Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Buccaneer 250i V-Twin Enjeksiyonlu Cafe Racer

Motovento
    REKLAM ALANI
    Semsem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben gidip motoru gördüm baya da hoşuma gitti fakat boyum 190cm bacaklarımda uzun binince ufak geldi bana, motoru yükseltmek için yada boyuma uyarlamak için neler yapılabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    JOYMAX250İ
    1-2 ay önce kadıköyde test etmiştim. titreşim sert süspansiyon harici beni rahatsız eden çok şey olmadı. boyum 195 cm rahat kullandım.

Motosikleti
    R25
    Bulaşmayın çinliye demiyecem, bulaşmayın mondiale diyorum

Ankara'da BUCCANEER kullanıcısı varsa bana bir mesaj ile ulaşabilir mi? Teşekkürler ve kazasız günler

Bu motor alan bir Allahın kulu yok mu ? Akıbeti ybr250 gibi olacak

Motoru alan var da bir elin parmakları kadar az. En büyük nedeni de 2016'nın kinci yarısı bu motor memleketimize getirilmeye karar veridiğinde, 2017 yılında EURO 4 emisyon yasallaşınca,stoklar EURO 3 olduğundan asıl sevkiyat yapılamadı. Bayilere tanıtım ve satış için gelen ilk parti de bitince devamı "siparişle gelir" olodu. Türk vatandaşı da görmediği motoru haliyle katalogdan sipariş vermedi.
    Vatandaş demişken yukarda bir dolu farklı argümanla yorumlar yapan arkadaşlar var. Herkesin kendi fikridir ama karşılaştırmaları sadece "onun yerine bu fiyata şu motoru alırım" mantığına gelecek bi motor değil kesinlikle.
    Vatandaş neden almaz...
    1-Arkasına sepet,kasa,kutu,topcase,sidecase bağlayamaz,motor kötü der almaz. (uzun yol motoru olmadığı her halinde zaten belli)
    2-Sele sert gelir,motor kötü der almaz. (gönlüne göre yapılamaz diye bi kaide mi var?)
    3-Amotisörler sert veya yumuşak gelir,motor kötü der almaz. (nedir ölçüt,kişiye göre değişir)
    4-Çelik örgü hortumlu ön-arka hidrolik disk fren yetmez,abs yok motor kötü der almaz. (her motorda abs vardır...)
    5-Devir saati yok der almaz.(motoru dinlemez,gözü saattedir)
    6-Hiç krenaj yok beğenmez almaz.
    7-250 cc 'ye 18 HP az gelir almaz (tam olarak ne kadar HP'ye neden ihtiyacı vardır onu da bilmez)
    8-Siyah der almaz
    9-ikinci eli yok der almaz (beğendiğini,kullandığını,yaşadığını,aldığı keyfi gelir olarak görmez,dünyada ikinci elde kar etme bi bizde var zaten)
    10-Tornavida tutamaz anlarım ama balatanın bittiğini bile anlayamaz,servise güvenir ama güven kontrole engel değildir ilkesini bilmez,servis kötü der almaz.
    11-Motora kişisel bakım yapmaz,sesini dinlemez,yağına,suyuna,frenine bakmaz,hor kullanır,çinli motor kalitesiz der almaz.
    12-En uyduruk bir punto kaynağın kaç kg çektini bilmeden gövdedeki kaynakları beğenmez almaz.
    13-Lastik ebatı beğenmez almaz. (bulunmayan ebat değildir)
    14-Son hızı kesmez,o hızda ne kadar rüzgar yer hiç aklına getirmez,beğenmez almaz. (hız için üretilen motoruda almaz)
    15-1,6 LT yağ alıyor der beğenmez almaz.
    16-13 Lt yakıt tankı mı olur der beğenmez almaz.
    17-Su soğutması yok der almaz.
    bu liste belki uzar gider....
    motordan anlamayan adam gider,biner,beğenir,keyfi için alır.
    1-kullanınca dengeli gelir alır.
    2-tarzını sever beğenir alır.
    3-az parçalı bi motosiklettir,herşeyinin ulu ortada olması işine geliyordur,kafama göre rahatça söker takarım der alır.
    4-motor bloğu kolaydır,başka motosikletlerde de kullanılmıştır,parçasını araştırır piyasada olduğunu görünce alır.
    5-fiyatı denk ve uygun gelir alır.
    6-sesi hoşuna gider alır.
    7-bu motoru sınırlarına göre,ihtiyaçlarına göre,gideceği yola göre kullanacağını düşünür,sadece kendi argümanları için uygun bulur alır.
    bu liste de uzar gider.
    Elbette değişmeyen gerçekler de vardır. bayi fiyatının 13.000 TL olması,Amerika,Polonya,Tayland,Türkiye ve İtalyada satılan bir motosiklet olması, Motor bloğunun yamaha xv 250'nin kopyası olup, daha önce lifan ve bisan markalarıyla memleketimizde önceden de satılması,cafe racer ya da scrambler gibi yeni bir tarzın ender temsilcilerinden olması,bu tarzın memleketimizde motosikletten araba konforu bekleyen nazlı müşterilere hiç hitap etmemesi gibi... Kötü ya da iyi demek çok kişisel ve keyiften ziyade bizde direk parayla alakalı. Bedavaya ayakkabı dağıtılsa, ayağımıza olmasa da topuğuna basıp giyecek insanlarız,sadece bu motora değil beğenmediğimiz herşeye elbette kötü deriz.
    Bende olduğundan mı iyi dediğimi sanıyorsunuz? Yazıyı bir daha okuyun derim. Aldığım güne dönsem yine de alırdım. ve bu alet gelene kadar da binerim gibi geliyor.Altı üstü bi kutu civata ve demir,sen aklınla olabildiğince keşke demeden kaderini yaşamaya çalışan bir kul,gerisi yalan,kafanızı şişirdiysek affola...
    herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    34turn, bursalıali, mertturkeri ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Buccaneer 250i mi x-treme 250 enduro mu?

Bir süredir araştırıyorum gayet ilgimi çekti v-twin olması ve güzel görüntüsü.tek dert ettiğim 18 beygir ne be kardeşim 120 km hız yapıyor 125 cc alet 140 yaparken. birde alternatif belirledim oda mondial x-treme 250 enduro buda baya ilgimi çekti. buccaneer egzosttan kalbimi çalıyor ama cross motorda hep istediğim birşey bilemedim. acaba beygir arttırmak için ne işlem yapılabilir dişli hava açık hava filtresi vs ne yapılabilirki?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Xtreme enduro bundan daha kaliteli bir motor. 125 cc'nin kendini parçalayarak 140 yapması ile (ki üzerine yatmadan yapamaz, o da sayılmaz) 250 cc'nin rahat rahat 125 yapması bir değildir.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Virago 250 motorunun iki versiyonu var. Biri 17hp digeri 21hp. Aralarindaki tek fark da kam millerinin farklli olmasi. Yani bu motorun kam mili degistirilebilirse, beygiri artilabilir sanirim.

Arkadaşlar elma ile armut'u karsilastirmislar yine xtreme ile buccaneer ayri dunyalarin motoru.Tek soylecegim sey buccaneer hiz icin alinacak bir motor degildir,belki de şöyle söylemeliydim,hızlı gittiğinizde buccaneer zevk alinacak bir motor degildir.adana'dan yapilmis mobilet alin,yatin üzerine 50 cc'lik motorla 140-150 yapin,en iyi motor odur
    Tekpiston ve allegromod bunu beğendiler.

Motosikleti
    MASH150/PCX150/MT25/XMAX250/DOWNTOWN350
    Egzoz çıkışı ikinci silindirin arkasından çıkıp altta birleşiyor. inceleme fırsatım olmuştu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:29 ----------

Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ona dikkat ettim bakıyorum göremiyorum nerde bu egzoz çıkışı
    Egzoz çıkışı ikinci silindirin arkasından çıkıp altta birleşiyor. inceleme fırsatım olmuştu.

Motosikleti
    xv250
    yakından çok güzel bir motor fotograflarda küçük gibi duruyor

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    2017 yılında da 12.990tl idi şuanda da aynı fiyat. Alsam mı diye bir ara baya düşünmüştüm hala düşünüyorum.

Bu kriz ortamında fiyatı artmayan tek motosiklet.

Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 yılında da 12.990tl idi şuanda da aynı fiyat. Alsam mı diye bir ara baya düşünmüştüm hala düşünüyorum.

Bu kriz ortamında fiyatı artmayan tek motosiklet.
    Zontes s250 nin de artmıyor sanırım, zaten pek rağbet de yok ama gerçekten güzel bir motor, sesi, görüntüsü falan efsane, tek handikapı rahatsız selesi olabilir ve sağlam pazarlık yap eğer almaya niyetliysen :D zaten bayii farkında hemen satamayacağının bence indirim yaparlar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Selesi hariç güzel motor. Sele ise bildiğin tuğla...

bahadirce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda motorsuz...
    Arkadaşım merhaba,

Hala bu motoru kullanıyor musun?

Bir de boyun kaç? Sana göre boyu kaç olanlar bu motoru kullanmalı?
    AB rh (+)Biz rüzgarı hissetmeyi seçtik, klimayı değil...

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Motor pek tutmamis anlasilan, hala zam gelmedigine gore.
    Aslinda o fiyata alinabiliecek en iyi motor olabilir.
    Enjeksiyon sistemi iyi calisiyor mu acaba, kullananlar anlatsa.

Motoru kullananlar bir şeyler yazın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    11 küsürlere şu an veriliyor bu motor.valla bende merak ediyoum neyi var neyi yok.ilk çıktığında fiyat çok uçuktu ama şu an en ucuz bu motor kaldı.varsa alıcısı bence bir göz atsın bayilerden sıkı pazarlık yapsın

Yav dostlar, bu makina karbüratöre dönmez değil mi? Dönse bile astarı yuzunu geçer sanırım.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler