Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Benim yeni motorum da bu:

CBR600FA çok başarılı çıktı, tam aradığım sürüş tarzına sahip. 4 silindir, güç desen var, ABS desen var. 650 cc altı vergi diliminde. Bir eşini daha bulamıyorum şu anki piyasada .

Herkese kazasız belasız sürmek dileğiyle.
    gursus, ykocabay, wolrath ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    636 var cagdas

hayırlı olsun tekrar. sıyahları tokusturalım mutlaka kıs gelmeden ;)
    seigen bunu beğendi.

SS'lerle karşılaştırmıyorum . Supersport diye koymuşlar TR sitesinde ama o kadar agresif değil sürüşü. Tam sport touring, abisi vfr1200f'in izinden gidiyor .

Yaparız , kışın da olur, sezon 4 mevsim bizde .
    wolrath bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    bılıorum.ızmırde yukselıste ufak bı turlamıstım.cok rahat gercekten.

bızım abs'mız yok.ıslak yoldan nefret edıozzz
    seigen bunu beğendi.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Geçen hafta aldığım yeni motorumla aranıza katılmış bulundum..Bütün arkadaşlarıma kazasız belasız sürüşler diliyorum.

ykocabay, seigen, gursus ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yeni motorum da bu:
    CBR600FA çok başarılı çıktı, tam aradığım sürüş tarzına sahip. 4 silindir, güç desen var, ABS desen var. 650 cc altı vergi diliminde. Bir eşini daha bulamıyorum şu anki piyasada .

Herkese kazasız belasız sürmek dileğiyle.
    Hocam hayırlı olsun, kazasız belasız kullanman dileğiyle. Cbr250'den sonra nedir ilk izlenimlerin? Saydığın aynı sebeplerden dolayı ben de seneye Hornet veya karenajlı kardeşi CBR600FA düşünüyorum. Anlatır mısın biraz?

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En sonun mevcut tüm aksesuarlarımı taktırabildim arkadaşlar . Herşey üstündeyken sizler için fotoğraf çekmeyide ihmal etmedim elbette .

Öncelikle komple neler yaptığımıza bir bakalım;

1_ Puig cam.
    2_ Rizoma elcik.
    3_ Rizoma Topuzlar.
    4_ Rizoma Manetler.
    5_ Puntotech koruma takozu.
    6_ Orijinal jant şeriti.
    7_ Orijinal mono kapak.
    8_ Orijinal çamurluk.
    9_ Orijinal karter koruma.
    10_Orjinal tank pad
    11_Led stop lambası.
    12_ Two brothers M2 shorty karbon egzoz.
    13_ K&N hava filtesi.
    14_Gömme ön sinyaller.

Şimdi resimler.

http://s13.postimg.org/yzjydsdiv/IMAG0703.jpg

http://s21.postimg.org/w9b9g1hpz/IMAG0705.jpg

http://s24.postimg.org/w8fz7esp1/IMAG0704.jpg

İlerleyen zamanlarda daha güzel resimler ve videolar ile paylaşım yapacağım

Saygılarımla.
    Oo hayırlı olsun abi harika olmuş

Tü tü tü maşallah

Mcx i unuttun, yazdım bunu bi kenara

Nereye bakarsan, oraya gidersin.

BU arada benim motorumda satılık.2006 model.
    Debriyaj baskı -balata
    fren disk -balata
    lastikler
    yağ ve filtre
    Bunlar değişeli sadece 2 depo yaktım. Enjeksiyona bakım yaptırdım.
    Alan binici 1 tl bile masraf etmeden binecek kısmetse

orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    arkadaslar, marmara plaza hondada (avcilar) bugun 1000km bakimini yaptirdim moturun. Bulent usta sagolsun cok ilgilendi her yerini kontrol etti bir suru tavsiye verdi cok ilgili alakali biri. tavsiye edilir.

Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hayırlı olsun, kazasız belasız kullanman dileğiyle. Cbr250'den sonra nedir ilk izlenimlerin? Saydığın aynı sebeplerden dolayı ben de seneye Hornet veya karenajlı kardeşi CBR600FA düşünüyorum. Anlatır mısın biraz?
    Honda'nın Güvenli Sürüş 3'e gitmiştim, baya oldu gerçi, orada cbf1000'le eğitim veriyorlar. Büyük faydası oluyor. Cbf1000 daha seri hızlanan bir motor, gaz kontrolünü onda sağlayabildiğim için 600f'te zorluk yaşamadım. Düşük devirlerde o kadar acımasız değil, cbr250r'dan direkt geçersen de alışırsın. Kademeli olarak daha yüksek devirlere çıkarsın.

Sürüş pozisyonu olarak cbr250r'dan biraz daha öne eğik. Daha geniş deposu olduğu için bacaklardan daha sıkı tutunabiliyorsun, bu da kolları rahatlatıp, kontrolü kolaylaştırıyor. Ağırlık merkezi düşük, şehir içinde falan oldukça kıvrak geldi. ABS'yi test etme şansım olmadı ama Combined fren belki çalışıyor, fark ettirmeden . Frenleri falan çok iyi. Sürüş olarak zaten seviye atlamış gibi oluyorsun, 4 silindirin titreşimi sıfıra yakın. Amortisörler bozuk yolu hiç hissettirmiyor, rüzgardan etkilenmiyor. Sonunda benim gibi benim bindiğim de motor muymuş diyor olursun .

Şimdilik işe gidiş gelişte sürüyorum, toplam 150 km civarı oldu. Bahçeköy virajlarında, Şile yolunda birkaç tur atmadan alıştım demem doğru olmaz .

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Arkadaşlar gezinirken bu sahibinden.com ilanına rastladım,Motor ÜSKÜDAR'dan çalınmış bi bakın belki bir yardımınız dokunur.
    Kendisini tanımıyorum fakat üzüldüm allah kimseye vermesin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...35658853/detay

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016
    agırlık şehir içi ve sakin kullanım ve sonuc resımde belli değil ama reserve'nın tamamı yanıp sönüyordu tekrar fullendiğinde 2,5 litre benzin kaldıgı görünüyor
    ömer2 bunu beğendi.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Arkadaşlar bu gün motordan gelen egzantrik zinciri sesine yakından bir göz atmaya karar verip gergiye kadar söktüm.Gerginin içinide açtım.içindeki yayı birkaç tur fazladan sararak sertleştirdim sonuç mükemmel.Ses tamamen gitti.Umarım uzun ömürlü olur.
    (Bayağı alengirli bir işmiş yahu,depo grenaj hava filtre kabini derken,neredeyse enjeksiyon grubunu bile söktürtecekti .)

Untamed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Honda CBR600F
    arkadaşlar yaptığım hesaba göre 100 km'de 7.5 lt yakmışım şehir içi/dışı karışık. sizce çok mudur değil midir? şahsen ban çokmuş gibi geldi.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı cemdoga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agırlık şehir içi ve sakin kullanım ve sonuc resımde belli değil ama reserve'nın tamamı yanıp sönüyordu tekrar fullendiğinde 2,5 litre benzin kaldıgı görünüyor
    http://u1308.hizliresim.com/1d/x/s1c2j.jpg
    Bu bir rekor olsa gerek tebrik ediyorum.Makineyi boş yere sıkmayınca yakıt nasılda değişiyor.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Untamed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yaptığım hesaba göre 100 km'de 7.5 lt yakmışım şehir içi/dışı karışık. sizce çok mudur değil midir? şahsen ban çokmuş gibi geldi.
    Yakıt tüketimi gayet normal...... 600 cc - 4 silindir sonuçta.... gaz verdin mi-gitmem demiyor
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Alıntı Untamed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle cok degil. 2011 ustu makinalarda kac yaktigini gosteriyor gostergelerde. normal kullanimda (ara ara ani gazlamalar kimi yerde normal sekilde gitmeler) gibi bir senaryoda benimde ortalamam 7 civari. bir gun cok kastim 70km yolu hic gaz vermeden 4-5bin devir arasi kullanarak ani gazlamalar yapmadan, tuketimi sirf ne kadar dusurebilirim diye test etmek istedim. 4.5-5lt/100km litre civari gozuktu tuketim ama tabi o sekillde kullanmak imkansiz gibi bisey

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    100km de 7,5lt şehir içi-dışı karışık fakat sakin kullanım ise çok.,

fakat:

sert kullanım ve dur kalk çok fazla ise normal.600f lerin yakıtı sakin kullanımda gayet normal sıkıntı yok.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Sizce model mi daha önemli, kilometre mi? İkiside 14 istiyor ama 13 civarına alabilirim sanıyorum.

2003 model 25 bin km mi? tricolor
    2007 model 35 bin km mi? kırmızı

İki motorda yakın arkadaşımın motoru, uzun süredir kendilerinde. Kilometreleri orjinalliği konusunda şüphe yok. İkisinin bakımlarıda yapık durumda, lastikleride sezon başında alındı. İkisinde de performans egsoz var. Bahsettiklerim hyosung'un arkasındaki iki motor.

Sizce model mi daha önemli, kilometre mi?

http://img689.imageshack.us/img689/1678/3xv8.jpg
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    bisey dikkatimi cekti, motorun yagini degistirmeden once trafikte hararet 104 derecede sabitlenirdi ama yag degisiminden sonra 110 u gectigini gordum. bu normal mi acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

110 normal bir rakkam gibi duruyor. simdi kullanim kilavuzuna bir goz attim, hararet gostergesi 122 ile 132 derece arasinda yaniyormus.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler