Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Tvs Apache 180 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı AzNHicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

rtr 150 parçaları, rtr 180 e uyuyor mu acaba?
    7 yada 8 ay önce falan 180cc silindir taktık benim rtr150'ye ve o günden beri egzantrik zincirinden gelen sesi hiç kesemedik. şu anda taktığımız 3. yeni egzantrik zinciri ve çinden manuel egzantrik zincir gergisi aldım taktım ve gergi ilede alakası yokmuş. şimdi subaplar falan değiştirilecek ve egzantrik mili de değiştirebiliriz ve sesi yine kesemez isek artık yine 150cc silindir takacağız.

silindir dediğim gibi uydu ama bu egzantrik zincirinden gelen ses bir türlü kesilmedi, acaba ses egzantrik milindenmi geliyor onuda bilemedik.

güvendiğim bir usta var bayram sonrası onunla ilk incelememizi yapacağız ve sanırım iyi miktarda para gi... işçilik 200 lira istedi ve parça paraları beni korkutuyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

3 haftadır kullanıyorum.
    Ön tarafta yüksek devirde zırıltı var.
    Ön amortisörde ses var wd40 kullandım sürtünme sesini kesemedim.
    Rodajdan sonra yağ değişimi kontrol vs sonrası hava ayarı gerekti(devir sabitlenmiyordu ve bazen saçmalıyordu stop edip).Castrol altın sarısı kutu 15-50 kullandım.İki adım gidip ateş topuna dönen motor bloğu, gayet serin çalışmakta artık.
    Frenler gerçekten iyi, 2 kişiyken bile muazzam (kombine kullanımda. bkz:Altın Elbiseli Adam)

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Merhabalar;

Rtr180 kullanicisi olarak,nacizane inceleme ve kullanici yorumlari;

Oncelikle rtr180 rakibi/muadili ns150 ns160 vb.hp bakimindan yakin olsada kesinlikle rakibi degildir,bu dogrultuda rakip anlaminda tek model ns200 dür.

Gelelim detaylara;

+ ları;

Denge(stabilite)ve yol tutuş kararinda
    Frenler dozlama yerinde
    Yakit tuketimi cimri(2.7-3,40Max)
    Ivmelenme gaz tepkisi kivaminda
    Ara hizlanmalar 0-60 60-115 arasinda ideal.
    Sollamada tereddut yok,80-90 ile seyir halinde iken gaz kolunu açinca 95-110-118-123-128 şeklinde yol ve ruzgar durumuna gore hizlaniyor.
    Uzun yolda ruzgar direncine ve hiza gore,gidonda sallanma hissedilsede yanlardan savurma olayi dusuk
    Agırlik merkezi aşagida
    Artçi konforu kararinda

- leri;

110 dan sonra gidonda titreşim başliyor,ama beni rahatsiz etmedi.

95-110-115 bandinda 70km durmadan yol gittim ellerde ve ayaklarda uyuşma hissetmedim

On far aydinlatmasi yetersiz

Stok lastikler kuruda iyi ama islak ve micirda sakat

Arka suspansiyonlar bozuk satihta problem(eski motorum xmax ile ayni ayarda diyebilirim

Ilk etapta deneyimlerim bu şekilde.. devami gelecektir

Selametle...
    snappy x ve RoofRoof bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    edit:

Rtr180 ile birlikteligimiz sorunsuz devam ediyor.

Şu aşamada,iki kez ful depodan sonra,sekizinci 50tl lik benzin ile tripte 350km menzili gordum.hizim 70-80 110-120 arasi devirli kullanim.

Zirildayan gicirdayan gevşeyen civata vb.durumlara rastlamadim.

Vites geçişleri şikır şıkır,boşa geçme 2 den boşa düşme sorunu yok.

Motorda birsey farkettim,viteste iken asla calismiyor(Not:yan sehpada guvenlik swici mevcut degil)

Stop etme,sabahlari zor calisma vb.durumlar olusmadi.

Km 4.500e yaklaştı 3.500 bakiminda yine ilk 750 bakimi gibi Motul 5100 yari sentetik 15w50 yag konuldu.

Dijital ekran ve gostergelerde,aptallasma gidip gelme tarzi bir durum olmadi.

Motor kararli ve sağlam,ciddi anlamda uzun vadede dayaniklilik vadediyor.

Arka suspansiyonlardan hala şikayetciyim xmax250 de yasadiklarim dejavu oldu gibi.

Ön farda yetersiz.

0-80 km hizlanmasi yerinde.gerek rampa gerek ara hizlanma dozu sinifina gore yeterli.

Ns 200 kullanan arkadaşimla 60km mesafedeki baraja gittik yol uzun rampaydi pulsarin arkasindan kopmadan yol aldi.dönüşte motorlari degistik,arkadasim ´´Abi bunun ns200 den kalir yani yok´´ dedi.

Devami gelecek selametle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Hintli gençler motora yağ soğutma sistemi takiyor youtube de videolar mevcut.

Gogelde Tvs apache rtr180 oil cooler yazilirsa cikar

Motorun sag kapak ön kismi ve sol kapak alt kisimda M12 tapalar mevcut.(upgrade icin)korna braketine radyator montaji yapiliyor kuba sl 200 ile petek benziyor.bu is uzerine yogunlastim.

Motosikleti
    MT-07
    Ne güzel walla. Tam işe gidip gelmelik motor. Benim motor 2'den boşa düşüyor walla kompresyona bırakınca ki bu motordan 2tane falan geliyor galiba bu paraya? Commut yapacak adama Commuter gerekiyor. Kalkıp güzel duran falan iş görmüyor. Düşecek kalkacak, götürüp, getirecek alet lazım. Zincir koptu gitti. Yenisini taktık. Çekicisi ıvır zıvırı ile 800-1000tl arası kaçtı.

İnsan aklını sonradan kullanmasını öğreniyor ne yazıkki...

Tekrardan güle güle kullan!
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Sagol kanka,

Ölmüş pulsar parasina 0km tvs180 aldim.

Sensör yok
    Enjeksiyon yok
    Beyin(Ecu) yok
    Radyator,hortum vs.yok

Kara düzen bir motor

Karburatorlu,elektronigi az basit sistem bir motor,yoldami kaldin tamir et yuru,ayak marşida var.az yakiyor ns200 den bir tık az gidiyor,tam istedigim tarz motor.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Güncel yakit verisi;

50tl 8 litre yakit ile 350 olan menzili 370km ye yükseltmiş bulunuyorum.

Ayrica,dijital hız gostergesi doğru sapma yok,geçen gün şehir içi trafikte önumde seyreden citroen C4 un gostergesi ile oranladim.

Devami gelecektir.

Rabbim hepimizi kazadan beladan uzak tutsun.

Tekeriniz duz bassin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Kullanim stili;

Şehir içi ara hizlanmalar 6 bin deviri geçmeden,trafiksiz yol 80-90-110 arasinda hizlar.yakit verisi bu şekilde.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edit:

Rtr180 ile birlikteligimiz sorunsuz devam ediyor.

Şu aşamada,iki kez ful depodan sonra,sekizinci 50tl lik benzin ile tripte 350km menzili gordum.hizim 70-80 110-120 arasi devirli kullanim.

Zirildayan gicirdayan gevşeyen civata vb.durumlara rastlamadim.

Vites geçişleri şikır şıkır,boşa geçme 2 den boşa düşme sorunu yok.

Motorda birsey farkettim,viteste iken asla calismiyor(Not:yan sehpada guvenlik swici mevcut degil)

Stop etme,sabahlari zor calisma vb.durumlar olusmadi.

Km 4.500e yaklaştı 3.500 bakiminda yine ilk 750 bakimi gibi Motul 5100 yari sentetik 15w50 yag konuldu.

Dijital ekran ve gostergelerde,aptallasma gidip gelme tarzi bir durum olmadi.

Motor kararli ve sağlam,ciddi anlamda uzun vadede dayaniklilik vadediyor.

Arka suspansiyonlardan hala şikayetciyim xmax250 de yasadiklarim dejavu oldu gibi.

Ön farda yetersiz.

0-80 km hizlanmasi yerinde.gerek rampa gerek ara hizlanma dozu sinifina gore yeterli.

Ns 200 kullanan arkadaşimla 60km mesafedeki baraja gittik yol uzun rampaydi pulsarin arkasindan kopmadan yol aldi.dönüşte motorlari degistik,arkadasim ´´Abi bunun ns200 den kalir yani yok´´ dedi.

Devami gelecek selametle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Hintli gençler motora yağ soğutma sistemi takiyor youtube de videolar mevcut.

Gogelde Tvs apache rtr180 oil cooler yazilirsa cikar

Motorun sag kapak ön kismi ve sol kapak alt kisimda M12 tapalar mevcut.(upgrade icin)korna braketine radyator montaji yapiliyor kuba sl 200 ile petek benziyor.bu is uzerine yogunlastim.
    Selam Dostum

kısa bir süre önce bende gördüm bu radyatör olayını açıkçası uzun sürüşlerde faydalı olacağını düşünüyorum fakat motosiklete zarar verirmi emin olamadım
    güzel ve pratik bir montajı var gibi gelmişti geniş zamanımda araştıracağım tekrar

bu arada hiç farkında değildim RTR180 aldığının hayırlı olsun
    levend84 bunu beğendi.

Selamün aleyküm arkadaşlar.bende rtr 180 almayı düşünüyorum.sifiri 9900 olmuş vede 2016 modelleri var sizce degermi alınır mı.zaten karta taksit yaptiricam..bide İstanbul'da nerden alabiliriz. Tekeriniz düz bassin

Motosikleti
    ......
    Alali 1 ayi geçti

2016 model 0km,son motor,magaza tanidigim,kavga dövüş pazarlık 8.000tl para canlı,kımıl kımıl..

Soruya gelecek olursak alinir,hemde uçarak,koşarak..

Yanina kulağı kesik pazarliktan anlayan biriyle git..az daha kırdır 12ye böldür.

Motor saat gibi,pişman etmez..

Forumda beni bilen bilir,koyu japon ve piyanocuyum..

Sahip oldugum makinalar;

Xmax250
    Crypton

Geçmisim var,wolf250ye ve nc700e de bindim.kisaca benim gibi biri Rtr180 aldiysa(yanliş anlasilmasin böburlendigim yok)dakika bekleme al geç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Dostum

kısa bir süre önce bende gördüm bu radyatör olayını açıkçası uzun sürüşlerde faydalı olacağını düşünüyorum fakat motosiklete zarar verirmi emin olamadım
    güzel ve pratik bir montajı var gibi gelmişti geniş zamanımda araştıracağım tekrar

bu arada hiç farkında değildim RTR180 aldığının hayırlı olsun
    Sağol dostum..

Motora gram zarari yok..

Yeterki montaji duzgun yapilsin

Zaten blogun onunde alt ve ust kör tapa(radyator dönüsum ve tahliye yuvalari var.(tvs muhendisinin ongorusu)

Kuba sl200 radyator petegi tam uyuyor.
    Sadece hortum ayarlamak lazim.

Not:1000ml olan yağ kapasitesi(filtre degisimden sonra 1100ml)

(Upgrade sonrasi)radyator takildiktan sonra toplam 1700-1800ml olacak,ama teknik kisimlari arastirmaya devam ediyorum

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim .motoru alasim geldi gerçekten.bi kıvılcım lazım. Tek kafama takılan 2016 model olması.

Motosikleti
    ......
    Bugün akşam otomobilimle 18:00 civarı ayvalık dönüşü önümde seyreden Ns200(kırmızı) ve Tvs180(mavi) li arkadaslar seyir esnasinda ayna kontrolu yapmayi ve yanyana yakin mesafe suruşten(neredeyse gidon topuzlari degecek)kaçinmayi alişkanlik edinin hayati onem taşiyor.

Bu arada Tvs180 iyi uzuyordu ben 145km/h ile seyrederken arkamdan ve ns200 den kompadan geldi

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Bugün akşam otomobilimle 18:00 civarı ayvalık dönüşü önümde seyreden Ns200(kırmızı) ve Tvs180(mavi) li arkadaslar seyir esnasinda ayna kontrolu yapmayi ve yanyana yakin mesafe suruşten(neredeyse gidon topuzlari degecek)kaçinmayi alişkanlik edinin hayati onem taşiyor.

Bu arada Tvs180 iyi uzuyordu ben 145km/h ile seyrederken arkamdan ve ns200 den kompadan geldi
    Benim motorda bir sorun var ozaman RTR150 ile rahat 135 civarı seyredebiliyordum RTR180 de 130 dan sonra uçurtma gibi 145km de yatmasam zaptedemiyorum

lastiklerin orjinal olması bukadar etkilermi? birde 5. viteste 8K devirde yaklaşık kaç km hızda seyrediyorsun.

Motosikleti
    ......
    Yag degisiminide hallettim..

17 lokma kisa kol cırcır veya T kol iş gorur.

Sıkarken abanmadan boslugunu alip 1-2 hafif kuvvet yeterli.

Tvs muhendisi tapa ucuna miknatis bile eklemiş.helal olsun

Elf 15w50 moto4 yari sentetik koydum.MA2 anti debriyaj kacirma katkili

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda bir sorun var ozaman RTR150 ile rahat 135 civarı seyredebiliyordum RTR180 de 130 dan sonra uçurtma gibi 145km de yatmasam zaptedemiyorum

lastiklerin orjinal olması bukadar etkilermi? birde 5. viteste 8K devirde yaklaşık kaç km hızda seyrediyorsun.
    Lastik basinclarina dikkat et.

8 bin devirde ortalama ruzgar ve egim durumuna gore 118-126km/h

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Edit:

8.000Rpm de istikrarli 117-120 arasi stabil gidiyor,

Bayilmadan
    Aksırmadan
    Yığılmadan..

Dolar uçtu bende zam gelmeden alım 1 tane Allah'ın izniyle
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı hedo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolar uçtu bende zam gelmeden alım 1 tane Allah'ın izniyle
    Şimdiye rodajini bile bitirmiştin.

Saglam pazarlik yap..9.000 tl ye kapatmaya ugras.

Çevrende yaa 2.el pulsar 200al diyenler olacaktir..sakın dinleme..tvs al bana hayır dua edeceksin..

Bana,yaa hacı keske pulsar alsaydin diyenler şimdi benim motorun sorunsuzluguna hasta...

Al bak keyfine...

Allah yardimcin olsun

Teşekkürler.allah hepimizin yardımcısı olsun.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Yag degisiminide hallettim..

17 lokma kisa kol cırcır veya T kol iş gorur.

Sıkarken abanmadan boslugunu alip 1-2 hafif kuvvet yeterli.

Tvs muhendisi tapa ucuna miknatis bile eklemiş.helal olsun

Elf 15w50 moto4 yari sentetik koydum.MA2 anti debriyaj kacirma katkili

http://i63.tinypic.com/2qv8lu1.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Lastik basinclarina dikkat et.

8 bin devirde ortalama ruzgar ve egim durumuna gore 118-126km/h

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Edit:

8.000Rpm de istikrarli 117-120 arasi stabil gidiyor,

Bayilmadan
    Aksırmadan
    Yığılmadan..
    TVS mühendisi o tapayı yalama yaparsan blok sökmekle uğraşma diye yağ tapası kepi adında bir parça yapmışlar. Nitekim tapa eski sahibinden dolayı yalama olmuş, aşağıdaki parçayı aldım taktım, kullanmaya devam. Bu TVS mühendisleri hakikaten efsane adamlar. Minimum masraf, maksimum fayda.

Bu arada dostlar 150 lik makineyi nasıl 180 liğe çevireceğiz?

levend84 ve yulis bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS mühendisi o tapayı yalama yaparsan blok sökmekle uğraşma diye yağ tapası kepi adında bir parça yapmışlar. Nitekim tapa eski sahibinden dolayı yalama olmuş, aşağıdaki parçayı aldım taktım, kullanmaya devam. Bu TVS mühendisleri hakikaten efsane adamlar. Minimum masraf, maksimum fayda.

Bu arada dostlar 150 lik makineyi nasıl 180 liğe çevireceğiz?

https://n11scdn.akamaized.net/a1/450..._524136699.jpg
    Aynen ustadım..hatta cok kritik onem tasiyan bir yer vardi oda bu sekilde minimum hasar verilecek bir parca aklima gelmedi..aksam yazarim..

Her zaman derim Tvs yi sahibi olmadan boş gevezelik yapanlara itimad etmeyin..ayrica tvs;suzuki otomobillere krank ve silindir uretimi yapiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Not:

Bir urunun muhendisligi detaylarda gizlidir,motosiklet alirken detaylara odaklanin,inceleyin,sadece şekil yetmez.

150lik makinani 180e cevirme stok haliyle kullan,illa oynama yapacam dersen 70.000 km sonra 180lik silindir piston attirirsin..

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Aynen ustadım..hatta cok kritik onem tasiyan bir yer vardi oda bu sekilde minimum hasar verilecek bir parca aklima gelmedi..aksam yazarim..

Her zaman derim Tvs yi sahibi olmadan boş gevezelik yapanlara itimad etmeyin..ayrica tvs;suzuki otomobillere krank ve silindir uretimi yapiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Not:

Bir urunun muhendisligi detaylarda gizlidir,motosiklet alirken detaylara odaklanin,inceleyin,sadece şekil yetmez.

150lik makinani 180e cevirme stok haliyle kullan,illa oynama yapacam dersen 70.000 km sonra 180lik silindir piston attirirsin..
    şu an bir değişiklik yapmayacağım. motor bitmeye başladığında 150 lik olarak toplamak yerine 180 lik yapayım diyorum. bikaç yere soruşturdum silindir, piston dışında egzantrik gergiside değişecekmiş. doğru mu?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)