Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    sonpoL hayırlı olsun kardeş
    Allah kaza bela vermesin tekerin düz bassın.
    Bence şu motorların orjinalliğini pek bozmayın be kardeş,elcik egzozdu işte ne varsa ama koruyucu ekipman olarak sözüm yok ama birde ilginç renkler itici bir görüntü oluyor umarım siz bunlara dikkat edersiniz.Nacizane bir tavsiye...
    Tekrar hayırlı olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonpoL hayırlı olsun kardeş
    Allah kaza bela vermesin tekerin düz bassın.
    Bence şu motorların orjinalliğini pek bozmayın be kardeş,elcik egzozdu işte ne varsa ama koruyucu ekipman olarak sözüm yok ama birde ilginç renkler itici bir görüntü oluyor umarım siz bunlara dikkat edersiniz.Nacizane bir tavsiye...
    Tekrar hayırlı olsun...
    İyi dileklerin için teşekkür ederim. Modifiye işi biraz da hastalık. İnanır mısın, bende aslında orjinalciyim. Fakat fakat bu ise başladığınızda gerçekten gerisi geliyor. 600F in hemen hemen aldığım tüm aksesuarları elinde. Zamanı geldiğinde takacağım. Fakat bu ise yaparken, orjinal görüntüye mümkün olduğunca sadık kalacağız.

Görüntü olarak en fazla değişiklik motosikletin kazanını iptal edip, egzoz takacağız. O kazanın iptal olması şart. Çünkü motordaki egzoz tüpü görüntü olup, sesi o vermiyor. Biz kazanı iptal ederek, two bro Egzozumuzu takacağız..

Gelişmeleri zamanı geldiğinde paylaşacağım.

Saygılar herkese.
    Tsubasa ve sundowner bunu beğendiler.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    arkadaşlar sizce neden yeni kasa birtürlü tutmuyor...sebep sadece fiyat mıdır...

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizce neden yeni kasa birtürlü tutmuyor...sebep sadece fiyat mıdır...
    bence herkese hitap eden bir model olmadığı için. birçok kişi hornet çakması diyor.
    ama benim merak ettiğim, bu motor ilk önce naked olarak değil de granajlı olarak çıkıp daha sonra hornete döndürülseydi o zaman ne denirdi acaba?
    bir diğer tutulmama sebebi de görünüm olabilir. biraz yuvarlak hatlara sahip çünkü. genelde racing alan adam agresif görünen motorlardan hoşlanır.

şahsi fikrim bu şekilde
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar merhaba,

Bugün rodajımın bitmesiyle, en çok istediğim aksesuarı, egzozumu taktık. İlk olarak katalizörü iptal ettik. Direk bir ara boruyla egzozumuzu bağladık. Kazanı iptal etmemizle motorumuzun çalışır ağırlığı 200 kg.’a düşmekle beraber, iyi bir performans artışı yakaladık. Şöyle ki gazı daha yarıdan fazla açamadım. Popoyu salı veriyor. 1,2,3 çok çok seri. Diğer viteslerde de ivmelenme arzusu bitmiyor…

Ses nasıl oldu derseniz; Mükemmel ötesi diyebilirim. Beklediğimden çok çok daha iyi bir sese sahip oldum. Bu da benim yüzümde gülücükler açarak motosikleti kullanmama sebep oldu. Sizler için goproyla ufak bir ses kaydı aldım. Fakat umduğum gibi çekmemiş sesi. Gerçekten eşsiz bir sese sahip oldum. İlerleyen saatlerde ufak bir eve gidiş video mu da koyacağım.

Bu arada bugün ekstra olarak koruma takozlarımıda taktım. İlerleyen zamanlarda orjinal aksesuarlarım geldiğinde, onları da takacağız.

Önce resimler:

Ses videomuz: (İleride daha temiz kayıtlar almaya çalışacağım)

Saygılarımla.
    seigen, wolrath, forewer ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    -
    wolrath, CaBaR250, viper17 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

En sonunda motoruma bugün kavuştum . Çarşamba gününden beri Kuşadasındayım. Çarşamba alma umuduyla gittik ama ilk tır da motorumuz çıkmadı. İkinci tırın ise cuma günü geleceği söylenmişti. Denildiği gibi de oldu. Bugün öğlene doğru otelden ayrılıp, bayiye gittiğimiz de, motorumun olduğu tırla karşılaştık . İndirme ve diğer kontrol işleri bir kaç saatimizi aldı. Motorumun genel kontrolleri bittiğinde, vakit kaybetmeyerek hemen yola çıktık. Çıktığımız da başlayan yağmur talihsizlik olsa da, ağır ağır sağ sağlim vardık evimize .

Biraz yazılarımızı resimlerle süsleyelim. Daha sonra motorum hakkında kullanıcı yorumlarımı yapacağım.

Motorumu kutudan çıkardığımız da, genel kontrollerini yaptık. Ve aynaları montajladık.

http://s22.postimg.org/jyir9o38x/IMAG0966.jpg

http://s7.postimg.org/svi170m7v/IMAG0967.jpg

Sağanak yağmur doluya dönüştüğünde, kendimizi Torbalı'daki benzinliğe 5 dk.lığına atıyoruz. Ve hemen tekrar yola çıkıyoruz.

http://s17.postimg.org/c01bzk8an/IMAG0968.jpg

Torbalı'dan, İzmir Gaziemire geldiğimiz de, İzmir'de güneş bizi karşılıyor ve sevincim bin kat artıyor . Son durak noktamız olan Narlıdere'ye ise varışımız uzun sürmüyor. Ve motorumu sağ sağlim kapalı garajımıza koyuyoruz .

http://s3.postimg.org/nor9favgz/IMAG0969.jpg

http://s18.postimg.org/ar1ieg815/IMAG0971.jpg

CBR 600FA ön inceleme:

Motosikletin genel olarak işçilik kalitelisi çok güzel. Kutuları açmadan önce made in Italy yazısı gözünüze çarpıyor. Diğer ufak cc'li tüm motosikletler made in China yazısını taşıyor. Motosikletin genel kontrolü yapıldıktan sonra dayanamayıp tek başıma ufak bir tecrube sürüşü gerçekleştirdim. Motosikletin üstüne oturup, kontağı açtığımda ve harekete geçtiğimde, sanki daha önce de 600F kullanıyormuşcasına rahattım. Motosikletin dozajlaması, dengesi, frenleri size çok büyük bir güven veriyor. Motosikleti sürdükçe, kendim ve artçım için ne kadar doğru bir karar verdiğimi daha iyi anladım .

Motorumu genel olarak şu anda sakin kullanıyorum. Ama bir ara İzmir otobanına çıktığımızda dayanamayıp, 180'lere tırmandım. Üstelik bunu alt devirlerd 6. vitesde yaptım. İvmelenme, aerodinami vs. motorda çok çok güzel.

Daha sonra paylaşımlar yapacağım bu konu hakkında.

Bu arada motosikletime sipariş geçtiğim orjinal aksesuarların bir çoğu fabrikanın elinde bulunmuyormuş. Maalesef ki 1 ay gibi bir süre içinde gelecekmiş. Ben de geldiğinde orjinal aksesuarların yanında, kişisel olarak almış olduğum aksesuarlarıda takacağım.

Şimdilik hoşcakalın.

Herkese saygılar.

Soner yeni görüyorum kusura bakma,

hayırlı uğurlu olsun inş.

Kazasız, güzel ve kuru asfaltta binesin inş.

tekerine daş deymeye ;)
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soner yeni görüyorum kusura bakma,

hayırlı uğurlu olsun inş.

Kazasız, güzel ve kuru asfaltta binesin inş.

tekerine daş deymeye ;)
    Teşekkür ederim Makselim. Canın sağolsun. Geç olsun, güç olmasın .
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Teşekkür ederim Makselim. Canın sağolsun. Geç olsun, güç olmasın .
    bu gezinin fotolarına baktım da boş boş hiç farkedememişim

http://izmiriders.blogspot.com/2013/...l-gezimiz.html

inş. bi festival de felan görüşürük ;)

Motosikleti
    -
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gezinin fotolarına baktım da boş boş hiç farkedememişim

http://izmiriders.blogspot.com/2013/...l-gezimiz.html

inş. bi festival de felan görüşürük ;)
    İnş. Belli mi olur. Bakarsın geliveririz .

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Arkadaşlar merhaba,

Bugün rodajımın bitmesiyle, en çok istediğim aksesuarı, egzozumu taktık. İlk olarak katalizörü iptal ettik. Direk bir ara boruyla egzozumuzu bağladık. Kazanı iptal etmemizle motorumuzun çalışır ağırlığı 200 kg.’a düşmekle beraber, iyi bir performans artışı yakaladık. Şöyle ki gazı daha yarıdan fazla açamadım. Popoyu salı veriyor. 1,2,3 çok çok seri. Diğer viteslerde de ivmelenme arzusu bitmiyor…

Ses nasıl oldu derseniz; Mükemmel ötesi diyebilirim. Beklediğimden çok çok daha iyi bir sese sahip oldum. Bu da benim yüzümde gülücükler açarak motosikleti kullanmama sebep oldu. Sizler için goproyla ufak bir ses kaydı aldım. Fakat umduğum gibi çekmemiş sesi. Gerçekten eşsiz bir sese sahip oldum. İlerleyen saatlerde ufak bir eve gidiş video mu da koyacağım.

Bu arada bugün ekstra olarak koruma takozlarımıda taktım. İlerleyen zamanlarda orjinal aksesuarlarım geldiğinde, onları da takacağız.

Önce resimler:

http://s15.postimg.org/4lcf2wo8r/IMAG1028.jpg

http://s12.postimg.org/4xsa4zs71/IMAG1030.jpg

Saygılarımla.
    Maşallah, hem two brot. hem kısa ortalığı yıkar abi bu. Çekimdeki ses de gayet iyi bence ancak bu kadar olur zannımca. Black series versiyonunu özellikle mi istedin?
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    -
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah, hem two brot. hem kısa ortalığı yıkar abi bu. Black series versiyonunu özellikle mi istedin?
    Vallahi yıkıyor :D. Ve özellikle beğenip laf atan çok oluyor. Bu egzozu özellikle istedim ve getirttim. Hem görüntü, hem ses olarak. Aslında zx10r tüpü bu. Zx10r alacaktım, artçımızıda düşündüğümüzden vazgeçtim . Hayabusa gibi bir motorada ısınamıyorum maalesef.

Egzoz sesinin temiz bir kayıtı mevcut. Seslerimiz hemen hemen aynı. Fakat benimki çok az daha kalın (honda olduğundan). Buyrun 50. saniyeden sonra dinleyin...

darkgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...
    artık izmit'tin de honda yetkili servisi var ) honda haldız oto motosiklet sektörüne giris yaptı aksesur ve bakım yedek parça (direk orjinal şase numarasından) her imkanları var önümüzdeki hafta 600f'imin arka balatalarını değişiceğim izlenimlerimi ve fotoları buradan sizlerle paylaşacaqım arkadaşlar ;)

Motosikleti
    -
    Bugün 600F'imle ilk cezamı yiyerek, 343 TL kitlediler . Hadi hayırlısı bakalım . Akşam ki buluşmadan bir resim atalım, konumuzu renklendirelim.

Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.
    wolrath bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    gecmıs olsun soner. balcova - konak arasında sahılde mı yedın?

Motosikleti
    -
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmıs olsun soner. balcova - konak arasında sahılde mı yedın?
    Barışım sağolasın. Yok yahu oradakileri biliyoruz da, inciraltı yolunda yedim. Nadiren mobil radar koyuyorlar, ben radarı görmemle frenlemem bir oldu ama 94 le girmişiz . Yerleşim yeri dışı hız limiti 50 abi . Sahil yolu 70. Gel birde buradan sigara yak diyesi geliyor insanın . Neyse hemen ödedim zaten %25 indirim aldık. 257 TL'ye düştü .

Sen neler yapıyorsun Barışım? Özledim yahu . Sen gelmeden, ben kopacağım senin oralara..

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ben de yanlıs hatırlamıyorsam 62 ıle yuklu mıktarda ceza yemıstım s2000 ıle. o arabayla o hızda ceza yıyen bı ben varımdır heralde :D

ne yapayım gez toz h.sonu canavarla cıkarım yıne,h.ıcı yorucu oluyor ıs-guc-gıt-gel

gelmeden once haber et,plan yapayım.gecemızı gunduzumuze katalım :D toplu gelıslerde ındırım yaparım

orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Arkadaşlar merhaba,

Önce resimler:

http://s15.postimg.org/4lcf2wo8r/IMAG1028.jpg

http://s12.postimg.org/4xsa4zs71/IMAG1030.jpg

Saygılarımla.
    dostum hayirlisi olsun kazasin belasiz kullanirsin insallah bende motoru aldigimdan beri su arka salmalara alisamadim. bir anda gaz acsam hoop arka kaymaya basliyo, ninja 250r da bir kere bile boyle birsey yasamamistim.. guc farki boyle birseymis demekki birde 120 yle giderken bir panik freni deneyeyim dedim yolda giderken, on arka yi allah ne verdiyse siktim abs harbiden cok super birseymis, ne bir kilitleme ne bir kayma
    SonpoL bunu beğendi.

eftall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f gitti..poloya devam..
    Abiler gecen yazmistim ama sesimi duyan olmadi yag degisimim geldi...acil olarak onerebileceginiz yag var mi acaba onerilerinizi bekliyorum..

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eftall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler gecen yazmistim ama sesimi duyan olmadi yag degisimim geldi...acil olarak onerebileceginiz yag var mi acaba onerilerinizi bekliyorum..
    Bütçen hangisine uygunsa
    http://www.camgoz.com.tr/asp/product...-Katana-10W50-
    http://www.camgoz.com.tr/asp/product...R4000RS-10W50-
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler