Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI
    electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    CCQRA,aramıza hoşgeldin,yeni motorun hayırlı olsun,resimlerinide bekliyoruz mümkünse ..S2 yle ilgili çok fazla site yok zaten,topicte sayfalara bakarsan başka linklerde bulacaksın..
    VblueangelV,seninde yeni motorunu iyi günlerde kullanman dileğiyle..seneye bende motorumu değiştiriyorum,ama seninde dediğin gibi Daelimi satmasam diyorum hep.. ..ama malesef satmadan almam imkansız..Silverwing,ya da Yamaha Majesty düşünüyorum..
    Önümüzdeki hafta bende uzun yola çıkıcam,debriyaj nasıl bir arıza yarattı?önceden bir önlem alabilirmiyim acaba?arkadan gelen sesle ilgili yazdıklarını servise bir sorucam işalla faydası olur..yolunuz açık olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    hayırlı olsun ccqra...
    Daelim iyidir en iyi seçimi yapmışın
    Daelim fanatiği olduk çıktık zaten

frontier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaslar S2 250 sahiplerine bi sorum olucak
    acaba 10,000 bakiminda neler yapildi ve ne kadar ücret ödendi
    herkese saygilar.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Ben henüz 8000 bakımını yaptırıcam..yaptırdığımda masrafı söylerim..200km filan kaldı..
    Motorunda ayn zamanda satılıkmış?var mı bir gelişme?

Bu arada sitenin en hareketsiz başlığı burası heralde...onca adam napıyor acaba..kimsenin bişey yazdığı yok..bende bakmayı bırakıcam valla..

frontier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorum satılık evet hiç scooter kullanmamistim daha önce alisamadim vitesli motor almak icin satıyorum 8500 bakımı normal ara bakım oldugu için pek fazla bisey yapmıyorlar onun icin masrafta cok degil yani.

yokmu 10,000 kmyi gecmis daelim kullanıcısı ? ?

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Bende Yamaha Xmax 250 vardı onu sattım yerine Daelim S 250 aldım, çünkü Daelimi satıp yamahaya daha önce almıştım fakat yamaha iyi ama sele rahatlığı ve ayak rahatlığını onda bulamadım tekrar Daelim'e dönüş yaptım.Motoru zaten Kymco olduğu için arıza yapacağını zannetmiyorum.Bundan sonra burada mesajlarımı tekrar göreceksiniz.

tanselozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki TENGAİ- BMW R80 GS(X2)-XRV750 RD04
    slm arkadaslar bende bu siteye uyeyım benımde zealsuunum var fakat kuzenımın 2000 model bir daelım vt 125 i var gecen gun arızalandı ateslemede bır sorun oldu ve baktırdık motorun ıcındekı bobınde cıktı arıza bobının deısmesı lazım fakat hıcbıryerde bulamıoruss sardırmakta ısımıze gelmıo hem heryer yapamaz hemde rısklı bısey saglıklı olmuo bazen yardımcı olabılısenız cok sevınırım aranızda vt 125 olan arkadaslar varsa ve bana motorlarrına parca buldukları servıs tamırcı numarası verırlerse mınnettar olurum sımdıden cok tesekkur ederım hepınıze

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    tanselozturk,sitede yanlış hatırlamıyosam vt125 kullanan çok az sayıda arkadaş var..onlara sitedeki arama yerini kullanarak ulaşmaya çalışabilirsin..

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    motor süper benim 3000 km oldu hatta geçen hafta sonu erdek'te idik. Tüm Kapıdağ yarım adasını gezdik yollar genelde toprak olmasına rağmen bizi hiç kasmadan gezdirdi valla sıcak, toz, toprak bence bu motorun maşallahı var.

Bakım konusuna gelince ben metris ceza evinin orada bi usta arkadaşım var ona götürmeye başladım. Debriyajdan gelen sesin debriyajdan değil kayıştan geldiğini gördük. yanlız açtığımızda karşılaştığımız manzara süperdi heryerde kymco yazıyor. ve bişey daha öğrendik. gilera runner in de aynı aksamlarını kymco üretiyor hatta piaggionunda

yani aldığımız motorun hakkını vermek lazım.

bu arada kymco nun 500 lük xciting modelini inceledim. hatta bagaj kısımına baktım bizim ki araba bagajı kalıyor yanında .

hatta ben ve Kırmızı canavarımın resiminide koyim

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Camadan hakikatan s2 250 güzel bir motor,benim eksozdan ses geliyor heralde dağılacak gibi onu değiştiricem heralde,başka problem yok

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Camadan,ses kayıştan geliyormuş madem,ne yaptınız?benim 8000 bakımı yaklaşıyor,kayışımı değiştiricem,napçam?kalkışlarda titreme ve ses iyice arttı,korkuyorum bişey olacak diye..

Motosikleti
    yenisinin siparişini verecem ama ustam bunun pek problem yaratmaz dedi. yanlız çok güzel bişekilde temizledi ve ses yaklaşık 1000 km oldu titreme ve ses az geliyor. hatta detayları size ustamla konuşup anlatırım.

Yedek parça konusunda biraz problem var diyorlar. Şimdiden bence o parçalarını temin edip bi yerde saklamak lazım. ha aklınızda olsun kayışın olduğu bijon çok sıkı hemde sanki kamyon lastiğinin bijonlarını sıkarcasına sıkmışlar. havalı bijon tabancası dışında bişey açmıyor.

DAELIM TY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar uzun zaman oldu yazılanları takip ediyorum ama uzun zamandır yazmıyorum camadan benim motor 8500 bakımına yaklaşırken kayışdan veya debriyaj balatasından yağsız bi parça varmış gb böğürme sesi geliyordu. Servise bıraktım baktılar düzelmişti yakın zamnada bi daha başladı. Servis konuştuğumda ya kayış dedi yada debriyaj balatasında olabilri dedi.

Motomax dan Uğur beyle konuştum (Servis Müdürü) uzun bi mazimiz olduğu için Daelimle ilgili arada başını ağrıdıyorum. Debriyaj balatasından veya kayışdan da olsa ikisin fiayatı birlerine yakınmış yaklaşık 100$ gb masraf var.

Bana göre motorun sorunu debriyaj balatasından ise garanti kapsamında olması gerekiyor. Motor zaten direk otomatik istediğim gb kullanim genede pek bişey ifade etmiyor. Onun içinde bu konuyu biraz araştırıcam.

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Arkadaşlar bana extra ön cam lazım birde arka çanta aparatı gerekli nerden bulabilirim.Fiatı ne kadar acaba?

Motosikleti
    benim ustamın söylediğine göre bu cam bu motora kafi daha büyüğü hem hızı düşürür hem gücü düşürür diyor.

daha ne hızlı gidecek diye düşünüyor insan ama bazen lazım oluyor iki kişi ve yük ile 120 - 130 rahat görüyo dedim. camı uzatsak dedim.ustamda cam uzatılırsa 100 zor görülür diye açıkladı.

çanta konusunda bi givinin maxi topcaseni takan birini gördüm ama arkadaki sisibarı söküp takabilmiş.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Aslında kendi orjinal uzun camı var,orjinal üstünde "freewing" yazan bordo renk top case te var,ama malesef motomax bunları getirmiyor..koreden direk kişiye yollamıyorlar bunları,illa distribütör firma getirecek ..koreye giden tanıdık olacakta,o üşenmeyecek getirecek..başka yol yok valla...bu arada bende böğürme sesine devam..bakım için para ayarlamaya çalışıyorum..hararet yükseldiğinde motor resmen gitmiyor arkadaşlar...sanırım fan geç çalışıyor,ben fanın daha erken devreye girmesini istiyorum,bunuda hallettirmeye çalışıcam..hepsi bittiğinde buraya sonucu yazarım...
    Trafikte havanın aniden ısınmasındanmıdır nedir,herkes manyak gibi araba kullanıyor,lütfen dikkat edin...çevirmeler artacaktır,evraklarınız eksik olmasın...yolunuz açık olsun..

cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650

8000 Bakım

Selam Dostlar,
    8000 bakımı geçen hafta yaptırdım.Hava filtresi değişimi ile 60YTL verdim..Bu arada eşimin kardeşi sayesinde lastikleri de Dunlop marka olarak yeniledim.Yumuşak hamurlu bu lastikler sanki 2.amortisor gibi.Eskiden bit kadar taşı bile hissederken şu anda hem yol tutuş hem de sarsıntı hissetmemek açısından gayet faydalı olduğunu söylemeliyim.
    Kalkışta titreme bende de zaman zaman var.. Ama servis sorun olmadığını ve temizlendikten bir süre sonra yine ses geleceğini belirtti.
    Bu arada farklı zamanlarda Kuyubaşı benzinciden aldığım benzin sonrası , motor 1-2 kere giderken tekledi...Sanırım sadece benzin almıyoruz ordan doldururken..

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Arkadaşlar benim eksoz sonunda dağıldı susturucudun gelen ses nihayet dün Çanakale gezisinde dağıldı.Garantisi devam ediyor inşallah Motomax garantiden değiştirir.

motorum şuan 10500 km dedir.Motomax iyi bir firmadır gereken ilgi ve alakayı sattığı motora gösterecektir.

Motosikleti
    electricsky, Termostat müşürünü bi baktır istersen.

cangaloz, Kaç paraya hal oldu dunloplar ?

ozertr59, hatırladığım kadarı ile topiğin başlarında ataper'in de egsozsta problem vardı bi egzostçuya gidip düzelttirdiydi. sonradan ses kesildi demişti. benimkide başladı çünkü aynı egzost problemine.

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Akşama iş çıkışı sanayiye gidip kaynap yaptırıcam eksozu hemen hemen hepsinde aynı problem olduğunu duydum ne yapalım kaynatıp yola devam ederiz artık

Evet eksozur susturucu çıkışını dışarıdan yeniden kaynak yaptırdım,mesele halloldu.Motor tekrar eskisi gibi oldu tın tın çalışıyor yollara çıkmaya hazırlanıyor

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler