Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Herkese selam, 600 F sevdiğim motosikletlerdendir. Bu yüzden bu topiği takip ederim genelde. Allah hepinize kazasız belasız uzun kmler nasip eder inşallah. Hepinizin motosikleti saat gibi çalışır umarım. Söylerken ne güzel söyleniyor değil mi, saat gibi.. Benim gördüğüm şu ki Türkiyedeki motorların büyük bir kısmı asenkron. Hatta enjeksiyonlu motosikletlerin senkronizasyona ihtiyaç duymakdıklarını bile savunanlar var. Motoru düzgünce senkronize edilmiş yani saat gibi çalışan birkaç video paylaşmak istedim sizlerle. 2si 600F olsun biri de kawasaki.Kawasaki olan da karbüratörlü olsun. Hepsinin rölanti hızı farklı ayarlanmış fakat ortak noktaları aynı, saat gibi çalışıyorlar ;) Eğer birazcık kulağınız hassas ise siz de motosikletiniz tamamen ısındıktan sonra rölantisini dinleyerek rahatlıkla kıyaslama yapabilirsiniz.
    http://www.youtube.com/watch?v=_DDkqqkDhL4
    http://www.youtube.com/watch?v=EPDpH1pa5CM
    http://www.youtube.com/watch?v=6fOaouv11VM
    vlknsyrn ve ExTReMa bunu beğendiler.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobilet değil orasını anldık zaten de 2000 modelin değeri de 2006 nın değeri de aynı,bu nasıl iş onu merak ettiğimden yazdım.Bu arada bahsettiğin motor 2013 model,karşılaştırdığın 600 f 13 yaşında.

herhangi bi motor bahsetmedim ben ..250cc lerin sınıfına göre cok pahalı dedim, kaldıkı al bakalım bi 250cc 13 yasına geldiğinde F kadar dayanıklı saglam ve piyasası dusmemiş bi motor mu olucak ??

sen sonucta cc buyutucen 250cc motorunu satıp uzerine 4-5 bin lira koymadan temiz F bulamassın bulsanda cok duşeş yada istisnai bi durum olur...

(2000 modelin değeri de 2006 nın değeri de aynı,bu nasıl iş onu merak ettiim) bunu F kulanıcısı oldugunda anlarsın

,
    gursus, ExTReMa ve Lucas bunu beğendiler.
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    @ilkay
    hocam 2001 modellerin kadran ışığı beyaz mı yanıyor yoksa siz mi değiştirdiniz ?

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ilkay
    hocam 2001 modellerin kadran ışığı beyaz mı yanıyor yoksa siz mi değiştirdiniz ?
    beyaz olarak ben değiştirdim eskisi sarıydı benimde
    gösterge saat panelini söküp içini açman gerekiyor telefonlardaki gibi ufak kare led ışıklardan var onların dikkatli bir şekilde değiştirilmesi gerekiyor gösterge saatine zarar verilebilir, boardın hasar olması hoş olmaz tabi

görüntü olarak benim hoşuma gittiği için değiştirdim fakat eksi yönünü sorarsan kamera çekiminde dijital ekrandaki yazıları çekemiyorsun
    nedeni ise kameranın yola odaklanması nedeni ile dışarıdan gelen ışığa göre beyaz ışığın çok vurması ( kamera çekimlerimde camdaki yansımadan görünüyor sadece )
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyaz olarak ben değiştirdim eskisi sarıydı benimde
    gösterge saat panelini söküp içini açman gerekiyor telefonlardaki gibi ufak kare led ışıklardan var onların dikkatli bir şekilde değiştirilmesi gerekiyor gösterge saatine zarar verilebilir, boardın hasar olması hoş olmaz tabi

görüntü olarak benim hoşuma gittiği için değiştirdim fakat eksi yönünü sorarsan kamera çekiminde dijital ekrandaki yazıları çekemiyorsun
    nedeni ise kameranın yola odaklanması nedeni ile dışarıdan gelen ışığa göre beyaz ışığın çok vurması ( kamera çekimlerimde camdaki yansımadan görünüyor sadece )
    çok başarılı olmuş ben de 600f almayı düşünüyorum alınca yaptırayım bari babama elinden geliyor böyle işler
    < iLk@yy > bunu beğendi.

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    iyi sürüşler arkadaşlar biraz arattım tarattım ama bulamadım 2006 600f lerin yakıt verileri nasıl 100km kaç litre tüketimi var cevaplarsanız teşekkür ederim bide dikkatimi çeken 2006 larda yan profilden baktığımızda depoda kalın çizgi iki tane sticker var , bazı modellerde tek ince çizgi şeklinde bunun açıklaması nedir?

yarın birgün veya şu kar'lar kalkınca 2006 model bakıcam yani kanlı canlı dikkat edilmesi gerekenler nedir km 23bin yazmış pek inandırıcı değil ama motor bloğunda görücez ne var ne yok , aman aman dikkat edilmesi gereken bi husus varmı .. saygılar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:02 ----------

son olarak bide şu ilan var nedir ne değildir ?http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...10878815/detay
    insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

Motosikleti
    Alıntı BLaCK_j.W.a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi sürüşler arkadaşlar biraz arattım tarattım ama bulamadım 2006 600f lerin yakıt verileri nasıl 100km kaç litre tüketimi var cevaplarsanız teşekkür ederim bide dikkatimi çeken 2006 larda yan profilden baktığımızda depoda kalın çizgi iki tane sticker var , bazı modellerde tek ince çizgi şeklinde bunun açıklaması nedir?

yarın birgün veya şu kar'lar kalkınca 2006 model bakıcam yani kanlı canlı dikkat edilmesi gerekenler nedir km 23bin yazmış pek inandırıcı değil ama motor bloğunda görücez ne var ne yok , aman aman dikkat edilmesi gereken bi husus varmı .. saygılar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:02 ----------

son olarak bide şu ilan var nedir ne değildir ?http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...10878815/detay
    depodaki 2 çizgi olanların yan desenlerine dikkatli bakarsan aslında depodaki ufak olan honda yazısındaki logoyla aynı olduğunu göreceksin
    daha önceki çizgileri de normal yaptığı şekiller işte önemli bir husus yok yani orada

aslında her motor alınırken dikkat edilmesi gereken çok şey var
    serviste egsantirik zinciri ve gerginin durumu ( kronik problem gergi ) kontrol ettirirsin zincirde şu yüzden baktırman gerekli km'si çoğunun oynamış durumda normalde düzgün bakılsa da gazlanan makinada 30 binde zincirinin değişmesi iyidir ama stabil gayet yumuşak kullanılmış makinalarda 50bine kadar zorlar durumu

ön takımlara bakarsın kazası varmı diye radyatöre bakarsın az çok belli eder yamukluk vs'den
    arka tekerdeki zincir dişliye bakarsın zincir ne kadar gerilmiş ( gerilme noktası sona yaklaşmışsa bitmeye başlamış demektir dişlilerde sivri ise uçları onlarda bitmiştir
    yağ değişimini sorarsın kaç binde 1 değiştirmiş nerede yaptırmış ( benim gibi excel tablosu tutan varsa tablo istersin bakım ve değişen parçalar ile ilgili )
    grenaj boya işlemlerine çok takılmaz düzgün boyanmışsa ( renk ton farkı yoksa aralarında sıkıntı yapma her motor düşer )
    lastiklerin durumları ve üretim tarihleri ( dot sayıları 4 haneli bir rakam olur eliptik bir yuvarlak içinde ilk 2 hane ve son 2 hane üretim yılını ve o yıldaki üretim haftasını yazar ) tercihen 4 yıl üzerindekiler iyi değildir
    yine serviste zaten motoru çalıştırıp dinlerler yataklarda vs ses varmı şim ayarları nasıldır muhtemelen şim ayarı veya değişimi hiç yapılmamıştır bakacağın pek çok makinanın bunların şim ayarı ve değişen şimleri olacaktır kesin ;)
    bujilerine baktırırsın serviste fabrika verisinde ımr9a-9h vardır ama 9c-9h modelide olur cr9eh-9 bujiside bu motora uyumludur ama orjinali gibi iridyum ve lazer üretim teknolojili değillerdir ve orj gibi uzun ömür dayanmaz yakıt tüketimide biraz artar
    unutmadan en önemli parçalar fren balataları kesin bak ;) disklerin durumuna da bakabilirsin aşırı aşınmış mı diye yamukluk vs varmı diye yamukluk var ise kullanımda frene basınca pedal veya manette bir titreme hissedersin zaten
    debriyaj balatalarına bakarsın
    gaz ve debriyaj teli durumları

ve alır almaz ne olursa olsun yağını değiştirmeyi unutma yapabiliyorsan almadan önce değiştirtip parasını kendin vererek tabi ( gözünün önünde ) yapman daha iyi olur satış sonrası tatsız bir durumla karşılaşmaktan kendini korumuş olursun
    yani şu şekilde motora kalın yağ koymuştur dişlilerde veya yataklarda sorun varsa kalın yağ ile ses kesilmiştir sen bir yağ değişimi yaparsın masraf çıkar bir anda ( kalın yağ zaten yüksek basınçta altında çalışan parçalar için pek iyi değildir yataklarda boşluk varsa bunu güzel doldurur ama kalan yerlerde ekstra basınç yapar hem motoru zorlar hemde sorunsuz parçalarıda bozarsın )

şimdilik aklıma gelenler bunlar mutlaka başka şeylerde çıkar 1 2

yakıt konusuna gelince
    volkan arkadaşımız geçen sene test yapmıştı konuda geçmiş sayfalarda yazıyor
    full depo full performans sanırım 90 km gitmişti
    yine full depo sakin kullanımlada 310 km gitmişti yanlış hatırlamıyor isem 2 veride bu şekilde olacak
    bu verileri depodaki benzini dibine kadar bitirerek almıştı pompa benzin çekemeyene kadar yani

son olarak ilanda baktığın motor kazalı far kısmına kadar parçalanmış kafadan girmemiş olabilir ama ön takım radyatörler egzoz manifoldları ve depoyu kontrol ettir kuyruk şasesinede baktırabilrisin

destan gibi yazdım umarım işini görür
    BLaCK_j.W.a, vlknsyrn, forewer ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    depodaki 2 çizgi olanların yan desenlerine dikkatli bakarsan aslında depodaki ufak olan honda yazısındaki logoyla aynı olduğunu göreceksin
    daha önceki çizgileri de normal yaptığı şekiller işte önemli bir husus yok yani orada

serviste egsantirik zinciri ve gerginin durumu ( kronik problem gergi ) kontrol ettirirsin zincirde şu yüzden baktırman gerekli km'si çoğunun oynamış durumda normalde düzgün bakılsa da gazlanan makinada 30 binde zincirinin değişmesi iyidir ama stabil gayet yumuşak kullanılmış makinalarda 50bine kadar zorlar durumu

ön takımlara bakarsın kazası varmı diye radyatöre bakarsın az çok belli eder yamukluk vs'den
    arka tekerdeki zincir dişliye bakarsın zincir ne kadar gerilmiş ( gerilme noktası sona yaklaşmışsa bitmeye başlamış demektir dişlilerde sivri ise uçları onlarda bitmiştir
    yağ değişimini sorarsın kaç binde 1 değiştirmiş nerede yaptırmış ( benim gibi excel tablosu tutan varsa tablo istersin bakım ve değişen parçalar ile ilgili )
    grenaj boya işlemlerine çok takılmaz düzgün boyanmışsa ( renk ton farkı yoksa aralarında sıkıntı yapma her motor düşer )
    lastiklerin durumları ve üretim tarihleri ( dot sayıları 4 haneli bir rakam olur eliptik bir yuvarlak içinde ilk 2 hane ve son 2 hane üretim yılını ve o yıldaki üretim haftasını yazar ) tercihen 4 yıl üzerindekiler iyi değildir
    yine serviste zaten motoru çalıştırıp dinlerler yataklarda vs ses varmı şim ayarları nasıldır muhtemelen şim ayarı veya değişimi hiç yapılmamıştır bakacağın pek çok makinanın bunların şim ayarı ve değişen şimleri olacaktır kesin ;)
    bujilerine baktırırsın serviste fabrika verisinde ımr9a-9h vardır ama 9c-9h modelide olur cr9eh-9 bujiside bu motora uyumludur ama orjinali gibi iridyum ve lazer üretim teknolojili değillerdir ve orj gibi uzun ömür dayanmaz yakıt tüketimide biraz artar
    unutmadan en önemli parçalar fren balataları kesin bak ;) disklerin durumuna da bakabilirsin aşırı aşınmış mı diye yamukluk vs varmı diye yamukluk var ise kullanımda frene basınca pedal veya manette bir titreme hissedersin zaten

ve alır almaz ne olursa olsun yağını değiştirmeyi unutma yapabiliyorsan almadan önce değiştirtip parasını kendin vererek tabi ( gözünün önünde ) yapman daha iyi olur satış sonrası tatsız bir durumla karşılaşmaktan kendini korumuş olursun
    yani şu şekilde motora kalın yağ koymuştur dişlilerde veya yataklarda sorun varsa kalın yağ ile ses kesilmiştir sen bir yağ değişimi yaparsın masraf çıkar bir anda ( kalın yağ zaten yüksek basınçta altında çalışan parçalar için pek iyi değildir yataklarda boşluk varsa bunu güzel doldurur ama kalan yerlerde ekstra basınç yapar hem motoru zorlar hemde sorunsuz parçalarıda bozarsın )

yakıt konusuna gelince
    yine full depo sakin kullanımlada 310 km gitmişti yanlış hatırlamıyor isem 2 veride bu şekilde olacak
    bu verileri depodaki benzini dibine kadar bitirerek almıştı pompa benzin çekemeyene kadar yani

son olarak ilanda baktığın motor kazalı far kısmına kadar parçalanmış kafadan girmemiş olabilir ama ön takım radyatörler egzoz manifoldları ve depoyu kontrol ettir kuyruk şasesinede baktırabilrisin

Bu destan çoğu F düşünenlere yardımcı olucak gibi

yanlız ufak bi düzeltme yapak istiyorum full depo uzun yol (şehir içi yok) sakin kullanım ile 260 küsür km yi gördum benzini bitirdim..yakıtı etkileycek motorumda bmc hava filtresi,laser iridyum buji ve akrep egsoz var..standart bi F ile 15 - 20 km daha fazla yol yapıcağını dusunuyorum
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

KeoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM EXC 300
    < iLk@yy >
    cok guzel bir yazi olmus ozetlemissin yapilmasi gerekenleri

Motosikleti
    Fz S600
    < iLk@yy >
    Çok saolasın dostum gerçekten sağlam bilgiler öneriler var yüreğine klavyene sağlık

Bugün birini aradım kendi al satçı ondan bi ybr almıştım temizdi sözüne güvenilir yani 2006 f , dedim varmı sıkıntısı , sadece egzantirik gergisi ses yapıyo dedi oda bunlarda kronik sorun dedi bu 4.alıp satacağı f'ymiş arka lastiği yeni almış michelin ön %70dedi dişli zincir takımını değiştirdim dedi d.i.d markayla motor açılmamış dedi 30bin km civarlarında tek eksiği komple boya istiyor dedi aldığı eleman biraz apaçiymiiş ufak tefek düşmelerden çizikler olmuş gitmiş onu spreyle boyamış motoru mafetmiş anlıyacağınız , ben görerek aldım dedi boyasını yaptırırım diye sonra çalışmaya yurt dışına çıkmış vakitsizlikten yaptıramamış son oluru 11bin istiyo....motor tekirdağdan gelme

Sizce komple boyatsam satarken problem çıkarmı ? bugüne kadar her aldığım şeyi 500 lira aşşağsına verdim bundada 500 aşağı versek koymaz alışkınımda yinede çekincelerim var..

Burda bitane vardı işde 23binde dediğim onu aradım oda yeni boyadan çıkmış komple 12bin istiyo

ne yapsak ki nasıl olsa pazar günü memlekete kar yağmazsa bakmaya gidicem bakalım şu 12bin liralığa

litre bazında ölçüm yapmış arkadaş varmı mesela 100 kmde kaç litre yaktığı konusunda veya 1 litreyle kaç km yol alıyo ... yanlış anlaşılma olmasın pompacılara full diyoruz ama kimisi ağzına kadar çakıyo kimisi biraz bırakıyo filan ondan net bi rakam hissi uyandı verebilen varsa ne mutlu
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

Motosikleti
    litre bazında ölçüm yapmış arkadaş varmı mesela 100 kmde kaç litre yaktığı konusunda veya 1 litreyle kaç km yol alıyo ... yanlış anlaşılma olmasın pompacılara full diyoruz ama kimisi ağzına kadar çakıyo kimisi biraz bırakıyo filan ondan net bi rakam hissi uyandı verebilen varsa ne mutlu
    volkan 260 km demişse 18 litreden 15 km felan yapıyor

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Çok saolasın dostum gerçekten sağlam bilgiler öneriler var yüreğine klavyene sağlık

Bugün birini aradım kendi al satçı ondan bi ybr almıştım temizdi sözüne güvenilir yani 2006 f , dedim varmı sıkıntısı , sadece egzantirik gergisi ses yapıyo dedi oda bunlarda kronik sorun dedi bu 4.alıp satacağı f'ymiş arka lastiği yeni almış michelin ön %70dedi dişli zincir takımını değiştirdim dedi d.i.d markayla motor açılmamış dedi 30bin km civarlarında tek eksiği komple boya istiyor dedi aldığı eleman biraz apaçiymiiş ufak tefek düşmelerden çizikler olmuş gitmiş onu spreyle boyamış motoru mafetmiş anlıyacağınız , ben görerek aldım dedi boyasını yaptırırım diye sonra çalışmaya yurt dışına çıkmış vakitsizlikten yaptıramamış son oluru 11bin istiyo....motor tekirdağdan gelme

Sizce komple boyatsam satarken problem çıkarmı ? bugüne kadar her aldığım şeyi 500 lira aşşağsına verdim bundada 500 aşağı versek koymaz alışkınımda yinede çekincelerim var..

Burda bitane vardı işde 23binde dediğim onu aradım oda yeni boyadan çıkmış komple 12bin istiyo

ne yapsak ki nasıl olsa pazar günü memlekete kar yağmazsa bakmaya gidicem bakalım şu 12bin liralığa

ilk yazmak istediğim şey bu pompacı olayıı tmm hadi pompacı tam doldurmuyor sa tam doldurt ozaman deponu.. tam doldurmadı deyelim ne kdar tam doldurmaycak en fazla 500ml yada 700 ml e bu kadar ince dusunme....sen magdem aslan beslemeyi dusunuyosun yediğine bakmaycaksın 3üne 5ine.... motor bu basarsan yakıyo basmasssan yakmıyoo...100km de kaç lt yakmışşş,1 lt ile kaç km gibi bukadar ince hesap dusunme dusunceksen de F alma... ! net rakamı sen bulamassın ki benım motorum ortalama sehir içi sehir dısı karısık bi depo ile 200-220 km gidiyor uzu yolda 260 km ye cıkıyor bu..bakımsız ayarsız motor daha az gider , standart bi F daha fazla km gider ..
    al satcılardan n motor alırım nede onlarla muhatap olurum hiç sevmediğim motor kulturunden uzak ama bi okadar yakın gibi görunen insanlardır..al satcılar motor alırken motorun orasına burasına b*k atıp fiyatı dusurur olu fiyatına alırlar 15 gun sonra satılığa cıkarır pisten cıkma lastık takar far lensi takar ,çin malı aksesuarlarla motoru makyajlar masraf ettim orasını burasını değiştirdim der öyle bi anlatır ki sanarsın motor türkiye de tek..e alırken attığın b*k lar noldu ??..hiç sevmediğim uzak durulması gereken tipler bana göre !

.
    ...

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sanirim bu makinadan konusuyorsunuz..

Burada 100 Km de 5,9 ve 7,3 Litre arasi yaktigi yaziyor..
    Ve size birsürü bilgi ama Almanca beaaaaa..

Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR

yakıt konusuna gelince

Çok güzel bilgiler vermişsin İlkay. Çok yararlı olacaktır.

Motosikleti
    Fz S600
    Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ilk yazmak istediğim şey bu pompacı olayıı tmm hadi pompacı tam doldurmuyor sa tam doldurt ozaman deponu.. tam doldurmadı deyelim ne kdar tam doldurmaycak en fazla 500ml yada 700 ml e bu kadar ince dusunme....sen magdem aslan beslemeyi dusunuyosun yediğine bakmaycaksın 3üne 5ine.... motor bu basarsan yakıyo basmasssan yakmıyoo...100km de kaç lt yakmışşş,1 lt ile kaç km gibi bukadar ince hesap dusunme dusunceksen de F alma... ! net rakamı sen bulamassın ki benım motorum ortalama sehir içi sehir dısı karısık bi depo ile 200-220 km gidiyor uzu yolda 260 km ye cıkıyor bu..bakımsız ayarsız motor daha az gider , standart bi F daha fazla km gider ..
    al satcılardan n motor alırım nede onlarla muhatap olurum hiç sevmediğim motor kulturunden uzak ama bi okadar yakın gibi görunen insanlardır..al satcılar motor alırken motorun orasına burasına b*k atıp fiyatı dusurur olu fiyatına alırlar 15 gun sonra satılığa cıkarır pisten cıkma lastık takar far lensi takar ,çin malı aksesuarlarla motoru makyajlar masraf ettim orasını burasını değiştirdim der öyle bi anlatır ki sanarsın motor türkiye de tek..e alırken attığın b*k lar noldu ??..hiç sevmediğim uzak durulması gereken tipler bana göre !

.

Dostum yakıt konusunda haklısın ben sadece öyle merakımdan sormuştum..Tabi az yaksın çok gitsin diye bi denklem yok gidişe göre yakıyosa normaldir zaten..Al satcılar hakkındaki yorumunada katılıyorum galiba ilgilendiğim ilanıda tahmin ettin ;) Ne biliyim bu abi bana biraz candan geldi çok muhabbetimiz oldu daha öncesindede yani hiç saklamıyor ne varsa söylüyordu samimiyetine güvendim..

gelelim asıl mevzulara komple boyalı bi F satarken problem çıkarırmı ? bide şu egzantrik gergisi kafama takıldı bi zararı olurmu fazla masraf açarmı yorumlarınızıı bekliyorum saolun hayırlı sürüşler...

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Önemli bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.
    Daha öncede yazmıştım aranızda yeniyim. Bir kaç sorum olcak.
    Kaldırma aparatı tam olarak ne iş görür?? Ben motorumun yan ayağını açtım brandasını çektim kapalı garajımda yatıyor Akü bağlantısı vs kış uykusunda yapılması gereken birşeyler var mı??

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Merhaba arkadaşlar. 600F'lerin kronik sorunu olan gergilerle ilgili bir sorum olacak. Yeni nesil gergilerde de sorun oluyor mu? Ayrıca gergi degiştikten sonra normal kullanımda kaç km sonra sorun yaratıyor ?

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni eski bütün gergilerde sorun oluyor km tahmin etmek ise imkansız ne zaman ses yapar ne zaman yapmaz bilinemiyor
    En garantilisi suzuki gergisi kullanmak
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

KeoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM EXC 300
    Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

al satcılardan n motor alırım nede onlarla muhatap olurum hiç sevmediğim motor kulturunden uzak ama bi okadar yakın gibi görunen insanlardır..al satcılar motor alırken motorun orasına burasına b*k atıp fiyatı dusurur olu fiyatına alırlar 15 gun sonra satılığa cıkarır
    .
    aynen hele bazi tipler var herifler motoru aldigi gun hicbir sey yapmadan bin lira fazlasina ilan aciyor kime gecirebilirsem artik diye

boylelerini gorunce midem kalkiyor kota getirilmeli her motor alan aldigi motoru en az 1 yil veya 5000 km kullanmadan satamamali boyle olursa motorlar

iki motorcu arasinda el degistirir allahin belasi iki yuzlu al satcilarin eline gecmez

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Eksantrik zinciri öyle 30binde 40binde değişecek kadar uzayacak birşey değil ama ustalarımız işgüzarlığından değiştiriyorlar. Sorunlar genellikle hep gergiden. Kaç tanesi service manualinden bakıp da zincirin boyunu ölçüyor acaba. Motosikletinizdeki otomatik gergiyi isterseniz kendiniz manuel olarak da ayarlayabiliyorsunuz. (çoğu motosiklet için mümkün). Böylelikle gergi masrafından tamamen kurtulabilirsiniz. İşte ilgili video.

http://www.youtube.com/watch?v=n2E4bL6UGsQ

Ya da orjinal otomatik gergi yerine ape' nin manuel gergilerinden alıp tamamen kendiniz ayarlayabilirsiniz. İlgili video.

http://www.youtube.com/watch?v=APrN_BfV3jg

Lakin her iki durumda da konuyu ve ne yaptığınızı iyice anlayıp(özellikle ilk videoda) dikkatli olmalısınız şakası hoş olmaz.
    erkolali bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler