Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimlerde paylaşılan bölgeye bakarsanız kabloların dağınık,bantlanmamış beyinleri sağda solda,artı aküdyü patlatıp ordan enerji almış onuda koyarım.
    Far tesisatından sonra motorum iki kere yolda bırakmıştır.
    Fardan değil o motorun bozulması dedi bana fardan önce çatır çatır çalışıyordu.
    Yok telsiz arızalı dedi bişiler yaptı çalıştı pat yine kaldım bu sefer anahtar okumuyor dedi.
    İstanbulda bu kod ve beyin işlerini yapan çok az yer var orası aranmış 600f beyni varmı diye bize gelir heryerden istihbarat ;)
    Keçe tamiri yaptım dedi yapamamış şakır şakır yağ akıodu 2 demirdende.
    Gkn motorla benim muhabbetim 2008 lere dayanır ama bu şekilde yapılan tesisat allah korusun motoru bile yakar.
    Benim gibi ondan şikayetçi adamda var rahat ol ben söylüyorum herkez işine göre gider yada gitmez ben bana yapılanı söylüyorumki ona göre tedbir alsınlar.
    Kimseyle kişisel bir problemimiz yoktur ama 2 teker bu ADAM gibi işçlik yapacaksın o zaman!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

Şunuda eklim motorcu kardeşim yada abim belki büyüksünüzdür benden 2 tane servise gösterilip aynı şeyleri söylediler.Bilinçsiz yazılan birşey değil.
    Egzantrik zincir gergisi ses yapıyormuş bunu bile anlamadı deseki kardeşim buda var ben farı yaptıramazdım saten olan parama oldu allah büyük.
    Motosiklet piyasası midemi bulandırdı vala ne yalan söylim.Bunlar tecrübe oldu biyandanda ;)

bende GKN motors müşterisiyim. Şimdiye kadar hiçbir konuda hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadım... orda herkes angel demon projector led şeritleri yaptırıyor. Şu ana kadar adamların bir tane şikayet aldıgını ne gördüm ne duydum keza arkadaşlarımızın motosikletlerinide orası yaptı. zaten www.facebook.com/motofar sitesine girerseniz neler neler yaptıklarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. bu adamların yaptığı ilk motosiklet değil. arabalar motosikletler adamlarin elinden birton araç geçti kimsede sıkıntı yok ve bitek sende varsa sorun sendedir veya ustandadır bence.. ayrıca o kişiler seni geride çağırdı. sorunun o olmadıgınıda söyledi. hatta sırf senin için rahat etsin diye mal iadesinede gittiler. mevzuyu ben biliyorum burda kimseyi kandirmana gerek yok. hadi onuda geçtim 600F e yabancılar desen ilk yaptiklari 600Fte seninki değil. ayrıca allah motor yakar demişsin... 12v un motor yaktıgınıda ilk defa duydum... 2.cisi ise keçeler tamir olmaz değişir buda ayrı bir konu. ayrıca madem bu kadar dertliydinde bu adamlar sana hem parça hem iade garantisi verdilerde sen niye gidip ADAM gibi karşılarına çıkaçağına gelmiş burda ağız kalabalığı yapıyorsun onuda açıklarsan sana zahmet ? bence geri adamlarin yanina gitmemenin sebebi hasarin başka yerden oldugu ortaya çıktı tekrar karşılarına çıkamadın sanırım. adamlar bu kadar yaptiklari işin arkasındayken hemde.
    ExTReMa ve Alper Kaya bunu beğendiler.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

GKN'yi ben de kimseye tavsiye etmiyorum. Adama plakalık ve sinyal değişimi için gittim, içine sıçıp yolladı demek yanlış olmaz. Sırayla yazacak olursam:
    1) Orjinal plakalığı çıkarırken çekiçle vurarak kuyruk altı plastiğini kırdı. Başındayken görmedim, sonra fark ettim ne yazık ki. Bu parça 800 lira civarında.
    2) Plakalığı alttan tamamen açıkta, kablolar açıkta bırakmış. Bütün su delikten içeri girip aküye kadar inmiş. Motoru yolda bırakmanın harika bir yolu olabilirdi. Neyse ki erken fark edip, su geçirmez bantla kapadım boşlukları ve kırdığı yeri.
    3) Ön sinyalleri sağ sol yanlış takmış, su girmesin diye verilen bir parça var. Özellikle söyledim, takılmasını gerektiğini. İşine gelmediği için takmamış.
    4) Sinyali takarken ön grenaj kulakçıklarını ya kırmış ya da oturtmamış, alt grenaj parçası ayrık duruyor.

İlk madde çok ciddi, 50 tl ucuz olsun diye servise gitmedim, kafamı s.keyim, bir daha gidersem bu adama...

Daha öncesinde Honda servisin taktığı orjinal bujiye sahte demesi, kazasız motora şase boyalı ve kazalı demesini saymıyorum. Adam sorun olmayan yerde sorun bulup çözüyor (veya kendi yaratıyor) ve forumda pohpohlamaya devam ettikçe daha çok motorun içine eder. Aferin size.

5) Sonradan aklıma geldi, plakalığı doğru düzgün takmadığı için yolda kırılıp düştü, yeniden plakalık çıkardım bir de...
    dyavol-77 ve marefb bunu beğendiler.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Gkn biraz önce aktifti ve konuyu okuyordu. Neden cevap yazmadığını merak ettim doğrusu..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GKN'yi ben de kimseye tavsiye etmiyorum. Adama plakalık ve sinyal değişimi için gittim, içine sıçıp yolladı demek yanlış olmaz. Sırayla yazacak olursam:
    1) Orjinal plakalığı çıkarırken çekiçle vurarak kuyruk altı plastiğini kırdı. Başındayken görmedim, sonra fark ettim ne yazık ki. Bu parça 800 lira civarında.
    2) Plakalığı alttan tamamen açıkta, kablolar açıkta bırakmış. Bütün su delikten içeri girip aküye kadar inmiş. Motoru yolda bırakmanın harika bir yolu olabilirdi. Neyse ki erken fark edip, su geçirmez bantla kapadım boşlukları ve kırdığı yeri.
    3) Ön sinyalleri sağ sol yanlış takmış, su girmesin diye verilen bir parça var. Özellikle söyledim, takılmasını gerektiğini. İşine gelmediği için takmamış.
    4) Sinyali takarken ön grenaj kulakçıklarını ya kırmış ya da oturtmamış, alt grenaj parçası ayrık duruyor.

İlk madde çok ciddi, 50 tl ucuz olsun diye servise gitmedim, kafamı s.keyim, bir daha gidersem bu adama...

Daha öncesinde Honda servisin taktığı orjinal bujiye sahte demesi, kazasız motora şase boyalı ve kazalı demesini saymıyorum. Adam sorun olmayan yerde sorun bulup çözüyor (veya kendi yaratıyor) ve forumda pohpohlamaya devam ettikçe daha çok motorun içine eder. Aferin size.

5) Sonradan aklıma geldi, plakalığı doğru düzgün takmadığı için yolda kırılıp düştü, yeniden plakalık çıkardım bir de...
    Aga-2 sinyal ve plakalık için motorcuya gidilir mi?-elin pense - tornavida tutacak,yoksa bu ''ustalar'' hem seni öper hemde motorunu...
    mavisevgilim bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Abi hiç sorma, basit bir iş diye gittim zaten. Fena pişman oldum. Kapalı otopark, garaj gibi bir mekan bulabilseydim, hiç durmaz kendim yapardım. Zaten bakma, ön sinyali falan söküp kendim düzelttim sonra.
    mavisevgilim bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga-2 sinyal ve plakalık için motorcuya gidilir mi?-elin pense - tornavida tutacak,yoksa bu ''ustalar'' hem seni öper hemde motorunu...
    sen su kuyruk ısını hallette bız de el atalım beraber
    mavisevgilim ve dyavol-77 bunu beğendiler.

HANGİ YAĞ ÖNERİRSİNİZ BİZLERE? ŞÖLE ŞANZIMAN FALAN RAHATLASIN

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    şuanda CASTROL koydum vites geçişleri kemikleşti sertleşti,

ama yine eskisi gibi MOBİL 1 kullanacağım...
    ExTReMa, mavisevgilim, dyavol-77 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Konuştuk hocam sen sıkma canını yüzyüzede konuştuk.Fardan değil diyor kendisi bir sürü far yaptık diyor eywallahda sen benim motora yaparken düzgün yapamadın kardeşim.Motordan anlıyorsan gitde bak o tesisata kablolar nasıl açık bantlanmamış aküden şasi alınmış beyinler sağda solda.
    Çalışan motor fardan sonra 2 kere yolda bıraktı buna ne dicen?
    Farklı ustalara gösterdim hepsi aynı yanıtı vardı buna honda serviside dahil olmak üzere.
    Keçeleri tamir ettik dedi bana farklı bi keçe taktım sana dedi çok farklı gerçekten şırıl şırıl yağ akıyordu ;)
    Bırak ya sen neyin kafasını yaşıyorsun iadeymiş Ben onla konuştum bana öle gel iade yapalım diye bişi söylemediler adam benden kaynaklı değil diyor ağız kalabalığı yapıyorsun demişsin akıllı konuş ilkay kardeş.
    Adam motoru çalışır verdi sonra ama surat binbir karış kuşkulandım, yinede gittim ustalara tesisat rezil.Dikkatli bak resimlere
    KİMSEYİDE KANDIRMIYORUM KARDEŞ FAR TESİSATINDAN OLDUĞUNU BİLİYORLAR İADE ALALIM DİYEDE BİŞİ SÖYLEMEDİLER TEKRAR SÖYLİMDE ANLAMA ZORLUĞU ÇEKME !!

Motosikleti
    tesisat konusunda yorum yapamayacağım,
    unutulmuştur sanırım demekten başka aklıma bişiy gelmiyor,
    en azından bant ile sarılması gerekirdi,
    kablo taşıyıcı spiral olmasada...

Gerçekten üzücü bir durum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

arkadaşlar,
    bir hafta sonu toplanalım sohpet eder gazlarız ufaktan
    hem sorunlarımızı çözer hem bilgi alış verişinde bulunuruz ne dersiniz???
    marefb ve ömer2 bunu beğendiler.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Artık kimseye güven kalmadı bu devirde herşeyden anlamak anlaşılmayan konularda kendini geliştirmek gerekiyor ben bunu bilir bunu söylerim mesela motosikletin bakımlarımı yapılacak kendim yaparım,arabanın bakımlarımı yapılacak kendim yaparım, bilgisayar formatmı istiyor kendim yaparım betonmu dökülecek kendim yaparım lavaboda sorun mu var kendim yaparım kombiye oda termostatdımı bağlanacak kendim bağlarım vs.vs.uzar gider.

Kurda sormuşlar ensen niye kalın diye her işimi kendim yapıyorum demiş ;)

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık kimseye güven kalmadı bu devirde herşeyden anlamak anlaşılmayan konularda kendini geliştirmek gerekiyor ben bunu bilir bunu söylerim mesela motosikletin bakımlarımı yapılacak kendim yaparım,arabanın bakımlarımı yapılacak kendim yaparım, bilgisayar formatmı istiyor kendim yaparım betonmu dökülecek kendim yaparım lavaboda sorun mu var kendim yaparım kombiye oda termostatdımı bağlanacak kendim bağlarım vs.vs.uzar gider.

Kurda sormuşlar ensen niye kalın diye her işimi kendim yapıyorum demiş ;)
    İkinci defa bir mesajına katılıyorum Ferhatcığım.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Serkan İyi olur gerçekten ayarlayalım bir güne hem tanışmış oluruz 600fler toplanması yapalım forumca
    wolrath ve ömer2 bunu beğendiler.

hsnogz41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-cbr 600fa-crf 250l-spacy-duke 390- dio

herkese merhaba.
    wolrath bunu beğendi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    merhaba 600f ahalisi, epeydir forumdan uzağım, son motorumu sattıktan sonra yaram depreşmesin diye pek girmiyordum foruma. baharın gelmesiyle sahibinde şöyle bi göz attım 600f fiyatları yine uçmuş 16 17'le havada uçuşuyor Hakkaten merak ettim en genci 8 yaşında olan bu motor bu rakamlara reel olarak el değiştiriyor mu diye ? Ben 2 sene önce bu zamanlar 13'e pırıl pırıl makinemi vermiştim demek satmasam en az 3bin TL pirim yapacakmış
    ömer2 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen su kuyruk ısını hallette bız de el atalım beraber
    Sapıkmısın sen? neye-kime ''EL'' atıyon...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuanda CASTROL koydum vites geçişleri kemikleşti sertleşti,

ama yine eskisi gibi MOBİL 1 kullanacağım...
    Castrol Racing 10W-50 iyidir....Motul 5100'de iyidir fakat yarı sentetik, 300v(fully sentetich) olan çabuk özelliğini kaybediyor(bozuluyor)üstelik gerkesiz aşırı pahalı...,,f-p en iyisi castrol race 10-50...bence...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Eeeeee Arkadaşlar Ne Diyorsunuz,

Aklınızda bir gün varmı? toplansak sohpet etsek, çay çorba içsek,,,
    hafiften gazlasak
    en azından Bir TEKİRDAĞ Yapar dönerdik
    ömer2 bunu beğendi.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eeeeee Arkadaşlar Ne Diyorsunuz,

Aklınızda bir gün varmı? toplansak sohpet etsek, çay çorba içsek,,,
    hafiften gazlasak
    en azından Bir TEKİRDAĞ Yapar dönerdik
    Çok iyi olur serkan.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Alıntı hsnogz41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeş, hoşgeldin. Motoru Ankara'dan mi aldin?

hsnogz41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-cbr 600fa-crf 250l-spacy-duke 390- dio
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

[/COLOR]
    Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeş, hoşgeldin. Motoru Ankara'dan mi aldin?
    Hoşbuldum. Doğrudur hayırlısıyla aldım getirdim izmite.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler