Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 212930313233 ... SonuncuSonuncu

Tvs Apache 180 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Biksici41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    43 ve 44 dişli arasında çok fark olurmu? Elimde 44 dişli mevcut yoksa ısrarla 43 mü tavsiye edersiniz
    Madem elinde var

Masraf etme

Tak kullan

Daha sonra

Ybr125 41T takarsin

41T de olur.

Bizimmotor.com da ybr 41T var.

1.kalite.

Eski motorum yamaha cryptona alip takmistim.

Tvs apache
    Crypton
    Ybr
    Hepsine uyuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

41T ufak gelmez mi? Çekişte sıkıntı yaratirmi. Veya en fazla kaç dise kadar dusebiliriz sizce?

Motosikleti
    ......
    41T ufak gelmez mi? Çekişte sıkıntı yaratirmi. Veya en fazla kaç dise kadar dusebiliriz sizce?
    Rampada biraz duşme olur.

Ama düzde telafi edersin
    Titresim dahada azalir
    Fisir fisir gezersin
    4.ve 5.viteslerin uzar.

merhaba
    bugün motoru çalıştırmaya gittim.Sol tarafında yer komple yağ olmuş sağ tarafında bir şey yok. eğildim altına baktım sızıntı yok en son cumartesi(yağ akıttıysada kurumuştur bugün kadar altı) bi 40 km yaptım. 80 km lere çıktım iki kez. motor 417 km neden olabilir acaba .motordan da tin tin incecik ses geliyor. resim atacam becermiyorum.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı murat5815 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    bugün motoru çalıştırmaya gittim.Sol tarafında yer komple yağ olmuş sağ tarafında bir şey yok. eğildim altına baktım sızıntı yok en son cumartesi(yağ akıttıysada kurumuştur bugün kadar altı) bi 40 km yaptım. 80 km lere çıktım iki kez. motor 417 km neden olabilir acaba .motordan da tin tin incecik ses geliyor. resim atacam becermiyorum.
    detaylı foto atarsan bakarız. hızlıresim'e yükleyebilirsin.

apache'de olası yağ kaçıracak yerler, dişli ve vites keçesi olabilir. motor sol ayaklıkta duruyorsa tapadan kaçıran yağ da sola akar. veya en iyi olasılıkla zinciri fazla yağlamışsındır. ısınınca soldan yağ salmıştır.

Motosikleti
    ......
    merhaba
    Sol taraftaki
    Ön dişli kapağini sök
    Ön dişli ustunde beyaz plastik parcanin(vites switch pozisyoner) etrafindaki yildiz basli vidalari

Tornavida ile sık

Resimde işaretledim

Sorunun cozulecek.

Konu basliginda gerilere gidersen bu cozumu daha oncede yazmiştim.

Ben 0km aldigimda motoru komple tek tek elden gecirdim,ve o parcanin saglam montajlanmadigini farkettim.yuksek ihtimal gozden kacirsam bende de aynisi olacakti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Ben 0km aldigimda motoru komple tek tek elden gecirdim,ve o parcanin saglam montajlanmadigini farkettim.yuksek ihtimal gozden kacirsam bende de aynisi olacakti.

Rodaj bakimi için servise gittigimde ustaya durumu anlatip uyardim,baska motorlari kontrol ederken gozden kacmasin anlaminda,baktim ukala tavirlar,

Dedim sana baş usta lazimsa ben varim,maaşta istemem dedim,adam fena bozuldu.mala bağladi..

Demem o ki,

Bugun 0km japon bile alsam,

Garaja sokar takim sandigini açip,motoru komple elden gecirmeden asla binmem.

Servislere Guvenmiyorum,guvenemiyorum.

Bu benim kirmizi çizgilerimden birisi..

Mevzu bundan ibaret.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Benim 4k km de motorumda da sızdırma vardı aynı yerden. Serviste bakımda söyledim sıkmasını aynı yeri ve düzeldi. Servisler malesef salla baş takılıyorlar. Elimde lokma takımı olmadığı içinde motor üzerindeki alanları serviste sıktırıyorum tork anahtarı ile

Motosikleti
    ......
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 4k km de motorumda da sızdırma vardı aynı yerden. Serviste bakımda söyledim sıkmasını aynı yeri ve düzeldi. Servisler malesef salla baş takılıyorlar. Elimde lokma takımı olmadığı içinde motor üzerindeki alanları serviste sıktırıyorum tork anahtarı ile
    Olur kardeşim olur,hepsinde olur.

3 sene evvel 2015 10bin km de sifir ayarinda ironmax250 almiştim

Kayiş kontrolu için varyator kapagini söktugumde,

Kasnak göbek somunu gevşemişti ve eminim 5bin bakiminda servis elini bile surmedi oraya adim gibi biliyorum.

Bakmasam,basima iş acacakti.

Kendim saglamladim,makina kendine geldi.

Hatirimda degil ama benzer bir kaç sorunlarida kendim çözmüştum..

Vay babam vayyy..

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur kardeşim olur,hepsinde olur.

3 sene evvel 2015 10bin km de sifir ayarinda ironmax250 almiştim

Kayiş kontrolu için varyator kapagini söktugumde,

Kasnak göbek somunu gevşemişti ve eminim 5bin bakiminda servis elini bile surmedi oraya adim gibi biliyorum.

Bakmasam,basima iş acacakti.

Kendim saglamladim,makina kendine geldi.

Hatirimda degil ama benzer bir kaç sorunlarida kendim çözmüştum..

Vay babam vayyy..
    Canımız motor üstünde sonuçta mümkün mertebe dikkat etmek lazım. Bu arada 43t dişli sonrası torkta herhangi bir düşüş yaşamadım. 2 kişi ile rampada yığılma dahi yapmadı. 85kg benim artçım 90 kg di. 2. Viteste fıtı fıtı

Motosikleti
    ......
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canımız motor üstünde sonuçta mümkün mertebe dikkat etmek lazım. Bu arada 43t dişli sonrası torkta herhangi bir düşüş yaşamadım. 2 kişi ile rampada yığılma dahi yapmadı. 85kg benim artçım 90 kg di. 2. Viteste fıtı fıtı
    Yapmaz,alt devirleri doludur 180 nin güçlü makina.strokta uzun.

Benim motosiklet soğuk iken kolay çalışıyor. Isınınca yarım saat veya 1 saat sonra durup tekrar çalıştırırken zor calisiyor. Marş normal basıyor ama gaz vererek bile zorlanıyor

Motosikleti
    ......
    Benim motosiklet soğuk iken kolay çalışıyor. Isınınca yarım saat veya 1 saat sonra durup tekrar çalıştırırken zor calisiyor. Marş normal basıyor ama gaz vererek bile zorlanıyor
    Emme supabin bol ve ayarsiz

Motor kaç km de?

Subaplar isininca belli bir tirnak araligina ulaşir.

Benim motor blogu el degmeyecek kadar isinsa bile,kill swicten yarim marsta tekrar alirdi.

Emme 0.6
    Egzoz 0.8

Senteye getirirken volan çentiği I cizgisinin tam hizasinda olacak.

Arka arkaya kranga tur attirmadan ayar yapmayacaksin

Subap ayari motor tam soguk iken yapilacak

Mesela akşam turladin
    Ertesi gun sabahtan ayar yapacaksin

Yaz sezonu icin min 8-10saat gececek
    Kiş sezonu icin min 6-8 saat gececek

Bu konu başliginda gerilere giderek tek tek teknik bilgileri belirttim,parayla bile alamayacaginiz altin degerinde bilgiler mevcut.

Eksik bilgiler var ise rtr150 konu başliğindan @ulkerhan ustanin yorumlarini referans alin.o da gozu kapali rtr leri söken takan birisi.

Hee,benim elimden gelmez,alet edevatim yok dersenizde gittiginiz ustaya okuyun teknik bilgileri,

Rtr serisi diger çin,hint ve japon gruplarina benzemez ince ayar ister.

Hepsini okuyunuz.

Olay bundan ibaret.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    detaylı foto atarsan bakarız. hızlıresim'e yükleyebilirsin.

apache'de olası yağ kaçıracak yerler, dişli ve vites keçesi olabilir. motor sol ayaklıkta duruyorsa tapadan kaçıran yağ da sola akar. veya en iyi olasılıkla zinciri fazla yağlamışsındır. ısınınca soldan yağ salmıştır.
    üstat ben bu işlerden anlamıyorum. motorun yağ seviyesine baktım normal .ama sol tarafa yağ akmış. bu akan yağ motor yağımı yoksa dediğiniz dişlinin ve vites keçesinin ayrı bir yapı mı var.

Motosikleti
    ......
    üstat ben bu işlerden anlamıyorum. motorun yağ seviyesine baktım normal .ama sol tarafa yağ akmış. bu akan yağ motor yağımı yoksa dediğiniz dişlinin ve vites keçesinin ayrı bir yapı mı var.
    Kardeşim dün çözümü yazdim.

Laz61 arkadasinda ayni sorunu vardi,o vidalari tornavidayla sağlamlayacaksin.

Bitti gitti.

Yazdiklarim okunmuyor mu?

Anlamiyorsan,ustaya gotur,yukaridaki resimi göster.

Usta bu vidalari sık diyeceksin,ustaya 10 tl atarsin.

Kardeşim dün çözümü yazdim.

Laz61 arkadasinda ayni sorunu vardi,o vidalari tornavidayla sağlamlayacaksin.

Bitti gitti.

Yazdiklarim okunmuyor mu?

Anlamiyorsan,ustaya gotur,yukaridaki resimi göster.

Usta bu vidalari sık diyeceksin,ustaya 10 tl atarsin.
    üstat ilk motorumuz acemiyiz idare et))

Motosikleti
    ......
    üstat ilk motorumuz acemiyiz idare et))
    Dostum ben senin iyiligin icin yaziyorum,

Yag seviyesine guvenme,

Yolda giderken o parca tamamen gevşer ve yağ oldugu gibi asagi inerse,giderken anlayamazsin bile.

O pozisyoner onunde şanziman hilal grubu var(yukarda resimde gosterdim),basinçla yağ fişkirir direk.

Yaglama sorunu olur,yatak bile sarar..

Min 1000tl gider.

Yazik gunah

Mal canin yongasidir.
    Para kolay kazanilmiyor

Emme supabin bol ve ayarsiz

Motor kaç km de?

Subaplar isininca belli bir tirnak araligina ulaşir.

Benim motor blogu el degmeyecek kadar isinsa bile,kill swicten yarim marsta tekrar alirdi.

Emme 0.6
    Egzoz 0.8

Senteye getirirken volan çentiği I cizgisinin tam hizasinda olacak.

Arka arkaya kranga tur attirmadan ayar yapmayacaksin

Subap ayari motor tam soguk iken yapilacak

Mesela akşam turladin
    Ertesi gun sabahtan ayar yapacaksin

Yaz sezonu icin min 8-10saat gececek
    Kiş sezonu icin min 6-8 saat gececek

Bu konu başliginda gerilere giderek tek tek teknik bilgileri belirttim,parayla bile alamayacaginiz altin degerinde bilgiler mevcut.

Eksik bilgiler var ise rtr150 konu başliğindan @ulkerhan ustanin yorumlarini referans alin.o da gozu kapali rtr leri söken takan birisi.

Hee,benim elimden gelmez,alet edevatim yok dersenizde gittiginiz ustaya okuyun teknik bilgileri,

Rtr serisi diger çin,hint ve japon gruplarina benzemez ince ayar ister.

Hepsini okuyunuz.

Olay bundan ibaret.
    Hocam motor 1200 km de. Servis subap ayarı 5000 km de diyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Hava ayarını hiç ellemedim. Zengin fakir karışım ile ilgisi olmaz degil mi? Egzosda duman atma beyaz veya siyah yok. Parmaklayinca kurumda gelmiyor. Gecenlerde bujiyi kontrol ettim. Tertemizdi

Motosikleti
    ......

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Hava ayarını hiç ellemedim. Zengin fakir karışım ile ilgisi olmaz degil mi? Egzosda duman atma beyaz veya siyah yok. Parmaklayinca kurumda gelmiyor. Gecenlerde bujiyi kontrol ettim. Tertemizdi

Dostum,

En azindan,subap tepesindeki manivela somununu 9 numara yildiz anahtarla el yordamiyla torkla.

Belli olmaz,fazla zorlama,devirli kullanmada etki edebilir.

Birde levent hocam benim motor sogukkende sadece marsa basinca çalışmıyor. illaki hafif gaz vermmem gerekiyor. Stop etmeye meyilli arada isinirken gaz vermek gerekiyor. Rolantiyi ilk calistirmada 1000 devire ayarladım.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Birde levent hocam benim motor sogukkende sadece marsa basinca çalışmıyor. illaki hafif gaz vermmem gerekiyor. Stop etmeye meyilli arada isinirken gaz vermek gerekiyor. Rolantiyi ilk calistirmada 1000 devire ayarladım.
    Havalar soğuk olunca jikle ile çalıştırın. 1500 devirde çalışıyor benim makine rolantide. Sıcaklar da tek marş ile çalışıyor ve stop edicek durumda olmuyor. Ancak soğuk havada jikle çekmek şart. Aksi halde motor ısınmadan gaz verince stop edşyor

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 212930313233 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)