Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Tvs Apache 180 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Selamun aleyküm. Bu hafta içi kısmetse bende sıfır km 180 apache almak için bayiye gidicem. Aklıma takılan motor 2016 model, aldığımızda yağını değiştirmek istermi acaba sonuçta 4 sene geçmiş üstünden yoksa fabrika yağıyla rodaj yaptıktan sonramı değiştirmek gerekir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Yağını bilmem de soğutma sıvısı, fren hidrolikleri ve lastiklerini değiştirmen gerekecek.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağını bilmem de soğutma sıvısı, fren hidrolikleri ve lastiklerini değiştirmen gerekecek.
    Motor hava soğutmalı diye biliyorum. Soğutma sıvısı yoktur ama lastiklerin kesin değişmesi lazım. Teşekkür ederim bilgi için

Bende sıfır aldım. 1ay olmadı daha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Rodaj yağıyla kullanıyorum. Seviyesini kontrol ediyorum ara ara. Lastikleri de yaza doğru degistiricem. Arka disliyi de 44 taktiricam lastikleri değişirken

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

300 km oldu. 100 km sonra değiştirebilirim

Motosikleti
    Alıntı Biksici41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sıfır aldım. 1ay olmadı daha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Rodaj yağıyla kullanıyorum. Seviyesini kontrol ediyorum ara ara. Lastikleri de yaza doğru degistiricem. Arka disliyi de 44 taktiricam lastikleri değişirken

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

300 km oldu. 100 km sonra değiştirebilirim
    Kaça aldınız acaba ve muayene sigorta kaça patlıyor biraz bilgi verirseniz sevinirim

11300 e aldım. Yanında canta demiri ve 44 arka dişli ile birlikte. Benim ilk araç olduğu için 500 küsür sigorta çıktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Muayene ruhsat plaka islemlerinden sonra 2 ay içinde girmen gerekiyor. Ruhsat 207 tl plaka 30 tl

Motosikleti
    11300 e aldım. Yanında canta demiri ve 44 arka dişli ile birlikte. Benim ilk araç olduğu için 500 küsür sigorta çıktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Muayene ruhsat plaka islemlerinden sonra 2 ay içinde girmen gerekiyor. Ruhsat 207 tl plaka 30 tl
    Teşekkür ederim bilgiler hayırlısıyla alalımda gerisi gelir

Sahibinden de bursa da bir bayi var her rengi mevcut yaziyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

iz motor grup bayi adı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Yakın il ise eve kadar teslimat yaptırabilirsin

Motosikleti
    Sahibinden de bursa da bir bayi var her rengi mevcut yaziyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

iz motor grup bayi adı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Yakın il ise eve kadar teslimat yaptırabilirsin
    Evet nokta atışı yaptınız. Bende gemlikteyim söylediğiniz bayi 30 km mesafe de aradım konuştum kendisiyle. Kısmetse cuma günü gidip konuşucam

Pazarlık yap biraz nakit alacak isen. Teslim alirken sağına soluna bak iyice. Ön tekeri döndür elinle balansini kontrol et surtme falan olabilir. Aynı şekilde arka tekeride. Egzosu kontrol et ezik vuruk olmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Yanında eşantiyon çanta demiri falan iste😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Koltuğun altinda anahtar olacak 2 tane tornavida buji anahtarı falan yoksa adına avadanlık derler istersin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

160 lik modeli gelecek diye duydum fuarda varmiydi acaba

Motosikleti
    Pazarlık yap biraz nakit alacak isen. Teslim alirken sağına soluna bak iyice. Ön tekeri döndür elinle balansini kontrol et surtme falan olabilir. Aynı şekilde arka tekeride. Egzosu kontrol et ezik vuruk olmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Yanında eşantiyon çanta demiri falan iste😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Koltuğun altinda anahtar olacak 2 tane tornavida buji anahtarı falan yoksa adına avadanlık derler istersin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

160 lik modeli gelecek diye duydum fuarda varmiydi acaba
    Teşekkür ederim bilgiler için dediğiniz yerleri kontrol edicem. 160 lık modelinden hiç haberim yok ama büyük ihtimal euro 4 enjeksiyon ve abs fren olarak gelir

160'lık modeli gelmiş s.binden sitesinde satışa koymuş sürat motor. Abs'li falan ama 16 bin lira istiyorlar, o parayı verdikten sonra rtr200 alırım ben :D

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı TacoNikky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160'lık modeli gelmiş s.binden sitesinde satışa koymuş sürat motor. Abs'li falan ama 16 bin lira istiyorlar, o parayı verdikten sonra rtr200 alırım ben :D
    Sirf gidon yapisi ve oturus poz.icin rtr 160 alinir.

Siyah rengide satişta.

16.400 cidden fazla.

Rtr 200 le mukayese edersek,

160 da,

Arkada abs yok
    Kaydirmali debriyaj yok
    Pistonda nano friks kaplama yok(tam emin degilim)
    Kyb maşa yok

Ama ayak marşi var
    Sele tek parça,bu cidden güzel.

Fiyati 16 degilde

12-13 olsa tam alinmalik motor piyasayi kirar geçirir.

Bu arada bajaj pulsar ns160 da 16.400

Ama rtr 160 her yönden artida,

Ram airli yag sogutma
    Bosch abs
    Bosch enjeksiyon
    Multi obd bosch kart
    IDI çift mod ateşleme

Ayrica,kam mili dizayn yapisi ve subap gaytlari gelistirilmis

Subap ayari uzun vadede yapiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Edit Rtr 160 4 v de suspansiyon showa markaymiş yeni farkettim.

Arkadaşlar nerdeyse tüm firmaların aynı kategorideki motorları hep aynı fiyat oluyor yani adamlar birbirine göre fiyat koyuyor ve ben buna çok kızıyorum.

Rtr160 gerçekten alınabilir bir motor olmuş, commuter isteyen bir insanın tüm ihtiyaçlarını en ekonomik şekilde karşılayacak sağlam bir motor olduğu için.
    Ben de bir ara ciddi ciddi düşündüm, değerlendirdim.

Ancak fiyat konusunda Levend üstada katılıyorum, biraz daha düşük olsa şansı artar. Tvs Türkiye'deki eski günlerine dönmek için fiyat avantajını arkasına almalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sirf gidon yapisi ve oturus poz.icin rtr 160 alinir.

Siyah rengide satişta.

16.400 cidden fazla.

Rtr 200 le mukayese edersek,

160 da,

Arkada abs yok
    Kaydirmali debriyaj yok
    Pistonda nano friks kaplama yok(tam emin degilim)
    Kyb maşa yok

Ama ayak marşi var
    Sele tek parça,bu cidden güzel.

Fiyati 16 degilde

12-13 olsa tam alinmalik motor piyasayi kirar geçirir.

Bu arada bajaj pulsar ns160 da 16.400

Ama rtr 160 her yönden artida,

Ram airli yag sogutma
    Bosch abs
    Bosch enjeksiyon
    Multi obd bosch kart
    IDI çift mod ateşleme

Ayrica,kam mili dizayn yapisi ve subap gaytlari gelistirilmis

Subap ayari uzun vadede yapiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Edit Rtr 160 4 v de suspansiyon showa markaymiş yeni farkettim.
    Süspansiyon showa marka ise rtr200 den geri kalır yanı yoktur, yanlış mıyım.
    Showa marka honda cb250r lerde de kullanılmış ve inceleme çekenler çok övüyor, bu sınıftan beklenmeyecek kalite falan diyorlar.

Motosikleti
    ......

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar nerdeyse tüm firmaların aynı kategorideki motorları hep aynı fiyat oluyor yani adamlar birbirine göre fiyat koyuyor ve ben buna çok kızıyorum.

Rtr160 gerçekten alınabilir bir motor olmuş, commuter isteyen bir insanın tüm ihtiyaçlarını en ekonomik şekilde karşılayacak sağlam bir motor olduğu için.
    Ben de bir ara ciddi ciddi düşündüm, değerlendirdim.

Ancak fiyat konusunda Levend üstada katılıyorum, biraz daha düşük olsa şansı artar. Tvs Türkiye'deki eski günlerine dönmek için fiyat avantajını arkasına almalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Süspansiyon showa marka ise rtr200 den geri kalır yanı yoktur, yanlış mıyım.
    Showa marka honda cb250r lerde de kullanılmış ve inceleme çekenler çok övüyor, bu sınıftan beklenmeyecek kalite falan diyorlar.
    Bosch ecu/kart
    Bosch Abs
    Showa amortisor
    Vb

Bileşenlerin global piyasada sabit bir değeri var.

Bu donanimlari içinde barindiran bir ürünün fiyati(pahası/ederi/maliyeti/) muadiline oranla illaki farkli olacaktir.

Herşey bir yana,

Esasinda rtr 160 icin 16.400 e çok diyoruzda

Rakibinin 16.800 olmasina ne demeli?

Onda da varmi

Bosch enjeksiyon?
    Bosch abs?
    Showa veya kyb?
    Full dijital gosterge
    Ram air

Bu markali urunler var mi?yok mu?

Ama fiyat ayni nedense.

Bir tuhaflik var bu işte.

Veya başka bir bakiş açisi

125 cc commuterler 18bin tl

Ona ne demeli?

Buradan yürüyelim

Arkadaşlar rtr 160 in görüntüsü hiç hosuma gitmedi. Cirkin sanki baya. Rtr 180 daha güzel duruyo yaninda

Arkadaşlar rtr 160 in görüntüsü hiç hosuma gitmedi. Cirkin sanki baya. Rtr 180 daha güzel duruyo yaninda
    Ben de çirkin buluyorum ama bunu demek için erken, daha motoru görmedim. Resimlerden çok belli olmayabilir. Bazı motorlar hiç fotojenik değil ama yakından görünce "bu muymuş" diyorsunuz.
    Resimlerden gördüğüm ve anladığım kadarıyla motorun kullanım şekli, gösterge ve ekipmanları çok ergonomik.

Bir de artık yaşım itibariyle yukarda sayılan kaliteli ve fonksiyonel bileşenleri görünce motor çirkin olsa da dikkatimi çekiyor. Bundan 10 yıl önce para verseler bu motora binmezdim çünkü tasarımını beğenmezdim ama bugün durum farklı, insanların tercihleri zamanla değişiyor.

Motosikleti
    ......
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de çirkin buluyorum ama bunu demek için erken, daha motoru görmedim. Resimlerden çok belli olmayabilir. Bazı motorlar hiç fotojenik değil ama yakından görünce "bu muymuş" diyorsunuz.
    Resimlerden gördüğüm ve anladığım kadarıyla motorun kullanım şekli, gösterge ve ekipmanları çok ergonomik.

Bir de artık yaşım itibariyle yukarda sayılan kaliteli ve fonksiyonel bileşenleri görünce motor çirkin olsa da dikkatimi çekiyor. Bundan 10 yıl önce para verseler bu motora binmezdim çünkü tasarımını beğenmezdim ama bugün durum farklı, insanların tercihleri zamanla değişiyor.
    Üstad,

Teknik detaylar bir tarafa,

Dikkat edilirse,

Tvs industry

Know How çalişan bir uretici,

Dizayni
    İşlevselligi
    Platformu

Benzer hint urunlerinden farkli bir konsept sunuyor.

Ciddi radikal çalişmalarida var,

Bu durumu mahindrada da gorebiliriz.

Alişilagelmiş kompenant kullanmiyor.özgün tasarim cizgileri her modelinde mevcut.

Dolayisiyla,

Her bir dizayn bir maliyet,(kalip,materyal,uretilebilirlik)

Zamaninda suzuki ile yaptigi partnerlik ve guncel olarak bmw motorrad ile daha ileriye taşiyor kendini.

2006 senesinde cikan rtr tasarimindan sonra

Depo,orta karenaj,kuyruk karenajlari japonundan çinlisine tum ureticilere ilham olmuştur.

Benim nazarimda tvs bu işe ciddi kafa yoran bir firma.

Eminim,uretim sahasindan ppap çalişmasina kadar,kaizen ve tpm 5S ayarinda kendine has bir sistemleri vardir.

Motosikleti
    Fiyatlar yükselmiş tekrardan. 180 lik 12300 tl yeni liste fiyatı. Artık pazarlığı sıkı tutup düşerebildiğimiz kadar düşürcez yada yanına hediye kask filan kapmaya bakıcaz. Piyasaya göre hala daha fiyat uygun gibi duruyor

460 km ye geldim. Malum havalar iyiyken 2, 3 gün dolaştım epeyce. Tek seferlik 70 80 hızlara çıktım. Genelde 5000 ve 6000 devir arasi 50 bazen 60 hızlarda seyrediyorum. İlk aldığım gün depoyu fulledim. 2,3 diş benzin kaldı. Yakit tuketimi nasıl sizce. Kullanım şehir içi ve uzun yol karışık

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad,

Teknik detaylar bir tarafa,

Dikkat edilirse,

Tvs industry

Know How çalişan bir uretici,

Dizayni
    İşlevselligi
    Platformu

Benzer hint urunlerinden farkli bir konsept sunuyor.

Ciddi radikal çalişmalarida var,

Bu durumu mahindrada da gorebiliriz.

Alişilagelmiş kompenant kullanmiyor.özgün tasarim cizgileri her modelinde mevcut.

Dolayisiyla,

Her bir dizayn bir maliyet,(kalip,materyal,uretilebilirlik)

Zamaninda suzuki ile yaptigi partnerlik ve guncel olarak bmw motorrad ile daha ileriye taşiyor kendini.

2006 senesinde cikan rtr tasarimindan sonra

Depo,orta karenaj,kuyruk karenajlari japonundan çinlisine tum ureticilere ilham olmuştur.

Benim nazarimda tvs bu işe ciddi kafa yoran bir firma.

Eminim,uretim sahasindan ppap çalişmasina kadar,kaizen ve tpm 5S ayarinda kendine has bir sistemleri vardir.
    Levend hocam benim motoru sıfır aldim. Kulbutor kapagindaki piyanolarin alyan başlı civatalarinin sağ taraftakinde çok az miktarda yağ kaçağı gozlemledim. Parmagimi degdirince yağ bulasiyor. Bi bilgin varmi sıkıntı yaratirmi?

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)