Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
40. sayfa BirinciBirinci ... 303839404142 ... SonuncuSonuncu

DAELİM Bilgi Paylaşımı ve Dayanışma

Motovento
    REKLAM ALANI
    çaylaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Alıntı matagp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dostum.
    anladığım kadarıyla bu sıkıntıyı debriyajdaki yaylardan yapıyo olabilir.
    debriyaj da yay, balata vs. gibi parçaları ayrı ayrı alabiliyorsun.
    umarım seni sıkıntıya sokacak bi durumla karsılasmazsın.
    sana tavsiyem ne olursa olsun her 3000 km de bir yağ değişimi ve debriyaj + variatör temizliği yaptır.
    bildiğin gibi abi daelim s2 250 le kymco grandınk 250parçaları aynı parça lıstesınde vidasına kadar herşey parça parça gözterilmiş ve parça parça fiyatlandırlmış umarımkı sorun kuçük bir parçadadır ve o parçayı tek olarak satan bi insan ewladı buluruz.genelde komple satıyorlar para tuzağı.motorcu arkadaşımla konuştum gelip görücek enbüyük şüphemiz balatadki 3 adet yaydan biri veya hepsi kırılmıştır görücez

ilgi ve alakana,alakanıza çok teşekkür ederim durum ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşıcam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matagp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    dostum sıkma canını istediğin zaman yardımcı olmaya calışırız.
    Kymco servisi ve parça satıcısı arkadasım var.Olmadı ondan parca temin edersin.o sana kargo vs yapar.
    bana msn ni ver eklerim seni.yada site üzerinden özel mesajla yaz.

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    dostum sıkma canını istediğin zaman yardımcı olmaya calışırız.
    Kymco servisi ve parça satıcısı arkadasım var.Olmadı ondan parca temin edersin.o sana kargo vs yapar.
    bana msn ni ver eklerim seni.yada site üzerinden özel mesajla yaz.
    walla süpersin usta msn im olumsuz_asi@hotmail.com herkeze açık zaten msnım paylaştım profil bilgilerimdede

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    matagp abi bu ugur beyin telefonu çalıyor ancak cevap vermiyor.

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    tbk_1980 nbr abi açtık debriyajı bugün
    mesele debriyaj setini tutan son civata gevşemiş ve balatalırın yayını tutan segmanın biri kırılmış.yarın götürücem motorcuya segman ayarlatıp adamgbi sıktırıcam son civatayı.içim rahatladı çok büyük bisorun çıkıcak die aklım çıkıodu çokşükür büyükbi mesele deilmiş.

Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    Mali sevindim.
    İçin bayagı bi rahatlamıştır.Neyse doya doya binersin artık.
    Ugur bey arada duymuyo mu nedir banada bir kaç kez öyle oldu ama eninde sonunda açar herhal.

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Mali sevindim.
    İçin bayagı bi rahatlamıştır.Neyse doya doya binersin artık.
    Ugur bey arada duymuyo mu nedir banada bir kaç kez öyle oldu ama eninde sonunda açar herhal.
    saol gökhan abi bugun halledıcem motoru kavusucam bebeğime=)
    bağzen açmıomu?!?!enaz 4 kere falan aradım ama tık yok =)
    Mehmet ali (MALİ) Daelim S2 250
    16 GN 340
    0536 220 07 52 olumsuz_asi@hotmail.com

Motosikleti
    DAELİM S2 250

daelim parça

Alıntı çaylaks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol gökhan abi bugun halledıcem motoru kavusucam bebeğime=)
    bağzen açmıomu?!?!enaz 4 kere falan aradım ama tık yok =)
    uğurbeye ulaşabildim nihayet sahibi oldugu motor servsine yönlendirdi beni.bilginiz olsun arkadaşlar servisin numarası:0212 272 49 83 uğur bey yada soner beyle bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.
    servisin adını unuttum ama olsun numarada yeterli:D
    16 GN 340

Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    Mali mutlu olmana sevindim.
    yakın bi tarihde arkadaslarımla bi Gölyazı Apolyont gölü yapacağız gibi.Sana haber veririm sen de gelirsin.Nede olsa yakındır sana değil mi?

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    valla golyaziya hic gitmedim hatta gectigimiz ctmartdsi BURSA MT oraya gezi duzenledi ama malum motorum arizaliydi.sen onceden haber ver abi elimden geleni yaparim.emniyet segmantni buldum civatacida 5tane aldim 50kurus=}bide balatalari tutan metal Cubugun halka kadarbi kaucuk contasi yoktu onuda buldum debriyajitekrar sonkez komple dagatip cekicem ayari super olucak super benim servisim benim artik=)akuyuservisine sarjza biraktm persembe gunu tamamen topliyp kawusucaz sewgilimle=]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:46 ----------

gokhan abi ben sordum golyazi bana 50km mis karacabeye gelmeden cok onceden baliga falan gitmistik oltada getiremmi =p umarim haftasonu gelirSiniz hafta ici dersanem falanwar.
    16 GN 340

Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    Mali zaten olsa olsa pazar günü olur.
    hatta bayramın 3. günü olanı düşünüyoruz.Keyifli olabilir belki bayramlasma felan.
    orada balıkcılar bol bol var.bırak onlar tutsun biz yiyelim
    güzel bir köymüş anlatılana göre görülmesi gereken biryermiş.
    inş. diyelim hayırlısıyla olsun.

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Mali zaten olsa olsa pazar günü olur.
    hatta bayramın 3. günü olanı düşünüyoruz.Keyifli olabilir belki bayramlasma felan.
    orada balıkcılar bol bol var.bırak onlar tutsun biz yiyelim
    güzel bir köymüş anlatılana göre görülmesi gereken biryermiş.
    inş. diyelim hayırlısıyla olsun.
    hayırlısı abi bende sizinle keşfedicem oraları klavuzluk beklemeyin benden :D
    ama süper olur abi sizin istanbuldan oraya gelmenız nekadar mesafe süre netaraftan gelıceksınız varmı kabadan bi plan proje?
    16 GN 340

Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    Mali biz yola genelde 6-30 veya 7 gibi cıkmış oluruz.
    feribotla yalova oradanda gemlik bursa yapar merkze dalarız.yeni otoban a girmeyiz çünkü merkezi görmek lazım değil mi?
    o arada uygun olursan istediğin yerde buluşuruz.ortalama 10 gibi bursada olacağımızı düşünüyorum.bu belki yol durumuna baglı 9-9,30 da olabilir Mali.

Motosikleti
    DAELİM S2 250
    Mali biz yola genelde 6-30 veya 7 gibi cıkmış oluruz.
    feribotla yalova oradanda gemlik bursa yapar merkze dalarız.yeni otoban a girmeyiz çünkü merkezi görmek lazım değil mi?
    o arada uygun olursan istediğin yerde buluşuruz.ortalama 10 gibi bursada olacağımızı düşünüyorum.bu belki yol durumuna baglı 9-9,30 da olabilir Mali.
    tamam abi çewre yoluna girmeyin dümdüz kopun merkeze geliceksiniz isterseniz biyerde otururuz isterseniz ben size kısabi şehir turu yaptırırım hatta sizi dağ yoluna çıkarırım bursayı ayaklarınızın altında bi kuşbakışı yaparızsonrada gene şehirmerkezinden gecerek izmir yolu istikametine gölyazıya yola çıkarız
    16 GN 340

Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    Mali dostum bu senin için...

Konustuğumuz gibi işlere başladım

DETAYİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250cc Cruiser
    Arkadaşlar bir arkadasım için dealim s 250 çıkma mars motoruna ihitiyacımız var yardımcı olursanız sevinirim...
    RÜZGARLA YARIŞ HAYATIN TADINI YAŞA
    No Matter What You Ride, It's All The Same Wind....
    AKLINIZ ve KASKINIZ BAŞINIZAN EKSİK OLMASIN...

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Bu motosikletle (S2 250) bu gün itibariyle 19.500 küsür km'yi tamamladım.Beraber çok yollar yaptık,zaten keyifli bir makinadır,lakin eksileri de çoktur!

Açıkçası şimdi şimdi anlıyorum ki,ben bunu almakla baya bir hıyarlık etmişim.Hikayesi pek bir uzundur,ayrıntılı bilgi isteyene yazarım ama özet geçecek olursam,belli bir km'den sonra en kral usta bile baksa,sen ne kadar özen gösterirsen göster,bu makina dökülmeye başlıyor.Motoru dışında ki her parçası,kaportası,elektrik aksamı arıza manyağı oluyor..bence en kötü yanlarından biri de korkunç amortisörleri.Gittikçe daha fena bir hale geldi ve şu an olacak gibi değil.Parça bulamama olayı ayrı bir hikaye zaten,açıkçası benim bu konuda hep şansım yaver gitti,çünkü motorumun her türlü acaipliğiyle,sıkıntısıyla yakından ilgilenen bir servisim ve yardımını hiç bir zaman esirgemeyen bu konuda yetkili dostlarım vardı.Bu motorsikletle uğraştığım bunca zaman sabırla bana yardım ettikleri için onlara teşekkürü bir borç bilirim.Lakin bu işin artık sonuna geldim.

Motorumu yakın zamanda satılığa çıkaracağım,kaç paraya gideceği umrumda bile değil,devam eden arkadaşlara keyifli ve emniyetli sürüşler dilerim..benim için S2 defteri artık kapanmıştır.saygılar,sevgiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    s250 güzel motordur zaten kymcodur o motor bakmayın daelim falan olduğuna daelim sadece kasasını tasarlamış motoru falan kymco grandlink den almış zaten daelim in motor üretme üstüne bir ar-ge si yok bütün motorlarını kymcodan alıyor..

haliyle motor ekipmanında parça sıkıntısı olmaz kymco servislerinden her tür parçayı temin edersiniz..

Daelim amerikada ingilterede satılan bir marka türkiyede iyi bir distiribütöre denk gelmedi yoksa firma kymco hysoung ile aynı kalitede üretim yapıyor kore markası kore malı bir firma neticede..

daelim in kaporta kısmında da parça sorunu çekmessiniz..

internet bilgisi uluslararası internet alış veriş bilginizin olması lazım bugün ebay a girdinizmi daelim in olmayan parçası yokdur hemde tr nin çeyrek fiyatına... bulamadığınız parçalarıda dükkan sahiplerine mesaj atarsanız size tedarik ediyorlar..

yada kore siteleri var sadece kore motorsiklet firmalarının a dan z ye her tür parçasını satan siteler hysoung daelim kymcho falan.. buralardanda alabilirsiniz.. forumumuzda hysoung gv650 kullanıcıları bu yöntemle tedarik ediyor parçalarını türkiye satış fiyatının çeyrek fiyatına..

daelim şu anda türkyie dışında dünyaya satıyor umarım güzel kaliteli uzun süre ortaklık yapabiliceği türkiyede de sağlam bir distiribitör bulurlar türkyieyede yeniden girerler piyasaya..

dünyadan bir kaç tane daelim resmi siteleri

http://www.daelimusa.com/guia/comerc...tml/inicio.htm
    http://www.daelim.co.uk/
    http://www.dmc.co.kr/eng/DAELIM-Motorcycle.asp
    http://www.dmamotors.com.ar/guia/com...008/S2250.html
    http://www.daelim.com.au/

Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    Ben S2-250 mi haziran ayında sattım.
    hatta satmam diye bi dünya emek masraf yaptım.Sıfırından farksız oldu ve yeni rengi oldu.

2 sene ve 20000 km civarı kullandım.Bu motorla ilgili diyebileceklerim ise;

Artıları;
    Konforlu,güçlü ve bakımı aksatılmadan yapılırsa keçi gibi her yola gider.Tek marşta çalışır.
    Hızı tatminkar ve yeterlidir yolda sizi yormaz.Yakıtı da ekonomiktir.
    Alet tamamen mekanik aksamlıdır.Digital hiçbir parçası yoktur.(telli km,şamandıra)

Eksileri;
    Rahatça parça bulunmaz(motor aksamı hariç)
    Bi ön cam bulamadım piayasa sadece yurt dısında mevcut.
    Plastiği serttir.Kırığa,çatlaga dayanmaz ama TR de plastik tamiri yapan yer cok
    Rakiplerine göre kombine fren olmaması ve ön göğüste torpido yada göz olmaması büyük eksiğidir.
    Top case koymak için demir yaptırmanız gerekli kendi taşıyıcısına koyarsanız artçı tutamak yerleri çatlıyor ..

Kısacası sahibinin yada görenin ilk bakışta bu ne tipsiz makina dediği ve sonradan aşık olduğu , hakikaten müthiş keyif veren artçıya mükemmel manzara seyri sunan bir maxi scooter...
    keske bu markanın arkasında dursalardı da kimse üzülmeseydi.

bu arada diğer arkadasa katılıyorum.Yurtdışında parçaları bol ve ucuzdur.
    Old machines
    PGO Star-50,Yamaha FLY-ONE 150,Peugeot Vivacity-100,Piaggio TPH125XR,Daelim S2-250 FreeWing Lc,Honda CBR600F,Honda NT700V Deauville,Yamaha XVS1100 DragStar Classic..

Motosikleti
    Artık Yok...
    şöyle söyliyim bu gün fazla açılmadan bir maxi scooter alıcak olsam çünkü kafamda bir custom chopper yapma fikri var.. ama şehir içi bazne uzunyol kullanmalıkda bir scooterda istiyorum zaten eski motorumda silverwing di.. ilk düşünmeden alıcağım motor daelim olurdu.. neticede kore malı neticede akranları sym burgman400 piaggio v.b ye göre fiyatı çok makul..

benim parçadan sıkıntımda olmaz yıllardır ebaydan ve uluslar arası pek çok yabancı siteden alış veriş yaparım neticede paypal denen bir şey var paranız riske olmaz.. o yüzden parçayıda asla dert etmem..

kesinliklede alınıcak bir motor uzun sürelide binilir.. gidipde mondial asya alıcağıma daelim alırım daha iyi..

REKLAM ALANI
40. sayfa BirinciBirinci ... 303839404142 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler