Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Tracer 700 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Justforfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin NC750 bile dediğiniz motor emin olabilirsin ki 2017 yılında, tracer 700 den daha yüksek fiyata bile tracer dan fazla satar.

Versys, V strom ve NC arasında gidip gelen çok kişi var. Her biri farklı özellikleri ile ön plana çıkıyor. Marka bazlı bir bakış açım yok. Yamahanın da çok güzel modelleri var. Ancak, şu anda Adventure motosiklet bakanların kafasını en az karıştıran motosiklet Tracer 700. MT 7 nin maşası uzatılmış, ön cam vb. gibi bir kaç ilavesiyle piyasaya sürülmüş bir ürün. Ancak MT 7 gibi en ucuz 700 lük olma özelliğini koruyabilirse, ekonomik sebeplerle seçilebilir.
    Bence inzell in demek istediği başka.

insanlar benzin 5.20 olduğu için ekonomi kaygısı tercihini etkileyebiliyor. iki motor arasındaki eğlence faktörü kastediliyor. biri 10 sa digeri 6 da kalır 10 üzerinden.

Alım satım sigorta, çanta 35 bini bulan bir motorda yılda 500-600 tl yakıt farkı için motor seçmek, hata yapmanın kallavisine denk düşebilir

Maymun gözünü açtıkça Hondayı baya zor günler bekliyor. Ortalık boşken iyiydi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet Bey vites konusunda yanılıyorsunuz. Evet yamaha biraz daha hızlı ama NC'de 190+ yapıyor. Yaklaşık aynı kabul edilebilir!.. (tabi gösterge hızlarından bahsediyorum.)
    kaldı ki ben bugüne kadar açtım gazı 1,5 saat tapagaz GİDEBİLDİM diyeni(diyebileni) duymadım, olmaz zaten... 4-5 dk. hadi 10 dk. son sürat gidebilirseniz çok iyi gitmişsiniz demektir. Bu sebeple gündelik kullanım hızlarındaki tavırları çok daha önemlidir.
    İkisinin de son hızını 195 kabul eder isek, honda bu hıza ulaşmak için daha az devir çevirmektedir. Yamahaysa daha fazla devir çevirmektedir. Dolayısı ile honda her bir birim devir başına daha fazla km çevirmektedir. Her viteste seçebileceğiniz hız aralığı daha fazladır. Yani aslında hondada daha az vites değiştirerek sürüş yapmak daha kolaydır. (Her viteste seçebileceğiniz hız aralığı daha fazladır) Hondayı da tüm devirlerde kullanabilrisiniz ama gündelik kullanımda tüm bandı kullanmaya gerek yok...
    Yani aslında ikisininde 6 vitesli olduğu düşünüldüğünde aslında aynı hıza aynı sayıda vitesle ulaşmaktadırlar. (Elbette vites oranlarından doğan farklar, hız aralıkları olacaktır). Ancak gündelik kullanımda öyle aman aman farklar yoktur aralarında. Kaldıki yamahanın motorunun da oldukça torklu olması istenirse honda gibib erken vites atmaya izin verir...
    Bende oturup istesem sayfalarca yazarım ama motorkar belli ilk cümlenizden bahsedeyim mesele 200 basması +190 basması falan deyil bu şekilde düşünen birine bişey anlatamam zaten tork ve teknik veriler incelemeler ortada söyliyecek pek birşey yok aslında vites konusunda çok yanılıyorsunuz aksine şehir içi nc yi kullanırken viteske çok oynamanız lazım bunu klavye başında yazarak tartışamayız deneyin incelemeleri izleyin beni anlarsınız iyi araştırın keyifli sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece yakıt avantajı mı?

Hangi motosiklette bagaj var NC'den başka? Öyle küçük de bir bagaj değil içine kask sığıyor, büyük nimet.
    Otomatik vites alternatifi var mı başka bu sınıfta?
    Servis yedek parça maliyetleri.Örnek olarak Ankara'da bi tane yamaha bayisi var efsanedir anlatmaya gerek yok.Kawasaki zaten ortada.İnanın bu sebepler tercihleri çok etkiliyor.
    Ben de versys, tracer ve NC arasındayım ve 3 markaya da hiç bir önyargım yok ama diğer ikisinin yanında bisiklet sayılabilecek NC daha mantıklı geliyor.
    Servis konusu çok önemli katılıyorum motor seçiminde yüzde yüz tercihi etkiliyen bir konudur ama benim bölgemde hatayda yamaha servisinden ilgisinden ustalığından çok memnunum sizin bölgeniz hakkında bir bilgim yok ama servis çok önemli haklısınız bu konuda ki bende bir ara z800 hastasıydım servis sorunları yüzünden hiç yaklaşmadığım bir marka oldu

Sevgili NC serisi kullanan arkadaşlar. Sakın olan 07 veya 700 kullanmayın. Canınızı sıkmanıza, motorunuz için mantıklı olacağını düşündüğünüz bahane üretmenize hiç gerek kalmaz. Mutlu ve mesut motorunuza binin gidin işte

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hala ön bagaj diyorlar, ne yapayım her benzin alışımda arkadaki çantaları söktüğüm motoru.
    Yakıt olarak ikisi de aynı, 15 bin km kullandım tüm kayıtları tuttum.

Ve evet, NC daha çok satabilir. Bir çok markanın muazzam kameraları var mesela, millet gider yine Canon-Nikon alır. Bilmez çünkü, çok aklı da almaz bir ürünü seçerken niçin seçtiğini. Çok satılıyorsa vardır bir hikmeti der alırlar.

Arkadaşlar bende Nc750x tracer 700 ve versy arasında kaldım. .1 haftadır işin içinden çıkamıyorum. Bi honda ya gidiyorum bi yamaha ya..şimdi birde versy çıktı. .napcagimi şaşırdım..

19 onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bende Tracer 700 alarak aranıza katılmayı düşünüyorum ama kafamda birkaç soru var yardımcı olursanız çok sevinirim.
    -Şuanda xmax250 kullanıyorum 2014 temmuz ayında almıştım 20.000 km oldu fakat vitesli motor tecrübem yok.
    -Artık scooter kullanmak istemiyorum, daha geniş ürün yelpazesi olan vitesli motorlarla tanışalım diyorum.
    -Yaşım 32 agresif bir kullanıcı değilim, küçük cc bir motorla başlamak da istemiyorum.
    - İlk zamanlarda daha dikkatli, çok gaz açmadan şöyle 1.000 - 2.000 km kadar tecrübe etsem tracer ile alışırmıyım, yoksa motoru kafamıza geçirir miyiz?
    -Motoru almak ve hemen sonrasında da eğitim alma düşüncesindeyim.Sürekli motor değiştirmek istemiyorum.
    -Son sorum ise biraz çılgınca gelebilir : sıfır tracer 700 yerine 2. el tracer 900 alsam nasıl olur?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı 19 onur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bende Tracer 700 alarak aranıza katılmayı düşünüyorum ama kafamda birkaç soru var yardımcı olursanız çok sevinirim.
    -Şuanda xmax250 kullanıyorum 2014 temmuz ayında almıştım 20.000 km oldu fakat vitesli motor tecrübem yok.
    -Artık scooter kullanmak istemiyorum, daha geniş ürün yelpazesi olan vitesli motorlarla tanışalım diyorum.
    -Yaşım 32 agresif bir kullanıcı değilim, küçük cc bir motorla başlamak da istemiyorum.
    - İlk zamanlarda daha dikkatli, çok gaz açmadan şöyle 1.000 - 2.000 km kadar tecrübe etsem tracer ile alışırmıyım, yoksa motoru kafamıza geçirir miyiz?
    -Motoru almak ve hemen sonrasında da eğitim alma düşüncesindeyim.Sürekli motor değiştirmek istemiyorum.
    -Son sorum ise biraz çılgınca gelebilir : sıfır tracer 700 yerine 2. el tracer 900 alsam nasıl olur?
    700 bile canavarken 900 le başlamak baya sakat hocam.Xmax gibi değil gaz kolu.Uçar gider.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    18000 km nc 700 x kullandım sattım
    bi akşam başkanın mt 7 sine bindim yani o an nc nin cbf 150 gibi olduğunu anladım
    yakıt ekonomisi diyorlar evet ekonomik ama git mi yor arkadaş ha gidiyor 500cc gibi gidiyor

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    700 bile canavarken 900 le başlamak baya sakat hocam.Xmax gibi değil gaz kolu.Uçar gider.

Merhaba Arkadaşlar,
    tracer900 ün ivmelenmesi 600lük supersporttan daha kallavidir, şakası olmaz.
    şöyle ki, aynı motor bloğu mt9 un drag performansı;
    özellikle 3. dakikaya dikkat, kontrol edilmesi epey güçtür cp3 bloğunun. öyle "yok ben gazı sonuna kadar çevirmem, sakin giderim hara güre yapmam" gibi şeyler motorun kontağını açana kadar. sonrası tamamiyle başka bir dünya.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Sanchezdepol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende Nc750x tracer 700 ve versy arasında kaldım. .1 haftadır işin içinden çıkamıyorum. Bi honda ya gidiyorum bi yamaha ya..şimdi birde versy çıktı. .napcagimi şaşırdım..
    Yüzde yüz aynı durumdayız.

Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzde yüz aynı durumdayız.
    Sıfır motosikletten mi bahsediyoruz?

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır motosikletten mi bahsediyoruz?
    Kendi adıma 2. el...Zaten sıfır düşününce versys'in hiç bir mantığı kalmadı; 10000 Euro nedir Allah aşkına?

19 onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tracer900 ün ivmelenmesi 600lük supersporttan daha kallavidir, şakası olmaz.
    şöyle ki, aynı motor bloğu mt9 un drag performansı;
    özellikle 3. dakikaya dikkat, kontrol edilmesi epey güçtür cp3 bloğunun. öyle "yok ben gazı sonuna kadar çevirmem, sakin giderim hara güre yapmam" gibi şeyler motorun kontağını açana kadar. sonrası tamamiyle başka bir dünya.
    https://www.youtube.com/watch?v=7BerpA0GQuU
    Düşüncelerin için teşekkür ederim.
    Korktuğum şey şu ilk zamanlar ben motora alışmaya çalışırken, hiç mi kontrol edemem? istemsizce tekere gelmesi hoşuma gitmez, alıştıktan sonra o gücün tadına varmak isterim.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Düşüncelerin için teşekkür ederim.
    Korktuğum şey şu ilk zamanlar ben motora alışmaya çalışırken, hiç mi kontrol edemem? istemsizce tekere gelmesi hoşuma gitmez, alıştıktan sonra o gücün tadına varmak isterim.
    tcs yi acip b moduna alinca korkmana gerek yok.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18000 km nc 700 x kullandım sattım
    bi akşam başkanın mt 7 sine bindim yani o an nc nin cbf 150 gibi olduğunu anladım
    yakıt ekonomisi diyorlar evet ekonomik ama git mi yor arkadaş ha gidiyor 500cc gibi gidiyor
    Maalesef 500cc gibi bile gitmiyor, cbr500 NC den daha atak ve kıvrak.Acı ama gerçek.Eskiden bende cbf500 vardı, o NC serisini yolda hallaç pamuğuna çevirir.
    The Power of The Dreams.

En mantıklı seçim tracer 700 bana sorarsan ki tracer 900 den çok daha rahat bir kullanımı var daha çok keyif alıcağına inanıyorum ha bu arada versys 10bin euro diyen arkadaş fuardan sonraki zamlarla tracer 700 de 40bin lirayı bulursa hiç şaşırma bu fiyatlar uçuk gelsede herzamanki gibi alıştıracaklar milletimizi ne yazıkki

Motosikleti
    Tracer700
    2017 tracer700 ler martta geliyormus mehmet aynen søzlerine katiliyorum 40 bin civari olacagini tahmin ediyorum .Ilk fiyat aciklandiginda versys ile ayniydi.

Kawasaki 2017 listesi yanılmıyorsam Türk Lirası ve versys 650 için fiyatı 37.500 TL.
    Tracer 700 vergi dilimine takılsa da çoğunluğun daha fazla keyif alacağını düşünüyorum.
    Versys in biraz daha fazla para harcayarak sert yan çanta (içine kask alıyor) vites gösterge vs. gibi çok uzun yıllar kullanılacak dayanıklı ekonomik (vergi,lastik,bakım vs.)motosiklet yaratmak mümkün tabi..
    iyi sürüşler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Tracer 700 gayet rahat kullanabileceğini düşünüyorum. Tabi bu motorla birlikte çok daha fazla yol yapmaya başlayacaksın..Eğitim gecikmemeli..
    Selamlar

Bugün nezamndan beri aradığım koruma demirlerini buldum sonunda ve hemen taktırdım
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    TRACER 700
    Bayılıyorum bu tracer 700 e
    Hele bide kırmızı
    Bende koruma Demir'i alıcam ama bekliyorum givi daha getirmedi bende givininkini çok begendim

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)