Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Alıntı DAELIM TY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar bu aralar lastik konusuna takıldım;

lastiklerle ilgili biraz bilgi payalaşallım

1- Bizim S2 modellerin Lastik havaları ne olmalı?
    2- Lastikler kaç km değişmeli?
    3- İstanbulda nerden lastik alıcaz. Hiçbi lastikcide motosiklet lastiği yok.?
    4- Hangi marka tavsiye ediyorsunuz.

Bu arada benim lastikle balon kısımlar fark ettim bazı yerlerde. Onun içinde tedirgin oldum.
    Kendi orjinal lastikleri çok adi bendede balon yaptı Michelin marka lastikle değiştirdim.(Michelin pilot serisi 90 YTL sadece arka lastik) firen mesafesi bile değişti bence.Tavsiye ederim.Lastiklerin bitmesini beklemeyin lastikler sertleşti ise değiştirin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    ozaman toplu alım yapalım isteyen arkadaşlarla lastikleri

en azından 3-5 indirim alır daha uyguna yapılır.

selam

selam arkadaşlar geçen hafta s2 250 motoruma ön siperlik yaptırdım mükemmel oldu ,kalıp aynı şekilde tasarlandı bostancı oto sanayide bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine yaptırdım ,sürüşte motor hiç etkilenmedi ve üzerime gelen rüzgarı %90 oranında kesti yarın resimlerini atıcam burdan bakabilirsiniz bu arada egzosu 800 dereceye dayanıklı siyah spreyle boyattım çok hoş oldu hiç pas kalmadı .

yaw buraya direk resim ekleyemiyom napcam bi yardımcı olun

Motosikleti
    direk atamazsın ama www.imageshack.us adresine atabilirsin

oradan da Hotlink for forums (1) yazan yerdeki linki kopyala buraya yapıştır yapamazsan özelden yazarsan cevaplarım

BU MOTORU SEVİYORUM...6 aydır askerdim..7 ay önce kışlık bakımını yapıp üstünü örtüp gitmiştim...aklımın bir köşesinde hep ACABA dönüşte çalışacak mı diye

ve presto....ilk marşta çalıştı ufak tefek kontrollerini yaptıktan sonra bir deneme sürüşüne çıktım ve inanılmaz sorunsuz...

3000 bakımı ile birlikte yaz bakımını da aradan çıkarmayı düşünüyorum...tercihan bugün ya da en geç yarn...ne yazık ki maslaktaki ustan(v-motor yılmaz usta) adana'ya taşınmış...bana istanbul içerisinde memnun kaldığınız bir servis önerebilir misiniz? Eğer reklam olur diye çekiniyorsanız özel mesaj yoluyla da olur...

...hepinizi özlemişim.

Alıntı FreeWing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU MOTORU SEVİYORUM...6 aydır askerdim..7 ay önce kışlık bakımını yapıp üstünü örtüp gitmiştim...aklımın bir köşesinde hep ACABA dönüşte çalışacak mı diye

ve presto....ilk marşta çalıştı ufak tefek kontrollerini yaptıktan sonra bir deneme sürüşüne çıktım ve inanılmaz sorunsuz...

3000 bakımı ile birlikte yaz bakımını da aradan çıkarmayı düşünüyorum...tercihan bugün ya da en geç yarn...ne yazık ki maslaktaki ustan(v-motor yılmaz usta) adana'ya taşınmış...bana istanbul içerisinde memnun kaldığınız bir servis önerebilir misiniz? Eğer reklam olur diye çekiniyorsanız özel mesaj yoluyla da olur...

...hepinizi özlemişim.

hasanpaşada evlendirme dairesi karşı sokağında var çok memnunum

Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direk atamazsın ama www.imageshack.us adresine atabilirsin

oradan da Hotlink for forums (1) yazan yerdeki linki kopyala buraya yapıştır yapamazsan özelden yazarsan cevaplarım
    teşekkürler

Motosikleti
    öncelikle maşallah makine kız gibi duruyo, süper olmuş bu cam; sana kaça mal oldu kardeş

cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650
    [QUOTE=CCQRA;693217]hasanpaşada evlendirme dairesi karşı sokağında var çok memnunum

teşekkürler

Arkadaşlar uzun ön camla ilgili toplu sipariş vermeye ne dersiniz..?Bunu sormuşken fiyat konusunda bilgi var mı?

Selamlar

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    CCQR Arkadaşım ön cam çok güzel olmuş bende yaptırmak istiyorum.Sanırım bir çok arkadaş daha yaptıracak.Nerde kaça yaptırdın,ben tekirdağ dan gelsem 1 günde işim bitermi telefonunuda ustanın yazarsan memnun olurum/z.

Motosikleti
    arkadaşlar bi ilk daelim toplantısı yapalım şöyle...

hem şahsen tanışalım, hemde fikir alışverişi yapalım. Nedersiniz?

Motosikleti
    Daelim S2 250
    Arkadaşlar cümleten selam.. pek aktif deilim forumlarda ama eski üyelerden sayılırım.. başka gruplara üyeyim aslında.. 96 dan beri motor kullanıyorum.. şu an kullandıgım s2 250 18500 km de şu an .. Şöle baktıgımda sanırım iyi km yapmış makinelerden birine sahibim.. Ama motorla epey sorunlarım var hem servislerle hem motomaxla.. Cidden motordan soğuttular beni.. motor güzel ama soğudum cidden..

Şöle forumun son 6 sayfasını falan okudum.. sorunlarınıza bilgim dahilinde cevap vermek isterim beni yanlış anlamazsanız..

şimdi ilk kafama takılan egzos sorusu..

malesef ortalama 10000 km yi geçtikten sonra egzos yalan olmaya başlıyor tamamen.. firmanın bunu kesinlikle garanti kapsamına alması lazım ancak bunun için epey bir süründürüyorlar.. egzosunu elletmemiş olanlar hemen garanti kapsamından deiştirmek için başvursunlar firma bunu deiştirmek zorunda.. en basit örnek 3 kere egzos deişen dylan biliyorum.. maelsef bu sorun honda dylan dada var .. en son çağre olarak yardırıp içini yaptırın derim.. bununn dışında 474 dolar gibi bi rakam verip o egzosu alana kadar ki alsanız bile 10000 km sonra aynı sorunla karşılaşacaksınız leovince diye bir marka var mototal getiyor.. ancak oraya daelim s2 250 için değil kymco grand dink 250 için olan egzosu istiyorum derseniz uygun egzos odur..
    yani bu egzosun fiyatıda 350 euro civarında ama pazarlıkla 300 eurpo civarına alabiliyorsunuz ama egzos titanyum ve çok şık kesinlikle tavsiye ederim.. seside orjinal gibi neredeyse çok bağırmıyor.

bilmeyenleriniz için sölemek isterim.. kymco grand dink 250 nin motoru ve daelim s2 250 nin motoru arasında parça uyumu %85-90 civarında ...
    bunun dışında parça fiyatlarına gelince kymco ile aynı olan parçaları silkardan temin etmenizi öneririm.. hemen şöyle bi örnek vereyim size

kayış
    kymco: 88 ytl
    motomax: 155 ytl

evt tam fiyat bu.. rakam bu. ben kayışı aldıktan sonra rakamın bu oldugunu öğrendim bilseydim kymcodan alırdım ..

ve tüm parçalar kymcoda mevcut motor aksamı ile ilgili.. şu an başka bi parça alacağım kymcodan neredeyse motomax ile yarı yarıya fark var fiyatta..

gaza bastıkça gelen ses ise motorla alakalı olan bi problem değil.. tamamen debriyaj balatasının yaptıgı tozun tas etrafında ilk kavrama esnasında kaymasından gerçekleşiyor.. bunun tek önlemi ise kalkışlarda yavaş kalkmak ve kavrama tam anlamı ile gerçekleştikten sonra gaza basmaya başlamak.. yoksa ilk kalkışta hızlı basarsanız kavrama yaparken tasta kayıyor ve buda debriyaj balatasının toz yapmasına neden oluyor. buda ilk karkarken hoş olmayan sesler ve titreemelere neden oluyor.. ne kadar temizletirseniz temizletin kalkışlarınıza dikkat etmesseniz aynı şeyler 300-400 km sonra yine karşılaşırsınız.

ya çok şey yazdım şimdilik kısa kesiyorum.. herhangi bi sorunuz olursa bilgim dahilinde cevap vermekten mutluluk duyarım.. en kısa zamanda havalar güzelleşmişken buluşup görüşmek üzere..
    Bu bir tutku... yıllar geçsede... o motor hayatından belki bi çok şeyi alıp götürsede ondan vazgeçmek imkansız.. o bir kadın gibi ..

merhaba

tabiki tanışıp toplanırsak süper olur . benim adım çağdaş kadıköydeyim.

Ön cam bostancı oto sanayi sitesinde doğanbey cad. tel no 575 19 21
    altan usta 0537 347 16 14 camın maliyeti 100ytl ama toplu yapımlarda 50 ytl ye yapacak 1.5 saat gibi bi sürede bitiyor, 3-4 rengi var ama en yakışanı bu resimdeki.

kadıköy evlendirme karşısındaki servisim nabizade sok. no 82 motoservis selim bey tel 0216 550 79 98 ben çok memnunum

Motosikleti
    @seki sağol verdiğin bilgiler için çok şey yazdım nedemek! bizimle paylaştığın için teşekkürler.

@CCQRA, Fiyat süper 50 ytl hiç bişeymiş hemen taktırmak için siparşleri toplayalım

Toplanma işini bu pazar günü yapalım en azından çoğu arkadaş cumartesi çalışıyor olabilir.

yer, gün ve mekan belirtelim ozaman hemen hatta toplu sürüşümüzüde kaydedip koyalım daelimler olarak

Motosikleti
    Daelim S2 250
    camadan cuma günü vespa clubın güzel bi gezisi var aslında buna katılmayı düşünüyordum onun üstüne mt nin pazar günü izmit körfeze gidişini öğrendim böle arada kalmış durumdayım bide bu çıkarsa tam arada kalacağım
    Bu bir tutku... yıllar geçsede... o motor hayatından belki bi çok şeyi alıp götürsede ondan vazgeçmek imkansız.. o bir kadın gibi ..

Motosikleti
    ozaman herkese uygun bi gün toplaşalım ama mutlaka toplaşalım

ok bana uyar günü kararlaştıralım ben mail adresimi veriyorum ccqra@hotmail.com

Motosikleti
    Daelim S2 250
    ok hepimize uygun bi gün mutlaka toplanalım goş olur bencede şu an 3 kişimiyiz?

Motosikleti
    3 olur 5 olur ama toplanalım tanışalım

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Ben Ankara'da olduğum için malesef toplantıya katılamam....buralarda S2 kullanan insan nerdeyse hiç yok..
    Arkadaşlar ben ayın 20 sinde S2 ile Konya üzerinden Alanyaya gidicem...aranızda S2 ile uzun yol yapan varmı?varsa lütfen tavsiyelerinizi,varsa yaşadığınız sorunları yazabilirmisiniz?teşekkürler şimdiden..

Motosikleti
    geçen hafta sonu bi anadolu kavağı yaptık birkaç resim koyim de bari toplanmamıza vesile olsun

Yoros Kalesinden mazara

Ben ve Canavarım

CHomCHok ile Canavar

ve anadolu kavağına gidip yenecek şeyler (canınız çekmesin)

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler