Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alisoylu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1000 RR 07
    SonpoL
    Hayırlı olsun, kazasız, belasız, cezasız kullan inşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,rodajdan sonra güzel bir topspeed videosu çekersen eğer çok iyi olur.benim gibi çok bekleyen ve merak eden olduğunu düşünüyorum.Youtubedaki videolarda 230-240arasında kalıyor motor ama 600F kullanıcı kitlesi göz önüne alındığında sanki basmıyorlarmış gibi bir izlenim oluştu gözümde.Geniş rahat bir otobanda dene tabi.Hat
    ta imkan varsa aynı yolda full stock halde topspeed denemesi ve sonrasında powercom. egzos vs takıldıktan sonra bir video çekersen çok güzel bir karşılaştırma olur Senin benim gibi bu video işiyle pek uğraşan yok Türkiyede ))
    Öncelikle teşekkür ederim. Aynı duyguları paylaşıyoruz dostum . İlk olarak rodaj bittiğinde stok halde motosikletin top spedine bakacağım. Daha sonra elimdeki mevcut aksesuarları ekleyerek bakacağım. Aslında ben hız istediğimden değil, hem isteklerimi, hem de artçımın konforunu düşündüğüm için böyle bir tercih yaptım. Yoksa zx10r'ı çekiyorduk altımıza . Fakat 600F'den gerçekten memnunum. Doğu bir karar vermişim. Kendimce de motoru güzelleştireceğim. Tabii bunun için biraz zaman var. İşlerimiz bittiğinde, TR'nin en dolu 600F'ni yapmış olacağız .

Alıntı ykocabay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız bol keyifli sürüşler ;)
    Teşekkürler .

Alıntı erkolali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SonpoL
    Hayırlı olsun.
    Teşekkürler .

Alıntı alisoylu38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SonpoL
    Hayırlı olsun, kazasız, belasız, cezasız kullan inşallah.
    Teşekkür ederim Ali. Sizlerde kazasız, belasız kullanın inşallah .

-------------------------------------------------------------

Bugünün anısına bir foto paylaşayım.

Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim .

Saygılarımla.
    wolrath, gursus ve viper17 bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

eftall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f gitti..poloya devam..
    sonpol hayırlı olsun

bende ilk 600f imi ankarada almış bulunmaktayım..biraz sabırsızdım ama ama beklediğime değdi..

2005 model 35binde..temiz bi kullanıcıdan aldım herkese kazasız belasız sürüşler artık bol bol başınızı ağrıtıcam

Uploaded with ImageShack.us

gursus bunu beğendi.

alisoylu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1000 RR 07
    Eftal hayırlı olsun, güle güle kullan.
    Arkadaşlar, dün frenciye gittim, kaliper tamir takımı almam gerektiğini söyledi, biraz baktım ama bulamadım. Komple kaliper mi almam gerekiyor. (ön sağ diskimde ısınma vardı)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Düne ait ne varsa, dünde kaldı cancağızım.
    Bügün yeni şeyler söylemek lazım.

Motosikleti
    Honda cbr 600 f3
    Arkadaşlar bendeki 98 model. Aldığım gün gezdim sorun yoktu. Bir sonraki gün akşamı bir anda akü bitti. Vurdurarak çalıştırdım gezdim ettim. Stop ettim akü yine boş. Ustaya götürdüm akü yetmiyor dedi. Akü yeni. Üzerinde Monero marka ytx7a akü var. Usta ölçtü akü dedi. Ama neden şarj olmuyor. Amper düşük diye mi boşalıyor akü. Aynı gün şarj ettim gezdim tozdum. Bugün yine bitti. Başka ustaya götürdüm. O da aküyü ölçtü falan. Direk amperi düşük dedi. Sonra motor çalışırken akünün eksi kutbunu söktü motor stop etti. Dedi ki şarj sorunu da var. Eski ustaya sordum bu motorlar aküden sökülünce direk stop eder dedi. 98 model 600 f e uygun akü hangisi. Ve şarj sorunu mu ne sorunu var. Tecrübeli arkadaşlar cevaplasın. Sabah istanbuldan çıktım tekirdağ otogar ışıklarında stop etti akü bitmişti.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    motorunun far ampullerini kontrol etmeni öneririm,
    100 watt ampul var ise ve uzunlarıda yaktıysan giderken,
    aküyü boşaltmiş olabilir,
    aşırı enerji çeker çünki 100 watt ampuller...

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Soner abim tekrardan hayırlı olsun İzmirde F kardeşliğini kuracağız inşallah

@eftal motor temize benziyor sana da hayırlı olsun,güle güle kullanın herkese kazasız sürüşler.

Motosikleti
    -
    Alıntı eftall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonpol hayırlı olsun

bende ilk 600f imi ankarada almış bulunmaktayım..biraz sabırsızdım ama ama beklediğime değdi..
    Kardeşim öncelikle teşekkür eder, seninde motorunun hayırlı olmasını dilerim. Kazasız, belasız inş.

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soner abim tekrardan hayırlı olsun İzmirde F kardeşliğini kuracağız inşallah
    Gürsucum teşekkür ederim ben de tekrardan .

eftall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f gitti..poloya devam..
    arkadaşlar yağ değişimi yapıcam yarın yada öbür gün..bu bendeki ilk yağ değişimi olacak hangi yağı önerirsiniz? bikaç tavsiye aldım ama sizin de fikirlerinizi almak istiyorum...

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar sizlere biraz 2013 Cbr 600 FA'dan söz etmek istiyorum. Belki faydalanmak isteyen arkadaşlara yararlı olur bu yazım .

Öncelikle motosikletin tasarımından başlayalım. Bir çok arkadaş, Hornet'ın giydirilmiş versyonu olmasından rahatsız yeni 600 F'in. Bu konuda kendilerine hak vermiyor değilim. Fakat grenajlı halde incelediğinde, bizi kaslı bir motosiklet kaşılıyor. Bu motosiklet Honda'nın İtalya fabrikasında üretiliyormuş. Ve tasarımda gerçekten İtalyan çizgilerine rastlamak mümkün. Ben Kırmızı/Beyaz rengiyle 600F'i çok beğenerek aldım ve farklı olmak adına da iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Piyasada ki bir çok kişinin kullandığı 600'lüklerin arasından sıyrılıp, 600F'i kullanmak bana farklılık yarattığı gibi, zevk veriyor.

Motosikletin çalışır ağırlığı 210 kg. Fakat motosikleti bacaklarınızın arasına aldığınızda, gerçekten bunu hissettirmiyor. Hatta kilosunu bilmeyen bir kişinin o kiloya inanmama gibi bir durum söz konusu olabilir .

Motosikletle hareket etmeye başladığınızda Cbr kontrolün sizde olduğunu fazlasıyla hissettiriyor ve oldukça güven veriyor. Biraz performans istediğinizde ise gaz koluna hafifce dokunmanız yetiyor. Motosiklet soluksuz hızla tırmanırken, kontrolü hala elinizden almıyor. Oldukça dengeli, keyif verici ve aerodinamik açıdan sizi üzmeyecek bir motosiklet yeni 600F. Her şey olması gerektiği gibi çalışmasının yanında, standart amortisör ayarlarını oldukça beğendim. Bence tam kıvamında olmuş. Üstündeki stok lastikleri tam olarak test edememiş olsamda, yol tutuşun çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

Motosikletimz ortalama 4 sn. gibi rakam sonrası 100 km. hıza ulaşabiliyor. Fakat son sürat olarak eski nesil 600 F'lerin performansını veremiyor gibi . Ben henüz kapsamlı olarak test etmemiş olsamda, ortalama sonra sürat stok haldeyken 230, 240 olacak gibi görünüyor. Geçen gün artçılı şekilde 223'e çıktım ve ondan sonra zorlamadım. O hıza ulaşana kadar, ivmelenmenin oldukça tatmin edici olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca aerodinamide beklediğimin üstünde, kullanıcısını rüzgardan yattığı sürece oldukça iyi koruyor.

Frenlerin sadece abs'ye değil, kombine abs'ye sahip olması çok iyi bir özellik. Cbr'ın en güzel özelliğinden biri de, gittiği kadar durmasınıda biliyor olması. Frenler 10 üzerinden 10'u hakedecek şekilde başarılı.

Tüm bu hoş şeylerin yanında, hoşuma gitmeyen elbetteki bir takım olaylar söz konusu. Bunlardan ilki; motosikletin vites göstergesine sahip olmayışı. İkincisi ise güncel olarak satışta olan Vfr 800 x ile aynı göstergelere sahip olması. Maaliyeti düşürmek yerine, vites göstergesininde içinde olduğu daha farklı bir gösterge koyabilirlerdi.

Kendimce motorun artılarını ve eksilerini sıralayım:

Artıları;

1. Fiyat.
    2. Göreceli olsada tasarım.
    3. Frenler.
    4. Her devirde güven hissi.
    5. Kaliteli işçilik, görevini her saniye başarıyla yerine getiren motor ve mekanik aksamı. Kısacası, bilindik üst seviye Honda kalitesi.
    6. Konforun yanında performanstan ödün vermeyen süspansiyon ve rahat koltuklar.

Eksiler:

1. Vites göstergesinin olmaması.
    2. Güncel başka modellerde kullanılan dijital gösterge.

Kısacası, fiyat/performans olarak çok başarılı bir motosiklet yeni Cbr 600F. Kesinlikle bilinçli bir kullanıcıyı tükürüp atmaz, bir yerlere yapıştırmaz bu motosiklet. İstediğiz zamanda performans olarak kullanıcısı tatmin edecek, markasıyla, tasarımıyla, frenleriyle vs. uzun seneler kullanıcısını memnun edecek bir motor yapmış Honda. Açıkçası da, üst seviye motorlar arasında Honda'nın beğendiğim tek modeli ayriyeten 600F.

Saygılarımla.
    forewer, wolrath, gursus ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4. Her devirde güven hissi.
    Son hız bu yüzden sizi tatmin etmiyor ama bence bu modelde üstten çalıp alt devirlere vermekle mantıklı düşünmüş honda.
    vlknsyrn bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Zaten yükseklik kavramı göreceli olsa bile, 200 TR'de hiçbir koşulda güvenli bir hız değil. Sonuçta kapalı piste bile köpek girebiliyorsa çevreyolu ve otobanlarda herşey olabilir.
    Önemli olan hızlanmalar, ki o konuda da iyi olduğu belirtilmiş. Yakıt ve oturuş pozisyonu nasıl acaba?

Motosikleti
    -
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hız bu yüzden sizi tatmin etmiyor ama bence bu modelde üstten çalıp alt devirlere vermekle mantıklı düşünmüş honda.
    Kesinlikle katılıyorum. Benim bahsetmeyi unuttuğum bir ayrıntıydı. Hatırlattığınız için teşekkürler.

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten yükseklik kavramı göreceli olsa bile, 200 TR'de hiçbir koşulda güvenli bir hız değil. Sonuçta kapalı piste bile köpek girebiliyorsa çevreyolu ve otobanlarda herşey olabilir.
    Önemli olan hızlanmalar, ki o konuda da iyi olduğu belirtilmiş. Yakıt ve oturuş pozisyonu nasıl acaba?
    Yakıtım şu anda biraz fazla. Motor hem yeni, hem de gazla oynadığımdan stabil bir tüketim değeri yakalayamıyorum. 70 TL'ye ortalama 200 km yaptım. Sürekli sakin kullanımlarda ve rodaj dönemi atlatıldığında değerler yerine oturacaktır. İleride paylaşırım.

Oturuş pozisyonu çok rahat. Motosikletle uzun, kısa her türlü yola çekinmeden gidebilirsiniz.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ızmır'de olsaydık.alt devır ust devır yakıt vs herseyı ıncıgı cıncıgı denerdık yahu .sansımıza ...kayım

sonerım maasallah tekrar.lakın artcıyla 223 :( aman abi ya.

Motosikleti
    -
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ızmır'de olsaydık.alt devır ust devır yakıt vs herseyı ıncıgı cıncıgı denerdık yahu .sansımıza ...kayım

sonerım maasallah tekrar.lakın artcıyla 223 :( aman abi ya.
    Barışım bıraktın gittin bizi . Neredeyse vedalaşamayacaktık :D. Neyse, bir araya gleiriz elbette .

-----------------------------------------------

Bu arada motorumu cuma günü teslim alırken telefonla ufak videolar kaıt etmiştim. O an ki heyecanımı sizlerle paylaşmak istedim. Maksat konumuz renklersin .

Saygılar herkese
    wolrath, gursus, omerta ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    video ya bayıldım abi yalnız söylermisin kutuyu atmasınlar, ben motorumu 2.el aldığım için bu heyecanı yaşayamadım kutuyu kalasları alayım ben motorumu bu hale getirip kamyon kasasından indirerek sıfır gibi açmak istiyorum :D şaka bir yana kendim almış kadar heyecanlandım videoyu izlerken Allah kaza bela göstermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

birde resim koyayım pazar günü yaptığımız kısa bir gezinin ardından Soner abinin objektifinden güzel yakalanmış bir poz

viper17 ve SonpoL bunu beğendiler.

Motosikleti
    -
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video ya bayıldım abi yalnız söylermisin kutuyu atmasınlar, ben motorumu 2.el aldığım için bu heyecanı yaşayamadım kutuyu kalasları alayım ben motorumu bu hale getirip kamyon kasasından indirerek sıfır gibi açmak istiyorum :D şaka bir yana kendim almış kadar heyecanlandım videoyu izlerken Allah kaza bela göstermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

birde resim koyayım pazar günü yaptığımız kısa bir gezinin ardından Soner abinin objektifinden güzel yakalanmış bir poz

http://o1305.hizliresim.com/19/f/n1fcq.jpg
    Gürsucum senin motorunda sıfır gibi . Hani kutudan çıkarsak kesinlikle sırıtmaz. Bu arada daha nice resimler çekileceğiz . Özellikle bu pazar güzel kalabalık bir etkinlik olacak. Bu sebeple mutlaka bekliyorum senide. Hiç bir bahane kabul edilmiyor maalesef. Şimdiden söyleyeyim :D.

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt ve oturuş pozisyonu nasıl acaba?
    Benimki 2011 şu an 10bin km de, en son yaptığım ölçümde 90% uzun yol 10% şehir içi 80-110km ile 50 tl ile 230km yapıldı. Beraber gittiğim arkadaşım da duke200 olduğu için bu hızlarda ve tüketimde yaptık km yi. Yoksa gazı açınca yakıyor. Son hız olarak duruma göre 245-250km görüyorum kilom 70. Asfaltın durumuna eğime ve rüzgara göre değişiyor ama son hız cidden çok gereksiz birşey her yaptığımda pişman oluyorum ne gerek vardı diyerekten.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    arkadaşlar izmir de olupta bu motoru yakından gören var mı ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...17909490/detay

Motosikleti
    -
    Konumuza renk katalım...

seigen, forewer, Tsubasa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler