Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Tracer 700 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzaktan motor kapatma özelliği için aracın orijinal elektrik devresinde araya girip röle ekleyerek müdahale ediyorlar. Bu modülü takmadan montaj yaptırırsanız uzaktan durdurma hariç tüm özellikleri kullanabilirsiniz ve garantiyi bozmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Kardeşim de Daytona'dan aldı ona böyle bir şey demediler, ki o da sormuştu.

Osuruktan cevap vermişler. O zaman Oxford Premium ısıtmalı elcik takarsan da garantiden düşer? (Onlar direkt aküye bağlanıyor orijinal elektrik devresine girmiyorsun, teknotakip'i aynen bu şekilde de monte ettirebilirsin.)

Garanti şartlarını bir gözden geçir bakalım, spesifik bir şey yazmışlar mı?

Artı sen egzos takacağım diyorsun, teknotakip'e laf eden egzos'ta gözünün yaşına bakmaz taktırma o zaman.
    Walla kablolara ek yapmadan direk sokete bağlanacak dedim kabul etmediler. Elektrik tesisatına giriyor dediler. Egzoz'dan dolayı garantiden düşüremezler zaten yırtsınlar kendilerini

Ben bana denileni dedim sadece. Şimdi kafam daha rahat kasko sayesinde. Üstünde anahtar bıraksam gene dert etmem. Paranoyak oluyor insan bir yerden sonra ki benim motorum iş yerindede evde de sürekli kapalı otoparkta ve kameraların altında. Dışarıda da hep gözümün önünde olur ama iti uğursuzu çok çekiyor maalesef Yamaha'lar. Bundan sebeptirki; en etkin ve sıkıntısız çözümü bulmaya odaklanıyor insan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kardeşimle ben teknotakip + kasko kullanıyoruz; çifte kafa rahatlığı.

Taktırmak isteyen (uzaktan durdurmasız olarak - zaten o modül MT-07 / Tracer 700 için düzgün çalışmıyor sorun çıkarıyor...) taktırsın, bu konuya böyle yaklaşan servis veya firma zaten garanti işletmez demektir

songoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla kablolara ek yapmadan direk sokete bağlanacak dedim kabul etmediler. Elektrik tesisatına giriyor dediler. Egzoz'dan dolayı garantiden düşüremezler zaten yırtsınlar kendilerini

Ben bana denileni dedim sadece. Şimdi kafam daha rahat kasko sayesinde. Üstünde anahtar bıraksam gene dert etmem. Paranoyak oluyor insan bir yerden sonra ki benim motorum iş yerindede evde de sürekli kapalı otoparkta ve kameraların altında. Dışarıda da hep gözümün önünde olur ama iti uğursuzu çok çekiyor maalesef Yamaha'lar. Bundan sebeptirki; en etkin ve sıkıntısız çözümü bulmaya odaklanıyor insan.
    tracer için hangi kasko firmasını tercih ettiniz acaba, bana çıkan bütün teklifler bir hayli yüksekti.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kardeşim Nippon sigorta, ben Mapfre.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Nippon sigorta, ben Mapfre.
    çok özel olmayacak ise ne kadar çıktı öğrenmem mümkün müdür?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim 2. senem ve üstüme ilk motorum (2016 CB500F) 2.900TL. Kardeşimin üstüne 3. motoru (2016 Tracer 700) ve 3. senesi, yine o civar.

Çok değişken fiyatlar, ne tuttururlarsa...

teşekkürler bilgiler için.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı songoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tracer için hangi kasko firmasını tercih ettiniz acaba, bana çıkan bütün teklifler bir hayli yüksekti.
    Yeni geldim eve kusura bakma. Ben Mrt Sigorta'dan yaptırdım motorların kaskasunu. Saolsun çok ilgililer. Hatta kaskosunuda oradan yaptırmış olmam kuvvet ve muhtemel.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Angry bu MRT dediğin bir acente mi yoksa sigorta şirketinin kendisi mi? Sana çok iyi bir fiyat çıkmıştı.

Motosikleti
    MT-07
    Acente kendileri. Bizim 2019 xmax ironmax 250'ye de 2600tl çıkmıştı galiba full kasko. Arayıp fiyat alsanız bile yeter. Ben çok memnunum. En azından her akşam yattığımda, sabah kalkarsam ve ya motor yoksa die kendimi deli etmiyorum. Giden zaten gitmiştir kafasını yaşıyorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Eyvallah, peki senin sigorta hangi şirketten çıktı bu durumda?

Motosikleti
    MT-07
    Unico, arabanınkide doğa sigorta olması gerekiyordu galiba. 2000tl ekipman desteği ile üstünde 500tl'lik koruma takozu aksesuarları göstermiştim mt-25 için. MT-07'ye aktarırken de 459tl fark ödemiştim 179-181 gün için. Dediğim gibi motoru bıraktığımda gece acaba çalınır mı die tırsmadan rahat rahat uyuyorum.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    benim aradığığm servislerin hepsi sis farları bile orjinal olmazsa sıkıntı olur dediler. en sonunda yamaha türkiyeye yazdım onlarda aracın elektrik tesisatına bağlantısından dolayı ilerde oluşabilecek herhangi bir elektrik tesisatı arızası,akü boşalması,kısa devre ,kabloların ısınıp yanması ve benzeri bir çok problem garanti kapsamına girmez dedi, yazılı bir şekilde. Yamaha kasko çıkmış ona yönlendirdiler, servislerle görüşeceğim.

Motosikleti
    MT-07
    Yamaha kaskoyu son zamanlarda bende duydum. Bir fiyat alınıp, klozda yazılanlarla karşılaştırma için iyi olabilir. Sonuçta amaç en ucuza en çok fydayı sağlamak.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı bbulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim aradığığm servislerin hepsi sis farları bile orjinal olmazsa sıkıntı olur dediler. en sonunda yamaha türkiyeye yazdım onlarda aracın elektrik tesisatına bağlantısından dolayı ilerde oluşabilecek herhangi bir elektrik tesisatı arızası,akü boşalması,kısa devre ,kabloların ısınıp yanması ve benzeri bir çok problem garanti kapsamına girmez dedi, yazılı bir şekilde. Yamaha kasko çıkmış ona yönlendirdiler, servislerle görüşeceğim.
    Kontakt sensörünü bağlamazsanız sadece akü garantiden düşer, bağımsız devre (motorun aküsü dışında hiçbir elektrik sistemine bağlanmamış) oluyor...

O şekilde de takip ve alarm fonksiyonları olur. Kontakt açık bildirimi veya (uzaktan durdurma devresini de bağlamadığınız için) uzaktan durdurma olmaz sadece...

Aküyü de garantiden değişen duymadım şimdiye kadar; Yamaha Honda vs zaten kaliteli aküler takıyorlar premium motorlarına, ilk ay sorun çıkarmadıysa sonra da çıkarmaz zaten.

Tek olay şu: 10-15 günden fazla yatırırsanız aküyü bitirme / zayıflatma ihtimali var, sürekli kullanmanız veya yatırma öncesi ve sonrası akü şarj cihazıyla desteklemeniz gerekebilir. Şarj cihazınız yoksa ve uzun yatıracaksanız akü bağlantısını koparın yeter...

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Cümlete selam dostlar. Sonunda bende 2016 model tracerıma kavuştum. Durur halde vites boşta iken 1 e alınca tak diye bir ses ve motorda hafif bir sarsıntı oluyor. Bu durum normal mi acaba?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümlete selam dostlar. Sonunda bende 2016 model tracerıma kavuştum. Durur halde vites boşta iken 1 e alınca tak diye bir ses ve motorda hafif bir sarsıntı oluyor. Bu durum normal mi acaba?
    Hayırlı olsun. Yukarıda bahsettiğinizi yapmayan vitesli motor var mı acep?
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Değerli arkadaşlar, Yamaha nin orjinal koruma demirinin elinde montaj kılavuzu olan var mıdır? Var ise fotoğrafını rica edeceğim.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı songoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar, Yamaha nin orjinal koruma demirinin elinde montaj kılavuzu olan var mıdır? Var ise fotoğrafını rica edeceğim.
    Üstad klavuz yokta takması çok basit 2 şer vidalı ön destek noktasını yolcu el peglerini söktüğün yere takıyorsun. Tek vidalı olanıda arka stopun sağına ve solundaki yere takiyorsun.
    Ne olursa olsun fırtınanın şiddeti, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Şu koruma demirinden bahsediyordum hocam.

https://i.ebayimg.com/images/g/gngAA...EU3/s-l640.jpg

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)