Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI
    cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650
    Alıntı Seki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım bahsettiğin sorun debriyaj balatası ile ilgili .. tam kavrayamama sorunu.. bu sanırım hepsinde var titreme sorunu en azından km arttıkça kendini gösteriyor.. tamamen kurtulmak istiyorsan debriyaj balatalarını değiştirmelisin sanırım..
    Selamlar,
    Bugün servise uğradım..Seki'nin yorum doğru..Artan km ile birlikte görülüyormuş bu..Debriyaj balata temizliği bir süreliğine kesiyormuş ama kesin çözüm değilmiş sanırım..Her marka scooter da var mıdır bu durum bilemiyorum ama umarım ucuz etin yahnisi durumu olmaz nihayetinde..

Cangaloz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Bende servise götürdüm,2 usta birden baktı,hatta alıp turladılar,anormal bişey hissetmedik biz dediler..zaten garip olanda o,her zaman yapmıyor bunu..zaten kalkıştan sonraki performansındada bir düşüş olmadı...Daha ciddi bir sorun çıksa bile halledilmez diye birşey yoktur,nihayetinde bir makina..hemen moral bozmamak lazım..
    Cangaloz sende öyle bir yazmışsınki,ucuz etin yahnisi filan,kendimi çin malı motor almış gibi hissettirdin..kaldıki hiçte ucuz olmadı bu alet benim için,hala taksit ödemekteyim...
    Bu arada 6000km üstü S2 si olan arkadaşlarda titreşim durumlarını yazabilirlermi?mesela 10.000km de olan bi arkadaş vardı..cevaplarınızı bekliyorum..

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    bende 6500 km de daelim S2 250 var kalkışta herhangi bir titreme hissetmedim.Yalnız benim problemim şehir içingünlük 1-2 km lik kullanımlarda otomatik jikle olduğu için yakıt tüketimi fazla gibi geldi 10 YTL ile 50 km yol yapıyor oda mesafenin çok kısa olmasından herhalde çünkü uzun yolda tüketim makul 4-5 litre 100 km de yakıyor,

Arkadaşlar Daelim S2 250 nin son sürati kaç zannedersem devre kesici var motorda 140 tan sonra gaz yemiyor 160 km yapanınız oldumu, birde sanki kilometre göstergesi fazla gösteriyormuş gbi geliyor.ben 100 km ile giderken arkadaşlar 90 diyor siz ne dersiniz bu konuda

diğer bir konu benzin göstergesi birden bire kırmızıya geliyor kırmızıda ortalama kaç kilometre yol yapabiliriz,kırmızıya gelince korktuğum için hemen benzin alıyorum tedirgin oluyorum

ne marka motor yağı kullanıyorsunuz (15-40w)

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Benimki kafaya göre takılıyo,son 2 gündür titreşim filan belirgin şekilde azaldı...zaten sonraki performansı gayet iyi..aman nazar değmesin...benim çok ihtiyacım var bu merete...en çok manevi nedenlerle...benim tek iyi hissettiğim an onu sürmek...

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650
    Arkadaşlar,
    Sonuçta hepimiz S2 kullanıyoruz ve km fazlalaştıkça yeni yeni durumların ortaya çıkması çok da neşe katmıyo bana açıkçası..Örneğin motoru ilk aldığımda frenler ciyaklamıyodu..Yanımdan geçen 1500 YTL lik motorlarda da duyuyorum bazen bu sesi ama malum o motorun fiyatı ve malzeme kalitesi diye düşünüyorum..Ee. sonra benim S2 de ötünce insanın morali bozuluyo..(cik cik öten bir Silverwing gördünüz mü hiç?) Arkasından titreme olayı... Şu ana kadar Yamaha dan ya da Honda dan benzeri bir şikayet duymadım.. Ucuz etin yahnisinden kastım budur..Tabii ki saydığım markalar tepede olan markalar ancak en azından bizim motorlarda çıkabilecek bir problemin hayatımızın gidişatını değiştirmemesini (en yumuşak böyle yazabildim) umuyorum.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Kaza yaptım arkadaşlar...tamamen benim gerizekalılıımdanoldu..klavyeyle dahi zor yazıyorum çünkü omzum kırık...bi süre buralarda olamam..sevgiler..

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650
    Alıntı electricsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yaptım arkadaşlar...tamamen benim gerizekalılıımdanoldu..klavyeyle dahi zor yazıyorum çünkü omzum kırık...bi süre buralarda olamam..sevgiler..
    Dostum ,büyük geçmiş olsun..Yapılacak birşey varsa bildirmen yeter..Ofis Numaram: 0216 550 66 01..

Cangaloz

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Çok saol abi...moral sıfır...1 saattir sinirmden ağlıyodum..düşünmen yeter..kendime çok kızıyorum..ağrım geçince detaylı yazıcam..bütün bunlar bittiğindede bir daha ne zaman binebilirim bilmiyorum...motor çok dağılmadı bi yapılsın..büyük ihtimal elveda diycem..fren yapmayı bilmeyen adama haram bu işler...bu arada cidden frenleme olayına dikkat edin benim gibi olmayın..

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Çok geçmiş olsun :(

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    electricsky geçmiş olsun ,gerçekten arka firen ve ön freni tek parmak ile sıkmak gerekli çünkü arka fren bilhassa çok duyarlı hemen kızaklama yapıyor, ben de henüz 1 aydır motoru kullanıyorum,Allah hepimizi bu tür kazalardan korusun.

Daelim S2 250 lerin kilometre saatlere fazla gösteriyor gibi geldi bana sizde farkettinizmi 100 km ile giderken gerçek km 80 farkedebileniniz varmı bu durumu

coolrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S2, CBF 500
    Alıntı electricsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun coolrider,merakımdan soruyorum kaça sattın acaba?yeni motor düşünüyomusun?
    Cevap geç oldu..Pardon
    Motoru 4000'e verdim..CBf 500'ü kafama feci takmış bir haldeydim, fazla da beklemek istemedim , hazır ikince el fiyatlar da cazipken, istediğimi de bulunca (off uzadı biraz ) herşey bir anda olup bitti...
    Tarz değiştirip, naked düşünen arkadaşlara tavsiye olunur, inanılmaz keyifli bir makine.

Off, electricity kaza olayını görmemişiiim. Çoook geçmiş olsun, umarım tez zamanda toparlsın kendini. Tam olarak bizimle paylaşır mısın ne olduğunu?

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Saol coolrider....okuldan çıkmıştım,bi fatura yatırmaya gidiyodum..okulun çıkışında hafif bir virajı alırken(hıxzım 40 filan gösteriyodu galiba...ama bu S2 lerin ibresi yanlış gösteriyor)yola bir yaya çıktı...beni hiç görmedi,telefonla konuşuyordu...adama çarpmayayım diye fren yaptığımı hatırlıyorum..işte benim salaklığım burda başlıyor...viraj alırken ön freni çok sıkmış olmalıyım..nasıl olduğunu anlamadım..sağ tarafa doğru düştüm...montmu dandikti yoksa benmi çok kötü düştüm anlamadım,omzum kırılmış..hastaneye tek başıma yürüyerek gittim..dünya başıma yıkıldı..140euro civarında fiyatı olan Spool marka mont var...acaba omuz korumaları kötümü bu montun,yoksa kötü düşmelerde korumanında faydası olmadığı oluyormu..
    şu an herşeyi sol elimle yapıyorum,yardımsız hiçbişey yapamıyorum..motoruda görmek istemiyorum..noolcak daha karar vermedim..
    Geçmiş olsun diyen herkese çok teşeekür ederim...coolrider,yeni motorunu güle güle kullan..

Motosikleti
    Daelim S2, CBF 500
    Teşekkürler, electricsky..sanırım omzunun kırılması, düşerken elinle kendini yumuşatamadıysan ondan kaynaklanmış olabilir. Spool fena değil bence, korumalarının varlığı ise hiç olmamasından daha iyidir. Yine de ucuz atlatmışsın, çok zor bir pozisyon hakkaten. Anlamadığım hiç mi etrafta adam yoktu sana yardım edecek, o acıyla bi de kendi başına nasıl gittin hastaneye? Çok geçmiş olsun tekrar..

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Önce fren yapma ve daha sonra düşme konusunda arka arkaya 2 salaklık yaptım..mont hiç olmasaydı belki omzum parça parça kırılacaktı..etraftan yardım eden çok oldu,motoru kaldırıp kenara aldılar..şansıma hastane yürüyerek 10 dakka ötedeydi,kolumu tutup gittim..bi de sinirden anlamadım noolduğunu..
    aman abi yinede lütfen korumalarınız en kalitelilerinden alın..üşendiğim için dizlik takmamıştım(salaklık 3)bacağımdada yaralar var..aman diikat abi bana olmaz demeyin..

emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    aman hocam cok gecmis olsun cok uzuldum elım ayagım tıtrıyo yapabılecegımız bı sey varsa her dakıka yanındayız sakın unutma

Motosikleti
    Daelim S2 250
    son mesajımdan sonra bi kaç arkadaşa itafen..

cangaloz : aynı sorun bendede var..

bende hayırlısı ile sonunda daelim s2 250 aldım..
    3 gündeki görüşlerimi sölememe izin verirseniz eğer.. Motorum 12500 km de..
    serilik açısından gayet başarılı kalkışta v.s süper .. uzun zamandır özlediğim ivmeyi bana hissettiriyor.. motorda ilk çalıştırdığımda otomatik jikle alakalı bir sorun sanırım çok yuksek rolantide çalışıyor jikleyi kesene kadar ortalama 5 dk. ve daha sonra normale dönüyor.. ma otomatik jikledeyken nerdeyse 40 la gidiyomuşsunuz gibi lastik dönüyor ?

bunun dışında kalkarken baya bi titreme var bu beni rahatsız ediyor.. zat 150 dede bu vardı uyuz oluyodum bundada var .. bi şekilde çözüm bulacağım ama dediğim gibi debriyajla alakalı bi sorun bildiğim kadarı ile..

bunun dışında yine beni motorda rahatsız eden nokta .. bilmiyorum ama denge açısından bana keyif vermiyor virajlarda tedirgin ediyor beni.. yüksek olması ile alakalımı oturuş konumu bilmiyorum ama ... ben normalde virajda baya yatan keyif alan bi insanımama bu motor bana bu güveni vermedi.. sanırım belki biraz aha alışmalıyım..

diğer bir nokta frenler.. frenlerin fazla iyi olduğuna inanıyorum.. hatta tehlike yaratacak düzeyde..

çok kitliyor lastikleri.. sanırım basıncı azaltmak lazım.. bilmiyorum ama hemen kitleyecekmiş gibi geliyor..

yani bu sorunlar dışında ciddi bi problem yok.. hafta sonunda biyerlere götürüp baktırmayı düşünüyorum.. tavsiyeniz varmı ?

bunun dışında kaza yapan arkadaşımıza çok geçmiş olsun..
    Bu bir tutku... yıllar geçsede... o motor hayatından belki bi çok şeyi alıp götürsede ondan vazgeçmek imkansız.. o bir kadın gibi ..

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Ben bu motordan çok memnunum, frenleri çok iyi fren her zaman tek parmak ile tutulur avuçlanmaz.Avuç ile sıkarsan kilitleme yapar kesin düşersin arka fren ön frenden daha duyarlı, ben buna alışkın olduğum için rahatsız olmuyorum.Dengesi bence çok iyi,benim motoru bu aralar beğenmediğim yönü şehir içi kullanımda fazla benzin tüketiyor gibi geliyor 10 YTL ile 50-60 km gidiyor,oda mesafe çok kısa aralıklarla kullanıyor olmamdan ve jiklenin devamlı çalışmasından kaynaklanıyor olabilir, motoru zaten kymco silindir kapağının üzerinde kabartma olarak yazıyor , altta bloktada yazıyor,beyin ve elektirik aksamıda kymco, yanzı kilometreyi fazla gösteriyor gibi geliyor bana en az 20 km fazla gösteriyor göstergesi, 140 ile giderken gerçek sürati 120 zannedersem.

Motosikleti
    Daelim S2 250
    Alıntı ozertr59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu motordan çok memnunum, frenleri çok iyi fren her zaman tek parmak ile tutulur avuçlanmaz.Avuç ile sıkarsan kilitleme yapar kesin düşersin , jiklenin devamlı çalışmasından kaynaklanıyor olabilir, .
    selamlar öncelikle..

önce söliyim.. tek parmak kullanılmaz hiç bir zaman motorsiklette refleks önemli , öle enteresan pozisyonlarla karşı karşıya kalıyorsunki hele istanbuldaysan.. ne yapacağını nası tepki vereceğini iyi bilmek zorundasın.. tek parmak çokta faydalı bir hakim olma sistemi değil.. refleks olarak bazen ani hareketlerde istemeden frenlere atlıyabiliyorsun.. belliki böle tehlikelerle karşı karşıya kalmamışsın ne mutlu sana .. alah göstermesin..

bunun dışında evt otomatik jiklede sanırım bunlarda bi problem var.. bu kadar yüksek ve uzun çalışmasa bana normal gelmiyor benim tekerlek 40 la gidiyormuş gibi dönüyor oto jikledeyken..

dunde bi km ve benzin kontrolu yaptım..

km saatinde yazan doğru ise 109 km de 15.87 ytl yakıyor..
    Bu bir tutku... yıllar geçsede... o motor hayatından belki bi çok şeyi alıp götürsede ondan vazgeçmek imkansız.. o bir kadın gibi ..

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Bence bu motorda yakıt fazla benimkisi 20 milyona 100 kilometre yol gidiyor şehir içinde ama günlük 1 kilomerte gidiyorum 1 kilometre geliyorum herhalde mesafe çok kısa şehir içi değilde dur kalk oluyor ondan uzun yolda 4 litre yakıyor 100 km de.Kilometre göstergesini deneyen oldumu fazla gösteriyor benimkisi en az 15-20 kilometre civarında

msn adresim ozertr59@hotmail.com

Motosikleti
    Daelim S2, CBF 500
    Arkadaşlar eski bir S2 kullanıcısı olarak, tecrune ettiğim 12500 km. boyunca yukarıda yazılmış olan yorumlara ilişkin şunları söyleyebilirim..

En önemlisi; freni asla iki parmak kavramayın, iki parmağın nesi var 5 parmağın sesi var
    Hız göstergesi 15-20 km kesinlikle sapması var.
    Yakıt ; 20 YTL= net 200 km (şehir içi)
    Kalkışta titreme: Olmazsa olmaz Şaka bir yana 2 sübaplı alet bunlari titreme vs normaldir. Ama iyi ısındıktan sonra motor, belirgin bir şekilde bu titreme kesilmekte.
    Korumalar: Geçenlerde bir ilanda görmüştüm..Satıcı, özel kıyafetsiz de biniliebilen bir motordur diye fena saçmalamıştı. Aman diyim, ne bulursanız takın üstünüze...

Sevgiler,

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler