Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    faruk59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt600/97
    bu motorla uzun yol yapan var mı acaba?mesela bir günde 300-400 km falan.
    insan üzerinde ne gibi olumsuzlukları oluyor bilmek isterim.şimdiden thanks

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    ben marmarise gittim bu sene istanbuldan sporcu biriysen rahat kullanırsın sadece bilekler biraz ağırıyor birde mola yaparak kullanman lazım atıyorum her 150km de ben biraz abarttım giderkene biran tatil yapim diye neyse 300-400km rahat gidersin

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı necdet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben marmarise gittim bu sene istanbuldan sporcu biriysen rahat kullanırsın sadece bilekler biraz ağırıyor birde mola yaparak kullanman lazım atıyorum her 150km de ben biraz abarttım giderkene biran tatil yapim diye neyse 300-400km rahat gidersin
    rüzgar olayı nasıl?deponun üzerine tam yatmasan seni ne kadar rahatsız ediyor?
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rüzgar olayı nasıl?deponun üzerine tam yatmasan seni ne kadar rahatsız ediyor?
    arkadaşın motoruyla gittim ama tek kelime muhteşem rüzgar diye bişey yok ben yatmadım zaten 150ye kadar 170-180 sonra yat man gerekiyor ama oda problem değil

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF

600F ile uzun yol...

Benim 1000RR'dan önce 2002 model 600F Sport motorum vardı. Bu tip motorlarla uzun yok yapmak için motora alışmanız ve biraz da spor yapmanız yeterli. Yoksa 200 km de bir 10 dakika durmanız gerekiyor. Ama racingler içinde en rahat motor 600F'tir. Benim RR çok rahatsız ama dedim ya alışmakla ilgili diye, ben tek başıma uzun yolda sorun yaşamıyorum. Geçenlerde arkadaş satmak için 600F'ini bana bıraktı, 2 gün kullandım, RR'dan inip 600F'e binince scooter rahatlığı hissettim
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Duruş açısından vb. 600F çok güzel . Çünkü tam süpersport olmadığından biraz touring karışımı olduğu için spor ve rahatlık bir arada
    Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Ben bir günde 350 Km kadar yol gidip geldim..Hiç rahatsızlık yok çok rahat öle çok iride değiliz makinada oturduğumuzda rüzgar almıyoruz... ...Gittiğim yolda Kilis ,,,Hatay arasıydı yolda baya bi virajlı yol..hiç yormadı Yaş 42 kesintisiz 50 şinav 7 barfiks ..sporun çok etkisi var tabi..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 1000RR'dan önce 2002 model 600F Sport motorum vardı. Bu tip motorlarla uzun yok yapmak için motora alışmanız ve biraz da spor yapmanız yeterli. Yoksa 200 km de bir 10 dakika durmanız gerekiyor. Ama racingler içinde en rahat motor 600F'tir. Benim RR çok rahatsız ama dedim ya alışmakla ilgili diye, ben tek başıma uzun yolda sorun yaşamıyorum. Geçenlerde arkadaş satmak için 600F'ini bana bıraktı, 2 gün kullandım, RR'dan inip 600F'e binince scooter rahatlığı hissettim
    çok haklısın ben cbf 500 arkadaşa verdim cbr 600fben kullandım ilk kez ve
    600km yol yaptım ama bilekler ağrımadı değil ama onlarıda çalıştırmış olsaydım oda ağrımazdı

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    2007 600f'lerde 600rr da olduğu gibi bir değişikliğe gidilecekmi bilgisi olan varmı

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    benim scooter üstünde belim ağrıyo wala ki fazlada yol yapmıyorum cbr ye binsem way halime...

salih288 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600f hakkında kötü tek kelime duymadım şimdiye kadar. Biride çıksın desinki şurası şöyle burası böyle... Alınacak makina vesselam... Bende seneye 600f düşünüyorum.Düşünen arkadaşlarada hayırlısı olsun diyorum...
    **SLOW DOWN PLEASURE UP!!**

Motosikleti
    movistar
    seneye 600 f getirilecek mi ? bu konuyla ilgili bilgisi olan?

gece-ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    2002 600F aldım.şehir içinde çok rahat.Uzun yol nasıldır hiç bir bilgim yok ama geçenlerde eski motorum cbf 250 ile yalovadan geliyordum yanıma 600F i ile gelen bir arkadaşın dediklerini yazıyorum.benim 600rr ım da var ama uzun yolda hiç rahat değil uzun yolda 600F çok rahat.

Motosikleti
    yamaha xt600/97
    arkadaşlar hepiniz çok sağolun verdiğiniz bilgiler için.

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    necdet abinin bahsettiği arkadaşta benim

istanbul-bodrum-marmaris arası 2 bin km yaptık..inan yola çıkmadan önce bile hiç bir bakım gerektirmedi.kesinlikle rahattı ama tek bir sorun vardı.belki giydiğim motosiklet pantolonundandı ama depoyla temas ettiğinde biraz kasıklarım ağrıdı.sonra o sorunu dönerken hallettim.
    ben daha önce de yazmıştım burada.bir kaç arkadaşın da başına gelmiş ve onlarda burada paylaşmıştı.debriyaj kolunun vidası çıkmıştı.onun dışında olumsuz hiç bir şey yaşatmadı bana.

-s3L1m- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı salih288 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ArkadaŞlar 600f Almadan Bu Alete Nasil Bİnebİlİrİm
    Almayi DÜŞÜnÜyorum EĞİtİmde Almak İstİyorum Fakat Dandİk Motorlarla EĞİtİm Verİyolar.. 600f İle EĞİtİm Vercek Bİrİsİ Yada Bİr Kurum Bİlİyorsaniz LÜtfen Yazin Yardiminizi Beklİyorum.. TŞkrlr
    Hah aynen ben de bunu merak ediyorum. 600f almayı düşünüyorum, sürebileceğimi de düşünüyorum ama varsa arkadaşın belirttiği gibi bir şansımız mutlaka denemem lazım...

gece-ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    beni yazabilrsiniz.aranıza sonunda katıldım.buluşmak güzel fikir.

BaByFaCe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zx636r
    hosgeldin

chess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F

Uzun yolda CBR600F deneyimlerim

Merhaba, CBR600F ile İstanbul-Edirne, İstanbul-İğneada gibi yolculuklar yaptım. Motor SS ler kadar yorucu bir motor değil. (ST olduğundan yumuşak süspansiyon vs) Birlikte gezdiğim CBF 600'lü arkadaştan daha fazla bir yorgunluk yaşamadım. Toprak yol vb koşullar tek kabusum. Onun dışında yakıtı düşünmezseniz, yolda temizse bu motorla her yere gidilir.
    Bir de aynı motora sahip bir çok arkadaş daha dik ve uzun bir camla motorun orjinal camını değiştirdiler. Uzun yolculukta çok yararlı olacağını sanıyorum.

550 km'lik yol yapacak arkadaşa da bir uyarıda bulunayım 550 km yüzle gitsek 5,5 saat + yemek vs 6,7 saat gibi bir hesap yolun tamamını otobandan gitmiyorsan tutmaz. Daha kısa yollar yapmadan tavsiye etmem böyle uzun bir yolculuğu. Uzun yol ayrı bir deneyimdir. Sehir içi ne kadar iyi kullandığınla ilişkili değil. Devamlı sehir içi kullanan bir sürücü ortalama 20 km'lik bir söfördür. Uzun yolda kondisyonu yetmez, her km'de yoldan daha hızlı tükenir.

Bu arada 125'likten bu makinaya geçilir mi? 125'liği 125 km dir kullanıyorsan geçilmez. Yakın zamanda daha büyük bir motorla eğitim almadıysan, bilgilerin taze ya da tazelenmiş değilse geçilmez.

Yolunuz açık olsun....

Motosikleti
    yamaha xt600/97
    vermiş olduğun bilgiler için sağol chess.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler