Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI
    ataper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS - Honda AfricaTwin Adv
    Alıntı camadan adlı üyeden alıntı
    selam,

ataper arkadaşım 360 km yol yaptığını yazmışyı full depo ile kerpe gezisinde

düzeltme!

camadan dostum yazımı yanlış hatırladın.
    360 km yol yaptım ama tek depoyla değil. arada benzin alarak.
    toplam 36 YTL lik benzin almıştım. o zamanki fiyatlarla bi depodan fazla yani.
    km de 105 Ykr yakmıştım.
    birkaçgün önceki testim 125-130 ytl civarı çıktı biline.
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    pardon yanlış hatırlamışım kusura bakmayın
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    bu motor rodaj bitiminde full depo ile 90km/h yi aşmayacak şekilde kullanılırsa 300km gitmezmi?

Arkadaşlar REZERV DEPO konusunu niye kimse benim kadar takmiyor yaf 2.2 Litre diyor kitapçık..yani menzilinizde ~50km farkedecek

Motosikleti
    .................
    Alıntı FreeWing adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar REZERV DEPO konusunu niye kimse benim kadar takmiyor yaf 2.2 Litre diyor kitapçık..yani menzilinizde ~50km farkedecek
    rezerve depo benzin göstergesi kırmızıya dayandığı anda devreye giriyor pdf uzantılı kullanma klavuzu ingilizce dir orada resimli açıklama vardır

Alıntı enis89 adlı üyeden alıntı
    rezerve depo benzin göstergesi kırmızıya dayandığı anda devreye giriyor pdf uzantılı kullanma klavuzu ingilizce dir orada resimli açıklama vardır
    Enis Hocam;

Kitapçıktaki hangi cümleden bunu çıkardın...zira hem pdf versiyonunu hem de orjinal kitapçığı bayaa bir inceledim.(ki birebir aynı)..Bana otomatik devreye girmesi çok saçma geliyor ama..en azından görsel ya da sesli bir uyarı olmalı...siz hiç 11.5 Litreden fazla benzin koyabildiniz mi S2 ye?

Bir de KICK START ile ilgili yorumları alalım arkadaşlar...Kitapçıkta açıkça motorun çalışmaması durumunda yapılması gerekenlerde KICK-START yönteminin denenmesi öneriliyor...

Motosikleti
    .................
    Freewing arkadaşım resim ekledim

Motosikleti
    valla ben anlamadım 11 litrenin 2.2 si olmasın sakın çünkü ben motoru aldım yaklaşık 1 lt içine benzin koymuşlar motomax
    ben doldurdum 10 lt falan aldı

Motosikleti
    .................
    bu motorun radyatörüne su nerden koyuluyor bu resimde radyatörle ilgili

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    FreeWing,kitapçıkta rezerv yakıtla ilgili herhangi bir ayrıntı bulunmuyor,nasıl devreye geçtiğide...kitapçığın bilgi verme konusunda oldukça kullanışsız olduğunu söyleyebilirim...bu rezerv olayı diğer maxi scooterlarda nasıl devreye giriyor acaba..bilen varsa beri gelsin..kitapçıktaki en büyük yanlışta,kick startı olmayan bir motora,motor çalışmazsa kick startı deneyin ibaresinin konması...sanırım diğer modellerle karıştırmışlar heheh..FreeWing,kick start arayıp delirtme kendini çünkü yok..
    Bu arada coolrider,hoşgeldin demek istiyorum sana,ben ff657..burdaki nickim electricsky..

Alıntı camadan adlı üyeden alıntı
    valla ben anlamadım 11 litrenin 2.2 si olmasın sakın çünkü ben motoru aldım yaklaşık 1 lt içine benzin koymuşlar motomax
    ben doldurdum 10 lt falan aldı
    Ne yazık ki bana da oyle gelmeye başladı...ama kardesşim kırmızıya gelince 2.2 litre benzinin kalmıştır ( ya da ışık yanınca) demeleri yeterli...yedek tank için ekstra bir yer olması çok ama çok saçma geliyor bana

Birazdan katolagdan ilgili bölümleri ve resimleri buraya ekleyeceğim

Edit:
    ...ehehe birazdan:

RESERVE DEPO GECEN YER :

RESERVER DEPONUN FIZIKSEL YERI:

MOTORUN ÇALIŞTIRILABİLME ÖZELLİKLERİ KISMINA DIKKAT(KICK-START)

MOTOR CALISMAZSA YAPILACAKLARDA KICK-START TEKNIGINI KULLANIN DIYOR:

Alıntı electricsky adlı üyeden alıntı
    FreeWing,kitapçıkta rezerv yakıtla ilgili herhangi bir ayrıntı bulunmuyor,nasıl devreye geçtiğide...kitapçığın bilgi verme konusunda oldukça kullanışsız olduğunu söyleyebilirim...bu rezerv olayı diğer maxi scooterlarda nasıl devreye giriyor acaba..bilen varsa beri gelsin..kitapçıktaki en büyük yanlışta,kick startı olmayan bir motora,motor çalışmazsa kick startı deneyin ibaresinin konması...sanırım diğer modellerle karıştırmışlar heheh..FreeWing,kick start arayıp delirtme kendini çünkü yok..
    Bu arada coolrider,hoşgeldin demek istiyorum sana,ben ff657..burdaki nickim electricsky..
    Sanırım haklısın hocam...ama Superlight topiğini takip edenler peki hatırlar..onlar da rezerv depoyu 2 ay sonra keşfedebildiler...Motorumu çok sevidm ama deposu 13.7 lt olsa çok ama çok daha sevebilirim...Reserve depo lafı ve fiziksel olarak ayrı bir yerde olması gerçekten çok mantıksız...bir de fazla net bir rakam 2.2 litre...yani dese ki kardeşim ibre kırmızıya gelince benzin alma zamanı gelmiştir deponda yaklaşık 2 litrelik benzin vardır...ama kitapçıkta gördüğünüz üzere ısrarla hem depo kapasitesini hem de reserve depoyu üstüne basa basa yazmışlar...bi de şekile eklemişler.

Motosikleti
    MOTOR CALISMAZSA YAPILACAKLARDA KICK-START TEKNIGINI KULLANIN DIYOR:
    baba bu tekmeleyerek çalıştırın olmasın yaw

şaka bi yana araştırmacı motorcu arkadaşlarım benim sizleri çok seviyorum

Motosikleti
    bu motor rodaj bitiminde full depo ile 90km/h yi aşmayacak şekilde kullanılırsa 300km gitmezmi?
    enis89'cum, taktın abi depoyla kaç km gidebileceene
    motor dediğin ortalama 150-200 km de bir benzin alır. dibine kadar bitirip kullanma şekli motorcuya uymaz. alırım anahtarını akıllı ol

depo ve göstergeyle ilgili ipuçlarını paylaşiim :
    depo göstergesi fullde iken 150-170 km kadar gidiyosun, gram oynamıyo. abi nasıl az yakıyo diye sevindirik oluyosun.
    arkasından diğer 100 km de direk aşşa kırmızıya yakına kadar iniyo hemen.
    artık o ara benzin alman gerektiğini anlıyor ve şansını zorlamadan benzinciye yanaşıyosun. yani yaklaşık 250 km de benzinini al abi.
    rezerv depo varmış ta bilmem kaç litre kaldığında devreye girecekmişte daha neler. abi senden kimse istatistik tutmanı istemediğine göre benzinin azalınca yarıdan aşşa inince git benzinini al. baartma beni

yolda benzini bittiği için kalan motorculardan nefret ederim.
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

Motosikleti
    evet bence büyük bi düşünür nedemiş

"CEBİNDE PARAN OLACAĞINA DEPONDA BENZİNİN OLSUN"

Motosikleti
    bu motorun radyatörüne su nerden koyuluyor bu resimde radyatörle ilgili
    eniscim,
    sağ elciğinin altında bir kapak var. "engine coolant" falan yazıyo. aha o kapağı tornavida ile açında önüne gelen şey radyatör suyudur.
    yoksa hiç merak edip açmadınmı orayı hala??

varya bu enis89 5-10 güne kalmaz motoru komple söküp heryerine bi bakmadan duramıycak. teorik manyaa arkadaşım, bin işte paşa paşa ne kurcalıyosun heryerini
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    "varya bu enis89 5-10 güne kalmaz motoru komple söküp heryerine bi bakmadan duramıycak. teorik manyaa arkadaşım, bin işte paşa paşa ne kurcalıyosun heryerini "

hahah ataper güldürdün beni valla,arkadaşlar işin özünü anlatmış işte arkadaş...benzinin bittiğini hissetmeye başladığın anda git 10 kaatlık benzin al!ahanda çözüm budur!

yaf sorun aletin limitleri zorlamak değil ki...sadece limitlerini bilmek...yani bu motor bir depoyla kaç km gider..ne kadar yakar...ne hıza ulaşır...kronik sorunu var mıdır? kaç beygirdir, soğutma sistemi nedir, lastik ölcüleri, kullanilacak yağ tipi, yakıt tipi, fren mekanizmasının yapısı ve bakımı...vs boyle onlarca ayrıntıyı kendi sağlığını ve motorunun sağlığını düsünen herkes bilmeli diye düşünüyorum...

hayır hazır anahtarlar elimdeyken sökecem aleti de piyasa yoklaması yapiyorum...söküp de takamayan var mi diye...ehehh

Motosikleti
    ben ne söktük ne taktım yavruyu yatırdım garajda benim ehliyet alacağım günü bekliyor sabırla

Belki pek çoğunuza komik gelecek bir soru ama;
    S2 niz hiç gaz vermeden sadece start butonuna basınca calisiyor mu (3-4 sn) benimkisi cok az da olsa gaz vermeden calismiyor sanirim...ya da ben beceremiyorum...netten tanıştığım piaggion x8 sahibi bir arkadaşta 1 senedir hep gaz vererek çalıştırdığını söylüyor.

yorumlar.

Motosikleti
    soğukken ilk çalışmada gaz vereceksin çünkü bizimkiler otomatik jikleli

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler