymadınız ama :D

Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanıyorum 31.500 benden duymadınız ama :D
    Leoncino ne olur peki ? TRK kadar işçiliği yoğun daha düşük bir fiyat ile gelir mi?

Motosikleti
    XMAX 250
    Bende Leoncino almak için bekliyorum fiyatını

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Leoncino almak için bekliyorum fiyatını
    Leoncino 500'ün fiyatı TRK'ya yakın olacaktır. Leoncino 250 gelirse belki alabilecek gücüm olur diyordum onun içinde biraz araştırma yaptım fuara getirilen model prototip olarak tanıtılmış 2019'da testler tamamlanırsa üretilecek ülkemize gelmesi 2020'yi bulur :(. Alısan ilk hayırlı olsun'un benden olsun
    oialdemir bunu beğendi.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Arkadaşlar bugün zincir bakımımı yapacakken şu bakladaki durumu farkettim. Bu bakla sanırım bağlantı baklası fakat bir parça düşmüş mü yoksa normali böyle mi hatırlayamadım. Sizin motorlarda durum nedir? Durup dururken zinciri elimize almayalım.

adanalı bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kardeş aşağıdaki fotoda işaretlediğim yerdeki gibi kanallar varsa,yine fotodaki diğer parçalar düşmüştür,ama senin fotodaki o 2 uca nokta ile vurulup başı şişirilmişse başka parçalara gerek yok.
    Riptalon ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Facebook grubunda da sordum. Arkadaşlar kendilerinde de böyle olduğunu söylediler. Bir anormallik yok sanırım.
    adanalı bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    o zaman doğrudur.benim yamaha da geçenlerde zincir değişimi yaptırdım.o zincir kilidinin bacakları,başlarına vurularak şişirildi ki daha sağlam olur.diğer o 2 parçaya gerek kalmamıştı.
    Riptalon ve bursalıali bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Arkadaşlar geçenlerde arkayı kaldırmak için kullandığım padok standın tek taraftaki demirini kaybettim. Zinciri nasıl temizleyip yağlayacağımı kara kara düşünürken aklıma bir yöntem geldi;

Arabanın krikosunu alıp motosiklet düz bir zeminde yan ayaktayken ters tarafta standı taktığımız aparatın altına krikoyu koydum. Dokunduktan sonra bir kaç saniye içerisinde arka tekerlek 1-2 cm yükseldi ki bu yükseklik hem güvenli hem de fazlasıyla yeterli oldu. O kadar kolay oldu ki bundan sonra standla falan uğraşmayı düşünmüyorum. Gece yaptığım için fotoğraf çekemedim ama bir dahaki sefere çekerim. Bu arada krikonun temas yüzeyi genişti. Aksi takdirde zor olabilir. Bir örneğini aşağıda görebilirsiniz. Ayrıca deneyecek olursanız muhakkak ön freni bir bant ya da lastik vasıtasıyla sıkılmış halde sabitleyin ve motoru sadece tekerlek yerden kesilecek kadar yükseltin. Bu şekilde herhangi bir tehlike göremedim. Ama ne olursa olsun bundan sonra ilk işim Murat hocam gibi bir otomatik zincir yağlama yapmak olacak.

adanalı ve nmurataydin bunu beğendiler.

paramedik76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sn. Benelli trk 502 kullanıcıları, ben 41 yaşındayım 4 yıldır cbf 150 kullanıyorum boyum 1.70. Bir endru almak istiyorum. Bunun içinde araştırma yapıyorum. Bu endru motorola nisan mayıs gibi doğu-anadolu turu yapmak gibi bir hayalim var. Bu hayalime eşim karşı çıksa da ben çok istiyorum. Memleketim Iğdır. köyüme kadar endromla gitmek istiyorum. Bu tur için benelli trk 502 ne kadar uygun? çok bilinen bir motor değil sanırım. Planladigim toplam yol 4000 km. Yolda bir sorun çıkarır mı acaba. Yolun tamamına yakın asfalt ama ben endru ıstiyorum 😊 dağ bayır gecilecekse de yok benden Bu kadar demesin. Yakıt da önemli tabi. Ne yakar ne eder nasıl gider. Sizi üzdüğü oluyormu hiç. Birinci ağızdan kullanıcısından duymak isterim. Tasarımı çok güzel bir motor. Sorunları biraz okudum. Çözülecek gibi duruyor. Sele yüksekliği falan nasıl. 150 cc den sonra 500 cc yi kullanabilirmiyim. Yorumlarınızı bekliyorum birde servis ağı bilginiz varmı Iğdır güzergahı. Herkese emniyetli surusler olsun saygılar.

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı paramedik76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn. Benelli trk 502 kullanıcıları, ben 41 yaşındayım 4 yıldır cbf 150 kullanıyorum boyum 1.70. Bir endru almak istiyorum. Bunun içinde araştırma yapıyorum. Bu endru motorola nisan mayıs gibi doğu-anadolu turu yapmak gibi bir hayalim var. Bu hayalime eşim karşı çıksa da ben çok istiyorum. Memleketim Iğdır. köyüme kadar endromla gitmek istiyorum. Bu tur için benelli trk 502 ne kadar uygun? çok bilinen bir motor değil sanırım. Planladigim toplam yol 4000 km. Yolda bir sorun çıkarır mı acaba. Yolun tamamına yakın asfalt ama ben endru ıstiyorum �� dağ bayır gecilecekse de yok benden Bu kadar demesin. Yakıt da önemli tabi. Ne yakar ne eder nasıl gider. Sizi üzdüğü oluyormu hiç. Birinci ağızdan kullanıcısından duymak isterim. Tasarımı çok güzel bir motor. Sorunları biraz okudum. Çözülecek gibi duruyor. Sele yüksekliği falan nasıl. 150 cc den sonra 500 cc yi kullanabilirmiyim. Yorumlarınızı bekliyorum birde servis ağı bilginiz varmı Iğdır güzergahı. Herkese emniyetli surusler olsun saygılar.
    Selamlar, böyle soruları okunması kolay olsun diye madde madde cevaplamayı tercih ediyorum.

- Bahsettiğiniz mesafe ve genel anlamda uzun yol için TRK 502 gayet uygun. Konforlu ve yeterli güçte.
    - Yolda sorun çıkaracağını zannetmiyorum. Bu güne kadar yolda kaldığını yazan bir arkadaşımızı da görmedim.
    - Motosiklet zaten asıl olarak asfalt kullanımına uygun. Fakat bozuk yollar ve hafif arazide sorun çıkartmayacaktır. Fakat ağır arazi şartlarını ağırlığı ve bu lastik, jant kombinasyonuyla denemeyi bile düşünmeyin derim.
    - Ben 100 km'de 4, 4,5 lt. arası tüketmekteyim. 4,7'den fazlasını hiç görmedim.
    - Ne sorunlar okudunuz bilmiyorum ama bildiğim kadarı ile kronik bir sorunu henüz ortaya çıkmış değil. Biz ilk alanlar olarak biraz risk almış olduk ama kendi adıma buna değdiğini düşünüyorum. Gelen tüm motorlar satıldı ve memnuniyet oranı oldukça yüksek görünüyor.
    - Boyum 172 cm. ve sele yüksekliği sorun yaratmıyor. Zaten rakiplerine göre alçak bir selesi var (80cm).
    - Ben 200 cc, 24 beygir gücünde bir motordan geçtim. Daha önce daha güçlüsünü kullanmamış biri olarak ilk başta çok güçlü hissettirdi ama zamanla alıştım. Oldukça makul ve alışması kolay bir gücü olduğunu düşünüyorum. İlk motor olarak tercih etmem fakat güç açısından her motordan sonra ikinci motor olabilir. Yalnızca ağırlık ve boyuta dikkat edilmeli.
    - Servis hakkında pek bilgim olmamakla beraber Iğdır tarafında sorun yaşayabileceğinizi düşünüyorum. Zira İstanbul'da dahi servislerden şikayet edenler var.

Şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun.
    oialdemir, nmurataydin, braveman ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Değerli paylaşımınız için teşekkür ederim.
    adanalı bunu beğendi.

Fuarda bu motoru (trk 502) yakından inceleyip son kararımı vereceğim. Almayı çok istediğim doğru ama çantalarla birlikte bütçeyi aşarmı fiyat konusu ve servis sorunu aklımı kurcalıyor.

Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, böyle soruları okunması kolay olsun diye madde madde cevaplamayı tercih ediyorum.

- Bahsettiğiniz mesafe ve genel anlamda uzun yol için TRK 502 gayet uygun. Konforlu ve yeterli güçte.
    - Yolda sorun çıkaracağını zannetmiyorum. Bu güne kadar yolda kaldığını yazan bir arkadaşımızı da görmedim.
    - Motosiklet zaten asıl olarak asfalt kullanımına uygun. Fakat bozuk yollar ve hafif arazide sorun çıkartmayacaktır. Fakat ağır arazi şartlarını ağırlığı ve bu lastik, jant kombinasyonuyla denemeyi bile düşünmeyin derim.
    - Ben 100 km'de 4, 4,5 lt. arası tüketmekteyim. 4,7'den fazlasını hiç görmedim.
    - Ne sorunlar okudunuz bilmiyorum ama bildiğim kadarı ile kronik bir sorunu henüz ortaya çıkmış değil. Biz ilk alanlar olarak biraz risk almış olduk ama kendi adıma buna değdiğini düşünüyorum. Gelen tüm motorlar satıldı ve memnuniyet oranı oldukça yüksek görünüyor.
    - Boyum 172 cm. ve sele yüksekliği sorun yaratmıyor. Zaten rakiplerine göre alçak bir selesi var (80cm).
    - Ben 200 cc, 24 beygir gücünde bir motordan geçtim. Daha önce daha güçlüsünü kullanmamış biri olarak ilk başta çok güçlü hissettirdi ama zamanla alıştım. Oldukça makul ve alışması kolay bir gücü olduğunu düşünüyorum. İlk motor olarak tercih etmem fakat güç açısından her motordan sonra ikinci motor olabilir. Yalnızca ağırlık ve boyuta dikkat edilmeli.
    - Servis hakkında pek bilgim olmamakla beraber Iğdır tarafında sorun yaşayabileceğinizi düşünüyorum. Zira İstanbul'da dahi servislerden şikayet edenler var.

Şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun.
    Motosikleti hangi devirlerde kullanıyorsun yakıt tüketimi biraz fazla gibi geldi.

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti hangi devirlerde kullanıyorsun yakıt tüketimi biraz fazla gibi geldi.
    4000-6000 bandında sürekli. Açıkçası bu motorun 3,5 yakabileceğini sanmıyorum. Zaten genelde sakin kullanan biriyim. Şu anda genel ortalamam 4,24. Bu yaptığım kesin hesap. Aldığım her litrenin hesabını tutuyorum.
    adanalı bunu beğendi.

Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000-6000 bandında sürekli. Açıkçası bu motorun 3,5 yakabileceğini sanmıyorum. Zaten genelde sakin kullanan biriyim. Şu anda genel ortalamam 4,24. Bu yaptığım kesin hesap. Aldığım her litrenin hesabını tutuyorum.
    Geçmiş sayfalarda 3.8 4.0 yaktığı söyleniyordu öyle hatırlıyorum ben vaktin olursa geçmiş sayfalara bir göz at istersen. Kullanıcı arkadaşlar ne yaktığını belirtirse tekrardan oda olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)