Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA 1000 RR 2016
    video varmı arıza koduna bakmak gerekiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Elinde 2006 model 600fin orjinal manetleri olan arkadaşlar mesaj atarsa sevinirim

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Dear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinde 2006 model 600fin orjinal manetleri olan arkadaşlar mesaj atarsa sevinirim
    bende olacaktı spor manetleri takmak için sökerken bi yerlere ayırmıştım ama bir tanesinin ucu biraz erimiş durumda aldığımda bu şekildeydi
    muhtemel düşük hızda düşme ve sürüklenmeden kaynaklı bir durum
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende olacaktı spor manetleri takmak için sökerken bi yerlere ayırmıştım ama bir tanesinin ucu biraz erimiş durumda aldığımda bu şekildeydi
    muhtemel düşük hızda düşme ve sürüklenmeden kaynaklı bir durum
    iyi durumdaysa bana ulaşabilirsen sevinirim

musty043 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr600f
    Bende aranıza yeni katıldım

habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Herkese merhaba arkadaslar 2000 model 98 binde 600f aldım motorda bazı sıkıntılar varr nekadara maal olur yapılurmı parça bulunurmu ögrenmek istiyorum yarımcı olursanız motor 3. viteste giderken 2 ye atıyor gazlayınca 1. vitestede çok ince bir ses var tıkırtı deilde gıyyyy yapıyor gazladıkça ilerledikçe ses yükseli,yor diger viteslerde sorun yok motorun eksozu kapayınca motordan anormal hiç bir ses gelmiyor veya başka kullanıma bir garipliği yok ve motor acaip titriyor öle böle deil 7-8 i gectikten sonra her visteste gidon vibratör gibi sızlatırcasına titriyor ve motorun haharet göstergesi çalışmıyor bu sorunları yaptırmak istiyorum sizden fikir almam gerek.

Motosikleti
    Alıntı Dear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi durumdaysa bana ulaşabilirsen sevinirim
    kusura bakma dostum işler vs çok yoğun olduğumdan arada kaynadı istanbula yeni dönebildim bende
    akşam foruma ekliyorum bulursam

Alıntı musty043 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aranıza yeni katıldım
    hoşgeldin arkadaşım hayırlı uğurlu olsun motosikletin

Alıntı habili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaslar 2000 model 98 binde 600f aldım motorda bazı sıkıntılar varr nekadara maal olur yapılurmı parça bulunurmu ögrenmek istiyorum yarımcı olursanız motor 3. viteste giderken 2 ye atıyor gazlayınca 1. vitestede çok ince bir ses var tıkırtı deilde gıyyyy yapıyor gazladıkça ilerledikçe ses yükseli,yor diger viteslerde sorun yok motorun eksozu kapayınca motordan anormal hiç bir ses gelmiyor veya başka kullanıma bir garipliği yok ve motor acaip titriyor öle böle deil 7-8 i gectikten sonra her visteste gidon vibratör gibi sızlatırcasına titriyor ve motorun haharet göstergesi çalışmıyor bu sorunları yaptırmak istiyorum sizden fikir almam gerek.
    motorunun açılması gerekiyor
    şanzuman dişlilerin elden geçecek muhtemelen 1 ve 3 değişecek daha neler çıkar bilemem
    titreme muhtemelen jantındaki balans ayarsızlığından kaynaklı lastikçiye göstermen gerek

iyi bir ustanın sağlam incelemesi gerek gibi elden geçmesi gereken başka parçalarda çıkabilir ortaya daha eski motor neticede

Motosikleti
    bu arada herkese selam

motoruma uzun süredir binemiyordum. ve geçtiğimiz hafta sonu da garajda park eden bir hanım efendi sağolsun çok güzel bir şekilde düşürmüş junior'u.
    neyseki kendisi masrafları üstlenmeyi kabul etti ve parça siparişlerine başladım.

son durumda zarar gören değişecek parçalar şu şekilde;
    sol grenaj ve kafa grenajı kafa demirleri gitti
    sol ön süspansiyon ( bendeki 2001 model ve 2003e kadar olan modeller ayarlı olduğundan ) ayar vidası garajda kolon üzerine düştüğünden kırılmış
    plakalık ( bendeki kesilmiş değildi ) plaka takılan kısmı kırılmış ve arka stop camı çatlamış kadının çarptığı taraf

buna göre sipariş verdiğim parçalarda

* grenajların benden öncede hasarları vardı malum 2001 model 2002 trafiğe çıkışlı makina ve kafa grenajı aynaların olduğu kulaklardan sürekli çatlayıp aynı şekilde kırıldığından ve maddi olarak orjinalleri yeterince pahalı olduğundan çin grenaj seti siparişi verdim. aynı paraya geliyor gibi bir durum var çünkü. yan grenajda diz tarafına gelen göbekli bağlantı yerleri de bilen bilir tamir kaldırmıyor yeniden kırılıyor. bu can sıkıcı durumdan dolayı böyle bir olaya giriştim artık. Normalde renk değişimi ile çok beğendiğim bir tasarımda alacaktım ama son dakika orjinal kısmı ağır bastı yeniden.

* sol ön süspansiyon üst kapaktaki ayar vidası yenileniyor iç boruya bağlı olan.

* alternatör kapalı ve yeni contası

* arka stop füme camlı led stopla değiştirmiştim zamanında bunu yeniden e-bay üzerinden daha yeni tasarımlısını aldım. gönül isterdi ki sequential sinyalli olanını almak ama gereksiz bir şekilde pahalı ( malum $ ve € fiyatları zaten uçuk durumda. motoru aldığımda 1.2-1.3tl seviyelerindeydi birde )

* ve komple arka çamurluk alıcam yeniden kesilmemiş.

* ve tabiki plakalıkta duran transformers autobot 3D sticker gelicek yine

* sinyaller led sinyaldi bunlarıda biraz daha farklı bir tasarımlı olanları ile değiştiriyorum malum içlerine su kaçtı mı ledler patlıyor zamanla

* ön camı değiştiriyorum. grenaj seti içerisinde gelen ön camı takacağım. üzerindeki tarzda hafif füme cam siparişi verecektim. sürüşte çok güzel bir görüşe sahip akşam zifiri karanlık haricinde çok güzel iş görüyor ama fotoğraflarda malum gösterge arkasındaki denge sensörünün olduğu kısımda çok göze çarpıyordu ve açıkçası cam için tekrar bir masraf yapmak istemedim.

grenajlar standart abs karışımlı değiller. bulduğum yerde ekstra esneklik kazanması için ppt materyal katkılı yapmışlar. orjinal olanları bile esneterek takmak gerekiyor zaten iyicene dandik olandada sök tak kısmında kırılması çok can sıkıcı olacağından olabilecek en pahalısını aldım. bu arada merak edenler için 4-5 parça full grenaj setini almak 8-9 bin tl'ye patlıyor. zamanında hatırlayanlar bilir ataşehirde sol şeritten sağ şeride anlık olarak girmek üzere üstüme kıran araç sağolsun tüm grenajları haşat etmişti. tüm parçaları tamir ve boyanmak üzere bursaya göndermiştim o zaman. işçilik ve renk olarak ne kadar tam gelsede kafa kısmı zaman içinde çatlak vermişti yine.

şu anda 92384km oldu en son makinada. baya evladiyelik duruma getiriyorum makinayı anlayacağınız

habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Beyler herkese merhaba 2000 model cbr 600F sahibiyim rolanti ayarı nasıl yapılıyor acaba karbiratörlü alet enjeksiyonlu gibi bişimi çevirmem gerekiyor yoksa daha alengirli bir durummu bilgi verebilecek arkadaş varsa çok makbule geçer ve birşey daha danışmak istiyorum motorum 7/8 bin devirden sonra çok titreme yapıyor özellikle gidon kısmında elciklerde lastiklerin balanas ayarından kaynaklı olabilirmi eğer öyleyse bu balans işlemi nekadar tutuyor ortalama acaba cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada herkese selam

motoruma uzun süredir binemiyordum. ve geçtiğimiz hafta sonu da garajda park eden bir hanım efendi sağolsun çok güzel bir şekilde düşürmüş junior'u.
    neyseki kendisi masrafları üstlenmeyi kabul etti ve parça siparişlerine başladım.

son durumda zarar gören değişecek parçalar şu şekilde;
    sol grenaj ve kafa grenajı kafa demirleri gitti
    sol ön süspansiyon ( bendeki 2001 model ve 2003e kadar olan modeller ayarlı olduğundan ) ayar vidası garajda kolon üzerine düştüğünden kırılmış
    plakalık ( bendeki kesilmiş değildi ) plaka takılan kısmı kırılmış ve arka stop camı çatlamış kadının çarptığı taraf

buna göre sipariş verdiğim parçalarda

* grenajların benden öncede hasarları vardı malum 2001 model 2002 trafiğe çıkışlı makina ve kafa grenajı aynaların olduğu kulaklardan sürekli çatlayıp aynı şekilde kırıldığından ve maddi olarak orjinalleri yeterince pahalı olduğundan çin grenaj seti siparişi verdim. aynı paraya geliyor gibi bir durum var çünkü. yan grenajda diz tarafına gelen göbekli bağlantı yerleri de bilen bilir tamir kaldırmıyor yeniden kırılıyor. bu can sıkıcı durumdan dolayı böyle bir olaya giriştim artık. Normalde renk değişimi ile çok beğendiğim bir tasarımda alacaktım ama son dakika orjinal kısmı ağır bastı yeniden.

* sol ön süspansiyon üst kapaktaki ayar vidası yenileniyor iç boruya bağlı olan.

* alternatör kapalı ve yeni contası

* arka stop füme camlı led stopla değiştirmiştim zamanında bunu yeniden e-bay üzerinden daha yeni tasarımlısını aldım. gönül isterdi ki sequential sinyalli olanını almak ama gereksiz bir şekilde pahalı ( malum $ ve € fiyatları zaten uçuk durumda. motoru aldığımda 1.2-1.3tl seviyelerindeydi birde )

* ve komple arka çamurluk alıcam yeniden kesilmemiş.

* ve tabiki plakalıkta duran transformers autobot 3D sticker gelicek yine

* sinyaller led sinyaldi bunlarıda biraz daha farklı bir tasarımlı olanları ile değiştiriyorum malum içlerine su kaçtı mı ledler patlıyor zamanla

* ön camı değiştiriyorum. grenaj seti içerisinde gelen ön camı takacağım. üzerindeki tarzda hafif füme cam siparişi verecektim. sürüşte çok güzel bir görüşe sahip akşam zifiri karanlık haricinde çok güzel iş görüyor ama fotoğraflarda malum gösterge arkasındaki denge sensörünün olduğu kısımda çok göze çarpıyordu ve açıkçası cam için tekrar bir masraf yapmak istemedim.

grenajlar standart abs karışımlı değiller. bulduğum yerde ekstra esneklik kazanması için ppt materyal katkılı yapmışlar. orjinal olanları bile esneterek takmak gerekiyor zaten iyicene dandik olandada sök tak kısmında kırılması çok can sıkıcı olacağından olabilecek en pahalısını aldım. bu arada merak edenler için 4-5 parça full grenaj setini almak 8-9 bin tl'ye patlıyor. zamanında hatırlayanlar bilir ataşehirde sol şeritten sağ şeride anlık olarak girmek üzere üstüme kıran araç sağolsun tüm grenajları haşat etmişti. tüm parçaları tamir ve boyanmak üzere bursaya göndermiştim o zaman. işçilik ve renk olarak ne kadar tam gelsede kafa kısmı zaman içinde çatlak vermişti yine.

şu anda 92384km oldu en son makinada. baya evladiyelik duruma getiriyorum makinayı anlayacağınız

Süpersin. Allah önemli kazalar vermesin.Evladiyelik motor gerçekten. Bendede 2006 Model'i var . Alırken çok araştırdım .. 4. sahibiyim diyip 16. sahibi çıkan mı dersin. Neler neler. Gittim edirneden aldım geldim 3. sahibinden çok şükür mutlu-mesut takılıyoruz

Motosikleti
    Alıntı tuncel_85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süpersin. Allah önemli kazalar vermesin.Evladiyelik motor gerçekten. Bendede 2006 Model'i var . Alırken çok araştırdım .. 4. sahibiyim diyip 16. sahibi çıkan mı dersin. Neler neler. Gittim edirneden aldım geldim 3. sahibinden çok şükür mutlu-mesut takılıyoruz
    bu arada özelden mesajını gördüm ama genel olarak yazmak istedim.

motorum şu anda yukarıda da yazdığım gibi 92384km'de

fakat şöyle bir durum var. ben motorumu 2011 yılında 13 şubatta aldım. aldığımda 52100 küsür km'deydi.
    ilk sene full istanbulda olduğumdan hemen hemen her gün motosikletime binebildim. ilk sene 14 - 16bin km aralığında binebildim.
    sonrasında işim gereği şehir dışı ve aşırı esnek saatlerde çalışmam gerektiğinden uzun bir süre hiç binemediğim de oldu.
    bunun sebebi
    1- kışlık ekipmanım yok aslında
    2- 2 kere işsiz kaldığım pek kısa olmayan bir iki dönem oldu
    3- bir proje dönüşü havalimanından indiğimde telefonuma gelen yeni bir mailde yeni bir uçak bileti vardı mesela van'dan dönüyordum ve ankaraya uçtum sabihadan direk bir daha başka bir projeye. en uzun motoruma binmediğim süre 20 ay oldu mesela. sadece zaman buldukça 20dk kadar çalıştırıp kapattım 1 2 haftada bir. ve 6 ayda bir yağ değiştirdim ( normalde yeni nesil araçlarda max 1 yıldır veya km'dir ) bu arada servis veya kullanıcı kitapçığı 6bin km yazar yağ değişimi için benim 6 ay veya 4bin km'dir max değerlerim.
    4- bir de ilk sene her gün üzerindeydim sonradaki binebileceğim zamanlarda da biraz uzun yol yaptım ( min. şileye git gel kampa gitmek vs vs gibi ) kısacası biraz doygunluk oldu. ufak bir motorum olsaydı ulaşım aracı olarak bakardım ama yapısı gereği hiç değil. şehir içi ulaşıma aşırı ve gereksiz güçlü fazla yakıyor ve birde bakımlar var neticede. ayrıca makinayıda gereksiz yormuş olurum bu şekilde.

kısaca biraz daha amacına yönelik bir şekilde kullandığımdan ve çoğunlukla binmeye pekte zamanım olmadığından yaptığım km'de ceviz kabuğunu doldurmaz.
    başka motosikletler ile karşılaştırmak gibi bir düşüncen varsa burada biraz yanılgıya düşebilirsin bu yüzden.
    yoksa ilk seneki kadar binseydim şu an eminim ki 200bin yapmıştım çoktan bundan emin olabilirsiniz.

mesela bu gün işteyim ama iş gereği mecbur araç kiralıyorum motosikletime yine binemiyorum anlayacağınız.

gibi gibi gibi daha buna benzer şeyler çıkar düşünsem.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Yeni kasa 2011 600f abs nin kitapcigini nasil bulabilirim ?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa 2011 600f abs nin kitapcigini nasil bulabilirim ?
    Honda.com.tr
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    @lynxmaster tesekkur ederim

Bu 2011 kasalar kac lt yag aliyor acaba ve kitapcikta ki gibi 10w30 mu kullanmali ? Ayrica yanlis gormediysem 12.000 km de bir diye belirtilmis kitapcikta

Motosikleti
    @lynxmaster tesekkur ederim

Bu 2011 kasalar kac lt yag aliyor acaba ve kitapcikta ki gibi 10w30 mu kullanmali ? Ayrica yanlis gormediysem 12.000 km de bir diye belirtilmis kitapcikta
    eğer çok sıcak bir yerdeyseniz antalya adana gibi 50 derece sıcaklıkları görüyorsanız, 10w40 da koyabilirsiniz.
    kitapçığa göre 2,5 ile 3,5 litre civarında yağ alıyor.
    yağ filtresi değişip değişmemesine göre bu miktar değişiklik gösterebilir.
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer çok sıcak bir yerdeyseniz antalya adana gibi 50 derece sıcaklıkları görüyorsanız, 10w40 da koyabilirsiniz.
    kitapçığa göre 2,5 ile 3,5 litre civarında yağ alıyor.
    yağ filtresi değişip değişmemesine göre bu miktar değişiklik gösterebilir.
    İstanbul’dayim, kitapcikta yazdigi gibi 10w30 koyucam sanirim.Bir de gidonum agir ve ses yapiyor, ustam gobek rulmaninin degismesi lazim dedi ama biraz arastirdim cogu zaman temizleme ve yaglama sorunu cozuyormus.Motorum 30.000 de ustunde did 525 x ring zincir var motoru aldigim kisi fatura tarihine kadar gosterdi en fazla 5.000 km yaptim hatta yapmamisimdir dedi ama usta zincirin de degismesi lazim dedi.Ne olursa olsun 5.000 de zincir biter mi ?

Motosikleti
    İstanbul’dayim, kitapcikta yazdigi gibi 10w30 koyucam sanirim.Bir de gidonum agir ve ses yapiyor, ustam gobek rulmaninin degismesi lazim dedi ama biraz arastirdim cogu zaman temizleme ve yaglama sorunu cozuyormus.Motorum 30.000 de ustunde did 525 x ring zincir var motoru aldigim kisi fatura tarihine kadar gosterdi en fazla 5.000 km yaptim hatta yapmamisimdir dedi ama usta zincirin de degismesi lazim dedi.Ne olursa olsun 5.000 de zincir biter mi ?
    normal kullanımda o kadar az kilometrede bitmemesi lazım, ancak dişli durumları nasıl bilemiyorum, dişliler pek düzgün değilse belki onlar zincirin ayarını bozmuş olabilir.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal kullanımda o kadar az kilometrede bitmemesi lazım, ancak dişli durumları nasıl bilemiyorum, dişliler pek düzgün değilse belki onlar zincirin ayarını bozmuş olabilir.
    Dişliler tertemiz hicbir sey yok.sanirim zincirin degisimine de gerek yok bana da o kadar kisa surede degismemesi gerekir gibi geldi

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Dişliler tertemiz hicbir sey yok.sanirim zincirin degisimine de gerek yok bana da o kadar kisa surede degismemesi gerekir gibi geldi
    Sahte did olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba,

Aslında satış alanında konu açıcaktım fakat burdan görmenizi istedim. Motoru satılığa çıkardığımdan dolayı 3 aylık Tiger tri780 egsozumu satıyorum. Tertemiz. Bilginiz olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler