Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Tvs Apache 180 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Şimdi aradım bayiyi eski fiyat o diyor. Dedim ilan yeni yayınlanmış ama gene de yok o eski fiyattır diyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alalim hacim,alalimda bu işin sonu yok..

Biradere 20bin borç verdim,2 sene sonra anca öder.

Bayramdan sonra 2012-2013 nc700 s alma planim vardi,o işte yatti.
    Plan felan kurma abi 2 aya yakın oldu heralde mt yi alalı 350km bindim ilana koyucam bayram sonu. wr yi alalı 3 ay olacak sanırım 2700km yapmışım üzerinden inmiyorum 2lt yakıyo alet 😀 Atlıyorum zıplıyorum, toprak yola giriyorum, merdiven inip çıkıyorum valla keyif buymuş neyle mutluysan onla devam. Bayramda köye gidecem dün emmioğlu foto attı köyden yemyeşil heryer, lastiğimi sürtmediğim toprak parçası komayacam 😀

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plan felan kurma abi 2 aya yakın oldu heralde mt yi alalı 350km bindim ilana koyucam bayram sonu. wr yi alalı 3 ay olacak sanırım 2700km yapmışım üzerinden inmiyorum 2lt yakıyo alet �� Atlıyorum zıplıyorum, toprak yola giriyorum, merdiven inip çıkıyorum valla keyif buymuş neyle mutluysan onla devam. Bayramda köye gidecem dün emmioğlu foto attı köyden yemyeşil heryer, lastiğimi sürtmediğim toprak parçası komayacam ��

Haklisin serkanim,

Az yakiyor,karaduzen motor,yetiyor fazla bile.

Wr125 guzel makinadir.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    5 bin km bakımı için servisi aradım, hangi parçalar değişecek diye. Servis bana yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve bujinin değişmesi gerektiğini söyledi. Motorun İngilizce kılavuzunda Buji ve hava filtresinin 12 bin km de değiştirileceği yazıyor. Servislere de güven olmuyor maalesef. Motoru garanti dışı bırakıp bakımlarını kendim yapmaya başlayacağım

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 bin km bakımı için servisi aradım, hangi parçalar değişecek diye. Servis bana yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve bujinin değişmesi gerektiğini söyledi. Motorun İngilizce kılavuzunda Buji ve hava filtresinin 12 bin km de değiştirileceği yazıyor. Servislere de güven olmuyor maalesef. Motoru garanti dışı bırakıp bakımlarını kendim yapmaya başlayacağım
    Kalan parayla da depo fuller keyfine bakarsın en mantıklısı.

Motosikleti
    ......
    15bin km de orjinal bujisini söktum,ne karbon birikintisi nede oksitlenme vardi.

Buji 12.bin km de bir degisim ister.

Dilimde tüy bitti,bakimlari kendiniz yapin,rtr taş gibi kronik sorunu olmayan bir motor,kendini kanitladi..yağsiz birakip,devirip,vurup kirmadigin muddet,100bini rahat deviriyor.

Bu motoru,Gundialle,kukiyle,çakiyle kariştirmayin kardeşim.alt makinasinda çok sağlam muhendislik ve ar-ge yatiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:15 ----------

Evet arkadaşlar debriyaj halati siparisim geldi,

1.kalite yan sanayii,çin mali değil.

Orjinal 60tl di ben bunu 30gaymeye aldim

Taktim ve gayet memnunum.

Ne oldugu belli olmayan çin mali halatlara boşa para bayilmayin.

Rtr için alacağiniz marka budur.

Not:

20tl işçilik yazdim kendime.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Sipariş ettiğim 3 tane yağ filtresi bugün geldi. 3 tane 1er litre liqui moly 10w40 yağ ile gelecek bakımlar için stok yapıyorum. İlerleyen zamanlarda gaz halatı ile debriyaj halatı da alacağım. Tabi birde balata seti.

Uygun fiyatlı debriyaj seti var mı? Bir setde ondan alayım kenarda dursun diye düşünüyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim motor 2016 model 19.000'de ve hep şehir içi kullanılıyor, sizinki neden halat değişimi istedi acaba? Ben her bakımda yağlatıyorum fren ve debriyaj tellerini, ne zaman değişim gerekir acep? Şu anda performanstan memnunum bir şikâyetim yok.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 2016 model 19.000'de ve hep şehir içi kullanılıyor, sizinki neden halat değişimi istedi acaba? Ben her bakımda yağlatıyorum fren ve debriyaj tellerini, ne zaman değişim gerekir acep? Şu anda performanstan memnunum bir şikâyetim yok.
    Halatta uzama kisalma yok ama hirt hirt ses yapiyor,sanirim ben sert manet ayarli kullandigim icin oldu.

Eski halatta (gestay) muayenesi yaptim,esasinda yedek olarak kullanilir,uzun yolda vs.yanima alirim.

Bende surekli yaglar bakimini yaparim.

22bin km ye yaklastim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

1.resim ustteki orjinal olan

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Sipariş ettiğim 3 tane yağ filtresi bugün geldi. 3 tane 1er litre liqui moly 10w40 yağ ile gelecek bakımlar için stok yapıyorum. İlerleyen zamanlarda gaz halatı ile debriyaj halatı da alacağım. Tabi birde balata seti.

Uygun fiyatlı debriyaj seti var mı? Bir setde ondan alayım kenarda dursun diye düşünüyorum.
    Ybr debriyaj balatasi oluyor.

Rtr Sağ kapak contasida alacaksin.

Debriyaj balatasini taktiktan sonra,0.8 sentille ara bosluklari kontrol edip gobegi eşit sıkacaksın..

Yaylar eşit oturacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Edit,,deneme amacli,

Castrol 10w-50 ful sentetik yag koydum,normalda liqui moly 10w-30ve ipone den şaşmam ama 400km oldu castrolden cidden memnunum.şaşirtti beni

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Bende daha önce motul 5000 kullanıyordum ilk defa liqui moly kullanıcam bakalım nasıl olucak. Birde ben sürekli artçılı kullanmıyorum motoru, arka dişliyi küçültsem çekiş düşer mi acaba rampalarda

Motosikleti
    ......
    Bayram temizligi yapmaya yikamaciya diye çiktim yine uzattim makinayi 150km cik..

Yağmur öncesi havada kapali efil efil..

Redkit garaja girdi...

Bu istikrarla gidersem temmuzda alali 1 sene olacak 30bin km yaparim..

Motoru 0km 8bin gaymeye almiştim,şimdiye kadar çoktan amorti etti kendini..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Bende daha önce motul 5000 kullanıyordum ilk defa liqui moly kullanıcam bakalım nasıl olucak. Birde ben sürekli artçılı kullanmıyorum motoru, arka dişliyi küçültsem çekiş düşer mi acaba rampalarda
    Düşmuyor,ben bu şekilde 10bin km dir biniyorum.zımba gibi
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Hey maşallah. Kullanıyorsun walla aleti.
    levend84 bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kaşınıyorum falan diyordum ama işlerin gitgide dibe vurduğu şu dönemde sanırım ayağımı biraz daha yorganıma göre uzatmam gerekecek.

Şu arka dişliyi iki diş küçültme işi aklıma yattı. Bayram sonrası bakacağız servisle beraber.
    Benim motorda 6500 devirde 85-90 yapıyor.
    En yüksek tork 7000 de.
    İyi olacak gibi geliyor.

@levend84, şu iş olursa çok dua alırsın benden.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaşınıyorum falan diyordum ama işlerin gitgide dibe vurduğu şu dönemde sanırım ayağımı biraz daha yorganıma göre uzatmam gerekecek.

Şu arka dişliyi iki diş küçültme işi aklıma yattı. Bayram sonrası bakacağız servisle beraber.
    En yüksek tork 7000 de.
    İyi olacak gibi geliyor.

Bende en kısa zamanda yapacağım İnşallah. Bayramdan sonra girişicem motora. Led beyaz far, yağ ve filtre değişimi, arka dişli küçültmesi, yapabilirsem depo çantası yapmaya çalışıcam. Belki birde ön camı daha uzun bir camla değişicem

Motosikleti
    ......
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

En yüksek tork 7000 de.
    İyi olacak gibi geliyor.

Yap usta,pişman olmazsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Bende en kısa zamanda yapacağım İnşallah. Bayramdan sonra girişicem motora. Led beyaz far, yağ ve filtre değişimi, arka dişli küçültmesi, yapabilirsem depo çantası yapmaya çalışıcam. Belki birde ön camı daha uzun bir camla değişicem
    Uzun tur cami sakin takma,makinin dengesi bozuluyor.

Led farda takma,elektrik sistemine hic bulaşma.

Sadece dişliyi kuçult,depo cantasi yap,bakimini yap devam et.

Bak ben makinaya harici hic mudahele etmeden,24bin kmlere yaklaştim.

İşin sirri burada gizli..

ÇALİŞAN SİSTEME MUDAHELE ETME,HELE ELEKTRİKSEL SİSTEME...

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sakın uzun cam takma. Ben kısa camı bile 2 hafta kullanabildim.
    Ön çok sallanıyor ve hafifliyor.

Söktüm mutlu ve mesutum.

Arka çanta demirimiz çıktı. Bir arka çanta ihtiyacım var.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Takmaktan vazgeçtim sayenizde sattığım diğer 150lik apache ile İstanbul bursa yapmıştım. Makina çok fena yağ yakmış. Alan arkadaş yağı boşalttı sadece 550 ml yağ çıktı motordan.
    Büyük ihtimal 8-9 bin devir bandında gittiğim için bu kadar yağ yaktı

Merhaba arkadaşlar ben de mavi bir rtr180 alarak aranıza katıldım

Bu motoru seçerken yorumlarınızı çok okudum, uzun cam ve xenon takmaktan vazgeçtim. Arkaya 42t dişli sipariş ettim(yazın uzun yol yapacağım)

En yakın zamanda 1-2 resim atarım.

Motosikleti
    ......
    Alıntı TacoNikky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben de mavi bir rtr180 alarak aranıza katıldım

Bu motoru seçerken yorumlarınızı çok okudum, uzun cam ve xenon takmaktan vazgeçtim. Arkaya 42t dişli sipariş ettim(yazın uzun yol yapacağım)

En yakın zamanda 1-2 resim atarım.
    Arka dişli 180de orjinali 46T

42T memnun etmez,44 veya 43 tak.

Benim arka 43 gayet yeterli.

Motorun hayirli olsun.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka dişli 180de orjinali 46T

42T memnun etmez,44 veya 43 tak.

Benim arka 43 gayet yeterli.

Motorun hayirli olsun.
    Yazdıklarınızı okudum ve ben de 2 diş küçülteyim dedim. Ama gel gör ki 150likler 13/44müş bizimki 14/46 imiş orda hata yaptım.

Bu arada sadece arkayı değiştirecek olsam da yine de ön dişli alayım mı? Zinciri de değiştiriyorum, dişliler için aynı zamanda değişse iyi olur denilmiş

Teşekkürler

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)