Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    RUHSAT 2006 NEREDE NEYE BAKACAĞIMI BİLİYORUM

VALLA ALDIM KOYDUM KAPALI GARAJA ÜSTÜNÜDE ÖRTÜP KİLİTLEDİM

BENCE BU TÜR SORULARI ataper ARKADAŞIMIZA SORUN UZUNCANA YOL YAPAN BİRİ O
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Forumdaki en eski S2 kullanıcılarından biri olarak sorularınızı banada yöneltebilirsiniz...

Motosikleti
    he kardeş seni hep unutuyorum valla kusura kalma

Selam electricsky;

potansiyel bir daelim s2 250 kullanıcısı olarak merak ettiklerim;

- Motor yakıt olarak ne tür benzin kullanıyor, km başına yakıt sarfiyatı ve toplam menzil ne kadar?

- İlk bakımı ne zaman ve ücret ödedin mi? Memnun kaldığın önerebileceğin bir servis var mı?

- Yedek parça stok durumu ve fiyatları konusunda tecrübelerini bizimle paylaşabilir misin?

- Sence motorun en sorunlu tarafı nedir (öten frenleri hariç)

- Motorun en güzel tarafı nedir? (eheh grift bir durum oluştu sanirim

- Artçının oturuş pozisyonu rahat mı? standart olarak sissybar geliyor mu (bazı resimlerde var, bazılarında yok kafam karıştı)

- Yol tutuşu ve dengesi nasıl? Üzerinde gelen lastiklerin eğer biliyorsan ölçülerini yazabilir misin (16 inch diye tahmin ediyorum ama)

- Rodaj da artçı ile bindin mi?

- Orta sehpa ile ilgili bir sorun var mı?

- Motorunun güvenliğini nasıl sağlıyorsun (disk kilidi, zincir, alarm )

- 2005 model kullandığını tahmin ediyorum, kadranın zemini siyah plastik mi yoksa beyaz mı? (avatardaki senin motorsa sanırım beyaz )

biraz fazla soru sordum galiba, kusura bakma ne olur...almadan önce iyice içime sinsin istiyorum zira fiyatı çok ama çok cazip (bu arada sen hangi koşullarla almıştın)

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    arkadaşlar 2006 model s2 250 daelimler su soğutmalı değil galiba
    http://www.daelimmotor.com/eng/s2.asp The 250cc water cooled engine is powerful,

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Camadan hayırlı olsun, güle güle kullan. Darısı benim başıma.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

ataper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS - Honda AfricaTwin Adv
    Alıntı enis89 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar 2006 model s2 250 daelimler su soğutmalı değil galiba
    http://www.daelimmotor.com/eng/ The 250cc water cooled engine is powerful,
    YES!
    sadece 2006 lar değil tabii, tüm S2 250 ler su soğutmalıdır.
    yokuş mokuş, sıcak mıcak dinlemiyor abi. canavar gibi gidiyo. havanın soğutması yetmeyince vınnnnn diye fanı açıyo misss gibi soğutuyo radyatörü.
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

Motosikleti
    saol clint darısı seninde başına

Motosikleti
    .................
    Alıntı ataper adlı üyeden alıntı
    YES!
    sadece 2006 lar değil tabii, tüm S2 250 ler su soğutmalıdır.
    yokuş mokuş, sıcak mıcak dinlemiyor abi. canavar gibi gidiyo. havanın soğutması yetmeyince vınnnnn diye fanı açıyo misss gibi soğutuyo radyatörü.
    abi iyikide cevap verdin tamda almaktan vazgeçiyordumbenim asıl kafama takılan sadece hava soğutma değil dimi radyatör ile asıl soğutuyor motoru

Alıntı camadan adlı üyeden alıntı
    saol clint darısı seninde başına

Ben senin RR alacağını sanıyordum, neden vazgeçtin. Vitesli diye mi? Yoksa Çinli diye mi?
    Açıkçası ben de hala kararsızlık yaşıyorum.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Motosikleti
    ya kardeş su soğutma zaten radyatörle soğutur.

Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    Ben senin RR alacağını sanıyordum, neden vazgeçtin. Vitesli diye mi? Yoksa Çinli diye mi?
    Açıkçası ben de hala kararsızlık yaşıyorum.
    valla öncelik vitesler problem olacak diye düşündüm motor altımda küçük durdu. sonrada 8300 den 4990 inen fiyat özellikler hoşuma gitti 250 cc ama 24 bg düşündüm taşındım birazda kaşındım ve yapıştım aldım.

hem arçı için koltuk çok rahat

artçım mutlak olacak

Motosikleti
    .................
    ya kardeş su soğutma zaten radyatörle soğutur.
    ok camadan sağol cevap verdiğin için tşk

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    S2 için kasko yaptıran oldu mu? Ben henüz motosikleti teslim almadan kasko işlerine girdim. İsviçre sigorta 8.290 ytl araç değeri için aşağıdaki tutarı verdi. 5.000 ytl araç değeri için tekrar teklif istedim. Kapalı garaj şartı olup olmadığını da sordum . Cevap bekliyorum .

Araç Değeri : 8,290.-YTL
    İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı : YTL.10,000.-
    Ferdi Kaza Teminatı : YTL.2,000.-
    Asistans ve hukuksal koruma teminatları dahil.
    Vadeli Brüt prim : 1,218.-YTL

----------

Aracın liste değeri 8.290 mış. Liste değerini düşüremiyorlarmış. Kapalı garaj ve kilit altında bulundurulması şartı varmış. Bu şartlarla benim kasko işi yatar.

valla öncelik vitesler problem olacak diye düşündüm motor altımda küçük durdu. sonrada 8300 den 4990 inen fiyat özellikler hoşuma gitti 250 cc ama 24 bg düşündüm taşındım birazda kaşındım ve yapıştım aldım.

hem arçı için koltuk çok rahat

artçım mutlak olacak

Du bakalım gaza gelip motomax'a saldırdım netten. hakkaten amma inmiş fiyat yav, alette çok şık görünüyo. İllede vitesli desem de beni bile iştahlandırdı valla bu kampanya. İyiymiş, neyse sana tekrar hayırlı olsun, bindikçe bilgilendirirsin bizi de. Umarım direksiyon derslerinde de rastlaşırsak tanışır konuşuruz bu konuda. Çünkü benimde çoğunlukla eşim artçım olacak.

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Bravo Camadan abi Hayırlı olsun seninde artık bir motorun ve topicin var he....
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Hayırlı olsun YeK,iyi günlerde keyifle binersin umarım Camadan önemi yok abi,nası olsa burdayız a008mania,senin sorularını elimden geldiğince cevaplıyayım,eksiğim olursa ki mutlaka olucak,ataper'den yardım isteriz heheh..
    1 - Motor kurşunsuz benzin yakıyor,daima aynı yerden almaya çalışıyorum,ama ne yalan söyliyeyim km'de kaç lira yakıyor olayları benim biraz canımı sıktığı için hiç ince hesaplara girmedim..ama rahatlıkla söyleyebilirmki beni benzin konusunda hiç üzmedi..daha önce 2 zamanlı scooter kullanan biri olarak valla rahat ettim..bence yakıt sarfiyatı uygun..bu konuda ayrıntılı bilgiyi bir arkadaş yazmıştı,tekrar yazar umarım..
    2 - İlk bakımı 1000 km'de oldu ve o zamana kadarda servis yüzü görmedi..ilk bakımda doğru dürüst vidası bile sıkılmadı,yağı değişti yağ parası ödedim..ekstra bir ücret ödemedim..ben Ankaradayım,motoru motomax 4/44 motordan almıştım,bakımıda orada yapılıyor,eğer Ankaradaysan tavsiye ederim..
    3 - Hiç ciddi yedek parça sıkıntım olmadı,ama almadan önce bende iyice araştırdım(güvenilir kaynaktan)yedek parça sıkıntısı yok..ama bunun garantisi olmaz,sonuçta büyük markaların hepsinde yedek parça sıkıntısı yaşanıyor..
    4 - Valla ne diyeyim,sıkıntılı bir yeri yokki en sıkıntılısını söyliyeyim...ha,eklentiler olabilirdi diyebilirm ama insanın istekleri bitmez,o da olsa bu da olsa diyebilirsin..mesela şunu söyleyebilirim,ön panel çok kolay kullanımlı ve görüşü rahat olmasına rağmen,diğer maxi scooterlarda olan bazı keyif verici eklentiler olabilirmiş(yol bilgisayarı vb..)mesela benim en büyük ihtiyacım saat..bir saat olsaydı işime yarardı diye düşünüyorum..ama bu bir eksiklik değil..sonuçta oraya lazım olanlar konulmuş:hararet göstergesi hız göstergesi ve benzin göstergesi..
    5 - Bence motorun en güzel yeri motoru...ivmelenmesi mükemmel,acaip sessiz çalışıyor ve bu 120 yle filan giderkende değişmiyor..motorun sesini duymuyorsun..biraz hızlanınca ya da geçişlerde gaz verince çok hoş bir gürültüde çıkarıyor namussuz heheh..sıcaklık filan etkilemiyor,motor su soğutmalı,önde fan çalışıyor ve hararet düşüyor..bagajı çok büyük,çok iş görüyor..ağzına kadar dolu 3 migros poşetini rahatlıkla alıyor,onun için ev alışverişleride acaip bir keyif oldu eğer istersen kendi orjinal aparatıyla arkaya çantada taktırır,uzun yoldada acaip rahat edersin..orjinal aparat 80 ytl civarındaymış,ben ankarada bulamadım,ama bu kampanya sebebiyle S2 kullanıcısı artınca rahatlıkla bulunabilir diye düşünüyorum..
    6 - Artçının yeri oldukça rahat,arkadaki sırt dayama yeri biraz küçük,ama çanta taktırınca baya bi rahat olacak..artçının manzara baya güzel oluyor,çünkü senin baya üstünde oturuyor,ve sürücüye yapışmadan rahatlıkla seyahat edebiliyor..kim bindiyse rahat etti valla Benimkinde sissybar standart üstünde vardı..diğer alanlarada sormak lazım..
    7 - Lastiklerin ölçülerini şu an hatırlamıyorum,ama yol tutuşu ve yatışı mükemmel...S2 test sürüşünden birkaç resimde ekliyorum sanırım bu bir fikir verecektir

8 - Rodajda artçı ile bir iki kere bindim,o da mecburiyetten..zorlamadan yavaş yavaş gittim,pek tavsiye edilmiyor rodaj esnasında zorlamak..
    9 - Motorun kuru ağırlığı 155 kilo,ve orta sehpaya alırken fazla zorlanmıyorum,ayrıca yan ayaklığıda var..
    10 - Elime para geçince bir alarm taktıracağım ama şimdilik disk kilidiyle idare ediyorum..ama binmeden önce mutlaka çıkarmak gerek yoksa tekeri orda bırakıp yola devam etme tehlikesi var heheh..
    11 - Avatardaki benim motor değil,ama aynısı...kadranın zemini siyah diğer kısımları açık gri..

Umarım cevaplarım azda olsa tatmin etmiştir..eksiklerim varsa kusura kalma lütfen..diğer arkadaşlarım eksik olan kısımları tamamlarlar sana
    Sana son olarak diyebilirmki,eğer alırsan yüzde yüz içine sinerek al. .fiyatıda bu durumdayken...ben fiyatı 6.350 iken nisan ayında almıştım..kredi çekerek peşin fiyata aldım..
    Son olarak bu da benim kızım..

emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    yenı alanlara hayırlı olsun motordaslarım ben de kıdemlı bı hıstory kullanıcısı olarak (hemen hemen truckerle aynı zamanda aldık ama adam tembeeeel) bınmedı motoruna benım 4000 ı gectı ehehehe
    once balatadan gelen ses bende de vardı sprey kullanıyodum 2 gun sooora yıne oluyodu yılmaz ustaya goturdum soktu balatayı 0 no zımparayla bı ustunu temızledı sımdı hıc sorun yok..

su sogutmalı mı falan dıye sormusunuz hıstorynın abısı s250 yı bılmıyorum ama hıstory yag sogutmalı tek marsla 300 km gıttım 100-110km hız cıvarı tık yok motorda en ufak yıgılma olmuyor rahat olun arkadaslar ben eneze gıttım motorumla ve motoruma cok guvendım ege kıyılarını gezcem fethıyeye kadar gıtcem seneye para bırıktıreyım de . cok rahat olun alanlar cok ıyı secım yaotı almayanlarda kacırmasın ... vaaaay beeee bısuru motordasım oldu oleeey oley oley oleeeyyy sampıooon daeliiiim)))
    he lastık fren yol tutusu hakkında da soylym kısın aldım botoru yagmur camur dınlemedım ve acemı olmama ragmen bısey yok kayma falan gıbı ancaaaak dıııkkkat bu cok onemlı sıcak havalarda motor guneste kalınca lastık basınctan sısıyo ve 30 olan hava 35-35 ya cıkıyo ıste boyle olunca sankı buz ustunde gıdıyor gıbı hıssedeceksınız be bı guvensızlık gelcek ıcınıze ıste o zaman bı benzıncıye gıdım havaları kontrol edın ben onlerı28 arkayı29 yapıyorum tamamen tecrubeyle edındım bu rakamı deneye yanıla sıcak havada bu havalar ıyıdır (bu arada onler dedım ya sankı onde 2 teker arkada bı teker varmıs gıbı oldu eheuıeheueheu)

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    emrahcanyayli kardeşim valla bende seviniyorum,ortada doğru dürüst daelim kullanıcısı yokken bir anda çoğaldı bu benide acaip mutlu ediyor valla
    sanırım benimde hava basıncıyla ilgili bir sorunum var gidiyim bi kontrol ediym..
    yolunuz açık olsun hepinizin!

Motosikleti
    iyi kine daelim almışım da topic açmışım

Alıntı electricsky adlı üyeden alıntı
    Hayırlı olsun YeK,iyi günlerde keyifle binersin umarım Camadan önemi yok abi,nası olsa burdayız a008mania,senin sorularını elimden geldiğince cevaplıyayım,eksiğim olursa ki mutlaka olucak,ataper'den yardım isteriz heheh..
    1 - Motor kurşunsuz benzin yakıyor,daima aynı yerden almaya çalışıyorum,ama ne yalan söyliyeyim km'de kaç lira yakıyor olayları benim biraz canımı sıktığı için hiç ince hesaplara girmedim..ama rahatlıkla söyleyebilirmki beni benzin konusunda hiç üzmedi..daha önce 2 zamanlı scooter kullanan biri olarak valla rahat ettim..bence yakıt sarfiyatı uygun..bu konuda ayrıntılı bilgiyi bir arkadaş yazmıştı,tekrar yazar umarım..
    2 - İlk bakımı 1000 km'de oldu ve o zamana kadarda servis yüzü görmedi..ilk bakımda doğru dürüst vidası bile sıkılmadı,yağı değişti yağ parası ödedim..ekstra bir ücret ödemedim..ben Ankaradayım,motoru motomax 4/44 motordan almıştım,bakımıda orada yapılıyor,eğer Ankaradaysan tavsiye ederim..
    3 - Hiç ciddi yedek parça sıkıntım olmadı,ama almadan önce bende iyice araştırdım(güvenilir kaynaktan)yedek parça sıkıntısı yok..ama bunun garantisi olmaz,sonuçta büyük markaların hepsinde yedek parça sıkıntısı yaşanıyor..
    4 - Valla ne diyeyim,sıkıntılı bir yeri yokki en sıkıntılısını söyliyeyim...ha,eklentiler olabilirdi diyebilirm ama insanın istekleri bitmez,o da olsa bu da olsa diyebilirsin..mesela şunu söyleyebilirim,ön panel çok kolay kullanımlı ve görüşü rahat olmasına rağmen,diğer maxi scooterlarda olan bazı keyif verici eklentiler olabilirmiş(yol bilgisayarı vb..)mesela benim en büyük ihtiyacım saat..bir saat olsaydı işime yarardı diye düşünüyorum..ama bu bir eksiklik değil..sonuçta oraya lazım olanlar konulmuş:hararet göstergesi hız göstergesi ve benzin göstergesi..
    5 - Bence motorun en güzel yeri motoru...ivmelenmesi mükemmel,acaip sessiz çalışıyor ve bu 120 yle filan giderkende değişmiyor..motorun sesini duymuyorsun..biraz hızlanınca ya da geçişlerde gaz verince çok hoş bir gürültüde çıkarıyor namussuz heheh..sıcaklık filan etkilemiyor,motor su soğutmalı,önde fan çalışıyor ve hararet düşüyor..bagajı çok büyük,çok iş görüyor..ağzına kadar dolu 3 migros poşetini rahatlıkla alıyor,onun için ev alışverişleride acaip bir keyif oldu eğer istersen kendi orjinal aparatıyla arkaya çantada taktırır,uzun yoldada acaip rahat edersin..orjinal aparat 80 ytl civarındaymış,ben ankarada bulamadım,ama bu kampanya sebebiyle S2 kullanıcısı artınca rahatlıkla bulunabilir diye düşünüyorum..
    6 - Artçının yeri oldukça rahat,arkadaki sırt dayama yeri biraz küçük,ama çanta taktırınca baya bi rahat olacak..artçının manzara baya güzel oluyor,çünkü senin baya üstünde oturuyor,ve sürücüye yapışmadan rahatlıkla seyahat edebiliyor..kim bindiyse rahat etti valla Benimkinde sissybar standart üstünde vardı..diğer alanlarada sormak lazım..
    7 - Lastiklerin ölçülerini şu an hatırlamıyorum,ama yol tutuşu ve yatışı mükemmel...S2 test sürüşünden birkaç resimde ekliyorum sanırım bu bir fikir verecektir

8 - Rodajda artçı ile bir iki kere bindim,o da mecburiyetten..zorlamadan yavaş yavaş gittim,pek tavsiye edilmiyor rodaj esnasında zorlamak..
    9 - Motorun kuru ağırlığı 155 kilo,ve orta sehpaya alırken fazla zorlanmıyorum,ayrıca yan ayaklığıda var..
    10 - Elime para geçince bir alarm taktıracağım ama şimdilik disk kilidiyle idare ediyorum..ama binmeden önce mutlaka çıkarmak gerek yoksa tekeri orda bırakıp yola devam etme tehlikesi var heheh..
    11 - Avatardaki benim motor değil,ama aynısı...kadranın zemini siyah diğer kısımları açık gri..

Umarım cevaplarım azda olsa tatmin etmiştir..eksiklerim varsa kusura kalma lütfen..diğer arkadaşlarım eksik olan kısımları tamamlarlar sana
    Sana son olarak diyebilirmki,eğer alırsan yüzde yüz içine sinerek al. .fiyatıda bu durumdayken...ben fiyatı 6.350 iken nisan ayında almıştım..kredi çekerek peşin fiyata aldım..
    Son olarak bu da benim kızım..

cevaplar için çok teşekkürler hocam

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler