Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI
    electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Yav o kilit olayı çok acaip,bagaj çok doluyken özellikle zor açılıyo..kilittede sorun var,direksiyon kilidi bozuldu galiba...gidonu tam sağa çevirdiimde tık tık diye ses geliyo yaaa..off neyse motordur,bozulur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    coolrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S2, CBF 500
    electricsky dostum, mümkün olduğunuca koltuk bagajını açarken elinle koltuğun üzerine bastır biraz (her iki mekanizmanın üzerine doğru) ...hem daha kolay açolacaktır hem de kontağını fazla zorlamamış olursun..

Tecrübe ile sabittir geçen ay bu sebepten tüm kontağı değiştirtmek durumunda kaldım!

Tüm dostlara;
    Yeni lastiklerimden çok memnunum ...Değiştirmeyi düşünen arkadaşlar varsa tavsiye ederim Pirelli almıştım...Yol tutuşu bizim orjinal lastiklerden çok çok daha iyi...

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Yapma yav,görünen o ki benim kontağıda değiştirmek zorunda kalıcam coolrider,kontağı garantiden değiştirdiler di mi?bana hep zor bir işlemmiş gibi geliyor,merak ettim çok uğraştımı servis?bilgi verirsen sevinirim...

Motosikleti
    Daelim S2, CBF 500
    Aslında benim olay şöyle cereyan etmişti...Koltuğu açmaya çalışırken biraz zorlamıştım kontağı ve tak diye bir ses geldi :( kilit içerden kırıldı..Kartal oto sanayi de bir servis bulmuştum acilen web den,, onları aradım çekici vs gelip motoru aldılar..2 gün sonra da komple kontak takımı siparişi geldi ..taktılar..Garanti için kasmadım fazla, zaten kapsam dışı olduğunu düşünüyorum..İnat edip fazla asılmasaydım kilide kırılmayacaktı tabiki..

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Anladım...işalla bende kırmam..ama garantiden değişirdi bence,biraz kassaydın?orjinal kilit hemen bulundu yani,bu iyi birşey..ama ankara'da durum nasıldır görücez...peki son olarak sana kaç paraya patladı?çekiciye en az 25 30 filan vermiş olmalısın

Motosikleti
    Daelim S2, CBF 500
    Alıntı electricsky adlı üyeden alıntı
    Anladım...işalla bende kırmam..ama garantiden değişirdi bence,biraz kassaydın?orjinal kilit hemen bulundu yani,bu iyi birşey..ama ankara'da durum nasıldır görücez...peki son olarak sana kaç paraya patladı?çekiciye en az 25 30 filan vermiş olmalısın

Çekici ve montajı için 40 ytl vermiştim parça da 140 YTL idi..

hboyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650
    Yav o kilit olayı çok acaip,bagaj çok doluyken özellikle zor açılıyo..kilittede sorun var,direksiyon kilidi bozuldu galiba...gidonu tam sağa çevirdiimde tık tık diye ses geliyo yaaa..off neyse motordur,bozulur...
    motorun ön tarafında kilit için ayar vidası varmış içerenköydeki ismail usta tüm granajları söküp tekrar topladı şu an kilit çok rahat çalışıyor ve hiç bir yerinden ses gelmiyor
    Haluk BOYRAZ 0 RH (+)

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Bugün Tekirdağ-Lüleburgaz-Kıyıköy civarı 450 km yol yaptım. S2 beni hiç üzmedi. Dönüşte Tem'de gazı kapatıp uzun süre 140 ile gittim, motorun çekişi hiç düşmedi. Fakat ön cam rüzgarı kesmekte biraz yetersiz kalıyor. Daha önce konuştuğumuz fiberglas ön cam ile ilgili bir gelişme sağlayan oldu mu ?
    http://www.kappamoto.com/catalogo/ca...0Burgman%20400
    Üstteki adreste Burgman için ön cam var. Sanki bizimkisine de olur gibi duruyor . Ne dersiniz ?

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı batris adlı üyeden alıntı
    Bugün Tekirdağ-Lüleburgaz-Kıyıköy civarı 450 km yol yaptım. S2 beni hiç üzmedi. Dönüşte Tem'de gazı kapatıp uzun süre 140 ile gittim, motorun çekişi hiç düşmedi. Fakat ön cam rüzgarı kesmekte biraz yetersiz kalıyor. Daha önce konuştuğumuz fiberglas ön cam ile ilgili bir gelişme sağlayan oldu mu ?
    http://www.kappamoto.com/catalogo/ca...0Burgman%20400
    Üstteki adreste Burgman için ön cam var. Sanki bizimkisine de olur gibi duruyor . Ne dersiniz ?
    batris ön cam nekadar yüksek olursa okadar avantajı dezavantajı olur avantajı rüzgardan korur dezavantajı cam ne kadar yeüksekse veya dikse okadar sürtünme artacağından hızda düşüş olabilir ama denemek lagzım!!!

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Ankara'da 2002 stop diye baya bilinen bir yer var,ben rüzgarlığı orda yaptırıcam...bi sürü para vermeye gerek yok,aynen yapıyolar işe yarar bir şekilde...ama para lazım paraaaaa

cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650

Civatalar ve Somunlar

Herkese Selam,
    Hava filtresine ait iki adet civata bende de düştü arkadaşlar..Hafta sonu yerine yenilerini taktım.Ancak tüm civataları arkası somunlu/pullu versiyonlarla değiştirmek daha iyi olur diye tavsiye aldım...Çünkü kısa periyotlarda vida kontrolü pek hoş değil..Ayrıca orjinal civatalarla ilgili olarak , nazik davranmakta fayda var alaşımları nedeniyle...Sanırım en iyisi hepsini kalitelileriyle değiştirmek.

Motosikleti
    BMW K1200 LT
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/!MaazaDetail.DoIt?MaazaId=12080&AdId=2475394

Fiyat doğru olabilir mi ? İlandaki iki numarayı da aradım fakat cevap veren olmadı.

Alıntı batris adlı üyeden alıntı
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/!MaazaDetail.DoIt?MaazaId=12080&AdId=2475394

Fiyat doğru olabilir mi ? İlandaki iki numarayı da aradım fakat cevap veren olmadı.
    ..şehir efsanesi...biraz önce aradim...ilk önce hangi ilan olduğunu çıkaramadı...sonra ..hmmm aaa onlar mi....onlar satıldı bitti...diyip acele bir sekilde kapattıı...
    Bence bayiiler ellerindeki yüksek fiyatlı S2 ler dururken motomax düsük fiyatlı bir kampanya yaptigi icin motomaxa bayaa kızgın ve baltalamaya çalışıyorlar.

PS
    Belki de yanlışlıkla History fiyatını yazmışlardır..valla bizim bir arkadaş kampanya fiyatına bile bulsa alacak...gören duyan varsa (sıfır) ozel mesaj atsin

ataper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS - Honda AfricaTwin Adv
    arkadaşlar bir tamir hikayemi daha paylaşiim sizle;

benim egsoz son zamanlarda chooper gibi patapata ötmeye başlamıştı. uzaktan bakan copper geliyo sanır, öyle bi fena yani.
    garanti dahilinde değişirmi diye motomax merkeze gittim. baktılar dinlediler, "evet egsoz bozuk içi dağılmış ama garanti dışı, çünkü alt tarafında bir darbe izi var" deyip garantiye sokmadan beni yolcu ettiler. bu arada yenisi 600 YTL civarıymış

darbe işinden dolayı çok itiraz edemedim, mahkeme falan işin sonunda haklı çıkabilirler diye uzatmadan ayrıldım.

sanayiiye gittim birçok ustaya gösterdim. kimisi bunla uğraşamam dedi, kimisi elimde kalırsa sorumluluk almam dedi. sonunda biri ben böyle bir iş yapmıştım daha önce bunu da yaparım dedi. 80 YTL ya anlaştık. başladı yapmaya :
    egsozu yerinden söktü elimize aldık. salladık, şakur şukur içinde bin tane şey geziyo sesi geldi. usta egsozun ucundan 10-15 cm gerisinden taşla kesti aldı başını. içine baktık, dış yüzeyin hemen altında delikli bir yüzey daha var. onun ucundan bir kısım parçalanmış o parçalar geziyo içerde. döktük temizledik, sonra tekrar eski yerlerine kaynattı. içindeki delikli zamazıngoyu da kaynakla tutturdu zangırdamasın die. iyice kaynatıp bide soba boyası sıktı üstüne. (biraz iğrenç oldu ama pastan korur diye ses çıkarmadım, sonra boyarız nasılsa)

Yerine taktık, bastık marşa.. ana hakkaten sustu, oldu len.

600 kaatlık yeni egsoz yerine 80 kaat harcayarak işimi gördüm. oh be

artık scooter görünümlü chooper değil harbi scooter olarak geziyorum
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Motomax'a sorduğumda ellerinde S2 kalmadığını söylemişlerdi. Bende Feyizoğlu bu motoru nerden bulmuş diyordum. Sallamışlar yani.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    bunlar reklam kokan mesajlar bartis kardeş. boşver biz gezelim eğlenelim.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Motosikleti
    benim km/saat göstergem eksik gösteriyo !!!

ne zamandır dikkatimi çekiyodu ama anlam veremiyodum. 0-100 km ye kadar bir anda hızlanıyor, 100 den sonra rüzgar sesi ve gidişimden çok hızlandığımı anlamama rağmen çok yavaş yavaş artıp en fazla 110-120 ye kadar çıkabiliyodum. daha da gitmiyodu.
    grup sürüşlerinde (hboyrazla beraber takılırız) haluk "abi 150 bastık yaa" dediğinde ben "hadi ordan len, 110 anca gittik atma" diyodum. bi yandan da ya hakkaten bi gariplik var benim göstergede galiba diyede düşünüyodum.

dün halukla karşıdan dönüyoduk, haluk'a dedimki "şu benim km/saati bi kontrol edelim. ben sana işaret verince sen göstergene bak bana işaretle söyle kaçla gittiğimizi".
    çıktık yola, trafiğin müsaade ettiği yerlerde yanyana bastık. haluk 100 deyim diye işaret ediyo ben bakıyorum 80 deyim. haluk 140 diye işaret ediyo ben bakıyorum 110 dayım. lan ne oluyo... km/saatime cinmi girdi
    böyle bir süre sürekli test ettik. hakkaten benim km/sa eksik gösteriyo. belli bi iskonto yapıyo 20-30 km eksik gösteriyo. meğer ben 120 anca bastım dediğim yerde 160 basıyomuşum... ana!

benim göstergenin üst tarafı kırılmıştı ve ordan hafif hafif toz ve tazyizli yıkamada az bi su alıyodu. sanıyorum bunlar km/sa göstergesinde soruna sebep oldu.

şimdi en kısa zamanda bu konu ile ilgilenicem. bi ustaya göstericem. ve göstergenin ön camını değiştiricem ki toz/su girmesin.
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Feyizoğlu'nun binlerce mesajı var öyle...daha çok reklam niteliğinde olduğunu düşünüyorum zaten..
    Ataper valla iyi olmuş,hadi geçmiş olsun Abi bu arada harbiden egsozu bi yeremi gömmüştün o parçalar koptu?
    Yaa bu arada benimkide eksik ya da yanlış gösteriyo sanki..ya da ben tribe giriyorum..bende bi test ediym bakalım..

Motosikleti
    Ataper valla iyi olmuş,hadi geçmiş olsun Abi bu arada harbiden egsozu bi yeremi gömmüştün o parçalar koptu?
    Yaa bu arada benimkide eksik ya da yanlış gösteriyo sanki..ya da ben tribe giriyorum..bende bi test ediym bakalım..
    electricsky dostum,

egsozu harbiden biyere vurmuşum, alt ön sağ tarafından biraz çökme olmuştu. o darbe ile bahsettiğim iç delikli büyük boru bağlı olduğu yerlerden kurtulmuş ve ucları kırılmış. onu sabitlemek gerekiyomuş demekki. hakkaten darbeden olmuştur bencede. yoksa paslanma falan yoktu.

km/sa göstergesi hikayem enteresan walla. bende şaşırdım.
    yanına bi araba yada motor al, işaretlerle 100 veya 140 km/saati dene.
    amman işaretleşirken trafiğe dikkat et.
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

Motosikleti
    daelim s2 250/ dadwy e-9
    fren sesi siz dede varmı

arkadaşlar daha yeni aldım 1300 km yaptım fren sesi hala kesilmedi bi bilgisi olan varmı

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler