Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    horizonriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim boya masrafım farklıydı çünkü sticker felan getirmiştim tek renk üzerinden yapılmıştı
    parça başına 150 lira alıyor genelde ama sayı çoğalması fiyatı düşürdüğü gibi tamir gerektiren durumlarda fiyatı biraz arttırıyor
    arkadaşlar bostancı oto sanayide kosiflerin arkasında c-max motor hakan usta var..boya ve mekanik için başka adres aramanıza gerek yok..25 yıllık usta işi on numara..piyasada herkes tanır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı horizonriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bostancı oto sanayide kosiflerin arkasında c-max motor hakan usta var..boya ve mekanik için başka adres aramanıza gerek yok..25 yıllık usta işi on numara..piyasada herkes tanır..
    reklam savaşı gibi oldu bu cevap biraz

neyse herkesin tercihi kendine tabiki
    maltepe tarafındada bir boyacı vardı unuttum şimdi adını minibüs yolunda teb bankasından içeri girinceydi yeri bankayı yanlış hatırlamıysam onada iyi diyorlar ama

yapılan iş kalitesi ve bütçe olarak hepsini araştırmakta fayda var
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı horizonriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adını çok gok duydun ama gitmek nasıp olmadı birtürlü.
    Saygılarımla...

Motosikleti
    CBR 1000 RR
    reklam savaşı gibi oldu bu cevap biraz

neyse herkesin tercihi kendine tabiki
    maltepe tarafındada bir boyacı vardı unuttum şimdi adını minibüs yolunda teb bankasından içeri girinceydi yeri bankayı yanlış hatırlamıysam onada iyi diyorlar ama

yapılan iş kalitesi ve bütçe olarak hepsini araştırmakta fayda var
    bizimkisi yardımcı olmak reklam değil

Motosikleti
    dediğim gibi aslında fiyat kalite oranı olarak herkes birşeyler yazabilse yaptırdıklarından güzel olur

TDX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR XX1100 Super Blackbird
    Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla tam motoru satmaya kendimi alıştırmışken motoru tekrardan elden geçirirsem kolay kolay satamam kafamda hatta kafadan beyaz bi renge boyamak var ama o zaman da satışı zor olur diye düşünüyorum... bakalım kararsız kaldım şimdi
    bak benim motorun eski sahibi böyle bir değişiklik yapmış, sen beyaz diyince gör istedim, avatar resmime bak

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    evet yeni problemin ön fren çok sertleşti, 2500 km önce fren hidroliği değişmişti. Ondan sonramı oldu yoksa çok sonra mı oldu derseniz çok hatırlayamıyorum açıkçası ama acayip sert fren çok az sıksam bile motor zınk diye duruyor. Öle ezerek felan fren yapamıyorum, nedeni ne olabilir sizce ?

Motosikleti
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yeni problemin ön fren çok sertleşti, 2500 km önce fren hidroliği değişmişti. Ondan sonramı oldu yoksa çok sonra mı oldu derseniz çok hatırlayamıyorum açıkçası ama acayip sert fren çok az sıksam bile motor zınk diye duruyor. Öle ezerek felan fren yapamıyorum, nedeni ne olabilir sizce ?
    havalar soğumaya başladı bundan kaynaklanıyor. diyeceksin ki ne alaka;
    yazın fren hortumlarımız havanın sıcaklığı + motordan gelen sıcaklık ile genleşirler neticede plastik ısıya dayanıklı hortumlar olsalarda sağlıklı kullanım ömürleri 3 4 yıl kadar esasında.
    tabi bu genleşme frenide etkiliyor. siz maneti kendinize doğru çektikte fren hortumlarının aldığı ısı ile fren hidroliğinin içerdeki basıncı ile genleşiyorlar. yaz bitip havalar soğumaya başladığında durum tersine dönmeye başlıyor. aslında sen yazın alıştığın için sana çok sert gelebiliyor olabilir başka bir problem olmadığı takdirde.

bir süre temkinli kullanmanda fayda var

Motosikleti
    Arkadaşlar 600f im için direksiyon amortisörü ve alarm taktırmak istiyorum önerileriniz var mı nerede yaptırabilirim (istanbuldayım)

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    havalar soğumaya başladı bundan kaynaklanıyor. diyeceksin ki ne alaka;
    yazın fren hortumlarımız havanın sıcaklığı + motordan gelen sıcaklık ile genleşirler neticede plastik ısıya dayanıklı hortumlar olsalarda sağlıklı kullanım ömürleri 3 4 yıl kadar esasında.
    tabi bu genleşme frenide etkiliyor. siz maneti kendinize doğru çektikte fren hortumlarının aldığı ısı ile fren hidroliğinin içerdeki basıncı ile genleşiyorlar. yaz bitip havalar soğumaya başladığında durum tersine dönmeye başlıyor. aslında sen yazın alıştığın için sana çok sert gelebiliyor olabilir başka bir problem olmadığı takdirde.

bir süre temkinli kullanmanda fayda var
    dediğin doğrudur mutlaka ama bu sorun bende var sadece. Yani diğer 600f lere veya başka arkadaşların motorlarına baktım onlarınki çok sert değil, nispeten yumuşak. Dikkatli kullanmaya çalışıyorum zaten, umarım çok sert frene ihtiyacım olmaz bi süre

Motosikleti
    dediğin doğrudur mutlaka ama bu sorun bende var sadece. Yani diğer 600f lere veya başka arkadaşların motorlarına baktım onlarınki çok sert değil, nispeten yumuşak. Dikkatli kullanmaya çalışıyorum zaten, umarım çok sert frene ihtiyacım olmaz bi süre
    Ben motoruma yaz kış biniyorum, daha bugün üstündeydim ama soğuktan dolayı bir problemle karşılaşmadım. Ancak 2-3 ay önce benimde ön frenim sert ve ani tutuyordu, freni ezerek yavaşlayamıyordum ya tam tutuyordu yada tutmuyordu. Tamirciye gösterdiğimde fren maneti oksitlenmiş dedi söktü temizledi yağladı taktı fıstık gibi oldu. Bence manetine bi baktır derim.

Motosikleti
    maneter orjinal ise fren manetinin kök kısmına doğru yuvarlak çevirebildiğin bir vidamsı tırtıklı ayar yuvarlağı var.
    onla oynamayı denedin mi hiç ?
    birde fren hidroliği hava yapmış olabilir mi diye aklıma geldi ? istersen baktır bi

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı TDX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoruma yaz kış biniyorum, daha bugün üstündeydim ama soğuktan dolayı bir problemle karşılaşmadım. Ancak 2-3 ay önce benimde ön frenim sert ve ani tutuyordu, freni ezerek yavaşlayamıyordum ya tam tutuyordu yada tutmuyordu. Tamirciye gösterdiğimde fren maneti oksitlenmiş dedi söktü temizledi yağladı taktı fıstık gibi oldu. Bence manetine bi baktır derim.
    haklısın sorun manet de olabilir, daha yeni değişti ama belki fren hidroliğini de yine değiştiririm. Acaba havası alınırken mi oldu tam emin olamıyorum...

ilkerrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' Aprilia Caponord 1200
    Alıntı TDX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın bahsettiği sertli o sertlik değil, bendede ufak bir oksitlenme olmuştu dediğin gibi usta farkedip halletmişti. Arkadaşla ustalarımız aynı zaten ama bahsettiği sertlik şu ki; manette dozajlı frenaj yapmak çok zor aç kapa tuşu gibi ya hiç fren ya kazık fren, biraz abartı oldu örnek ama sorunu bu şekilde canlandırırsanız kafanızda daha net olur.

edit: tam okumamışımda sende aynı sorundan bahsetmişsin Oksitlenmenin bende yarattığı sorun farklıydı, oksitlenmeyi görünce direk yazmaya başlamışım

haklısın sorun manet de olabilir, daha yeni değişti ama belki fren hidroliğini de yine değiştiririm. Acaba havası alınırken mi oldu tam emin olamıyorum...
    Abi ben hatırlıyorum ağustos ayındada sertti senin frenin, bi karşılaştırma yapmıştık o zamanda. Hatta Derya'nın motoruylada karşılaştırmıştık. İlkay'ın dediği gibi hortumlar artık ömrünü tamamlamış olabilir.
    Ben Giderim O Gider, Altımda Tin-Tin Eder

Motosikleti
    Alıntı ilkerrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben hatırlıyorum ağustos ayındada sertti senin frenin, bi karşılaştırma yapmıştık o zamanda. Hatta Derya'nın motoruylada karşılaştırmıştık. İlkay'ın dediği gibi hortumlar artık ömrünü tamamlamış olabilir.
    ben makinayı toplamaya karar verdim zaten son bir incelemeden sonra

ama yaz gelmeden çelik fren hortumu alacağım frenler için kayıp olmaması adına

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoboya.com var şeref ustanın yeri hasanpaşada
    benim makinayı orada boyattım ben işçiliği iyidir biraz keyfe keder çalışır ama başının etini yersen biraz süper yapıyor (=
    Şeref usta ya bende eski motorumun deposunu boyatmıştım dediğin gibi biraz keyfekeder bir usta ama çok iyi yapmıştı işi.

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Selamlar herkese, İnternette 2005 600f kitapcıgı bulabilecegim bi site bilen var mı acaba?

Motosikleti
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şeref usta ya bende eski motorumun deposunu boyatmıştım dediğin gibi biraz keyfekeder bir usta ama çok iyi yapmıştı işi.
    keyfe keder iş yapanın işi güzel olur ama işi verdiğin zaman beklemeyeceksin öylede kötü bir yanı var ne yazık ki (=
    ben az başının etini yemedim ondan

Alıntı Holocaust46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese, İnternette 2005 600f kitapcıgı bulabilecegim bi site bilen var mı acaba?
    bende bi kitapçık var pdf ama evdeki external harddiske bakmam gerek

Motosikleti
    CBR 1000 RR
    ben makinayı toplamaya karar verdim zaten son bir incelemeden sonra

ama yaz gelmeden çelik fren hortumu alacağım frenler için kayıp olmaması adına
    ilkay çelik fren hortumu bende almayı düşünüyorum..aldığında bilgi geçersen marka ve fiyat olarak makbule geçer..şimdiden teşekkürler..

ilkerrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' Aprilia Caponord 1200
    keyfe keder iş yapanın işi güzel olur ama işi verdiğin zaman beklemeyeceksin öylede kötü bir yanı var ne yazık ki (=
    ben az başının etini yemedim ondan

bende bi kitapçık var pdf ama evdeki external harddiske bakmam gerek
    İlkay,"Owner's Manual" varsa elinde banada gönderebilirmisin. Günlerce aradım tek bulabildiğim "Service Manual" oldu:(
    Ben Giderim O Gider, Altımda Tin-Tin Eder

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler