Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Tvs Apache 180 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @yulis
    Geçmiş olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim...
    Bu motoru yakından takip ediyorum. Motor almama kararındayım. Fakat durum her an değişebilir.
    Bakım tablosundaki 18 bin km.de silindir başlığı/piston değiştirilir bilgisine şaşırmadım desem yalan olur. Sağlam motor olarak bilinen bu motorda 18 bim km de piston silindir set değişimi mi gerekiyor ben mi yanlış okudum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @yulis
    Bu motoru yakından takip ediyorum. Motor almama kararındayım. Fakat durum her an değişebilir.
    Bakım tablosundaki 18 bin km.de silindir başlığı/piston değiştirilir bilgisine şaşırmadım desem yalan olur. Sağlam motor olarak bilinen bu motorda 18 bim km de piston silindir set değişimi mi gerekiyor ben mi yanlış okudum.
    https://www.xbhp.com/talkies/motorcy...r-180-a-6.html

Bu foruma uyeligim var.

Kullanima bagli olarak 70-110bin km arasi silindir piston degisim oneriliyor.

18.000km cidden komik bir rakam zaten excel tablosunda olusturulmus.dayanagi yok.

Alacaksan saglam pazarlikla nakitte 9.000tl ye almaya caliş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Sollamada,rampada,duzde,

Ne ns150 ne ns160(Hp leri 15-17 yakin olsa dahi)nede cbf,ybr ile asla mukayese edilemez,bu motorun rakibi ns200 dur oda 1-2 tık daha iyi gider ama arayi cok acamaz.cok denedim duzde en fazla 25-40,max60mt fark oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Az evvel baktim sitesine,20gun once 0 km ´´Z one 180´´8.300 tl idi..şimdi 8.800tl olmus..

Ben 3 ay evvel 8.000tl ye nakit aldim tvs180 ni o zaman 9.300 tl liste fiyati vardi,şimdi 9.700 Arasi.

Muhendisligi ve mekanigi kanitlanmis bir motor TVS az yakar,güçlü,sağlam,frenleri guzel..vb.

Soz konusu model ile kesinlikle mukayese edilmeyecek bir motordur.

Ayrica;

Yedek parca fiyatlari Z one 180 ile aynı.bakabilirsin hatta bir tık hesapli olan parcalarda var.

Sonuc olarak 1yıl arastirdim bu motoru..

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @yulis
    Açıkçası ben de levent gibi 18k km nin komik olduğunu düşünüyorum ,bundan önce RTR150 vardı 25K km de sırf meraktan değiştirdim ama gerek yokmuş

yani düzgün kullanırsan 40K rahat gider fazlası sana kalmış.

bu arada iyi dilekleriniz için teşekkür ederim çamurluğum ve grenajlarım hariçinde neredeyse birşeyim yok çok şükür.

Motosikleti
    ......
    Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası ben de levent gibi 18k km nin komik olduğunu düşünüyorum ,bundan önce RTR150 vardı 25K km de sırf meraktan değiştirdim ama gerek yokmuş

yani düzgün kullanırsan 40K rahat gider fazlası sana kalmış.

bu arada iyi dilekleriniz için teşekkür ederim çamurluğum ve grenajlarım hariçinde neredeyse birşeyim yok çok şükür.
    Bakimlari aksamamiş,zorlanmamiş,devir saati kirmizi cizgide kullanilmamiş bir tvs min 70.000km gider.

Yan sanayii karenajlar iş görur.butçeni zorlama.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.xbhp.com/talkies/motorcy...r-180-a-6.html

Bu foruma uyeligim var.

Kullanima bagli olarak 70-110bin km arasi silindir piston degisim oneriliyor.

18.000km cidden komik bir rakam zaten excel tablosunda olusturulmus.dayanagi yok.

Alacaksan saglam pazarlikla nakitte 9.000tl ye almaya caliş.[COLOR="Silver"]
    Hocam,

Brezilya'da kullanılan Apache 150'nin elimde servis kitabı var. Kitaba göre 18000'de silindirin ve piston'un dekarbonize edilmesi gerektiği yazıyor. Yani sanayi ağzıyla carbonclean yapılması lazımmış.

Ayrıca 9000 km'de bir buji değişimi, 12000 km de bir hava filtresi değişimi, 2000 km de bir yağ değişimi ve her yağ değişiminde motor kompresyon testi ve egzoz emisyon testi öneriliyor.

Brezilya'da uygulanan bakım sistemi Türkiye'de uygulayacak ne servis var ne de usta var.

Bu servis kitabı sayesinde debriyaj değişimi yapacağım zaman kara düzen değiştirmedim. Kitaptaki prosedürlere harfiyen uydum. Kitaba göre debriyaj baskı plakalarının belirli töleranslar dahilindeyse değişmesine gerek olmadığı yazıyor. Kumpas ile ölçüp kitaptaki bilgilerle karşılaştırdıkdan sonra gerekeni yapmak hem ekonomik açıdan hem de motorun sağlığı için daha iyi oluyor.

Motosikleti
    ......
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam,

Brezilya'da kullanılan Apache 150'nin elimde servis kitabı var. Kitaba göre 18000'de silindirin ve piston'un dekarbonize edilmesi gerektiği yazıyor. Yani sanayi ağzıyla carbonclean yapılması lazımmış.

Ayrıca 9000 km'de bir buji değişimi, 12000 km de bir hava filtresi değişimi, 2000 km de bir yağ değişimi ve her yağ değişiminde motor kompresyon testi ve egzoz emisyon testi öneriliyor.

Brezilya'da uygulanan bakım sistemi Türkiye'de uygulayacak ne servis var ne de usta var.

Bu servis kitabı sayesinde debriyaj değişimi yapacağım zaman kara düzen değiştirmedim. Kitaptaki prosedürlere harfiyen uydum. Kitaba göre debriyaj baskı plakalarının belirli töleranslar dahilindeyse değişmesine gerek olmadığı yazıyor. Kumpas ile ölçüp kitaptaki bilgilerle karşılaştırdıkdan sonra gerekeni yapmak hem ekonomik açıdan hem de motorun sağlığı için daha iyi oluyor.
    Sagol dostum klavyene sağlık,

Karbon temizligi ve sekman kontrolu olayi ise amenna,hatta hintli ustalarin ozel bir makina ile(oring ve kecelere zarar vermeden) buji yuvasindan silindirleri temizlediklerini gormustum,arastirip paylasirim.

Debriyaj olayini detayli anlatirsan,bir kaç formulde ben karalarım..

yulis ve levend84 teşekkür ederim. Allah kimseye kaza bela göstermesin. Yunlis kardeşim sanada geçmiş olsun tek tesellimiz sen iyisin gerisi önemli değil.

Motosikleti
    ......
    Rica ederim,

Tvs 180 almakla çok iyi bir tercih yaptigini bil,zaman geçtikçe makinanin odedigin her kurusu hakettigini goreceksin..

Ben çok arastirdim yabanci forumlarda,hatta beni bilen arkadaslar var burada TVS200 un gelmesini cok bekledim baktim bir gelisme yok 180 ni aldim.

Bu saatten sonra yukseltirsem Tvs200 almam artik 4hp fark var benim motorla,en azindan yukselttigime değsin.

Ayrica;

Apache 400N modeli(naked)uzerine calismalar yapiliyormus,india forumda bir arkadaş bahsetmişti.

Ana hatlari;

396cc
    Çift silindir(Dohc 8 valf motor)
    Ram air
    48 Hp
    165 Kg
    Deltabox şasi

Ilerleyen yillarda gelirse alirim,nasip kismet..

Motosikleti
    Yok bu isotlar onuda getirmez maalesef.Bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum getirmiyor adamlar

şimdi bu motor satılsa güzel olmazmıydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

Bu arada bunlar benim yavrular çok severim kendilerini.

Bunlarda apaçimin son hali maalesef.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    200lük modelini getirmeyen 400lüğünü mü getirecek. Peh

Motosikleti
    ......
    Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok bu isotlar onuda getirmez maalesef.Bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum getirmiyor adamlar
    https://i.ndtvimg.com/i/2018-01/tvs-...1517300873.jpg
    şimdi bu motor satılsa güzel olmazmıydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

Bu arada bunlar benim yavrular çok severim kendilerini.

http://i.hizliresim.com/0z54DZ.jpg

Bunlarda apaçimin son hali maalesef.

http://i.hizliresim.com/qvXmBd.jpg

http://i.hizliresim.com/ODX3M4.jpg

http://i.hizliresim.com/zMz247.jpg
    Çok masraf çikmaz,on kafada birsey yok gibi.

Motosikleti
    [QUOTE=levend84;4385872]Çok masraf çikmaz,on kafada birsey yok gibi.[/QUOT

Evet hesap ettiğime göre orjinal 300 liraya falan patlar diyorum yatırıyorum şimdilik yaza doğru sipariş ederim parçaları.

Motosikleti
    ......
    Yan sanayii ile 180-200 e halledersin.rtr150 camurluguda olur 65tl

Ben motoru bilerek kırmızı renk aldim,daha cok yan sanayii plastik parcalar mevcut.

Bu arada sol arka tarafta olan korkulugu sokmek isteyenler icin;biraz teferruatlidir.

Koltugu cikar
    Sol kuyruk karenaj civatasini sök
    Korkuluk baglantisini sök(13lokma+açik agiz)
    Yan kuyrugu tamamen sokmeye luzum yok,fazla zorlamadan elimizle hafif çekin(o parca son civataya engel oluyor o sebeple onu sokmeden korkuluk cikmaz)
    Sonra tekrar karenaj civatasini takin

Islem tamam.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Aslında kış için scooter arıyorum düşük bütçeli ama bulamazsam rtr 150'ye mi gireyim ucuza? Dominar'ı yatırırsam sağa sola masrafı daha fazla çıkar gibime geliyor. Resmen lüks segment olayına girmiş motor...
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında kış için scooter arıyorum düşük bütçeli ama bulamazsam rtr 150'ye mi gireyim ucuza? Dominar'ı yatırırsam sağa sola masrafı daha fazla çıkar gibime geliyor. Resmen lüks segment olayına girmiş motor...
    Senin malum(motorla) durum olmasaydi ns200 e 2 sene daha binerdin..arada 12hp var 23-35.agirlik faktorude var..

Ben sahsen ns200 kullanan biri olsaydim,yukseltecegim zaman en kotu bindigim makinanin 2 kati gucunde(50hp)olmasi lazim ki degisimde degsin..

Ornek gecen sezon xmax250(21.5hp)im vardi,emin ol ivmelenmesi tvs 180 ile ayni biri 180kg ya yakin tvs 140kg.

Crypton 8hp 100kg
    simdiki makinam 17 yani iki kati.140kg.

xmax e gore,surekli 40kg extra yuk taaiyordum haybeye...

Motosikleti
    MT-07
    Senin malum(motorla) durum olmasaydi ns200 e 2 sene daha binerdin..arada 12hp var 23-35.agirlik faktorude var..

Ben sahsen ns200 kullanan biri olsaydim,yukseltecegim zaman en kotu bindigim makinanin 2 kati gucunde(50hp)olmasi lazim ki degisimde degsin..

Ornek gecen sezon xmax250(21.5hp)im vardi,emin ol ivmelenmesi tvs 180 ile ayni biri 180kg ya yakin tvs 140kg.

Crypton 8hp 100kg
    simdiki makinam 17 yani iki kati.140kg.

xmax e gore,surekli 40kg extra yuk taaiyordum haybeye...
    NS200'ün başına geleni biliyorsun. Biraz mecburiyetten geçtim. Tekrardan aynısını almak pek mantıklı gelmedi. Şimdiki aklım olsa tamir eder devam ederdim de o da bana pek sağlıklı gelmedi.

Motosikleti
    ......
    NS200'ün başına geleni biliyorsun. Biraz mecburiyetten geçtim. Tekrardan aynısını almak pek mantıklı gelmedi. Şimdiki aklım olsa tamir eder devam ederdim de o da bana pek sağlıklı gelmedi.
    Oda doğru,tamirden sonra ne kadar saglikli olacakti..hem en kotu 1.500tl yerdi masraf.

Sana bir onerim var
    Istersen maxi scooter´a geç.

Xmax400
    Veya Sym modellerine bak,kayimçoda olur..

Bak yabana atma bu onerimi,hee çok yakiyor deme,senin motor abaninca ne yakiyorsa maxi de o kadar yakar,

Bagaj bol
    Ayaklar kuru
    uzun tur cami
    Rahat sele
    Sol el serbest
    Gaz,fren...her daim devam...

Motosikleti
    MT-07
    Aklımda yok değil. Denk gelirse bakarım. Vites düşürüp seri gitmem hoşuma gidiyor sadece. Arabayıda İstanbul içinde manuel sürüyorum. Şehir dışına çıkınca otomatiğe takıyorum.

Motosikleti
    ......
    Aklımda yok değil. Denk gelirse bakarım. Vites düşürüp seri gitmem hoşuma gidiyor sadece. Arabayıda İstanbul içinde manuel sürüyorum. Şehir dışına çıkınca otomatiğe takıyorum.
    Arabayla motor bir degil..istanbul gibi yerde scooter ideal.

Ne zorun var yardır yardır motor surmeye,trafige gore orta halli gazla..

Zincir,gergi,yağlama derdin olmayacak..

Bekledigin hata,al geç maxi,zaten şurda 1 ay sonra havalar iyice bozacak..kuru kuru git gel işine..hatta çogu modellerde dizlere sicak hava ufleyen(kalorifer)nozuller var.

Motosikleti
    MT-07
    Arabayla motor bir degil..istanbul gibi yerde scooter ideal.

Ne zorun var yardır yardır motor surmeye,trafige gore orta halli gazla..

Zincir,gergi,yağlama derdin olmayacak..

Bekledigin hata,al geç maxi,zaten şurda 1 ay sonra havalar iyice bozacak..kuru kuru git gel işine..hatta çogu modellerde dizlere sicak hava ufleyen(kalorifer)nozuller var.
    O versiyonlara hastayım. Scooter bulmak lazım. 11000km de vfr 800'e 19000tl üstüne verirsen takasa gireriz dediler. Benimkini 18000 saydılar. O paraya 2 tane sığır alıp, çocukları ile kar'a geçerim dedim direk. Fakat 4 silindir sesi efsane Scooter içinde 125cc lik ufak bişeyler bakıyorum. Acelem yok, yere düşerse içim acımayacak bişeyler arıyorum.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)