Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI
    cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650
    Selam Dostlar,
    Şu anda 350.km içindeyim ve arka frenden gelen ses dışında motorda herhangi bir sorun yok...Bu arada bu ses sizlerde var mı ? Varsa kaynağı ve giderilmesi hakkında yorumlarınız ve tavsiyelerinizi bekliyorum...Rüzgarınız bol olsun..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ilk UZUN YOLUMU DÜN YAPTIM BURSA -ÇINARCIK GEZDİK ÇOK GÜZELDİ 200 KM YOL GİTTİM TEK KONTAKLA MOTORDA TIK YOK AMA ÇIKARTTIĞIM BAZI DERSLER VAR ARKADASLAR:1-UZUN YOLDA KULAK TIKACI SART 2-ELDİVEN ŞART 3-DEVAMLI DİKKAT TAM KONSANTRASYON SART GERİSİ SÜPER KEYİF ALAMAK... 6 LT BENZİNLE TAM 200 KM GİTTİM ORTALAMA 90 KM HIZLA 2 KİŞİ
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

bilemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan 150
    bende daelım history var valla kanuni deer 152 le kafa kafaya gidiyo tekkelimeyle süperbi motor motorun bir özelliğide verilirken 1 amartsorlü ama kendin bir tanedaha taka biliyosun tekkelimeyle süper ve bidahaki yaza 250 alcam ALLAH nasip ederse

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Cangaloz,o sesler bendede,Ataper'in motorundada vardı,servise sorduğumda bunun ciddi bir sorun olmadığını söylediler,bencede değildi,çünkü frenlerin tutuşundan çok memnundum,bizim balatalar biraz sertve alışma döneminde ciya ciyak bağırıyor,bir süre duruşlarda karizma 2 paralık oluyor heheh..benimki viyaklama değil,artık anırma şeklindeydi
    Daha sonra 2500 km'yi geçmemle beraber,sesler yok denecek kadar azaldı,frenlerde iyice oturdu...ama bazen havanın durumuna göremidir,nedendir bilmem ufak ufak hala viykliyor,bazende hiç ses çıkarmıyorlar..Bence sende bekle,sabret seslerin azaldığını göreceksin..zaten önemli olan frenlerin iyi tutup tutmadığı bence...

Motosikleti
    Honda Beat
    daelimler bi süre satmaz heralde. dime? kampanyadan almayan bu fiyattan alır mı?

Arkadaşlar...Haftasonu uzun yola çıkacağım... (3 günde toplam 1000 km civarı)İlk bakımım için Lütfen işinin erbabı ve istanbul içerisinde bir Yetkili Servis onerir misiniz?
    Buradan gondermeyi etik bulmuyorsanız msnden ya da özel mesaj yoluyla da gönderebilirsiniz...

Lütfen...

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    FreeWing,öncelikle iyi yolculuklar,baya sağlam mesafe gideceksin gibi görünüyor,şimdiden yolun açık olsun..ben Ankarada olduğum için bir servis öneremiycem,ama orda bakımları motomax yapmıycakmı zaten?

Alıntı electricsky adlı üyeden alıntı
    FreeWing,öncelikle iyi yolculuklar,baya sağlam mesafe gideceksin gibi görünüyor,şimdiden yolun açık olsun..ben Ankarada olduğum için bir servis öneremiycem,ama orda bakımları motomax yapmıycakmı zaten?
    Ya hocam sitedeki motomax servislerinin %80 i daelimin ismini bile duymamış...sadece keewaylere baktıklarını söylüyorlar...tabii ardindan, sen getir bi bakariz diye de ekliyolar...açıkçası işin erbabı olmayan birine motorumu kurcalatmak istemiyorum...çok ama çok moral bozucu bir durum

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Maslak'ta motoru teslim aldığımız yerde servis yok mu ? Ben motoru oradan, - sanırım Turgay usta idi - teslim almıştım. Ve 800-1000 km arası bakıma getirmem söylenmişti. 1000 km bakımı için oraya gitmeyi düşünüyorum.

frontier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı batris adlı üyeden alıntı
    Maslak'ta motoru teslim aldığımız yerde servis yok mu ? Ben motoru oradan, - sanırım Turgay usta idi - teslim almıştım. Ve 800-1000 km arası bakıma getirmem söylenmişti. 1000 km bakımı için oraya gitmeyi düşünüyorum.
    Yahu hocam Service Manualinde 300km de yağ değişimi öneriyor ama? herkes ilk bakımı mı bekledi yağ konusunda

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    2004 servis kitapçığında dediğin gibi 300 km diyor. Bana verilen ve internetteki 2006 müşteri kitapçığında ise 1000 km diyor. Motoru satın alırkende bana 800-1000 arası gel demişlerdi. Bende bu aralıkta gideceğim.

hboyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650
    Arkadaşlar merhaba yine ben
    bu seferde motor şöyle böyle demeyeceğim
    biliyorsunuz motoru iade etmek için uğraşıyordum
    ama motomax parayı 15 gün içinde iade edebilceğini söyledi
    bende battı balık yan gider deyip motoru aldım fan müşürünü kimco nun fan müşürünü taktık ön canta değişti şu anda 700 km yol aldım enson çınarçık esenköy gezisinde gititim rodajda olduğu için basamadım ama ara hızlanmalarda 150 km sürati gördü çok kısa süre yakış olarakta ataperle beraber gittik o çok bilimsel yaklaşmış ama ortalama km 140 yaktı bu arada 500 bakımınıda yaptırdım BU BAKIM ÇOK ÖNEMLİYMİŞ ÇOKTA İYİ BİR SERVİS ARAŞTIRMASI YAPTIM
    Haluk BOYRAZ 0 RH (+)

Alıntı hboyraz adlı üyeden alıntı
    bende battı balık yan gider deyip motoru aldım fan müşürünü kimco nun fan müşürünü taktık ön canta değişti şu anda 700 km yol aldım enson çınarçık esenköy gezisinde gititim rodajda olduğu için basamadım ama ara hızlanmalarda 150 km sürati gördü çok kısa süre yakış olarakta ataperle beraber gittik o çok bilimsel yaklaşmış ama ortalama km 140 yaktı bu arada 500 bakımınıda yaptırdım BU BAKIM ÇOK ÖNEMLİYMİŞ ÇOKTA İYİ BİR SERVİS ARAŞTIRMASI YAPTIM
    ...yoksa o yüzündeki koca bir gülümseme mi sevgili hboyraz...aramıza yeni ve -artık mutlu- bir Daelimci daha mı katıldı

Umarım S2 seni de bizi de utandırmaz sevgili dostum, eğer üşenmezsen ve senin için de problem değilse ilk bakımını nerede yaptirdiğini, neler yapıldığını, memnun kalıp kalmadığını foruma mesaj yoluyla ya da özel mesajla gönderebeilir misin? (Haftasonu gidiş-dönüş 500-600km lik bir uzun yola çıkacağım...o yüzden iyi bir bakım yaptirmak istiyorum...su anda motor yaklaşık 500km oldu)

cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650
    Selam Hboyraz,
    Sorunların hallolduğuna sevindim..Umarım artık keyifle rüzgarın tadını çıkarırısın..Bu arada Freewing gibi ben de merak ediyorum bakım için nereyi tercih ettin...? (Benim de km 460 'a geldi.)

coolrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S2, CBF 500
    7500 km de lastik değiştirdim arkadaşlar..Gerçi o kadar da kötü durumda değillerdi ama arka lastikte gördüğüm bir kesik beni işkillendirdi...Bizim motordaki orjinal lastikler kauçuk oranı epey düşük lastiklermiş, yıpranma süresi daha hızlı...Pirelli aldım...Ama arka 140/60-13 malesef prielli de yok ama..Onun yerine 130/60-13 aldım...Metzeller de bu bizim ebat var fakat ellerinde yoktu...
    22 Euro pirelli lastik /adet
    41 Euro metzeller lastik / adet
    Arka firen balata da eskimişti onu da değiştirdim.. 15 YTL..
    İşçilik 50 Ytl

Sanki biraz işçilik abartı ödedim ama bir de içinde sprey boya ile mat siyaha boyattığım egzos var..Ama size pek tavsiye etmiyorum..Aslında ısıya dayanıklı özel bir boya almak lazım..

Bilgilerinize...

hboyraz arkadaşım; W E L L C O M E B A C K !

WELCOME yani..

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı hboyraz adlı üyeden alıntı
    poyraz geçmiş olsun 700km yapmışın abi çok basmadım diyosun 150km/h bumu abicim basmamak? neyse motoruna iyi bak ha birde zat ile arasındaki farkı anlamaya başladınmı?
    eminim başlamış olmalısın...

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Bende HBoyraz'a tekrar hoşgeldin demek istiyorum...olayın tadını çıkarmaya bak,yolun açık olsun
    Coolrider,siyaha boyadığın ekzosu cidden merak ettim..resim koyma imkanın varmı yav?
    Bol keyifli sürüşler

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    electircsky senin avatarındaki s2 2006 modelmi motomaxtakilerin gösterge paneli siyahh...
    ha birde bu s2 250 ler kullanım kitapçığında 4 valfli yazıyor www.daelimusa.com da 2 valfli gözüküyor nedir bunun doğrusu?

aliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Herkese merhabalar. Daelim History 125 alırken Türkçe kullanım klavuzu olmaması (Zorunluluk olmasına rağmen) hiç hoşuma gitmemişti. Neyse ki motomax.com.tr adresinde türkçe kullanım klavuzu varmış. İnceleyip iyice bilgi sahibi olacağım. Çok fazla kullanmaya zamanım olmamasına rağmen kulandığım süre içinde motordan mennun kaldım. Motor sesi bana bıraz fazla gibi geliyor(Daha önce Honda Beat vardı, sesi az olduğu için kıyaslayınca bana öyle geliyor olabilir).
    Bu arada arkaya çanta taktırınca motorun görüntüsünde bir bozulma oluyor mu?
    Herkese kazasız sürüşler dilerim.
    ALi Y.UZUN

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler