Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI
    cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650
    Selam Dostlar,
    Sanırım SuperEvaRiders sitesinde okuduğum bir tekniğin tarafımca denenerek faydalı olduğunu sizlere de haber vermek istedim.Haftada 4-5 kez Anadolu-Avrupa gidiş geliş köprü kullandığım için hava durumundan Poyraz/Karayel gibi terimlerin ve rüzgar şiddetinin ne ifade ettiğini hem bizim S2 lerin hem de 650cc ve altı motorların yelkenli gibi gittiğini gördüğümde zaten anlamıştım. Özellikle yoğun olarak Karadenizden gelen rüzgar sayesinde lastiklerin Sarayburnu , kafamın da Sarıyer istikametinde olması nedeniyle yaşadığım yusufff durumları bu teknikle azaldı.
    Yapılan iş gerçekten basit ve mantıklı. Rüzgar nerden esiyorsa motorun selesinde rüzgarın geldiği tarafa doğru kayıyorsunuz.Sanki racing motorla viraj dönermiş gibi.Bu sayede motorun ağırlık merkezi değişmiş oluyor böylece rüzgarın ittiği ve motorun dikey eksenini kaydırdığı etkiyi minimize etmiş oluyorsunuz.
    Bu sayede özellikle 4-6 şiddet rüzgarda otobüs beklemeden dümdüz bir köprü geçişi mümkün.
    Yolunuz ve farınız açık olsun,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

S2 250

Arkadaşlar hepinize merhaba iyiki bu forumlarda varsınız yoqsa bişi sorucak kimse bulamıyor insan. 2.el bir S2 250 almak üzereyim 4.500 ytl 2800 km de öncelikle fiyatı nasıl ? asıl merak ettiğim konu ise bu motor nasıl bir motor ben ortalama 100 KM yol yapiyorum acaba dayanirmi birde uzun yolda gidişi nasıl Antalya gibi sıcak bir memlekette sıcaktaN şişermi? şu anda kewey arn 125 kullaniorum kimse akıl sır erdiremedi ama 40000 km yi geçmiş durumdayım herhalde 40000 bulan tek kewey benımkı ama haliyele dökülüo artık.. S2 250 DE sorunsuz 40000 km yapsam bana yeter bu km ulaşan veya yakın km yapan arkadaşlardan da cevaplarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    öncelikle aramıza hoşgeldin.:

bizim motorlar :145:: süper valla benim ilk motorum.
    hız konusunda ben üzerinde 130 kg olmama rağmen 130 - 140 km hiç zorlanmıyor çıkarken. yol yaparken zevkli geliyo virajlara girmek hoşuma gidiyo

fiyat konusunda bence uygun ...

kymco 100.000 km garanti ediyor aynı kalite ve motor neden 100.000 km olmasın

ben onu ancak 10 senede felan yaparım

ha bu arada değiştirme tek sebebim enduro motor alırsam değişirim.

haydi havalar güzel toplaşalım

S2 250

Camadan hoşbulduk bende 100 kg civarıyım peki 100 150 km yol yapsam durmadan 120 130 km hızlarla sorun çıkarmı birde senin motorun kmsi ne ?

Motosikleti
    valla ben daha 5300 km deyim...

motorlar su soğutmalı sen yorulana kadar üzerinden inmeye bilirsin. ne şişer nede başka bişey

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    PRİNT OUT,sana gerekli olan bilgiyi kısaca vereyim,benim S2 im şu an yaklaşık9700km de..2 gün önce ankara'dan alanya'ya yaklaşık 500 küsür km yi 7 saatte aldım..torosları filan keçi gibi tırmandı,bırak bayılmayı Konya'yı filan geçtiğimde makinanın çekişi sesi filan hepten değişti..su soğutmalı olduğu için bayılma filan olmaz,hararet ibresi nerdeyse yerinden bile oynamadı..fan bir kere bile çalışmadı..özetle durum budur,bu motoru şiddetle tavsiye ederim..
    çıkacağım yol için bi önceki sayfada yardım ve tavsiye istemiştim,ama arkadaşlardan pek ilgilenen olmadı,neyse ben yolumu yaptım ve gayet iyiydi..görüşmek üzere..

electricsky teşekkür ederim bilgi için bu arada sen ortalama kaç km ile gittin120 /130 basabildinmi durmadan ? Arkadaşlar Antalya da S2 250 kullanan hiç kimse yoqmu?!

merhaba

bende motorumu 2 ay önce aldığımda bi sürü tereddütlerim vardı , ama şu an iyiki bu motoru aldım diyorum hem param cebimde kaldı hemde uzun yol gitmeme rağmen ne bir şişme ne de performans kaybım oldu. (bu arada sym ci arkadaşlarla kalkışlarım oldu racing sandılar bizimkini 100m de 20m fark)
    bu arada 130 km düzenli olarak 30 dk kadar gittim yol bitti ,en yüksek hızıda biraz eğimli yolda 160km kadran sonu yaptım (tavsiye etmem ama sadece 1 kere denedim)

Motosikleti
    benim usta benim motorum için içine şeytan kaçmış bunun yahu bu nebiçim scooter diyo ve ona hemde sana katılıyorum CCQRA

Motosikleti
    haftaya kerpe'ye çadırda kalmalı bi gezi yapacam kendi başıma gelmek isteyen arkadaşlar olursa bana mail veya pm atsınlar

biondovagabondo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s2 250

bende daelıım aldıım

selam arkadaslar bende daelıım s2 250 scooter aldıım cok ısım e yarıyyor ve cok memnunum gezı ve toplantı olursa katılmak ısterıım volkansuren80@hotmail.com msn adersıım saygıllar!!!

Motosikleti
    Hoşgeldin biondovagabondo arkadaşım aramıza, neresindesin Çekmecenin.

Kerpe gezisi resimlerimizi yayınlıyorum. süper bi motosiklete sahip olduğumu tekrardan anladım maşallah valla nazar değirmiim :D

Evet bi toplanalım bi ara tanışalım

Motosikleti
    nerede bu arkadaşlar herkesler tatildemi acep

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerede bu arkadaşlar herkesler tatildemi acep
    SEVGİLİ CAMADAN ARKADAŞIM BURALARDAYIZ FIRSAT BULDUKÇA MOTORLA GEZİYORUM, BENİM MOTOR SICAKTA BİLE İLK ÇALIŞTIĞINDA OTOMATİK CİKLE İLE UZUN SÜRE ÇALIŞTIKTAN SONRA NORMAL ÇALIŞMAYA DÖNÜYOR ACABA BUNU DÜŞÜRME İMKANI VARMIDIR BİLEMİYORUM.

Motosikleti
    benim jikle ile olan sorunum biraz gitti saolsun ustam. yanlız çalıştırırken biraz gaz açmak gerekir hale geldi.

Sorundan kastım motor ilk çalıştığında lastik fırıl fırıl dönüyordu artık dönmüyor

sanırım karbüratörün üzerinde bi ayar yeri var onu ayarladı ve şimdiki haline geldi.

cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650
    Alıntı ozertr59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SEVGİLİ CAMADAN ARKADAŞIM BURALARDAYIZ FIRSAT BULDUKÇA MOTORLA GEZİYORUM, BENİM MOTOR SICAKTA BİLE İLK ÇALIŞTIĞINDA OTOMATİK CİKLE İLE UZUN SÜRE ÇALIŞTIKTAN SONRA NORMAL ÇALIŞMAYA DÖNÜYOR ACABA BUNU DÜŞÜRME İMKANI VARMIDIR BİLEMİYORUM.
    Selam Ahali,
    Motor rölantisi ayarı için bagajda öne yakın yer alan kapağı söküp ,vidayı sağa/sola çevirebilirsiniz.Tabii ki bu işi motoru maşaya alıp yapınıss.
    Ben oldukça düşürdüm.Sarfiyat da az da olsa azaldı.Ama bazen stop ediyor.(çok sorun değil gerçi)
    Kalın sağlıcakla,

Cenk

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Alıntı cangaloz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Ahali,
    Motor rölantisi ayarı için bagajda öne yakın yer alan kapağı söküp ,vidayı sağa/sola çevirebilirsiniz.Tabii ki bu işi motoru maşaya alıp yapınıss.
    Ben oldukça düşürdüm.Sarfiyat da az da olsa azaldı.Ama bazen stop ediyor.(çok sorun değil gerçi)
    Kalın sağlıcakla,

Cenk
    Siz sadece ilk calışmada otomotik jikle görevde olduğu için onun devrini düşürmüşsünüz ama o zamanda normale dönünce motor stop eder rölenti ayarı tutmaz.Benim dediğim uzun süre jiklenin düşmemesi daha kısa sürede düşürme imkanı varmı onu araştırıyorum.

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Ben bu günden itibaren 1 ay tatile gidiyom daha sonra görüşürüz

Motosikleti
    iyi yolculuklar ve de iyi tatiller eğer yolun istanbul'a düşecek ise özelden yaz tel vereyim. şu rölanti işi için benim ustaya götüreyim

bu arada ben ve eşim 600 -650 km yol yaptık çok güzeldi resimleri az sonra sitede yayınlicam. ozaman linki yayınlarım.

Motosikleti
    daelim s2 250
    arkadaşlar selam ben bu siteye yeni üyeoldum s2 kulanıcısıyım 15000kmde motosikletimden memnunum eksoz fren ötmesihariç ancak ben motomaxtan hiç memnun deyilim mesela yedek parça kymco daoldugu gibi belli başlı fiyatla satılmıyor ve 2katı servise gidiyorum bakım kayış balata vs hesap cıkıyor ödüyorum sonra bir araştırma yapıyorum ve şok üçkat fazla ücret servisi suçlamıyorum tabi oda listefiyatı diyo sonuçta garanti kapsamındaolduğu içindebinevi mecburuz
    garanti demişken arkadaşlar motorun biryıldaha garantisi devam ve egsozu garanti için servisten istek yaptırdım sebepsiz ret geldi servis ve motomax ikileminde yok lastikde garantiye girsin yok ampülde garantiye girsin gibilerden basitce seylere muhatap oldum yok benzin oktanı yok yollar çok engebeli yabunlar çok komikya önce güldüm ama sonra gururlukibirli deyilim ama bunu gurur meselesi yaptım ve motomaxa dair tüm şikayet ve hoşnutsuzlukları internette iyi bir arastırmayla bayaabi dosyaladım sayfa sayfa bu forumdaki egsoz problemleri dahil sonra .tüketici mahkemesine başvurdum dosyalarla tabi ancak arkadaşlar amacım üc palık egsoz deyil malı alırken şovrumlar yağlar ballar aldıktan sonra abidik gubidik arkadaşlar haksız olan haksızlığını anlaması gerekiyo
    şimdi ise eniştemin politikacı ve ilçe başkanı olması sebebiyle ve politikanın ezilenin hakkını savunmasını düşündüğüm için alahın izniyle sanayi ve ticaret bakanlığından üs düzey kişilerle görüşüp elimdeki şikayet dosyalarını taktim edicem bi iki gün içinde
    şuandabu konuda buna yoğunlaştım ancak daha sonra bikaç gazete sorumlusuyla görüştüm ama üstüne gitmetim sonra onunlada ilgili çalışma yapıcam
    sizler bu konuda ne düşünüyor sunuz bilmek isterim
    bu arada dün arka lastik bes santim yarıldı 130 70 13 aldım ölçük genişlik aynı yanaktan dolayı lastik cant biraz büyüdü ançak süper oldu bide telefonunu bu forumdan aldıgım özen pileksi den ön siperlik cam yaptırdım bence güzel oldu yarın fotoğrafını gönderirim
    arkadaşlar bayağı uzun oldu kusura bakmayın şimdilik eyvallah görüşürüz

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler