Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Sürekli sabit hızla 140 nasıl gidebiliyosun ? Limitlerini zorlamıssın makinenin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650

Yaza Veda

Selam Dostlar,
    Öncelikle bu siteyi bi kontrol edin derim..Daelim in sitesinden link verilmiş...Alfabe latin olmasa bile scooter yarışına ait hoş filmler mevcut..http://www.motorschool.co.kr ... Bu arada malum eylül'ün ortasını bulduk ve yağmurlar kapıda ama herkesin ortak bir saatini bulup yaza veda ve tanışma buluşması yapalım diyorum...Bu tarz organizasyonlar zordur ama denemekten zarar çıkmasz ..Ne dersiniz...!?! Bu arada Ankaralı dostları da dahil etmek için alternatif Bolu Abant gezisi de yapılabilir... Herkes düşüncelerini dökerse birşeyler yapabiliriz belki.... Haydi bakalım hareket zamanı...

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    evet buna katılıyorum cangaloz daelimleri sıra sıra koyup bi sağdan bi soldan bi kafadan bi arkadan şöyle 30-40 tane resim çekip sitede yayınlamak lazım.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    camadan - Süper yol yapmışsın benim merak ettiğim 700 km yolu yaparken yormadımı daelim.

Yorulmadım desem yalan olur. Tabii ki yoruldum ve oturmaktan bir taraflarım acıdı.

TanImsIz - Sürekli sabit hızla 140 nasıl gidebiliyosun ? Limitlerini zorlamıssın makinenin

Valla 140 hatta baze yokuş aşağı 150 ile gittim. Fakat problem olmadı.

cangaloz - Bu arada malum eylül'ün ortasını bulduk ve yağmurlar kapıda ama herkesin ortak bir saatini bulup yaza veda ve tanışma buluşması yapalım diyorum...Bu tarz organizasyonlar zordur ama denemekten zarar çıkmasz ..Ne dersiniz...!?! Bu arada Ankaralı dostları da dahil etmek için alternatif Bolu Abant gezisi de yapılabilir... Herkes düşüncelerini dökerse birşeyler yapabiliriz belki.... Haydi bakalım hareket zamanı...

Ben uyarım. Hatta hemen bu haftasonunu değerlendirelim. Gerçi www.meteor.gov.tr de yağmur görünüyor ama deneyebiliriz. Bolu derseniz onada uyarım. 140 la gideriz

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650

Buluşma Tanışma ve Gezi

Selam Ahali,
    Gezi için http://www.bolubungalov.com/evimiz.asp sitesini bir ziyaret edin derim..Henüz fiyatları öğrenmek için aramadım ama gayet güzel bir yere benziyor...
    Bu arada önümüzdeki 5 gün Batris'in de söylediği gibi yağmurlu gözüküyor...Takip eden günler veya gelecek hafta sonu için herkes iş durumunu kontrol edip bilgi verirse birşeyler yapabiliriz gibi... Ekşın..Ekşın..

Motosikleti
    cumartesi sabahın ilk ışıkları ile gidilebilir. ama bu hafta olmaz

DAELIM TY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Slm millet uzun zaman oldu izindeydim işe yeni başladım başlamışken bi slm verim dedim ben yokken neler olmuş burda. Bende motoru 2000 bakımı için yılmaz ustaya götürdüm ama yılmaz usta ilgilenmedi çırağa ilgilendi ama sağolsun oda elinden geleni yaptı.

Bu arada bolu gezisi güzel olur bencede artçı alıyoruz demi sorun olmaz. Bu haftasonu yerine gelecek haftasonu düzenleyellim.

ataper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS - Honda AfricaTwin Adv
    selam dostlar,

uzun zamandır yazmıyorum kusura bakmayın (başka sitede takılıyoruz artık)

sizleri de özledim, bir merhaba diyeyim dedim.
    herkes ne yapıyor, ben bıraktıktan sonra bi yaramazlık yoktur umarım.

ben dealimli hayatıma devam ediyorum, gerçi daelimi satıp bir süre sonra enduroya geçeceğim üzülerek belirteyim.
    ama satsamda daelimime hakkım helal olsun. hakkını verdi sonuna kadar.

görüşmek üzere, kendinize dikkat edin, allaha emanet olun.
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

Motosikleti
    ben 1000 km bakımını yaptırdım. toplam 20 ytl ödedim. yağ dahil.

Motosikleti
    BMW K1200 LT
    ataper
    ben dealimli hayatıma devam ediyorum, gerçi daelimi satıp bir süre sonra enduroya geçeceğim üzülerek belirteyim.
    ama satsamda daelimime hakkım helal olsun. hakkını verdi sonuna kadar.
    ----
    Benimde aklımda Suzuki DL 650 var fakat kararsız kaldım. Aslında kış öncesi ucuza bulabilirim gibi geliyor ama Daelim'de hiç üzmüyor beni. Bakalım muhtemelen fuar zamanı değişikliğe gideceğim
    ----
    camadan
    ben 1000 km bakımını yaptırdım. toplam 20 ytl ödedim. yağ dahil.
    ----
    Demek ben kazıklandım. 40 ytl vermiştim ilk bakıma . Motomax hayırlı günler diler

40 ytl normal yaf? motomaxa attiğim mailde keewaylerde ilk bakımın ücretsiz olduğunu fakat daelimlerde ilk bakımın ücretli oldğunu bildirdikleri bir cevap dönmüşlerdi...hatta ben ilk bakımımı motomax-ayazağa merkez servisinde tugay ustaya yaptirtmis ve 40 ytl ödemiştim.

belki yeni dönemde servislerle anlaşma sağlanmış ve ilk bakım ücretesiz olmuş olabilir...(bu arada camadam nerede yaptirdirn ilk bakımı)

ön cam ile kaporta arasındaki tozlari nasil siliyorsunuz

Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650
    Selamlar,

Freewing; Toz işlemi için ön 4 vidayı söküp camı çıkarıp temizlemen gerekiyor..Çok zor değil...ama çabuk kirleniyor gerçekten..

Fren Sesi hk. ; Sanırım disklerden frenleme sırasında gelen ciyaklama sadece bende var zira Motomax dan bu konuyla ilgili gelen cevapta ilk defa bende bu soruna rastladıklarını yazmışlar ve servise uğramam için ricada bulunmuşlar...Gerçi servise gitmiştim ama bu yazı üzerine bir daha ziyaret edip sonucu sizlerle paylaşacağım..

Güneşli günler,

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    O ciyaklama sadece sende yok,3800 küsür km'de hala ciya ciyak bağırıyor..özellikle arka fren..ben baya alıştım artık,fren yapınca baya bi farkediliyor ...hemen hemen bütün S2 'lerde ortak sorun fren sesi..balataları en iyisiyle değiştirme yoluna gidicem..
    Bende Daelimli hayatıma devam etmekteyim,seneye Honda Silverwing 600'e terfi etmek üzere çalışmalara başladım..zor olucak ama kafaya taktım..
    Ben makinamı seviyorum,gerektiğinde tatmin edici derecede hızlanıyor,hızlı akan trafikte insanı kurtarıyor..dün gece böyle bir durumda 130-140 arası baya bi gittim..hızlanıncada acaip keyifli,ama tekerler küçük olduğu için hemen paranoya yapıyor insan..bi de uzun süre çok hızlı ve seri gidip ışıklarda kalkış yaparken ya da ara sokaklarda ağırlaşıp giderkenki hisse bayılıyorum..motor tam ısınmış olduğu için vibrasyon inanılmaz azalıyor
    yolunuz açık olsun ...ankaradan selamlar

aliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Arkadaşlar daha öncede belirttim. Bu servis ücretleri pahalı. 1000 Km nakımı için Maslak Oto Sanayideki V Motor'u aradım. Servis ücretini 40-YTL. olarak söyledi. Gittiğimde bakım bitiminde 50-YTL. istedi. Telefonda 40-YTL. olduğunu söylediklerini hatırlatınca "a öylemi" dediler. Sonuçta 40-YTL verdim. Ancak servisler ne tutturursam hesabındalar. Honda Beat'ın 1000 km bakımına yaz başında 8,5 YTL ödemiş idim. Bu fiyatlar çok fahiş.
    Ali Y.UZUN

Motosikleti
    BMW K1200 LT
    5500 km oldu. Fren sesi azaldı gibi.

Buluşalım diyorduk. İşte havalarda güzel . Haftasonu pazar birkaç saatlik bir boğaz turuna ne dersiniz ?

DAELIM TY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar buluşma konusu bana uyar ama satış olmadğı sürece. Şeklimizi koyallım biraz ama pazar günü sağnak yağmur gözüküyor. Cumartesi parçalı bulutlu siz karar verin ben nede olsa iki kere donuma kadar ıslanmış biriyim

Isiya Dayanikli Boya-daelim S2 Egzostlarimiz Icin

Nihayet bulabildim arkadaşlar....
    http://www.otopol.com/product_info.p...ucts_id=125709

Isıya Dayanıklı Boya Siyah (5071021) Kaliper/Motor [ 800 Derece ]

Resmi Büyüt
    Etiket Fiyatı : 21,06 €
    KDV Hariç Otopol Fiyatı : 17,16 €
    KDV Dahil Otopol Fiyatı : 38,88 YTL
    (38,877,696 TL)
    Banka Havalesi İle : 37,32 YTL
    (37,322,588 TL)

3,45 YTL'den Başlayan Taksit Seçenekleri İçin Tıklayın

Ölçü: 190x60 mm
    Ağırlık: 400 ml
    Miktar: Adet
    Renk: Siyah
    Menşei: İtalya
    Garanti: 12 Ay

800 C ile en yüksek ısıya dayanıklı, ayrıca Omp kalitesi.

Yüksek sıcaklığa, 800 C dayanıklı siyah renkli boya. Egzos sistemleri, egzos boruları, motor, fren kaliperleri gibi yüksek ısıya ulaşan parçalarda kullanılır. Demir, çelik veya metal yüzeyi iyice temizleyin. Kullanım sonunda tüpü ters çevirerek dibinde kalan boyayı püskürtün. Ateşle temas etmemelidir. Ürün metni, Otopol tarafından derlenmiştir.

Tavsiye:
    20-25 derece sıcaklıkta uygulanması daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Uygulama:
    En az 2 dakika boyunca tüpün dibindeki topun sekme sesini hissedine kadar kutuyu yukarı aşağı sallayın.
    Uygulanacak yüzeyi yağ, kir ve toza karşı temizleyin.
    Boyanacak yüzeye 25-30 cm mesafeden boyayı püskürtün. Bir kısımda uygulayarak test edin.
    Daha iyi bir boyama için 2-3 ince kat uygulayın, her kat arasında 25 dakikayı geçmemek şartı ile 5 dakika bekleyin ve uygularken düzenli aralıklarla tüpü sallayın.

Motosikleti
    arkadaşlar benim götürdüğüm servis Küçükçekmecede iyi bi ustaya benziyor. sadece yağ parası aldılar

ACAR MOTOR 0 212 541 15 02

Fren balataları konusunda ustayla konuştum diğer marka motosikletlerin balatalarına göre iyi ve güzel yapmışlar ama balatalarda ince küçük çukurlar olurmuş bunları ince zımpara ile zımparaladı ve ses gitti. sakın spreylerden sıktırma usta işçilikten kaçıyordur. diye sohbet ettik. bana araştıracak daha iyi bi fren balatası buradan sonuçları iletirim.

isterseniz buluşma işini biz birkaç arkadaş unkapanında balıkçı var oraya gidecez isterseniz gelin. iftar için oradan da gezeriz. gelmek isteyen olursa msn veya öm ile iletişim kurabilirler.

cam arası tozlar için çok kasmamak gerekiyor. çünkü 5 dk sonra gene oluyor.

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Benim makina 140 tan sonra titriyor baya,sizde durum nedir arkadaşlar merak ettim?

Motosikleti
    daha henüz 140 ve üzeri yapamadım. yapmakta istemiyorum.

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler