Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Alıntı electricsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,iki motoru karşılaştırma fırsatın var,yorumlarını bekliyoruz ..
    Daelimin iyi tarafı oturuş pozisyonu çok rahat bence, yol tutuşu iyi son sürat düzde 150, xmaxle 150 gördüm,benzin tüketimi xmax ile aynı rampa tırmanma kabiliyeti xmaxle aynı,kötü tarafı bozuk yolda yolun bozukluğunu gidona veriyor ve ufak tekerlekli oluşu,fiatına gelince bence daelim fiatta hepsinden daha makul,binilebilir bir motor.Parça konusuna gelince çünkü parça lüzum edecek kadar bir zaman kullanmadım (3 ay)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    coolrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S2, CBF 500
    motorumu 2 -3 ay evvel satıp, yerine CBF 500 almıştım..Gerçi şu günkü fiyatlara göre iyi bir paraya satmıştım ama derimki, cc yükseltipte tarz değiştirecek arkadaşlar varsa aranızda, maddi durumu da müsaitse, güzelim S2 lerini yok pahasına satmasınlar walla. Bazen aramıyor değilim eski kızımı, yağmurlu çamurlu havalarda tertemiz kalıyordu kıyafetim vs., yük desen cabası, hele arka çantada varsa deli yük alıyor bu makineler..Diyeceğim şu ki, hele hele şimdiki piayasada bu motoru alan aldı...Şimdiki aklım olsa ne yapar ne eder tutardım Daelimimi elimde..Artılarıyla, eksileriyle keyfi başka hakikaten bunların...

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Alıntı coolrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu 2 -3 ay evvel satıp, yerine CBF 500 almıştım..Gerçi şu günkü fiyatlara göre iyi bir paraya satmıştım ama derimki, cc yükseltipte tarz değiştirecek arkadaşlar varsa aranızda, maddi durumu da müsaitse, güzelim S2 lerini yok pahasına satmasınlar walla. Bazen aramıyor değilim eski kızımı, yağmurlu çamurlu havalarda tertemiz kalıyordu kıyafetim vs., yük desen cabası, hele arka çantada varsa deli yük alıyor bu makineler..Diyeceğim şu ki, hele hele şimdiki piayasada bu motoru alan aldı...Şimdiki aklım olsa ne yapar ne eder tutardım Daelimimi elimde..Artılarıyla, eksileriyle keyfi başka hakikaten bunların...
    Tamamen size katılıyorum, bende motoru sattım fakat o paraya alınacak bence en iyi motor Daelim S2 250 dir

Motosikleti
    Daelim S2, CBF 500
    Alıntı ozertr59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen size katılıyorum, bende motoru sattım fakat o paraya alınacak bence en iyi motor Daelim S2 250 dir
    Hayırlı olsun, ne aldınız?

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Yamaha xmax 250 aldım.

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Daelimin özellikle trafikteki rahatlığını özlüyorum. Otomatik vites oluşu ve yoğun yağmurda bile pantalonumun kirlenmemesi artı olan noktalar. Fiyatı da aynı tarz motosikletlerle karşılaştırıldığında bence tercih sebebi.

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Alıntı batris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelimin özellikle trafikteki rahatlığını özlüyorum. Otomatik vites oluşu ve yoğun yağmurda bile pantalonumun kirlenmemesi artı olan noktalar. Fiyatı da aynı tarz motosikletlerle karşılaştırıldığında bence tercih sebebi.

Sizlere şunu söyliyeyim. ben motosikleti scoterla sevdim ve naket türü motorda kullandım ama inanın hiç biri bana scooter kadar zevk vermiyor,eninde sonunda hepimiz scooter alıp bineceğiz buna inanıyorum.

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Benimde bundan sonraki motorum Honda Silverwing 600 olacak,ama garip bişey yeterince param olsa S2 mi satmam..garip bir şekilde motorun rahatlığına alıştım..Silverwing alayım ama bu da yanında dursun onada bineyim istiyorum ama bu imkansız gibi bişey..para durumu malum ..zaten gittim sordum honda 17 .000 ytl şu anda..şu an için o da hayal..
    Havalar süper,motorun üstünden pek inmiyorum,sizde durumlar nasıl?

Motosikleti
    Daelim S2, CBF 500
    Alıntı ozertr59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha xmax 250 aldım.
    Hayırlı olsun, güzel seçim.

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Benimde bundan sonraki motorum Honda Silverwing 600 olacak,ama garip bişey yeterince param olsa S2 mi satmam..garip bir şekilde motorun rahatlığına alıştım..Silverwing alayım ama bu da yanında dursun onada bineyim istiyorum ama bu imkansız gibi bişey..para durumu malum ..zaten gittim sordum honda 17 .000 ytl şu anda..şu an için o da hayal..
    Kazanın size maliyeti ne oldu arkadaşım, parça fiatları pahalımı? Parça olarak ne aldın parça fiatı kaç liradır?Parça fiatlarının epey uygun olduğunu duydum da

cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650

Selam Dostlar,
    Global Isınma gerçekten kötü ama motor sezonunu bitirmemesi açısından bu sene hoşuma gitti.. Şaka bir yana Temmuz'dan bu yana S2 nin tepesinden inmedim.. Bu süre zarfında geçen ay 30km civarı bir hızda panik frenle yeri gördüm.. Ön burun ve sol alt grenaj değişti.. Masraf işçilik dahil 250YTL oldu.
    Onun haricinde gerek benzin sarfiyatı gerekse performans olarak S2 den çok memnunum...İlerisi için V-Strom düşünüyorum ama sanırım S2 yi satmadan alacağım..Yani biraz daha beklemem lazım...Rüzgarınız bol olsun..

Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Alıntı cangaloz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Dostlar,
    Global Isınma gerçekten kötü ama motor sezonunu bitirmemesi açısından bu sene hoşuma gitti.. Şaka bir yana Temmuz'dan bu yana S2 nin tepesinden inmedim.. Bu süre zarfında geçen ay 30km civarı bir hızda panik frenle yeri gördüm.. Ön burun ve sol alt grenaj değişti.. Masraf işçilik dahil 250YTL oldu.
    Onun haricinde gerek benzin sarfiyatı gerekse performans olarak S2 den çok memnunum...İlerisi için V-Strom düşünüyorum ama sanırım S2 yi satmadan alacağım..Yani biraz daha beklemem lazım...Rüzgarınız bol olsun..
    Benimde aklımda Daelimi satmadan V-strom almak vardı fakat hem maddi açıdan zorlaması hem de 2 motorun otopark derdi yüzünden satmak zorunda kaldım.

cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650
    Selam Batris,
    V-Strom la ilgili yorumlarını yazarsan sevinirim..Fiyat..Sürüş..Şehir içi dur kalk.. zor mu değil mi..? Gerçi forum Daelim için ama , arkadaşlar mazur görür artık..
    Rüzgarınız bol olsun...

Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Alıntı cangaloz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Batris,
    V-Strom la ilgili yorumlarını yazarsan sevinirim..Fiyat..Sürüş..Şehir içi dur kalk.. zor mu değil mi..? Gerçi forum Daelim için ama , arkadaşlar mazur görür artık..
    Rüzgarınız bol olsun...
    Şehir içinde özellikler sıkışık trafikte Daelim daha kıvrak idi. Tabi burada benim V-strom ile yeterince tecrübe sahibi olmamamda önemli bir faktör. Ama DL650 kesinlikle Daelimin geçtiği heryerden geçebilecek bir motosiklet. Hergün Tem ve E-5 i kullanan birisi olarak V-strom genel itibari ile bir adım öne çıkıyor. Benzin tüketiminde de doğal olarak S2 daha iyi . Arada kullanıma bağlı olarak değişse de neredeyse 2 kat fark var. Eskiden yaklaşık 20 ytllik benzinle bir hafta giderken şimdi bir haftalık kullanım için yaklaşık 40 ytllik benzin alıyorum.
    Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi otopark ve maddi şartlar müsait olsaydı Daelimi şehiriçinde kullanır, uzun yolda ise Vstrom'u tercih ederdim. Daelim o fiyata çok iyi bir motor.

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    özertr,kazada motoru sağ tarafa devirdim ve sağ grenajda küçük bir çatlak oluştu..komple parça değişmeden halledilecek..bana çok bi masrfaı olmayacak..ben o kazada omzumu kırdım,motor benden sağlam çıktı..
    yarın ön-arka fren balataları orjinalleriyle değişecek,onunda parça fiyatı 50 ytl imiş..

Motosikleti
    CBF 150

yedek parça sorunu

merhaba arkadaşlar

daelim altino 100 için başta sübap olmak üzere yedek parça ihtiyacım var
    nerden nasıl bulunur

ilgi gösterenlere şimdiden teşekkürler
    sonun başlangıcı

Motosikleti
    Daelim S2, CBF 500
    ""merhaba arkadaşlar

daelim altino 100 için başta sübap olmak üzere yedek parça ihtiyacım var
    nerden nasıl bulunur ""

Motomax a sordurdun mu?

Motosikleti
    CBF 150

evet

ne yazık ki evet :( (yirmi beş karaketer ulaşmayan cevaplar forum tarafından kabul edilmiyor,ilginç,belki cevabım çok kısa ?!)
    sonun başlangıcı

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Merhaba, bu siteye ilk mesajım. 33 yaşındayım, Istanbul Kadıköyde ikamet ediyourm. Her Istanbul2lu gibi trafik canıma tak etti ve bir motosiklet ile özgürlüğe kavuşmaya karar verdim. Her ne kadar hayalim bu maceraya vitesli motosikletle başlamak olsada %80 yoğun trafikte kullanacağım, kumaş pantolon giyme zorunluluğum, sık sık artçı ile kullanacak olmam beni maxi scooter almaya yöneltti. BU gruptada hem dizayn hem maliyet olarak Daelim S2 250 1. tercihim olacak. Tek bir soru işareti var kafamda, oda sele altı bagajının diğer maxilere göre ufak olup olmadığı. Gördüğüm kadarıyla tüm sele değil, sadece sürücü selesinin altı bagaj olarak kullanılıyor, bu sebeple sanırım 2 kask alacak kapasitesi yok. Yanılıyor muyum?

Mesajımın asıl konusuna gelince, temiz ve az kullanılmış Daelim S2 250 arıyorum Forum üyesinden almayı tercih ederim tabi fiyat uygun olduğu sürece

Motosikleti
    Daelim S2, CBF 500
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bu siteye ilk mesajım. 33 yaşındayım, Istanbul Kadıköyde ikamet ediyourm. Her Istanbul2lu gibi trafik canıma tak etti ve bir motosiklet ile özgürlüğe kavuşmaya karar verdim. Her ne kadar hayalim bu maceraya vitesli motosikletle başlamak olsada %80 yoğun trafikte kullanacağım, kumaş pantolon giyme zorunluluğum, sık sık artçı ile kullanacak olmam beni maxi scooter almaya yöneltti. BU gruptada hem dizayn hem maliyet olarak Daelim S2 250 1. tercihim olacak. Tek bir soru işareti var kafamda, oda sele altı bagajının diğer maxilere göre ufak olup olmadığı. Gördüğüm kadarıyla tüm sele değil, sadece sürücü selesinin altı bagaj olarak kullanılıyor, bu sebeple sanırım 2 kask alacak kapasitesi yok. Yanılıyor muyum?

Mesajımın asıl konusuna gelince, temiz ve az kullanılmış Daelim S2 250 arıyorum Forum üyesinden almayı tercih ederim tabi fiyat uygun olduğu sürece

Merhaba Boyraz;
    Doğru kararın için seni kutlarım..Sele altı konusunda endişe duymana gerek yok..Sürücü selesinin altından artıçının altına kadar uzan bir sele altı bagajı var..Bir tam kask bir de yarım kask rahatça alıyor ve bir sürü ıvır zıvır. 2. el konusunda da sanırım şu an forumda satmaya niyetli pek kişi yok ama sahibnden com daki ilanları zorla biraz derim..

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler