Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 600 F 2006
    motorun rengini değişelim dedik ve yan yatırdık motoru iyimi ....
    bundan sonra sağlama ya da sollama yapmicam galiba. önümdeki aracı geçmek isterken araç aniden dönmeye karar vermiş olsa gerek ufak bi temasla güm ben yerde... adam ne sinyal veriyor ne aynaya bakıyor ne bir şey yapıyor direk dalıyor bana. ben böyle söförlüğe ne diyeceğimi bulamıyorum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bugüne kadar sinyal vermeden şerit değiştirme yan yola sapma, veya sinyal kullanmamaktan kaç kişi var ceza yiyen Allahaşkına, bırakın sinyali adam burada kırmızı ışıkta geçiyor öğreniyorum kamera çalışmıyor o yüzden geçiyormuş. adamın sinyaller yanmıyor, kısalar uzun far xenon gibi yanıyor bu ne ya kimkime dumduma nasıl bir trafik anlamış değilim. xenon ampul kullananları protesto ediyorum arkadaş kime yakıyon onları önüne çaksana birde muayene istasyonları var güya neyi muyene ediYon ki

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı bubblinboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan sonra sağlama ya da sollama yapmicam galiba. önümdeki aracı geçmek isterken araç aniden dönmeye karar vermiş olsa gerek ufak bi temasla güm ben yerde... adam ne sinyal veriyor ne aynaya bakıyor ne bir şey yapıyor direk dalıyor bana. ben böyle söförlüğe ne diyeceğimi bulamıyorum....
    geçmiş olsun sende birşey yok dimi ?
    motor bu yatar kalkar anasını sattımın plastik parçaları zarar görsün yeterki. yapıştırılıp pastik kaynağı yapıp pasta boya cila eskisi gibi olabiliyorlar neticede...
    bende 1.5 ay önce benzer bir şekilde kaza yapmış oldum son kazam kaza raporunu paylaşmıştım sanırım forumda sağ şeritte ben sol şeritte araç. sağ tarafına bile bakmadan sağdaki sokağa girmeye çaışıyor..
    artık kalan bipli yorumlar size emanet (=

Alıntı esemiyake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugüne kadar sinyal vermeden şerit değiştirme yan yola sapma, veya sinyal kullanmamaktan kaç kişi var ceza yiyen Allahaşkına, bırakın sinyali adam burada kırmızı ışıkta geçiyor öğreniyorum kamera çalışmıyor o yüzden geçiyormuş. adamın sinyaller yanmıyor, kısalar uzun far xenon gibi yanıyor bu ne ya kimkime dumduma nasıl bir trafik anlamış değilim. xenon ampul kullananları protesto ediyorum arkadaş kime yakıyon onları önüne çaksana birde muayene istasyonları var güya neyi muyene ediYon ki
    türkiye burası işte daha ne olsunki. ben karar verdim ama trafikte gelip abuk subuk hareketler yapıp beni sıkıştıran biri olursa aynasını kırıp aynen devam edeceğim avrupa usulü
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    2006 er 6n
    ebay.com a dan moto 600f yaz.hemen al.siyah kısa tüp.3 tane yoşhi yi susturur garantisi varrr

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı esemiyake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla burası Türkiye demekten başka bir şey gelmiyor elden. Yalnız xenon olayına katılmıyorum, benim motorda xenon var ve artık normal ampül hiç bi şekilde kullanmam. Bi kere görünürlüğü çok arttırıyor, özellikle geceleri, ikinci olarak da çok iyi aydınlatıyor rahat bir görüş sağlıyor. Otomobil açısından çok gerek duymuyorum normak ampüller yeterli ama motosiklet de görünür olmak her şey bence...

ilkerrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' Aprilia Caponord 1200
    Alıntı bubblinboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, sende bir şey yoksa takma kafana Plastiktir yapılır

@SilentScream
    Burak sinaylde kırık yok, sinyal grenajı kırdı :D O yüzden sinyali değiştirmeye gerek yok

BÜtün günümü aldı ama yaptırdım bugün, gittim şaşmazda "STOP 2002" diye bi plastik tamircisi buldum. Motorcu arkadaşlar işini baya övdüler adamın, onların tavsiyesi üzerine gittim. Ama biz sökemeyiz dediler grenajları, sorumluluk kabul etmemek adına. Bende hiç işime yaramıcak dediğim "service manual" i açıp, ne nası sökülür ordan takip ederek, kafa grenajını söktüm. Tanıdık bir oto tamircisi garajını kullanmama izin verdi, ardından tamir için tekrar aynı yere gittim, 2 saat sonra teslim aldım parçayı, çok güzel tamir etmişler ellerine sağlık ) Sonra tekrar birleştirmenin ardından tanıdık bir boyacıya gidip rötüş attırdım, tabii ki çok sırıttı ama çok göz önünde bir yer değil, beni 1 ay idare etse yeter, sonra tekrar söküp lokal bir boya attıracağım oraya

Herşey tamir ediliyorda kaybolan 6 saat geri gelmiyor. Onun için olaya sebebiyet veren adamlara baya destekli salladım, sallıyorum, sallayacağım
    Ben Giderim O Gider, Altımda Tin-Tin Eder

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı ilkerrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, sende bir şey yoksa takma kafana Plastiktir yapılır

@SilentScream
    Burak sinaylde kırık yok, sinyal grenajı kırdı :D O yüzden sinyali değiştirmeye gerek yok

BÜtün günümü aldı ama yaptırdım bugün, gittim şaşmazda "STOP 2002" diye bi plastik tamircisi buldum. Motorcu arkadaşlar işini baya övdüler adamın, onların tavsiyesi üzerine gittim. Ama biz sökemeyiz dediler grenajları, sorumluluk kabul etmemek adına. Bende hiç işime yaramıcak dediğim "service manual" i açıp, ne nası sökülür ordan takip ederek, kafa grenajını söktüm. Tanıdık bir oto tamircisi garajını kullanmama izin verdi, ardından tamir için tekrar aynı yere gittim, 2 saat sonra teslim aldım parçayı, çok güzel tamir etmişler ellerine sağlık ) Sonra tekrar birleştirmenin ardından tanıdık bir boyacıya gidip rötüş attırdım, tabii ki çok sırıttı ama çok göz önünde bir yer değil, beni 1 ay idare etse yeter, sonra tekrar söküp lokal bir boya attıracağım oraya

Herşey tamir ediliyorda kaybolan 6 saat geri gelmiyor. Onun için olaya sebebiyet veren adamlara baya destekli salladım, sallıyorum, sallayacağım
    Bravo valla sen bu tamir işlerine alışmaya başladın işte, her işte bir hayır vardır

Bu arada belki biliyorsunuzdur ama şöyle bir site buldum http://www.cheapcycleparts.com/model...semblies/13310 , kendi motosikletimi seçtiğimde bütün motorun parçalarını gruplar halinde gösterdi. Üstelik vidasına kadar alabiliyorsunuz harika, ama daha deneyemedim Türkiye ye yollayıp yollayamadıklarını...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet Motoru Satmaktan vazgectim
    36ooo Bakımı ile yoluma devam etmekteyim 600F ile

İlgililer için Fiyatlar ;

-Zincir Dişli Seti (QX-Ring Japon) : 360 TL
    -Honda Hava Filtresi : 110 TL
    -Honda Yağ Filtresi : 30 TL
    -Mobil 15-50 Yağ : 120 TL

Bunlara Ek olarak; GET Komisyonu ve kargo ücretleri de var tabi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Alıntı alpayfatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motorun muayne temmzda bitmiş yarın götüreyim diyorum. herkes bişeyler yazmış forumlarda sizede sorayım dedim.
    mivv egzos var susturucusuda var, zenon far var. bunlar muayne için engelmi? ve lastiklerin üretim tarihine filan bakıyorlarmı?
    ben 1 ay kadar önce hadımköy TUV Turk'de muayene yaptırdım. Yoshimura trioval egzos var hiçbirşey demediler. xenon fara da ufak uygunsuzluk yazıyor ama muayeneden geçmeye engel değil.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı ugurersop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1 ay kadar önce hadımköy TUV Turk'de muayene yaptırdım. Yoshimura trioval egzos var hiçbirşey demediler. xenon fara da ufak uygunsuzluk yazıyor ama muayeneden geçmeye engel değil.
    race motorlarda lastık diş derinliklerine pek takılmıyorlar dıye duymuştum,
    malum F lerın lastıklerının neredeyse hepsının ortası kanalsız...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    herkese merhaba
    ilandaki motor hakkında bilgisi olan varmı acaba ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2373743/detay/

Valla burası Türkiye demekten başka bir şey gelmiyor elden. Yalnız xenon olayına katılmıyorum, benim motorda xenon var ve artık normal ampül hiç bi şekilde kullanmam. Bi kere görünürlüğü çok arttırıyor, özellikle geceleri, ikinci olarak da çok iyi aydınlatıyor rahat bir görüş sağlıyor. Otomobil açısından çok gerek duymuyorum normak ampüller yeterli ama motosiklet de görünür olmak her şey bence...
    SilentScream arkadaşım

motorsikletin görünürlüğü açısından haklı olabilirsin.
    dikkat ettiğim birşey var genel olarak avrupa lüx grup araçlarda xenon aydınlatma standart, ve arkadan veya karşıdan gelirken bunlarda göz alma diye birşey ışık çok parlak beyaz lacivert gbi ama gözü almıyor, fakat adam kuş amblemli aracına orjinalinde xenon olmayan araçlara takıyor genel olarak bunların ayarını yapamıyorlar biri adamın gözünün içine biride yere bakıyor veya biri tekir biri bekir bazıları sallanıyor, ben şahsen çokrahatsız oluyorum genelde arkamdaysa dörtleri yakıyorum anlasın diye öküz anlamıyor bende sağa çekip yol veriyorum sonra arkasına geçip uzunları yakıyorum. daha napim bir sonraki adım tatsız biter zaten napim.
    ayrıca xenon çok iyi aydınlatabilir.
    buradaki amaç şu olmalı karşındaki sürücüyü rahatsız etmeden önünü aydınlatmak olmalı
    ve şuraya yazıyorum bu xenon olayı ile ilgili trafikte düzenleme yapılır.
    yoksa şöyle bir düzenlemeyi ben yapıcam;
    tavan açılır yada kamyonet tarzı bir araçla yolda seyir halindeyken silahımla tavandan küfür eder gibi yanan xenonlara ateş edeceğim, adam ışıksız devam etsin

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Aslında xenon mercekle kullanıldıgı sürece faydalı bir zımbırtı.Mercek ışıgı normal ampul gibi dagıtmadıgı için karşıdan gelen sürücüyü veya önümüzde giden sürücüyü rahatsız etmiyor bunlara ek olarak bizede oldukça yeterli bir aydınlatma saglıyor. Bunun haricinde merceksiz xenon kullanmak bizim açımızdan eski normal ampule göre evet daha iyi bir görüş ve farkedilirlik saglayabilir ama önümüzdeki veya karşıdan gelen sürücü için kör olma gerekcesi. Ki zaten emniyetin xenonlara takmasıda bu yüzden.Mercekli xenonlara birşey demiyorlar ama normal xenonlara memuruna göre degişkenlik göstersede bazen takan takıyor ve memurada diyecek birşeyimiz yok çünkü haklılar.

Bu normal xenonla ilgili en basit kendi yaşadıgım olayı örnek veriyim. Cakalaz'ın F'inde kısalar normal xenon.10-15 metre arkamda oldugu zaman bende yola konsantrasyon diye birşey kalmıyor. Aynaya çarpan o ışık dogru göze. Bazende bazı araçların full versiyonlarında bilirsiniz orjinal mercekli xenon oluyor. Onlarında arkadamda seyretti zamanlar oldu ve cidden arada daglar kadar fark var. Normal sarı şık veren ampul kadar dahi göz almıyor.

Aslında bende düşünüyorum. Hatta iki tane mercek var nasıl olsa sellektör yaparken sorun olmaması için iki adet bi-xenon düşünüyorum ama bu xenonlardan sorun yaşayan çok oldu, tedirgin ediyor açıkcası. Statör konjektör ve akü üçleminde sorun yaşayanlar var.

Bence illa xenon takılacaksa ilkay'ın fotografını ekledigi f'deki gibi yapılmalı.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ömerin fotosu yine
    alacam bende bu xenon kitten ömeri bulsam bi ebay linkini alacam direk
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba
    ilandaki motor hakkında bilgisi olan varmı acaba ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2373743/detay/

görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Motoru ve sahibini tanımıyorum. Yalnız biraz yorum yapabilirim...
    2006 Model 19500 KM lerde bir motor bulmak gercekten cok zordur. Bu durumda ilandaki motor yılda 3900 km yapmıs gözüküyor...Belki ilk sahibinden olsa, öyle bir ihtimal olabilir...Tabi bilemeyiz; sadece haftada bir kullanılmıs bir motor da olabilir... Cok nadir de olsa, bu tür motorlar var Ülkemizde...Servis bakımlı ise zaten KM den emin olabilirsiniz

Gelelim motora, 600F güzel kıvrak her türlü kullanıma hitap eden bir model. Ben 600F alacak olsam ve bütcem yeterli olsa, bu motoru kesinlikle baktırırdım... Tabi fiyat biraz yüksek ama orta bir nokta bulunabilir...
    Tavsiye ederim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

oguz1327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 honda cbr 600f4i
    arkadaşlar motorum için takım lastik almayı düşünüyorum.şimdiki lastiğim 2010 ön pirelli diablo corsa III, arka diablo supercorsa ve ilk aldığımda ön bitik arka orta durumdaydı(3 ay önce alındı motor).bu yüzden gönül rahatlığıyla virajlara dalamadım, hep bir soru işareti vardı. virajda ve durma mesafesinde güvenebileceğim lastik önerierinizi bekliyorum.diablo supercorsa tavsiyesi geldi kullanan var midir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Alıntı oguz1327 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010 arka pirelli diablo corsa III, ön diablo supercorsa ve ilk aldığımda ön bitik arka orta durumdaydı(3 ay önce alındı motor).
    düzeltme --minimum karaktervsvs

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Michelin Pilot Power 2CT Tavsiye ederim...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru ve sahibini tanımıyorum. Yalnız biraz yorum yapabilirim...
    2006 Model 19500 KM lerde bir motor bulmak gercekten cok zordur. Bu durumda ilandaki motor yılda 3900 km yapmıs gözüküyor...Belki ilk sahibinden olsa, öyle bir ihtimal olabilir...Tabi bilemeyiz; sadece haftada bir kullanılmıs bir motor da olabilir... Cok nadir de olsa, bu tür motorlar var Ülkemizde...Servis bakımlı ise zaten KM den emin olabilirsiniz

Gelelim motora, 600F güzel kıvrak her türlü kullanıma hitap eden bir model. Ben 600F alacak olsam ve bütcem yeterli olsa, bu motoru kesinlikle baktırırdım... Tabi fiyat biraz yüksek ama orta bir nokta bulunabilir...
    Tavsiye ederim
    anladım doğan bey.Teşekkürler.
    F konusunda tereddüt yokta ha diyince motor alamadığımızdan ince eleyip sık doumak zorunda kalıyoruz.Başka fikri olan varmıdır?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler