Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Tracer 700 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhaba,

2016 model tracer 700 sahibiyim, motorumu 2.el olarak 1 ay önce aldım, sormak istediğim bir soru olacak, frene sert bastığımda abs devreye giriyor normal olarak yalnız bununla birlikte gelen birde bir ses var garip bi ses ve elektronik bi ses artçı bile duyabiliyor bu sesi, ikaz sesi gibi sanki, bunun ne olduğunu bilen varmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı stglf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

2016 model tracer 700 sahibiyim, motorumu 2.el olarak 1 ay önce aldım, sormak istediğim bir soru olacak, frene sert bastığımda abs devreye giriyor normal olarak yalnız bununla birlikte gelen birde bir ses var garip bi ses ve elektronik bi ses artçı bile duyabiliyor bu sesi, ikaz sesi gibi sanki, bunun ne olduğunu bilen varmı ?
    Merhaba. İkinci el satın aldığını tahmin ederek iki bilgi paylaşmak istiyorum:

1- İkinci el aldıysan, orijinal lastiklerini değiştirmediyse, aradan geçen süre ve muhtemel yüksek kilometre (20.000 km'yi geçmiş olması muhtemel) sebepleriyle artık lastiğin yol tutuş kabiliyeti düşmüş ve sıkça kaymaya meylederek ABS'yi devreye sokmaktadır.

2- Yine tahminimden yola çıkarak şayet çok uzun sürmeyen, düz, mekanik sesi kastediyorsanız (bilim-kurgu filmlerinde robotların eklemlerinden gelen sese benzetiyorum) ABS sensörünün devreye girmesiyle açığa çıkan ses omasını kıymetlendiriyorum. Çok da endişeye vesile olmaması için trafiğe kapalı alanda ABS'yi devreye sokacak hamleler yaparak bahsini ettiğim unsur olup olmadığını teyit edip daha güvende sürmeniz anlamında ferahlık sağlayabilirsiniz.
    Emreerol ve stglf bunu beğendiler.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Büyük motora yeni geçince arka freni dozajlamayı öğrenmek biraz zaman alıyor, sert basıyor ve abs yi devreye soktuğunuz için duyuyorsunuz bu sesi hocam gayet normal. Ek olarak fren pedalında titreşim şeklinde geri bildirim de alıyor olmamız normal. Ön fren %70 arka %30 şeklinde kombine kullanmaya alışmalıyız.
    stglf bunu beğendi.

Çok teşekkürler hocam, bahsettiğimiz ses tarifinize bire bir uyuyor muhtemel lastikler ile ilgili.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Arkadaşlar merhaba. Kısa süre önce Tracer 700 aldım. Belki daha önce yazılmıştır ama tüm mesajlara bakamadım (Ders arasında giriş yapıyorum ) Motordan biraz ses çıksın istiyorum ama helikopter gibi de milleti rahatsız etsin istemiyorum Bu sebeple biraz araştırma yaptım. Alacaksan akropovic al, onu al bunu al tavsiyeleri geldi. Bahsi geçen markalardan hem istediğimden fazla ses çıkacak hem de bütçemi aşacağı için vazgeçtim. Bu hafta sonu tanıdık vasıtasıyla MT07 de bir uygulama gördüm. Orjinal egsozun içinden bişeyler sökmüşler ve istediğim ayarda olmuş. Aramızda Antalya'da ikamet eden ve nasıl yapıldığı konusunda beni bilgilendirip ustaya yönlendirebilecek arkadaşımız varsa çok sevinirim...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı odabasalpars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Kısa süre önce Tracer 700 aldım. Belki daha önce yazılmıştır ama tüm mesajlara bakamadım (Ders arasında giriş yapıyorum ) Motordan biraz ses çıksın istiyorum ama helikopter gibi de milleti rahatsız etsin istemiyorum Bu sebeple biraz araştırma yaptım. Alacaksan akropovic al, onu al bunu al tavsiyeleri geldi. Bahsi geçen markalardan hem istediğimden fazla ses çıkacak hem de bütçemi aşacağı için vazgeçtim. Bu hafta sonu tanıdık vasıtasıyla MT07 de bir uygulama gördüm. Orjinal egsozun içinden bişeyler sökmüşler ve istediğim ayarda olmuş. Aramızda Antalya'da ikamet eden ve nasıl yapıldığı konusunda beni bilgilendirip ustaya yönlendirebilecek arkadaşımız varsa çok sevinirim...
    Katalizör sökülmüş olabilir.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katalizör sökülmüş olabilir.
    Dediğine göre egzozu söküp üst kısmından içini açmış ordan bişeyler kesmiş. Motor bloğunun altında kaldığı için belli bile olmuyor dışarıdan bakınca

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dediğine göre egzozu söküp üst kısmından içini açmış ordan bişeyler kesmiş. Motor bloğunun altında kaldığı için belli bile olmuyor dışarıdan bakınca
    Benim motorda da benden önceki sahibi benzer bir operasyon yaptırmış. Katalizörün çeyreği kesilmiş, böylelikle alt devirde torkta düşüş yaşanmıyormuş, motorun sesi kalınlaşmış, rölantide kulağı rahatsız edecek bir ses yokken 5000 devir üstü makine kükremeye başlıyor. Egzozun altında da kaynak izi var.İşin tekniği benim bilgi birikimimi aşıyor, sadece eski sahibinin söylediklerini aktarayım dedim.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda da benden önceki sahibi benzer bir operasyon yaptırmış. Katalizörün çeyreği kesilmiş, böylelikle alt devirde torkta düşüş yaşanmıyormuş, motorun sesi kalınlaşmış, rölantide kulağı rahatsız edecek bir ses yokken 5000 devir üstü makine kükremeye başlıyor. Egzozun altında da kaynak izi var.İşin tekniği benim bilgi birikimimi aşıyor, sadece eski sahibinin söylediklerini aktarayım dedim.
    Çok teşekkür ederim. Şu meşhur Antalya yağmurlarından fırsat bulursam hemen deneyeceğim Gerçi her egzozcu becerebilir mi bilemiyorum ama

Motosikleti
    MT-07
    Çok teşekkür ederim. Şu meşhur Antalya yağmurlarından fırsat bulursam hemen deneyeceğim Gerçi her egzozcu becerebilir mi bilemiyorum ama
    Her egzozcu beceremez. Boşuna macera arayıp, elindeki orjinal egzozu heder etme derim.

Msk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09
    Merhaba arkadaşlar,

Tracer 700 ailesine bir kişi daha eklendi, çok istediğim bu makine çok şükür bana da nasip oldu. 2 günde 500 km yol yaptık. Doğal olarak da şifayı kaptık Havaların güzelleşmesini sabırsızlıkla bekliyoruz..

Tüm arkadaşlara keyifli sürüşler diliyorum, tekerinize taş değmesin..
    Sağlıcakla..
    maktama bunu beğendi.
    Mt-09
    İnstagram : Uglyriderr
    Youtube : https://www.youtube.com/SeckinKizilcaoglu

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tracer 700'e taktığım Shad Adventure çantaların montaj videosu: https://www.motorumla.net/yamaha-tra...canta-montaji/
    uthec bunu beğendi.

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Herkese merhaba. Ben de bir 2017 model 3000 km Tracer 700 sahibi olarak aranızdayım. Daha önce 98 beygir bir Fazer 600'üm vardı. O zamanlar Fazer 600 forumu oldukça hareketliydi. İnsanlar bilgi paylaşımı konusunda çok cömerttiler. Ama görünüşe göre burada pek bir hareket yok.

Sizden ricam, motorunuza taktırdığınız, taktırıp pişman veya memnun olduğunuz aksesuarları paylaşmanız. Bunula alakalı ilk paylaşımı ben yapayım.

Yamaha Orjinal motor koruma demiri (olması gerekir)
    Yamaha Orjinal motor koruma takozu (olması gerekir)
    Yamaha Orjinal yüksek tur camı (boyunuz benim gibi 186cm ve yukarısı ise hiçbir işe yaramıyor)
    Rhino Gidon yükseltme aparatı (Neredeyse bir GS kullanır gibi dik sürmenizi sağlıyor. Bence faydalı)
    GP Kompozit orta sehpa (Olmazsa olmaz. Özellikle sizcir bakımı yaparken. Takması biraz zahmetli)
    GP Kompozit arka teker sıyırıcı (Gerekli değil. Sadece estetik katıyor)
    Steon gaga (Gerekli değil. Sadece estetik katıyor)
    Yamaha Topcase ve demirleri (Bence aerodinamiği ve estetiği bozuyor. Onun yerine Shad yan çantalar daha kullanışlı ve yakışıklı olacaktır)
    Maggi Fort Knox 150cm/16mm zincir kilit (Olmazsa olmaz. Birileri kesmeye çalışmış. Beceremeyince vazgemiş)
    Abus 7000 rs1 alarmlı disk kilidi (Son derece sağlam bir disk kilidi. Ancak tanıtımlarda bahsedildiğinin aksine alarmından pek birşey beklemeyin)

Tavsiye ettiğiniz veya etmediğiniz aksesuarları yazarsanız sevinirim.

potasyum, Msk, skucukyazici ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Msk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin, sağlıcakla..
    fabrisio bunu beğendi.
    Mt-09
    İnstagram : Uglyriderr
    Youtube : https://www.youtube.com/SeckinKizilcaoglu

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Ben de bir 2017 model 3000 km Tracer 700 sahibi olarak aranızdayım. Daha önce 98 beygir bir Fazer 600'üm vardı. O zamanlar Fazer 600 forumu oldukça hareketliydi. İnsanlar bilgi paylaşımı konusunda çok cömerttiler. Ama görünüşe göre burada pek bir hareket yok.

Sizden ricam, motorunuza taktırdığınız, taktırıp pişman veya memnun olduğunuz aksesuarları paylaşmanız. Bunula alakalı ilk paylaşımı ben yapayım.

Yamaha Orjinal motor koruma demiri (olması gerekir)
    Yamaha Orjinal motor koruma takozu (olması gerekir)
    Yamaha Orjinal yüksek tur camı (boyunuz benim gibi 186cm ve yukarısı ise hiçbir işe yaramıyor)
    Rhino Gidon yükseltme aparatı (Neredeyse bir GS kullanır gibi dik sürmenizi sağlıyor. Bence faydalı)
    GP Kompozit orta sehpa (Olmazsa olmaz. Özellikle sizcir bakımı yaparken. Takması biraz zahmetli)
    GP Kompozit arka teker sıyırıcı (Gerekli değil. Sadece estetik katıyor)
    Steon gaga (Gerekli değil. Sadece estetik katıyor)
    Yamaha Topcase ve demirleri (Bence aerodinamiği ve estetiği bozuyor. Onun yerine Shad yan çantalar daha kullanışlı ve yakışıklı olacaktır)
    Maggi Fort Knox 150cm/16mm zincir kilit (Olmazsa olmaz. Birileri kesmeye çalışmış. Beceremeyince vazgemiş)
    Abus 7000 rs1 alarmlı disk kilidi (Son derece sağlam bir disk kilidi. Ancak tanıtımlarda bahsedildiğinin aksine alarmından pek birşey beklemeyin)

Tavsiye ettiğiniz veya etmediğiniz aksesuarları yazarsanız sevinirim.

https://i.imgyukle.com/2020/03/24/JjXqYv.jpg
    Orjinal canta ve demiri hakkinda yazdiginiz haricine %100 katiliyorum ama orjinal (30 Lt olan) canta ve demiri bu motora cook ayri bir hava katiyor, ve kucuk oldugu icin aerodinamigi neredeyse hic bozmuyor, yuksek hizlarda bile el birakinca gidon sallanmiyor bende.

Eklemek istedigim , 4 lu 5 modlu CSR sis fari takiliydi benim motoruma aldigimda ilk sahibi tarafindan yagmur camur demeden 2016 dan beri kullanilmisti aldim 2 senede ben kullandim. Gayet memnunum, gorunurluge etkisi muazzam.
    fabrisio bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    piyasadaki durumu, markanın presitiji, servis ağı, parça fiyatı, heybet, güç ve gösteriş açısından cidden bu kadar harika bir motor yok, mesela versysy var ama üstünlüğü olsa da servis marka gibi konularda rezil durumda, suzuki de var ama o da keza aynı durumda, honda da ise nc750 kesinlikle 50 beygir olması sebebiyle kıyaslanamaz, farklı bir kategoride.

Aldığıma çok memnunum 1 senedir de kullanıyorum, beni üzen konu 649cc barajına takılması ve lastik genişliği sebebiyle biraz yüksek lastik fiyatlarına sahip olması, lastik konusu idare edilebilir ama şu 649 cc olayına çok küfür edesim var, 649-900cc gibi bir kategori olsaydı anlarıdm ama 1200c ile aynı tutmaları cidden çok sinir bir durum.

Neyse kendi motorum demiyorum ama beni cidden çok mutlu eden bir motor, ekonomik şartlar olmasa kesinlikle 2020 veya tenere 700 olanını alırdım, şu an elimdeki de efsane olduğu için imkan yettikçe yıllarca kullanmaktan büyük zevk alacağım.

[IMG][/IMG]
    pea, dyavol-77 ve Vista86 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Aldığıma çok memnunum 1 senedir de kullanıyorum, beni üzen konu 649cc barajına takılması ve lastik genişliği sebebiyle biraz yüksek lastik fiyatlarına sahip olması, lastik konusu idare edilebilir ama şu 649 cc olayına çok küfür edesim var, 649-900cc gibi bir kategori olsaydı anlarıdm ama 1200c ile aynı tutmaları cidden çok sinir bir durum.
    ...
    Çok güzel motor gerçekten de, lastik fiyat farkı mevzu edilecek konu değil bence, üst seviye lastiklerde 160/180 arasındaki fark 100-150TL falan.

Vergi konusuna katılıyorum, hem ÖTV hem de vergide ilk dilimi 750'ye çekseler ne güzel olurdu. (Boş hayaller...)
    Metela bunu beğendi.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Arkadaşlar çok selamlar 2018 model bir T700 alarak aranıza katıldım sormak istediğim bir şey var 2.el Orjinal 52 lt çanta aldım orjinal kontak anahtarlı fakat aldığım kişinin motoru çalınmış bana çantayı kendi kontak anahtarı ile teslim etti ben bu kilidi kendi kontak anahtarıma göre yeniden nasıl ayarlayabilirim anlatacak var mı çok duamı alır

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı HerveauX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok selamlar 2018 model bir T700 alarak aranıza katıldım sormak istediğim bir şey var 2.el Orjinal 52 lt çanta aldım orjinal kontak anahtarlı fakat aldığım kişinin motoru çalınmış bana çantayı kendi kontak anahtarı ile teslim etti ben bu kilidi kendi kontak anahtarıma göre yeniden nasıl ayarlayabilirim anlatacak var mı çok duamı alır
    Herhalde bir Yamaha servise gidip yeni göbek sipariş edeceksiniz.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    göbek var şu an bende ayar bilgim yok

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)