Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Tracer 700 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar 2017 tracerimla araniza yeni katildim. Farlariyla ilgili ayarlama yapilabiliyormu yukari veya asagi gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasadaki durumu, markanın presitiji, servis ağı, parça fiyatı, heybet, güç ve gösteriş açısından cidden bu kadar harika bir motor yok, mesela versysy var ama üstünlüğü olsa da servis marka gibi konularda rezil durumda, suzuki de var ama o da keza aynı durumda, honda da ise nc750 kesinlikle 50 beygir olması sebebiyle kıyaslanamaz, farklı bir kategoride.

Aldığıma çok memnunum 1 senedir de kullanıyorum, beni üzen konu 649cc barajına takılması ve lastik genişliği sebebiyle biraz yüksek lastik fiyatlarına sahip olması, lastik konusu idare edilebilir ama şu 649 cc olayına çok küfür edesim var, 649-900cc gibi bir kategori olsaydı anlarıdm ama 1200c ile aynı tutmaları cidden çok sinir bir durum.

Neyse kendi motorum demiyorum ama beni cidden çok mutlu eden bir motor, ekonomik şartlar olmasa kesinlikle 2020 veya tenere 700 olanını alırdım, şu an elimdeki de efsane olduğu için imkan yettikçe yıllarca kullanmaktan büyük zevk alacağım.

http://<a href="https://hizliresim.c...DU.jpg</a></a>
    Tenere 700 cok güzel alet ancak kullanım kolaylığı kesinlikle tracer gibi değil, ikinci olarak 88000 lira o motor için çok fazla.Tıpkı çok güzel bir motor olan vfr 800 crossrunner için 96.000 liranın uçuk olması gibi.Tracer bence de piyasadaki en f/p motor...Siz de güzel günlerde kullanın maşallah diyelim.

Msk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09
    Merhabalar,
    İlandaki aracım satılıktır arkadaşlar. Yeni sahibine şimdiden hayırlı olur inşallah.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-servis-bakimli-eksper-raporlu-2017-model-17000-km-tracer-700-839036608/detay

Motosikleti
    Tracer700 / 2019
    Arkadaşlar merhaba,

epey önceki sayfalarda da konu olmuş ama aradan geçen zamanda daha fazla denenmiştir belki diye tekrar sormak istedim.

GP Kompozitin orta sehpası malum muadillerine göre fiyat olarak çok iyi. Ancak mevzu orta sehpa olunca bir yandan 4 katı fiyatları vermek istemesem de güvenlik ve sağlamlık öncelik olmalı. O nedenle taktıran kullanan eden varsa tecrübelerini paylaşabilir mi acaba?

Teşekkürler.

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Selam arkadaşlar.. İstanbuldan aranızdayım.. 2. el 2017 (2018 trafik çıkışlı ) Tracer 700 sahibiyim.. motorumun 10.000km bakımını yaptıracağım.. garantisi olmadığı için ustama değiştireceğim.. motorum için yağ olarak 10/40, 15/50 ve tam / yarı sentetik yağlardan hangisini ve hangi markayı tercih etmeliyim.. yetkili servis dışında yağ değiştirip memnun kalan varsa tavsiyesini bekliyorum..

Motosikleti
    mt-07 abs
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.. İstanbuldan aranızdayım.. 2. el 2017 (2018 trafik çıkışlı ) Tracer 700 sahibiyim.. motorumun 10.000km bakımını yaptıracağım.. garantisi olmadığı için ustama değiştireceğim.. motorum için yağ olarak 10/40, 15/50 ve tam / yarı sentetik yağlardan hangisini ve hangi markayı tercih etmeliyim.. yetkili servis dışında yağ değiştirip memnun kalan varsa tavsiyesini bekliyorum..
    ben evde kendim değiştiriyorum. ustalar emanet yapıyorlar. daha önce castrol 15w50 kullanmıştım memnundum 2000 km falan oldu 7100 10w40 koydum ve memnun değilim. sonrakinde gene 15w50 koyacağım
    gama bunu beğendi.

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı Mcht-mico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben evde kendim değiştiriyorum. ustalar emanet yapıyorlar. daha önce castrol 15w50 kullanmıştım memnundum 2000 km falan oldu 7100 10w40 koydum ve memnun değilim. sonrakinde gene 15w50 koyacağım
    yorum için teşekkürler ..castrol yağ tam sentetikmi kullandınız?

Motosikleti
    mt-07 abs
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorum için teşekkürler ..castrol yağ tam sentetikmi kullandınız?
    önceki yarı sentetikti. sırf merak ettiğim için bir sonrakini tam sentetik koyacağım ama yarı sentetik gayet iyiydi memnundum
    gama bunu beğendi.

Arkadaşlar tracer 700 2018 model motorumun farlarını led ile değiştirmek istiyorum. Lütfen konuya hakim olan arkadaşlar destek olsunlar. Aküye , beyne ya da sigortayı yakmadan kullanabileceğim model hangisidir ? Özellikle selektörde şimşek etkili istiyorum.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu ölü halde ancak deneyim bilgisine ihtiyacım var.

Geçtiğimiz hafta tracer 700'ü almış bulunmaktayım. Ancak artçı alma konusunda korkularım var. Kullanma klavuzunda maksimum ağırlık sürücü dahil 180 kg belirtilmiş.

Ben zaten 130kg'yum şimdi artçı alamayacak mıyım? Geçmişte vstrom ile iken hiç bu konuyu düşünmek zorunda kalmamıştım. Onu geçtim tnt250'de bile düşünmedim ki artçı ile baya seyahat ettim.

Motoru artçılı kullanan bu konuda tecrübesi olan var ise bilgi verirse sevinirim. Bu konu biraz canımı sıktı açıkçası.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ölü halde ancak deneyim bilgisine ihtiyacım var.

Geçtiğimiz hafta tracer 700'ü almış bulunmaktayım. Ancak artçı alma konusunda korkularım var. Kullanma klavuzunda maksimum ağırlık sürücü dahil 180 kg belirtilmiş.

Ben zaten 130kg'yum şimdi artçı alamayacak mıyım? Geçmişte vstrom ile iken hiç bu konuyu düşünmek zorunda kalmamıştım. Onu geçtim tnt250'de bile düşünmedim ki artçı ile baya seyahat ettim.

Motoru artçılı kullanan bu konuda tecrübesi olan var ise bilgi verirse sevinirim. Bu konu biraz canımı sıktı açıkçası.
    yanlız o oran tüm motorlarda var.bahsetmişler yada bahsetmemişler denk gelmemişte olabilir.yani tnt250nin 250 kilo taşıma kapasitesi yoktur.

Bu oran tüm motorlarda var biliyorum ancak 180kg klana ilk defa denk geldim.

Vstrom da brüt 500kg falandı limit. Motor 220 kg yani 250-280kg kadar kapasite vardı.

Tnt250 de de bu rakam 230 civarı falandı.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu oran tüm motorlarda var biliyorum ancak 180kg klana ilk defa denk geldim.

Vstrom da brüt 500kg falandı limit. Motor 220 kg yani 250-280kg kadar kapasite vardı.

Tnt250 de de bu rakam 230 civarı falandı.
    yani hiç bakmam bu değerlerede bu kadar fark nasıl oluyor onu bende anlamadım şu an.ama bana göre mantık olarak motorun ağırlığı kadar max taşıma kapasitesi gayet makul ve mantıklıdır.yani 200 kiloluk bir motor 300 kilo taşıyorsa ben ona şaşırırım açıkcası.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Kullanma Kılavuzlarından

2017 DL-650 GVWR 451kg - *motoru ağırlığı 214kg* = Kalan 237kg yolcu+artçılar+koruma demir çantalar.

2020 Tracer :

versys 650 : 210kg

F750 GS : 216 kg

1250GS : 217 kg

Yıllar oldu iyi hatırlamışım yine. 240kg kadar kapasite sunuyor ve bu kapasite durumu kurtarır hale getiriyor açıkçası. 60kg kadar fark var.

180kg çok yetersiz keşke almadan önce dikkat etseydim bu değere. Japonlar herkesi kendileri gibi tüy siklet varsaymışlar.

Bu motoru şuan artçı ile kullanan kimse yok mu?

tosbaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar, aranızda metzeller m7rr veya m9rr kullanan varmıdır?
    pilot road5'leri bitirdik. m9rr düşünüyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tosbaaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, aranızda metzeller m7rr veya m9rr kullanan varmıdır?
    pilot road5'leri bitirdik. m9rr düşünüyorum.
    CB500F'te Road 5'ten sonra Roadtec01 SE'ye geçtim, Road 5'leri aratmıyor bilginiz olsun.

M7RR (ve yenisi M9RR) spor lastik, sport touring bir motosiklet olan Tracer'a sanki Roadtec01 SE'ler daha iyi gider...

Teşekkürler hocam, çok uzun mesafeler gitmiyorum, gitsemde biraz daha viraj odaklı rotalar seçiyorum bu doğrultuda m9rr daha mantıklı diye düşündüm kendimce ancak kullanan birilerinden de fikir almak istiyorum. Motolastikte yetkililerle konuşmamda karma bi kullanımım olduğunu agırlıklıda viraj odaklı kullandığımı söylediğimde m9rr önerdiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tosbaaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam, çok uzun mesafeler gitmiyorum, gitsemde biraz daha viraj odaklı rotalar seçiyorum bu doğrultuda m9rr daha mantıklı diye düşündüm kendimce ancak kullanan birilerinden de fikir almak istiyorum. Motolastikte yetkililerle konuşmamda karma bi kullanımım olduğunu agırlıklıda viraj odaklı kullandığımı söylediğimde m9rr önerdiler.
    Takdir sizin tabi ki.

Madem bu kadar sportif ve viraj ağırlıklı kullanıyorsunuz, öncelikle bir amortisör yükseltmesi de düşünebilirsiniz; Yamaha aksesuar olarak ön ve arka için yükseltme şansı sunuyor (ama Öhlins olduğu için oldukça pahalı), başka marka opsiyonlar var değerlendirebilirsiniz.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takdir sizin tabi ki.

Madem bu kadar sportif ve viraj ağırlıklı kullanıyorsunuz, öncelikle bir amortisör yükseltmesi de düşünebilirsiniz; Yamaha aksesuar olarak ön ve arka için yükseltme şansı sunuyor (ama Öhlins olduğu için oldukça pahalı), başka marka opsiyonlar var değerlendirebilirsiniz.
    Siparişi verdim hocam 1 haftaya sanırım takmış olurum. Sonuçları bildireceğim. Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)