Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    haklısın motor dikkat çekiyo...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    şöyle takip etmeyi bıraktığım yerden bakayım dedim iyicene toplucana yazayım (=

Alıntı korayhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya benim ö disklerden birisi yamulmuş, var mı sağlam disk bulabileceğimiz bir yer?
    tavsiyem servisten yenisini almanız
    motosikletteki en önemli fren ön fren malum riske etmemek gerek.

Alıntı zagor0026 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın ters kaldı daha ortada biyer bulalım bencede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

anlaşılan birlikte gezmeyi pek seven yok....!! yada muhatap olmak olmak istemiyorsunuz eyvallah...
    ahhh ullem hayat işte aksiliklerin 1000i 1 para etse köşeyi dönmüştük (=
    Jr. F'i alamadık gitti...

Alıntı drumtoens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni aldım aldığım adamda normalde böyle oluyor dedi de sormak istedim aslında benzin fullken 4 diş yansa bittikçe azalsa daha hoş olurmuş sanki
    bence hepimiz aynı şeyi düşünüyoruz problem yok ondan (=

Alıntı FIRTINA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu selenin altındaki yedek su deposu dimi beyaz olan
    Alıntı onur_600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coollant mı ne oyle bısey yazıosa ewet radyator ıcın su deposu bıldıgım kadarıyla serkan veya ılkay daha iyi bilir
    doldurdum halis mulis taşdelen suyu kırec veya mınarel yok sıkıntı olmaz zaten ıkı bardak su koydum doldu onun ıcın antfrıze gerek gormedım bu yaz grenajları cıkarıp radyotor suyumu bosaltcam bakalım paslanma var mı o zaman antfrız su karısımı yaparım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

volkan sana yazmıs ıcı boş olmamalı dıye bende bana sen yazdım ferhat
    normal depoda antifriz varsa paslanma olmaz sanmıyorum da bu antifirizi ne kadar sürede değiştirmek lazım acaba onu bilmiyorum...
    walla aman paslanmasın serwıs fıyatı yanlış hatırlamıyorsam 2000 lıra cıvarıydı motora ıyı bakmak lazım yoksa oda bızı uzer dımı
    o kutu radyatör yedek kutusu da.
    radyatör ve rezerv kutusuna asla musluk suyu içme suyu vs koymayın. kapalı devrede dolacaşak su içerisinde H2O molekülleri dışında bulunacak taş toprak kireç mineral ve daha bir çok madde radyatördeki petek kanallarının zamanla tıkanmasına ve yer yer aşınmalara neden olacağı için oksitlenmelere (paslanma) neden olacaktır.
    radyatör sıvısı bizim motorlar için şu şekilde konulmalıdır;
    2 birim antifrize 1 birim saf su (ben geçen sene sanayide rastgele bir yerden litresini 1 TL'ye aldım) veya 1 birim antifrize 1 birim saf su olması gereklidir.

bu arada 0 radyatörün fiyatı geçen sene meraktan sormuştum 1600 civarıydı yanlışım yoksa

fren hıdrolıklerı 2 yılda bır ama rad. Hiç bakmamıştım her sene degıstırmek en ıyısı bence zaten ıkı kurusluk iş tahmınımce ıkı yıldır oda sendede kullama klavuzu yok sanırım ben bı arkadastan alıp ıyıce bı okuyum ya
    senede 1 kontrolü her zaman iyidir. değişimi de fena olmaz güvenlik sonuçta. dot4 fren hidroliği çok pahalı bişe değildi
    ek olarak 4 senede 1 (ve 4 sene sonrası her senede 1) fren hortumlarının kontrolü ve gerekiyorsa değişimini ön görüyordu
    çelik fren hortumu en iyisi yıllarca kullanılabilir genleşme derdi yok..

hawalar bi isinsa gazyagı weya mazotu alcm elıme arka catal zıncır dıslı ne warsa pırılpırıl parlatıcm ah be bu sene yaz gelmcek galıba
    geçen sene tüm o zincir ve ön dişli kutusu temizlliği ile arka maşa dişli temizliği tam 1 günümü almıştı (=

Alıntı Taylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;
    Ön camdaki HONDA sticker'ını nereden bulabilirim? Bilgisi olan var mıdır?
    en temizi yetkili servis
    aldığım double bubble cam için bende düşünüyorum sipariş vermeyi 10 15 lira bişedi sanırım

Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    frame slider(grenaj topuzu) kullanıyormusunuz, direkt grenaj bağlantı noktasına bağlanan topuz mu kullanıyorsunuz yoksa şasi demirine uzun boru ile bağlanan topuz mu? Görüntüyü çok bozmaması açısından grenaja direkt bağlanan dan almayı planlıyorum ben.

http://www.ebay.com/itm/200478671882...84.m1423.l2649
    aslında bizim motosikletler için olması gereken koruma takozu bu şekilde olması gerekiyor
    http://www.puigusa.com/tuning-bikes/...f234-r49-m375/
    http://www.puigusa.com/descargas/PUIG13762.pdf

o grenaj göbeğinden yapılan koruma daha çok o göbeğin kırılması ile sonuçlanıyor takozu koymasan kırık olmuyor ama sürüklenme ya da düşme kaynaklı çizikler olacaktır illa
    ama yok ben buraya takacam derseniz satın almanıza gerek yok size tavsiyem teflon malzemeden tornacıda ölçüllerine göre yaptırın. grenajım hiç hasar görmesin derseniz biraz uzun yaptırın çünkü alt kısımdan illaki değiyor asfalta veya zemine topuzun üzerine düştüğünde
    birde vidayı dandik almayın sağlam bir çelik malzeme olsun düştüğün de hemen yamulmasınlar. yoksa bir işe yaramaz. e-baydan alacağın topuzlarında vidaları %70 malzeme kalitesi iyi değildir.

Alıntı onur1601 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam,
    bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum arkadaşlar dün yağmur riskini göz önünde bulundurarak önceden yapmış olduğum polenezköy gezisi planını soğuk havaya rağmen devreye aldım e haliyde dönüştede yağmura yakalandım.Altunizade capitol'e girmek için beklerken 104 derecede de fan açtı ve motor sonrasında maksimum 106 dereceyi gördü motor parkında stop ettikten sonra sıcakken tekrar marş yaptım fakat ilk marşta almadı akü bitmiş gibi bir tepki verdi ve ikinci marşta çalıştı.Motor soğuduğunda tekrar marş yaptım her zamanki gibi problemsiz rahat bir şekilde çalıştı.Motor sıcakken stop ettiğinde çalışmama yada zor çalışma problemini araştırdığımda üç ana unsur gördüm akü,sargı ve konjektör.Bu durum bana yaz aylarında problem yaratırmı?Yağmur nedeniyle kaynaklanmış olabilirmi?Konu hakkında daha önce deneyimleri olan yada bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı rica ediyorum...
    problem olmaz. standartında belirlenen 106 ile 109 arasında fan açması gereklidir (he daha önce açması sorun mudur değildir sıkıntı yok )
    hemen çalışmaması da fan sürekli açık kaldığında akü zayıflıyor haliyle birde motor ısındıkça şişiyor anormal bir durum değil ilk marşta almaması.
    ama fan açıkken stop etmemek te en iyisi

haklısın motor dikkat çekiyo...
    hemde tri color olunca...

bu arada arkadaşlar
    ankarada beğendiğimiz bazı transformers çıbıflar (2011 ve üstü litrelik olanlar) var bir arkadaşa bakıyoruz
    ankaralı arkadaşlara buradan selamlar yardım edebilirseniz seviniriz

ohhh uzun uzun yazdım rahatladım
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    ılkay 2 3 gundur yoktun masallah acısını cıkartmıssın senın gb tecrubelı arkadaslar olmayınca olmuyor hep burada kal bilgilerin cok guzel

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    hakikaten hocam ya ne yazmışsın öyle eline sağlık

Motosikleti
    ılkay 2 3 gundur yoktun masallah acısını cıkartmıssın senın gb tecrubelı arkadaslar olmayınca olmuyor hep burada kal bilgilerin cok guzel
    malum motoru servisten çekemeyince pek giresi gelemiyor adamın (=
    aslında her gün bakıyorumda şöylesine bir oda alışkanlıktan bu akşam bakayım dedim kaçırdığım neler olmuş diye

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    haklısın ılkay ya canın baya sıkkın bılıyorum inşallah motoruna en kısa zamanda kawuşursun dua ediyorum senın için daa toplancaz beraber gezcez inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

şu on numara sayısal biyerden bişey cıksa alıcam senın motoru serwisten nasıl borcun cok mu

Motosikleti
    haklısın ılkay ya canın baya sıkkın bılıyorum inşallah motoruna en kısa zamanda kawuşursun dua ediyorum senın için daa toplancaz beraber gezcez inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

şu on numara sayısal biyerden bişey cıksa alıcam senın motoru serwisten nasıl borcun cok mu
    bu soruyu sormadın sayıyorum onurcum

teklifin için yine de teşekkür ederim ama

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    yanliş bişey söylemek istemedim öyle olduysa özür dilerim senin burdaki yardımsewerliğinden dolayıdır sanırım seni sewdim kusura bakma

Motosikleti
    yanlış birşey yapmak istemediğini biliyorum
    ama bazı şeylerin sadece o şekilde olması gerektiğine inanırım
    bir insana yardım etmen gereken şeyler de vardır yardım etmemen gereken şeylerde vardır sadece.
    bu sadece benim fikirlerimden kaynaklanan bir durum.

kendi başımıza bir şeyler yapamıyorsak elimizde olan olmayan bir şeyi de kullanmaya hakkımız yoktur biraz.
    bir insanın bir şeyler için çaba sarf etmesi gerekir hiç birimiz bedava yaşamıyoruz bu hayatta her şeyin bir bedeli var sonuçta. bunu unutmamak gerekir.

Motosikleti
    düzelteyim nası 2 defa geldiyse

hemde konuyu daha uzatıp dağıtmayalım

konumuz 600f (=

he birde çubuf arıyorduk

Motosikleti
    CBR 600 F
    ilkay peki bu papatya disk dedikleri diskler nasıl sence? Onlarla değiştirsem bir sıkıntı olur mu? Servis ciddi anlamda kazık.

Motosikleti
    Alıntı korayhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilkay peki bu papatya disk dedikleri diskler nasıl sence? Onlarla değiştirsem bir sıkıntı olur mu? Servis ciddi anlamda kazık.
    ben arka fren diskimi bu şekilde aldım e-bay üzerinden
    fakat performans anlamında hiç bir - veya + bir yorum yapamayacağım

çok fazla kullanamadan hıyarın biri arabayla neredeyse üzerime çıkıyor olduğundan ve eski şirketimin yarattığı maddi sıkıntılar nedeni ile motoru servisten alamadım henüz
    muhtemelen 1000 km kadar kullandıktan sonra sağlıklı bir yorum yapabilirim bu konu hakkında.

ben arka fren olduğu için aldım ön fren için alırmıydım arka fren performansına bağlı olarak evet alırdım.

By ilkyy at 2011-08-28

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Bana kalırsa bunun sportif görüntü ve fiyatının fazla olmasından başka farkı yok

Papatya disk biraz daha farklı değilmiydi? Yoksa papatyanın bir kaç çeşidi mi var?

Not: İlkay telefonuna bak
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    papatya diski ben e-bay üzerinden sanırım o zamanın parasıyla 80 90 liraya almıştım

onun haricinde normal diske göre asimetrik şekillerde olması birazda nokta nokta yerine frenaja hem soğutma hemde tutunma olarak biraz artı sağlıyor
    birazda görüntü meselesi tabi ben bu taktığım papatya diskten çok aşırı bir performans artışı beklemiyorum açıkçası. eski diskim gibi olsa yeter

bakıyorum cnm

Motosikleti
    CBR 600 F
    Fiyatı biraz daha düzgün olduğundan sormuştum 2 disk 1600 TL dediler orjinaline yoksa.

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    S.a cumleten Gunaydin haftaya hava 9 derece gunesli gozukuyor arkadaslar

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    a.s. Cihan sen gecen pazar topla bizi lewent bp de sonra gelme oldu sımdı bu hafta sen viaporta gel
    filz bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR600f
    a.s. Cihan sen gecen pazar topla bizi lewent bp de sonra gelme oldu sımdı bu hafta sen viaporta gel
    hahaha 2 kere 2 4 eder
    rookie..

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    işin espirisi viaport ama pazar gunu dondum ıslandım cok bı keyıf alamadım surusten yanı havalar ıyıce ısınmadan cıkmam artık bı sure

Motosikleti
    CBR 600 F
    carpe diem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler