Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    hepinize küstum arkadaslar...
    yav yola cıkıyom dedım yazdım o kadar bı hayırlı yolculuk demedınız donunce ıstanbula fotograflarımı yollıcaktım soooyle enez kalesınde hıstorimle pozlar verdıgım ama kustum yollamıcam ... bı de bazı arkadaslar forumu ıyı okusun tekrar tekrar aynı soruları sormuslar fren sesıyle ılgılı yazmıstım cozumunu vsıre neyse kazasız surusler dılerım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Emrah valla kusura kalma,küsme biraz ayıp olmuş sana,topiğin hareketli zamanına denk gelmiş heralde..bu aralar oldukça durgun tabi herkes geziyor tozuyor
    resimlerini yüklersen çok sevinirim merakla bekliyorum...
    yolunuz açık olsun

aliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Arkadaşım iyi yolculuklar. Hemen küsme. Resimlerinizi bekliyoruz.

Daelim kullanıcıları genelde geziyor...topic o yüzden boş kaliyor sanirim

emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    tamam kusmedim))) beyler cok eglenceli uzun yol yapmak ama koyun surulerının eve donme saatlerıne denk gelırsenız kocaman coban kopeklerı urkutuyo birilerinden dıgıtal foto makınası bulup fotograflar cekcem ay super yerler var sızle paylasmayı cok ıstıyorum... bır ıkı haftaya kadar doncem bu sure ıcınde benı unutmayın haaadıkkatlı surun ... haydı kazasız surusler dılerım

cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650

30 Temmuz Ağva

Selam Dostlar,
    Daelim grubundan 30 Temmuz gezisine katılacak olan var mı? Varsa bi yoklama yapalım...?!?
    Rüzgarınız bol olsun...

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Valla ben hem ehliyetsiz hemde Ankara'da olduğum için hiçbir geziye katılamıyorum işalla eylül gibi ehliyetim elimde olacak,o zaman motorum uykusundan uyanacak!valla yağmur çamur dinlemeyip kafama göre gezicem manyak gibi..
    Milleeet herkes naapıyo yav ses soluk kesildi...emrah hani fotolar?hboyraz ne alemdesin durum nedir?ataper sende paso geziyorsun gibi geldi bana..heheh herkesi sorguya çekmiş gibi oldum
    Arkadaşlar ses verin herkes iyimi,herşey yolundamı?
    İyi sürüşler!

ataper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS - Honda AfricaTwin Adv
    Alıntı electricsky adlı üyeden alıntı
    Milleeet herkes naapıyo yav ses soluk kesildi...emrah hani fotolar?hboyraz ne alemdesin durum nedir?ataper sende paso geziyorsun gibi geldi bana..heheh herkesi sorguya çekmiş gibi oldum
    Arkadaşlar ses verin herkes iyimi,herşey yolundamı?
    İyi sürüşler!

şşş baaarma abi, uyukluyodum sıcaktan... korktum birden adımı duyunca...
    tamam herkes iyi, hboyraz bile iyi. deli Daelimci oldu ama yüzü yok, size pek bişi yazamıyo.
    Şimdi su kondurmuyo motoruna. Çok iyi etmişiz yaa diyo hep.
    yakında tek tekere bile kaldıracak motoru.

biz bildiin gibi her haftasonu sabahın körlerinde biyerlere keşfe gidiyor ve çok eğleniyoruz. keşke sende istanbulda olsaydın, bu grup kaçmaz.

"Early Riders" bu yaz çok eğlenecek...
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

hboyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650
    Alıntı ataper adlı üyeden alıntı
    şşş baaarma abi, uyukluyodum sıcaktan... korktum birden adımı duyunca...
    tamam herkes iyi, hboyraz bile iyi. deli Daelimci oldu ama yüzü yok, size pek bişi yazamıyo.
    Şimdi su kondurmuyo motoruna. Çok iyi etmişiz yaa diyo hep.
    yakında tek tekere bile kaldıracak motoru.

biz bildiin gibi her haftasonu sabahın körlerinde biyerlere keşfe gidiyor ve çok eğleniyoruz. keşke sende istanbulda olsaydın, bu grup kaçmaz.

"Early Riders" bu yaz çok eğlenecek...
    abi okadarda değil sadece 140 km hızla polise yakalandım 101 ytl ceza kestiler ben demiştim zat ın üzerine yok diye en fazla 100 yapıyordu
    1500 km bakıma gittim (senin dediğin servise) aydın bir siprey verdiler ön fren ötmesin diye
    ama sıkınca frenin sesi kesildide motor durmuyor
    servise sordum 2-3 km sonra tutar dedi ama bu seferde ses yine başladı
    Haluk BOYRAZ 0 RH (+)

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Hah şöyle!Haberimiz olsun yav ulen hakkaten acaip sıcak..bide istanbulda nem vardır..kolay gelsin arkadaşlar..ahtım olsun ehliyeti çakayım,otobandan direk istanbula gelicem,iyi kötü gezilere katılıcam..zaten olmazsa bi dahaki seneye kesin..
    Ben geceleri çok çok geç saatlerde eymir gölünün oraya gidip geliyorum..onun dışında binmiyorum,zaten stresli oluyo polis molis.....binmeden yapamam..motorumu çok seviyorum
    Hboyraz az sabret,2000 km'den sonra sesler çok çok azalıyo,rahatsız etmeyecek seviyeye iniyo..sprey filan kar etmedi bana..ama şimdi gayet memnunum,frenlerdeki anırma kesildi..her iki frenide eşit kullanmaya bakalım..
    adını yazmadığım bir dolu arkadaş daha var,onlarda ses versin,herkesin yolu açık olsun

Alıntı hboyraz adlı üyeden alıntı
    abi okadarda değil sadece 140 km hızla polise yakalandım 101 ytl ceza kestiler ben demiştim zat ın üzerine yok diye en fazla 100 yapıyordu
    1500 km bakıma gittim (senin dediğin servise) aydın bir siprey verdiler ön fren ötmesin diye
    ama sıkınca frenin sesi kesildide motor durmuyor
    servise sordum 2-3 km sonra tutar dedi ama bu seferde ses yine başladı
    Aman hocam sen ne yaptin!!!! muhtemelen o diske sürdükleri silicon bazlı bir kir-pas temizleyici ya da WD40...bu temizleyiciler kiri-pası kesinlikle söker ve paslanmayı önler ama ASLA FREN DİSKLERİNDE KULLANILMAMALIDIR...N'oolur dikkatli kullan zira o metal yüzey üzerinde kaygan bir koruyucu tabaka birakir WD40.

Arkadaşlar disklerinizi temizlemek için Bauhaus larda OTO reyonunda Fren balatası Temizleyici spreyler var hediyesi 3-4YTL (aynısı kızıltoprakta motorcularda 16 YTL ye satiliyor) Diske sıkıyorsunuz ve silmeye gerek kalmadan, gicir gicir yapiyor

...tekrar hepinizden rica ediyorum FREN DİSKLERİNİZE WD40 ya benzeri bir kir-pas sökücü sıkmadan önce kutunun arkasindaki açıklamaları bir kez daha ve dikkatli okuyunuz, mümkünse Fren balataları için özel yapilmamış hiç bir ürünü temizlikte kullanmayınız.

Bu arada egzosun siyah boyasında dökülme sorunu yaşıyorum...benzer problemle karşılaşan var mi???

PS: bu arada ben motorun diğer metal parçalarinda paslanmaya karşı WD40 kullaniyorum

Motosikleti
    Ben geceleri çok çok geç saatlerde eymir gölünün oraya gidip geliyorum..onun dışında binmiyorum,zaten stresli oluyo polis molis.....binmeden yapamam..motorumu çok seviyorum
    günaydın, iyi geceler, tünaydın.... hangi saat dilimindeysen...
    abi bu ne ya saat 04:00 te mesaj yazmışsın... gece yarıları daha doğrusu sabah yarıları sağda solda geziniyosun. Yarasa mısın Baykuş mu?
    Abi her insan gibi gündüz uyanık, gece uykuda olsana. Motor sevdasına anatomin bozulacak, ayarın kaçacak. Gözlerin artık gece daha iyi görüp gündüzleri güneşten rahatsız olmaya başlayacak. kurt adam olacaksın...

ha bi de bu topiği sadece siviller okumuyo, bir sonraki gece eymir gölünün orada seni bekleyen bi ekip görürsen şaşırma "neyse yakaladık ehliyetsiz, namussuz ırz düşmanını" diye saracaklar etrafını..
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Selamlar,bu mesajı daha normal bir saatte yazıyorum heheh...Benim o saatlerde fazlaca takılmamın sebebi,geceleri çalışıyor olmam..ben bir müzisyenim,ve hayatımı bundan kazanıyorum,işimde cidden çok abuk sabuk saatlerde bitiyor...millet uykuya geçerken,benim işim yeni başlıyor..malesef bu böyle.naparsın,meslek...
    Abi özellikle bu topiği okuyan polis arkadaşlarmı var?yoksa sadece esprimiydi heheh eğer öyle bir durum varsa,bunu bileyimde...etrafta çokça polis olduğunda bi tuhaf oluyorum ben heheh

Motosikleti
    Selamlar,bu mesajı daha normal bir saatte yazıyorum heheh...Benim o saatlerde fazlaca takılmamın sebebi,geceleri çalışıyor olmam..ben bir müzisyenim,ve hayatımı bundan kazanıyorum,işimde cidden çok abuk sabuk saatlerde bitiyor...millet uykuya geçerken,benim işim yeni başlıyor..malesef bu böyle.naparsın,meslek...
    Abi özellikle bu topiği okuyan polis arkadaşlarmı var?yoksa sadece esprimiydi heheh eğer öyle bir durum varsa,bunu bileyimde...etrafta çokça polis olduğunda bi tuhaf oluyorum ben heheh
    şaka şaka
    hakkaten okuyan polis arkadaşlar varsa da bizi seven bir kalbe sahiptir ve sana ellemez zaten.
    Polis abi; Ne yapsın şimdi bu "electricsky" kardeşimiz, ehliyet verdinizde mi almadı. müracaat ediyoruz 4-5 ay sonra anca veriyosunuz ehliyeti. tüm yaz motor kullanmadan mı geçirsin sezonu, insaf. tam korumalı ve akıllı uslu adam gibi motor kullanıyosa idare ediver be abicim, hı?
    Yazıktır, bak geceleri sabahlara kadar çalışıyo çocuk, ekmek parasına. Bide siz vurmayın.

electricsky olm, verdim ayarı, yaptım yalakalığımı, bir süre götürür bu seni, rahat ol. bir süre ellemezler.
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Ataper valla çok saol hehehe ayarı iyi verdikte,A' dan Z'ye full korumalı ve 50 yle giderken evime 50 metre mesafede motorumu çekiciye yükletirken,polis beyfendiye verdiğim hiçbir ayarı yemedi valla motosiklet kıyımının en sağlam olduğu zamanlarda(yaklaşık bir ay önce)başıma böyle bi olay geldiğinde,kelimenin tam anlamıyla depresyona girmiştim..ama ben bu alete binmezsem ciddi anlamda bir yerlerim kaşınıyor,hayat yeterince zor zaten,hep tırmalamakla geçiyor,benim tek huzur bulduğum ve herşeyi silebildiğim tek yer motosikletin tepesi...
    Şimdilerde gündüzleri ne olursa olsun kesinlikle binmiyorum..geceleride kendimi kısıtlamaya aldım..ama her işte bir hayır vardır derim hep,ehliyetimi bekliyorum Zaten benim için yağmur çamur,soğuk hava(0 dereceye kadar)farketmiyor,kışın binmeninde ayrı bir tribi var,korumalarım iyi çok şükür..ama ehliyeti alınca sayın polis efendilerin yanından ve yakınından özellikle geçicem...
    Bir de çok istememe rağmen uzun yol yapamıyorum,beni ciddi anlamda tek üzen şey bu çünkü biliyorumki S2 üzmeden gidicek,alet zaten 110 la filan boş yolda giderken "ben giderim abi,sen keyfine bak" hissi yaratıyor resmen!

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Alıntı FreeWing adlı üyeden alıntı
    Bu arada egzosun siyah boyasında dökülme sorunu yaşıyorum...benzer problemle karşılaşan var mi???
    Dökülme işi bende de var. Şimdilik çok az ama umarım artmaz.

----------

Rodaj sonrası ilk bakım için tavsiye edeceğiniz bir servis var mı ? İlk bakım ücreti ne kadar ?

Arkadaşlar Egsoz dökülmesi ile ilgili bir fikir;
    hboyraz ile konustum 800dereceye kadar dayanan elektrostatik boyalar mevcutmus...arastiralim en kalitelei boyadan alip toplu olarak boyatalım...hem daha ucuza gelmiş olur hem de işçilige az ödemis oluruz...
    bu fikre şimdilik olumlu yaklaşanlar;
    cangaloz
    hboyraz
    freewing
    ataper

...fikri, önerisi olan...unutmayın siz olmadan 1 kişi eksiğiz

Motosikleti
    egsoz vidamı kaybettim hükümsüzdür.

egsozumun üzerindeki parlak soğutucu parçayı (adı neyse o demirin) tutan vidalardan biri düşmüş
    len hangi arada gevşedi de görmedim anlamadım. çin mallarında olurdu her 100 km de bir sıkarlardı orasını burasını aletin. bende gülerdim. al başıma geldi.
    şimdi zangırdıyo egsoz. gidip bulucam bi vida takıcam gerçi de aklınızda olsun, havaya girmeyin ara sıra vidalarınızı sıkın.
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Egsoz boyatma işine bende girerim.

hboyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650
    ABİ YİNE İYİ GÜNÜMDÜ
    SABAH KÖPRÜ ÜSTÜNDE HAVA FİLİTRESİNİN VİDALARI DÜŞMÜŞ
    DÜN GECE ATAPER AYDINCIMA ÇOK GÜLMÜŞTÜM EKZOST VİDASINDAN DOLAYI YUŞA H.Z. ORDA
    BU AKŞAMDA AYDINI EKİP (EYÜP ÇAY İÇMEYE GİDİCEM DEYİPTE GİTMEDİK)
    ONUN YERİNE BAYAN ARKADAŞLA BİR YERE GİTTİK BAGAJDA CANTASI KİLİTLİ KALDI
    30 DAKKADA ZOR AÇTIK KIZ BENİ DOLANDIRICI SANDI HER HALDE BAGAJ AÇILMIYOR NUMARASI YAPAN
    BU ARADA TÜM BAGAZ KİLİTLERİNİ SÖKTÜK İYİ BİR SERVİS BİLEN VARMI
    AYDINDA MÜBAREK ADAM GÜLMEYİN VEYA EKMEYİN BAŞINIZA GELMEYEN KALMIYOR
    Haluk BOYRAZ 0 RH (+)

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler